Księża

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Dzisiaj gdzieś w miniaturce obił mi się opis: Ksiądz molestował dziewczynkę. Dostał 2,5 roku w zawiasach.
Możecie mi powiedzieć, dlaczego za spalenie Biblii dostaje się wyższą karę?
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Bo czarnych sie nie rusza. :D Sa krysztalowo idealni, wszystko samo im wskakuje do lozka.
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
stuprocentowy ksiądz a ludziska się denerwują !?
Wojna pod plebanią. Próbowali wyrzucić proboszcza
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/wroclaw/wojna-pod-plebania-probowali-wyrzucic-proboszcza,5179234,12331874,fotoreportaz-maly.html
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ciekawe czy miał ciągotki we wcześniejszym miejscu posługi, czy to ta plebania zmieniła go w takiego człowieka
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Co się rozumie pod pojęciem "molestowanie"? Bo ja jakoś tak staroświecko ...
To znaczyło namawianie natarczywe, nahalne. wręcz żądanie, by molestowany przyznał natrętowi rację.
A teraz? Co ten ksiądz tej dziewczynce proponował? A może coś jej robił?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Dzisiaj gdzieś w miniaturce obił mi się opis: Ksiądz molestował dziewczynkę. Dostał 2,5 roku w zawiasach.
Możecie mi powiedzieć, dlaczego za spalenie Biblii dostaje się wyższą karę?
zapewne z tego powofu Nergal został skazany na więcej niż 2,5 roku uniewinnienia...
i zapewne z tego samego powodu jak zapytałem gugla http://www.google.pl/search?source=ig&hl=pl&rlz=1G1SMSN_PLPL491&=&q=spalenie+biblii+skazany&oq=spalenie+biblii+skazany&gs_l=igoogle.3...298.9886.0.10452.25.16.0.9.1.0.118.1532.13j3.16.0...0.0...1ac.LRysTk0EE-E#sclient=psy-ab&hl=pl&rlz=1G1SMSN_PLPL491&q=ksi%C4%85dz+skazany+na+2%2C5+roku&oq=ksi%C4%85dz+skazany+na+2%2C5+roku&gs_l=serp.3...112391.120973.0.121409.30.25.2.3.3.0.198.2870.3j22.25.0...0.0.QWbFPJC3DOM&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=978cb8bf1a27c12d&biw=1600&bih=794
to mi jakoś taki przypadek nie wyskoczył
zero zawiasów tylko normalne więzienie...
wielu jest księży których krk mógłby się wstydzić
ale wysysajcie "faktów" z kciuka i się nimi nie podniecajcie....

przepraszam zmodyfkowałemzapytanie i wyskoczył mi jednak taki przypadek
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/634045,Lagodniejszy-wyrok-dla-ksiedza-za-molestowanie

z jakiego powodu zawiasy ? nie wiem
sprawa utajniona
ale jak widac zasadą zawiasy nie są...
 

Ursus91

Animożerca
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
1 094
Punkty reakcji
66
Miasto
Średniowiecze
Denerwuje mnie zawsze to, że przez obraz złych książy patrzy się na ogół duchowieństwa. Kościół jest jak państwo, kilka osób wyczaiło, że da się doić z tego kasę i wspieło się po drabińce do władzy i doją ile mogą. A jest wielu księży z powołania, którzy wykonują swoją misję w 100 %. Wiadomo, że tego się nie nagłośni, bo ludzie by tego nie oglądali. U mnie w mieście, księża prowadzą zbiurkę odzieży i wszystkiego co się da i co tydzień wszystko jest rozdawane biedniejszym osobą, po prostu rozkładają, a ludzie przychodzą i biorą to co im potrzebne. Na święta robią paczki dla dzieci. Często darmowe wyjazdy na kolonie, czy wycieczki, dla dzieci. Ale o tym nikt nie powie.

Księża to złodzieje? Pewnie co niedziele wyrywają ludziom portfele i wyciągają kasę. Ludzie, którzy zarobili pieniądze i państwo ich opodatkowało podarowują te pieniadze z własnej woli księżom. Dla mnie nie jest to kradzież. To, że księża mają super samochody ludzi denerwuje, a prawda jest taka, że taki ksiądz tak naprawdę nie ma na co wydawać pieniędzy. Mieszkanie ma, jedzenie często też. Większość czasu pracuje (a nie tylko odprawia msze co niektórzy myślą) więc nie ma czasu na przyjemności takie jak my. Więc wydaje na to co mu potrzebne. Często są w trasie (np dojerzdżając do chorych) więc kupują sobie dobry samochód. To coś złego? Nasi politycy mają prywatne samoloty, żeby sobie do rodziny latać co tydzień z naszych podatków, które są nam siłą zabierane. To jest kradzież, a nie.

Jak ktoś zna księdza z powołania to tak naprawdę dopiero wtedy może sobie wyrobić opinię o klerze, bo Ci pozostali to nie są księża tylko oszuści, którzy nie poszli z powołania, a jedynie z sobie wiadomych pobudek. Są zwykłymi ludźmi, odłamkami od normy, tak więc nie można przenosić ich działań na całość kleru. To tak jakby stwierdzić, że wszyscy policjańci są złodziejami i są źli. Bo jakiś tam popełnij zbrodnie, brał łapówki, narkotyki itp. a my przecierz na nich płacimy podatki.
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
cyt.Sprawę umorzono. Kuria “ukarała" księdza przeniesieniem z parafii do klasztoru pod Ostrów Wielkopolski. Obecnie pracuje jako misjonarz na Ukrainie. Gdy dzisiaj zapytaliśmy poznańską Kurię o księdza Mariusza usłyszeliśmy, że prokuratura umorzyła postępowanie, a poza tym jest to wewnętrzna sprawa Kościoła. Źródło http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/616603,porod-na-poznanskiej-plebanii-wikariusz-nie-wezwal-karetki,id,t.html?cookie=1. Ja tam w to nie wierzę ,pewnie wszystko zmyślone a ksiądz nie słusznie przeniesiony.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Ptaku. A jakby tak ciebie przeniesiono do klasztoru to też byś nie uznał tego za karę? W klasztorze większych wygód niż w więzieniu nie ma. Towarzystwo tylko lepsze. Nie wiem jak kuria mogła by ukarać skoro to jest "ukaranie".
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
Ptaku. A jakby tak ciebie przeniesiono do klasztoru to też byś nie uznał tego za karę? W klasztorze większych wygód niż w więzieniu nie ma. Towarzystwo tylko lepsze. Nie wiem jak kuria mogła by ukarać skoro to jest "ukaranie".
Ja tam się nie znam ,ale
http://www.fronda.pl...wyjasnic__22524

Prawda jest taka ,że każdy ćupciać lubi ,Oni też ..............
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Myslałem, że piszesz jeszcze o tamtej sprawie. Nie wiem, czy jest w klasztorze czy na misji. Jezeli bycie na misji oznacza, że pomaga przy budowie jakiegoś kościółka na Ukrainie, to w porządku. Funkcji żadnych nie pełni. Znaczy się wikariuszem nie jest. Mszę świętą odprawia więc dla siebie, ewentualne braci, którzy znają jego historię. Nie wiem jaką byś miał satysfakcję, gdyby go tego pozbawili. Pozbawienie kapłaństwa krok bardzo drastyczny.
Pytanie moje jest takie, dlaczego prokurator tym się nie zajął? Postulujesz, aby Kosciół miał uprawnienia wsadzania ludzi do więzienia? Jakimś klerykalnym radykałem chyba jesteś. Ja uwazam, że takimi rzeczami się prokuratura zawsze zajmuje. W wielu takich przypadkach, prokurator nic nie znajduje. To budzi podejrzenie, że w opowieści jest pewnie coś na rzeczy, ale tak nie wyglądała. Oczywiście wg Ciebie dziennikarze to środowisko obiektywne i zawsze prawdę powie, a prokurator to fantasta na usługach kurii. A mi się wydaje, że prokurator opiera sie jednak bardziej na faktach, a praca dziennikarza wygląda tak. Po przybyciu do wioski idzie pod sklep i wysłuchuje świadków, miejscowych najlepiej poinformowanych. A tam pełno materiału. "panie, tam na plebanii, dziecko się urodziło" "pewnie to tego księdza, bo karetka przyjechała i policja była" i.t.d. Może jakas nielegalna emigrantka się do księdza zgłosiła, bo zaczeła rodzić, a bała się deportacji. Dziecko zmarło to sprawa zrobiła się problematyczna. Ja bym tak obstawiał. Znam wiele gazetowych historii i wiem ile w nich prawdy.
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
Lobo ,czyli w waszej obłudowni ambasador Jezusa na ziemi ,jak spłodzi potomka lub obcuje z panienką ,chłopcem ,mężczyzną itp. i jag go chwycą na "złym uczynku ",to przenoszony jest w nagrodę np. do domu seniora ,innego klasztoru lub inną parafię .Jak tak to super macie zasady :310:
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
ptaku proszę o nie używanie takich sformułowań, chyba, że walczysz o nagrodę w postaci podniesienia poziomu warn, jeśli tak mów od razu skrócę męki wyczekiwania
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
ptaku proszę o nie używanie takich sformułowań, chyba, że walczysz o nagrodę w postaci podniesienia poziomu warn, jeśli tak mów od razu skrócę męki wyczekiwania
Ale przecież to prawda ,Chyba ,że prasa kłamie ?np .pewien biskup który zapraszał na kolację kleryków ,został w nagrodę przeniesiony z jednego miejsca w drugie a powinien być ubrany w szaty pokutne .
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Jednak znaczenie słowa ma znaczenie zasadnicze. Ptak utożsamia molestowanie z obcowaniem, niekiedy spotyka się słowo ciupcianie ...
Gdyby każde pogłaskanie i pocałowanie dziecka uznać za molestowanie, to pewno nie znalazłoby się duchownych (a może i Jezusa), którym molestowania nie da się zarzucić.
W przypadku tego misjonarza na Ukrainie prokuratura musiała stwierdzić, że czynów lubieżnych bądź podobnych seksualizmowi nie było i sprawę umorzyła
Duchowieństwo, dla świętego spokoju, pozbawiło tego księdza stanowiska i przeniosło w inne miejsce.

W zasadzie powinienem napisać, że wrogowie kleru przenieśli swoją wrogość na prokuraturę, lecz zakładam, że p :310: tak i inni zainteresowani wiedzą więcej w tej sprawie niż tylko to, co wyczytali ze swojej prasy, zobaczyli i usłyszeli w swoim radiu i TV
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
Duchowieństwo, dla świętego spokoju, pozbawiło tego księdza stanowiska i przeniosło w inne miejsce.
Ja jak bym coś spieprzył w pacy to bym wyleciał z hukiem (wiem ksieża nie pracują )
Może poczytaj o tych głaskaniach np. tu http://ruchofiarksiezy.org/index.html
Może Brave ,będzie wiedział coś o funduszu alimentacyjnym- dowód hipokryzji. Fundusz ten, ma płacić kobietom, które mają dzieci z kapłanami- którzy to przecież ślubowali życie w czystości, czyli „bezgrzeszne”.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Fundusz alimentacyjny jest dowodem hipokryzji? A nie jest to czasem przyznanie, się, ze takie przypadki są możliwe?
Umorzenie sprawy przez prokuraturę w poważnej sprawie (z dowodami) NIE JEST MOŻLIWE, nawet gdyby dotyczyło to prymasa.
To prawda, że duchownych trochę osłania konkordat, lecz jeśli są obywatelami Polski, to podlegają polskiemu wymiarowi sprawiedliwości.
Nagonka "molestacyjna" spowodowała przede wszystkim ostrożność przedszkolanek i pracownic żłobków, które przestają okazywać dzieciom czułość.
Powściągliwość nauczycieli i duchownych też stała się większa.
Jeśli o to chodziło, to cel akcji został osiągnięty. Na szczęście nie utworzono powiatowych i innych ośrodków za pieniądze podatników. A takie projekty były ...
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
Fundusz alimentacyjny jest dowodem hipokryzji? A nie jest to czasem przyznanie, się, ze takie przypadki są możliwe?
Gdzie mogę znaleźć dane ile jest dzieci spłodzonych przez pasterzy ?
 
Do góry