Księża

klaudiakp

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
932
Punkty reakcji
0
Bo właśnie wiara to nie jest yy.. chodzenie do Kościoła i na religie ..
To za mało,trzeba to pogłębiać przez czytanie artykułów religijnych,rozmowy o tematyce religijnej itp. :)
 

Milenkaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2008
Posty
326
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
mazowsze
O Paulina czyli na Mszy Świętej nie słuchałaś tego co mówił ksiądz??
Bo Też można się dużo dowiedzieć , tylko trzeba umieć sluchac...
 

noesyn19

Zbanowany
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
1 423
Punkty reakcji
0
O Paulina czyli na Mszy Świętej nie słuchałaś tego co mówił ksiądz??
Bo Też można się dużo dowiedzieć , tylko trzeba umieć sluchac...

Wiadomo że księża lecą zgodnie z programem i za wiele na mszy świętej nie powiedzą. Wszystko jest koloryzowane i upiększane. Nie przedstawia się innych poglądów niż katolickie a często okazuje się że to inni mają racje a nie nasz kościół. :(
Znam smutną historię papieży z historii bo mamy świetnego historyka. Tego na mszy nam nie powiedzą. Kto słyszał o antypapieżach ? A kto o Marozjii która rządziła papieżami i Watykanem. Bali się jej nawet księża. Kto słyszał o papieżu Aleksandrze VI i jego nieślubnym synu kardynale Cezare i jego nieślubnej córce niemoralnej Lukrecji ? No kto ? Na pewno nikły procent katolików.
Czy Kolbe lubiał Żydów ?
Czy Joanna D'Arce zasługiwała najpierw na spalenie na stosie przez Kościół a potem na to aby zostać świętą za zabijanie ? :bag:
Dlaczego żołnierze ''chrześcijańscy'' angielscy agresorzy mordowali ludność wiejską Francji zabijając ciężarne kobiety a więc dokonując aborcji płodu jeszcze w łonie matki ? Po prostu rozcinali brzemiennym Francuzkom brzuchy i gwałcili je.



Patrzcie film Braveheart o Szkotach :(

http://pl.youtube.com/watch?v=vBXBtORI7pE
http://pl.youtube.com/watch?v=AgyjHOcUJn4&...feature=related
 

noesyn19

Zbanowany
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
1 423
Punkty reakcji
0
http://pl.wikipedia.org/wiki/Papie%C5%BC_Aleksander_VI


Na konklawe 1492 wybrano go papieżem. Okazał się dobrym dyplomatą i politykiem. Prowadził jednak bardzo niemoralne życie (zarzucano mu nawet uczestnictwo w publicznych orgiach wraz z własną córką)
Celom tym służyły także nadane jego dzieciom beneficja. W 1492 Cezar Borgia został kardynałem i biskupem Walencji, papież zabiegał także o wzmacniające jego wpływy we Włoszech małżeństwa swoich dzieci z najpotężniejszymi rodami Włoch i Hiszpanii.



http://www.insomnia.pl/Lukrecja_Borgia_,_c...3;-t153577.html
Bez komentarza
 

Milenkaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2008
Posty
326
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
mazowsze
Widzę, że nie zauważyłeś mojej odpowiedz, albo poprostu ją zignorowałeś.. No cóż trudno...
 

noesyn19

Zbanowany
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
1 423
Punkty reakcji
0
Widzę, że nie zauważyłeś mojej odpowiedz, albo poprostu ją zignorowałeś.. No cóż trudno...

To nie była odpowiedź ale pytanie i sam nie wiem do kogo ? Ten post też dziwny. Wiedz o tym że nie wszyscy katolicy są tacy nie oczytani. Ja nie boję się sprawdzenia ani krytyki naszej wiary.
Twoje odpowiedzi a raczej pytania są bardzo krótkie i nic nie wnoszą do sprawy. Ucz się od starszych. A w liceum zbadaj historię papiestwa dokładniej niż program nauczania przewiduje. :)

http://www.insomnia.pl/Lukrecja_Borgia_,_c...3;-t153577.html
Nam koleś od wykładów z historii powiedział, że od VIII do XII to średnio co drugi "papież" się,. uwaga cytuję, "K........ na prawo i lewo mając dziesiątki dzieci i kochanek z nieprawego łoża " w sumie nie wiem jak papiez moze miec "prawe" loze ale dobra cała klasa rozbrojona tą szczeroscia wykladowcy... bo w podrecznikach o tym sie nie mówi...

Ja mam takie podręczniki szkolne że się o tym mówi. Hehehe :D
 

Dezerter 38

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
421
Punkty reakcji
0
Miasto
Inowrocław
Neosynie
zamiast babrać się w brudach i mętach historii - jakąś dziwną frajdę ci to sprawia to chyba zgubny wpływ tego pożal się boże "pedagoga" - to zacznij sie uczyć od młodszych:
A dlaczego Jezus umarł na krzyżu??
bo wszyscy jesteśmy grzeszni - papieże też
a może tak dla równowagi jakiś pozytywny i budujący przykład - może z historii - "wykładowca" ci nie podał?
A może jednak źle go oceniam?

Kaznodzieyo - jeśli to było pytanie do mnie to nic z tych dwóch, ot po prostu pogłębione zainteresowania i dobre ekumeniczne forum, które zdradzam dla was
 

noesyn19

Zbanowany
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
1 423
Punkty reakcji
0
Neosynie
zamiast babrać się w brudach i mętach historii - jakąś dziwną frajdę ci to sprawia to chyba zgubny wpływ tego pożal się boże "pedagoga" - to zacznij sie uczyć od młodszych:

bo wszyscy jesteśmy grzeszni - papieże też
a może tak dla równowagi jakiś pozytywny i budujący przykład - może z historii - "wykładowca" ci nie podał?
A może jednak źle go oceniam?

Dobrześ powiedział mam 17 lat i jestem małolat więc ucz się od młodszych. Chętnie Ci pomogę :lol: A młodsza Milenkaa i Paulinka26 będzie pouczać mnie ;)
Nie wszyscy wykładowcy są antyklerykałami. Historii nie zafałszujesz, jest dostępna w Encyklopediach :p
Równowagi nie ma gdy zataja się takie fakty. Znamy tylko tę jasną stronę dlatego nie potrafimy uniknąć błędów grzesznych papieży i kapłanów.
 

techmen11

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2007
Posty
140
Punkty reakcji
0
Miasto
far far away
Szukałam na forum, ale nie mogłam się dokopać tego tematu, jestem pewna, że był poruszany w tym dziale.

Interesuje mnie sytuacja księdza, ktory występuję z kapłaństwa, czytałam ostatnio książkę Kapłan Kotowskiego i po lekturze zaczęlam się zastanawiac nad sytuacja prawną takiej osoby.

Czy ksiądz ponosi jakies konsekwencje? Czy on może później uczestniczyc w życu kościoła, przyjmować sakramenty np. ożenić się???
może ktoś rozjaśnić moje watpliwości?
Ksiądz może być przeniesiony do stanu świeckiego i wtedy w pełni może uczestniczyć w życiu sakramentalnym /min. wstąpić w sakramentalny związek małżeński/ lub w innym przypadku może być suspendowany /zawieszony pełnieniu czynności i wykonywaniu obowiązków wynikających z przyjetych święceń/ a nawet wyłączony ze wspólnoty Kościoła, czyli ekskomunikowany - wtedy nie może korzystać z posługi sakramentalnej.

To tak w skrócie.

Jeśli macie jakieś wątpliwości w stosunku do księży to lepiej wyjaśniać je w rozmowie z nimi, czy pytać obecnych i tutaj jechowitów, protestantów i zielonoświątkowców?

pozdrawiam
Kleryk
 

noesyn19

Zbanowany
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
1 423
Punkty reakcji
0
Jeśli macie jakieś wątpliwości w stosunku do księży to lepiej wyjaśniać je w rozmowie z nimi, czy pytać obecnych i tutaj jechowitów, protestantów i zielonoświątkowców?

pozdrawiam
Kleryk

A to niby czemu ? Czy Ty uważasz się za lepszego chrześcijanina i katolika od innych z racji takiej że żyjesz w celibacie ? Są też księża żonaci ewangeliccy i polskokatoliccy i ich można popytać :lol:
Musisz wiedzieć że jako ksiądz będziesz mieć mniej pracy bo wierni są zachęcani aby Was pomijać gdyż Chrystus jest większym spowiednikiem i kapłanem.

http://przyjazn.alleluja.pl/tekst.php?numer=28737
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Kaznodzieyo - jeśli to było pytanie do mnie to nic z tych dwóch, ot po prostu pogłębione zainteresowania i dobre ekumeniczne forum, które zdradzam dla was

Przyznam, że w duchu cieszy mnie twa zdrada gdyż świadomych katolików tu jak na lekarstwo :papa: Dochodzi do takich skrajności, że ja "nie rzymski" często muszę "bronić" katolików i księży na forum :D


Jeśli macie jakieś wątpliwości w stosunku do księży to lepiej wyjaśniać je w rozmowie z nimi, czy pytać obecnych i tutaj jechowitów, protestantów i zielonoświątkowców?

Dziękujemy za odpowiedź ale czy tylko mi wydała się ona deczko w pogardliwym tonie w stosunku do innowierców ?
 

Milenkaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2008
Posty
326
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
mazowsze
To nie była odpowiedź ale pytanie i sam nie wiem do kogo ? Ten post też dziwny. Wiedz o tym że nie wszyscy katolicy są tacy nie oczytani. Ja nie boję się sprawdzenia ani krytyki naszej wiary.
Twoje odpowiedzi a raczej pytania są bardzo krótkie i nic nie wnoszą do sprawy. Ucz się od starszych. A w liceum zbadaj historię papiestwa dokładniej niż program nauczania przewiduje. :)

To była odpowiedź , tylko , że w formie pytania (jeśli nie zrozumiałeś trudno...).
(co do podkreśłonego) :
Nic nie wnosza do sprawy mówisz?? Aha czyli według Ciebie Jezus umarł na krzyżu bo mu się tak podobało i chciał byc sławny tak?? Sorry dziwne rozumowanie.. A od starszych to się ucze, ale od starszych (ode mnie oczywiście) Księży a przedewszystkiem od Boga.

A to niby czemu ? Czy Ty uważasz się za lepszego chrześcijanina i katolika od innych z racji takiej że żyjesz w celibacie ? Są też księża żonaci ewangeliccy i polskokatoliccy i ich można popytać :lol:
Musisz wiedzieć że jako ksiądz będziesz mieć mniej pracy bo wierni są zachęcani aby Was pomijać gdyż Chrystus jest większym spowiednikiem i kapłanem.

Czy Ty musisz się wysmiewać z ludzi? Wszystkim wytykasz grzechy, a sam grzeszysz... Ale cóż nie będę Cię oceniać Bóg to zrobi.
Czy szymon.piotr uważa sie za lepszego katolika?? Jakos nie zauważyłam tego w jego wypowiedzi.
 

techmen11

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2007
Posty
140
Punkty reakcji
0
Miasto
far far away
Dziękujemy za odpowiedź ale czy tylko mi wydała się ona deczko w pogardliwym tonie w stosunku do innowierców ?
Pogardliwy ton? Nie sądzę. Wobec tego mam pytanie czy kiedy będziesz stawiał dom to po projekt pójdziesz do architekta czy do np. mechanika samochodowego, wolałbyś żeby ściany stawiał murarz czy też pani bibliotekarka ze szkoły, albo kiedy oddajesz auto do naprawy to raczej do mechanika samochodowego niz do pana, który naprawia maszyny do szycia./z całym szacunkiem do osób uprawiających ww. zawody/

A co tych "księży ewangelickich" bardziej adekwatne jest określenie "pastor". Generalnie "określenie "ksiądz" powinno być stosowane odnośnie osób które przyjęły sakrament Kapłaństwa.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Wobec tego mam pytanie czy kiedy będziesz stawiał dom to po projekt pójdziesz do architekta czy do np. mechanika samochodowego, wolałbyś żeby ściany stawiał murarz czy też pani bibliotekarka ze szkoły,

Nie jestem murarzem a swój dom postawiłem własnymi rękami. Nie jestem też cieślą a położyłem więźbę. Nie jestem instalatorem a zaistalowałem instalacje elektryczną oraz wod kan. Ale nawiazując do tematu nie kwestionowałem faktu, że lepiej zapytać tego kogo to dotyczy :) Problem w tym, że księży tu nie ma jak na razie a o innych denominacjach niż katolickie wyczówam, że masz "wyrobione zdanie"
 

paulina26

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1 028
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazury
O Paulina czyli na Mszy Świętej nie słuchałaś tego co mówił ksiądz??
Bo Też można się dużo dowiedzieć , tylko trzeba umieć sluchac...
Tak słucham, tylko często jego wypowiedzi są sprzeczne albo z Biblią, albo z tym co powiedział sam ks
Tak jak już wcześniej gdzieś pisałam że do krk nie mam zamiaru powrotu, chyba że ktoś mi udowodni że te sprzeczność są tylko moimi widzimisiami, ale nikt się tego nie podjął :(

Wiadomo że księża lecą zgodnie z programem i za wiele na mszy świętej nie powiedzą. Wszystko jest koloryzowane i upiększane. Nie przedstawia się innych poglądów niż katolickie a często okazuje się że to inni mają racje a nie nasz kościół. :(
Każdy mówi o tym to co dobre o kościele, same zalety i superlatywy
A po co przedstawiać inne poglądy, skoro kościół jest nieomylny :lol: ? (Dictatus pape)
Gdyby kościół wiedział że tylko jego jest prawdzie i słuszne, to nie zabraniał by np obejrzeć filmu Luter, skoro w nim są same "głupoty", bo umiałby odeprzeć "niesłuszne" poglądy, prawda i tak wyjdze na jaw ;)
wkońcu ten film tarfi do kin i co wtedy?

zamiast babrać się w brudach i mętach historii - jakąś dziwną frajdę ci to sprawia
Dlaczego zabraniasz poznać kościół od innej strony?
O plusach mozna się dowiedzieć z kościoła, a to nie msza
żeby Noesyn pisał nie prawdę, to rozumiem, ale tak nie jest ;)

Historii nie zafałszujesz, jest dostępna w Encyklopediach :p
dokładnie ;)
Mamy duży dostęp do tych info.tylko mało nagłaśniany w Polsce i jesli ktoś będzie chciał to poznać to pozna
Dezerter 38 faktów nie zmienisz ;)

Jeśli macie jakieś wątpliwości w stosunku do księży to lepiej wyjaśniać je w rozmowie z nimi, czy pytać obecnych i tutaj jechowitów, protestantów i zielonoświątkowców?
pozdrawiam
Kleryk
Może bez jakiegoś obrażania, religia ta nazywa się Świadkowie Jehowy
A skoro już mamy kleryka na for, to może wskarzesz mi fragment z Biblii, który wskazuje na to że należy modlić się do Ducha św, mój katecheta ks, szuka mi tego fragmentu i jakoś znaleść nie może

Czy szymon.piotr uważa sie za lepszego katolika?? Jakos nie zauważyłam tego w jego wypowiedzi.
Popieram Noesyn ;) również w niej zauważyłam jakąś wzgardę "jehowcami", ale ok może szymon.piotr nie miał tego na myśli
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
A skoro już mamy kleryka na for, to może wskarzesz mi fragment z Biblii, który wskazuje na to że należy modlić się do Ducha św, mój katecheta ks, szuka mi tego fragmentu i jakoś znaleść nie może

A co ma Ci znaleść jak czegoś takiego nie ma :)

W jednym przekładzi Biblii Poznańskiej jest tak przetłumaczony werset z greki, że jedna jedyna wypowiedź ap. Pawła mogłaby wskazywać, iż modlił się do ducha św. Ale po analizie tłumaczenia i innych przekładów, także tysiąclatki czy warszawki widać wyraźnie, iż to zamierzony lub niezamierzony błąd stylistyczny tłumacza. Jak go przyciśniesz to zapewne pójdzie w kierunku fragmentów presonifikujących DŚ a z faktu błyskawicznei wyciagnie wniosek, że skoro osoba to i modlić się trzeba lub przynajmniej jest dozwolone.
 

Dezerter 38

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
421
Punkty reakcji
0
Miasto
Inowrocław
CYTAT(Dezerter 38 @ 26.05.2008, 22:25) *
zamiast babrać się w brudach i mętach historii - jakąś dziwną frajdę ci to sprawia

Dlaczego zabraniasz poznać kościół od innej strony?
O plusach mozna się dowiedzieć z kościoła, a to nie msza
żeby Noesyn pisał nie prawdę, to rozumiem, ale tak nie jest mruga.gif

CYTAT(noesyn19 @ 26.05.2008, 22:41) *
Historii nie zafałszujesz, jest dostępna w Encyklopediach jezyk.gif

dokładnie mruga.gif
Mamy duży dostęp do tych info.tylko mało nagłaśniany w Polsce i jesli ktoś będzie chciał to poznać to pozna
Dezerter 38 faktów nie zmienisz mruga.gif

N-ty raz wmawiacie mi coś czego nie powiedziałem a nawet nie pomyślałem - to mania jakaś!
Gdzie coś takiego powiedziałem ?, albo zasugerowałem?????????
"Dlaczego zabraniasz :mruga:
Historii nie zafałszujesz :mruga:
faktów nie zmienisz

Traktujcie mnie powaznie, bo ..ja sie jeszcccczzzze staram ;)
Pisząc do noesyna - chciałem zwrócić mu i innym uwagę że na forum religijnym powinniśmy sie wzajemnie ubogacać w wiedzy i wierze - we wzajemnym wzrastaniu i rozwoju duchowym a nie czytać w kółko o mętach i brudach
 
Do góry