Kto napisze ostatni post ten wygrywa [sezon 2]

glowonog

feniks
Punkty reakcji
35
A dziękuję, dziękuję ☺ Teraz najważniejsze, by się sprawdzić, obowiązków i tak będzie multum, ale może kiedyś, jak już się przyzwyczaję, przyjdzie czas, by pójść wyżej xd

W każdym razie cały czas sprawdza się moja opinia, że studia są bez sensu xd

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Punkty reakcji
18
Miasto
Dzielnica Łódzka
W każdym razie cały czas sprawdza się moja opinia, że studia są bez sensu xd
Zależy w jakim zawodzie. 😏

Mnie w sumie studia nie były potrzebne. Kończę je w ramach zabezpieczenia przyszłości. To co do tej pory osiągnęłam to tylko i wyłącznie dzięki technikowi. 🙂

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Punkty reakcji
18
Miasto
Dzielnica Łódzka
No widzisz ☺

Ale muszę przyznać, że studia w obecnych czasach niewiele dają. A najlepsze jest to, że dziś magistra może mieć każdy, a niektórzy którym udało się go zdobyć uważają się za niewiadomo kogo. 😀

glowonog

feniks
Punkty reakcji
35
a niektórzy którym udało się go zdobyć uważają się za niewiadomo kogo. 😀
Zwłaszcza pajace zwące się wykładowcami, razem ze swoim wybujałym ego. ;)

Prosta kalkulacja pokazuje, że studia zjadają pieniądze przez 5 lat, czy to zjadając je wprost w przypadku studiów niestacjonarnych, czy w postaci dochodu utraconego w postaci studiów stacjonarnych.

Wypada zatem postawić pytanie, czy większa pensja (o ile będzie większa) po studiach będzie w stanie nadrobić tę różnicę utraconą przez 5 lat, a jeśli będzie w stanie ją nadrobić, to w jakim okresie czasu to się stanie?

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Punkty reakcji
18
Miasto
Dzielnica Łódzka
Ja za jeden kurs płacę przykładowo 3 tysiące. Robię dwa w roku - pozbywam się 6 tysięcy.
Dodatkowo za możliwość studiowania płacę blisko 800 zł miesięcznie. To podsumowując jestem jakieś 14 tysięcy w roku do tyłu.

Czy to się zwraca? Tak, jeżeli ktoś robi prywatę.
Ja nie robię, bo dla mnie rodzina była i jest najważniejsza. A to co wyuczę się na kursach wykorzystuję by pomagać pacjentom którzy przychodzą w ramach NFZ.

Efekt? Chodzą pogłoski, że leczenie w ramach NFZ przynosi lepsze efekty niż prywatne. 😛

glowonog

feniks
Punkty reakcji
35
Ja za jeden kurs płacę przykładowo 3 tysiące. Robię dwa w roku - pozbywam się 6 tysięcy.

Wow.

W mojej okolicy jest taka firma, która nazywa się Amazon. Technicy dostają od tej firmy właśnie 6000 zł na szkolenia w ciągu roku. Dodatkowo, niewliczone w pensję. Na dowolne szkolenia, które Cie rozwiną. Idziesz, płacisz, firma pokrywa koszta.

glowonog

feniks
Punkty reakcji
35
Przeminęły z wiatrem :p Poza tym, dlaczego moderator ma być pozbawiony szansy na zakup nowego telewizora "panasonic" o przekątnej ekranu 65"?

To z kolei byłaby dyskryminacja.

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Punkty reakcji
18
Miasto
Dzielnica Łódzka
A na dodatek mam tak wrażliwy ekran w telefonie, że nim się obejrzę, to 10 stron uruchomię przez przypadek. Chyba powinnam dostać jakąś prowizję za klikanie linków. 🤣🤣🤣

Do góry