Książki, które trzeba przeczytać

good hell

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2012
Posty
98
Punkty reakcji
2
oczywiście wszystkie części Harrego Pottera i Władcy Pierścieni.
lubię też "Hell" Lolity Pille
i jak byłam gówniarą przepadałam za Małgorzatą Musierowicz.
 

seba1989

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Moim skromnym zdaniem warto przeczytać "Pieśń Lodu i Ognia" G.R.R.Martina. To najlepsza powieść jaką w życiu czytałem, najbardziej emocjonująca i zaskakująca (według mnie). To świetna książka nie tylko dla fanów fantasy... Polecam również serial "Gra o tron", mnie ta opowieść tak wciągnęła, że czytam już "Taniec ze smokami" ;)
 

dior

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Trylogia Sienkiewicza, Trylogia Millenium Larsona, Malowany Ptak Kosińskiego, Filary Ziemii Folleta
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Harlan Coben - Niewinny. Książka naprawdę warta przeczytania!
 

Kitii

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
52
Nie ma takich, które trzeba przeczytać. Ale są takie, które bardzo warto. Ja mam całą długaśną listę takich i nie nadążam z ich czytaniem.
 

fleamaster

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
11
Punkty reakcji
1
Wiek
51
Hłasko - Następny Do Raju, Ósmy Dzień Tygodnia, i inne utwory, nie potrafię powiedzieć dlaczego - niepowtarzalny klimat chociaż trochę ciężki.
Kamień Na Kamieniu, Traktat Przy Łuskaniu Grochu (jeśli nie pomyliłem)- Myśliwskiego - czyta się, jak byś rozmawiał z mądrym starszym człowiekiem, który miał niewiarygodnie bogate życie (zwłaszcza Kamień....)
 

sm00k

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Polecam e-booka (nie ma jeszcze w formie papierowej) http://www.empik.com/przypadkiem-jancza ... 80,ebook-p

Raczej nieznana książka nieznanej aktorki o zwykłym, codziennym życiu dziewczyny, która pewnego dnia w swoim dorosłym już życiu spotyka swoją pierwszą miłość. Osobiście powiem - zakończenie zaskakujące. Książka nie jest specjalnie długa, czyta się szybko i lekko. Kto wie, może komuś się spodoba.
 

majkiel

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
wg mnie na pewno Imie rozy Umberto Eco. Piekna ksiazka i powinno sie ja przeczytac, po prostu wypada ja znac:)
 

Jergen

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
288
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
z kątowni
Saga o Wiedźminie - świetnie zostali w tej sadze przedstawieni ludzi, ich stosunek do odmieńców, czy też zachowanie niektórych władz, spiski, polityka...
 
Dołączył
12 Maj 2012
Posty
54
Punkty reakcji
0
,,Lato Joanny" - miłość, którą ciężko było zaakceptować innym
,,Strefa cienia. Trzy lata z psychopatą" - chory zwiazek, ona lat 18 a on 64
,,Ujarzmić bestię"-książka bardzooo erotyczna, on był jej nauczycielem, zrobili to gdy ona miała 14 lat a on prawie 40, po kilku latach się spotykają i znów zaczynają romans... Ona traci wszystko, a on ją bije i się znęca- najlepsza książka jaką do tej pory czytałam
,,Pamiętnik Narkomanki"- narkotyki jako temat przewodni, do czego może dojść.
,,Dziennik Nimfomanki"- też o dziewczynie uzależnionej od seksu
,,Hera -moja miłość" - przez narkotyki, jego brat ginie. Jak żyć ze świadomości,że to przez Ciebie twój brat nie żyje???
 

antek22

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
"Cień wiatru" - Carlos Ruiz Zafon
"Pierwszy śnieg" Jo Nesebo
"Łowcy wielorybów" Edyta Szałek
"Pielgrzym" Paulo Coelho

To tak wg mnie :)
 

majkiel

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Pierwsze 3 książki świetne pozycje, ale co do Coelho to bym się zastanowił... ;) Zwłaszcza Edyta Szałek jest trochę mało zauważalną pisarką na polskiej scenie, a Łowcy wielorybów to świetna książka, ostatnio wpadła mi też w ręce (jest tu http://www.bookson.pl/offer/113/ za śmieszne pieniądze więc polecam).
 

tomi94

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
Dla młodego miłośnika fantasy polecam książki R. Riordana, właśnie czekam na premierę Cień Węża :)
 

.Lijka.

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
hej;)
Widziałam kilka stron i nie widziałam książek Doroty Terakowskiej a uważam, że są geniale - ONO , POCZWARKA
Mniej popularną autorką jest Jodi Picoult która napisała genialną książkę BEZ MOJEJ ZGODY, jest nawet ekranizacja ale nie polecam, za to książka jest numerem jeden dla mnie :) Ploecam:)
 

Bila

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Na sieci widziałam książkę, ktorej recenzja mnie zaintrygowała "Hanka. Historia pewnego pałacu." Niby jest dopiero w zapowiedziach, ale szukam do niej ebooka? Jak mam dowiedzieć się, czy będzie wydana w formie ebook'a?
 

filiszklanka

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2011
Posty
59
Punkty reakcji
0
wydaje mi się, że każdy powinien przeczytać Boską cząstkę Ledermana.

Nasz system oświaty nie daje zbyt wielu szans poznać świat nauki, a Lederman przedstawia go w bardzo przystępny sposób.
 

32Polak

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2012
Posty
74
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
Duisburg, Niemcy
Moim zdaniem mogą to być takie książki jak:
  • Tunele - książki z tej serii są rewelacyjne. Polecam!
  • Ulysses Moore - w ciągu jednego dnia przeczytałem dwie części, a normalnie potrzebuje o wiele więcej. Jest wspaniała i polecam!
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Nie wiem czy każdy powinien przeczytać. ale mnie oczarowała "Irena" - naprawdę dobra książka o kobietach pisana przez ...matkę i córkę. Małgorzata Kalicińska (chyba najbardziej znana z "domu nad rozlewiskiem" i Basia Grabowska są autorkami.:)
 

pola_mega

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
Godnymi polecenia sa ksiazki japonskiego pisarza Haruki Murakamiego. Zwlaszcza, ze jest on nominowany do Literackiej Nagrody Nobla 2012. "Sputnik Sweetheart", albo trylogia "1Q84". Polecam! :)
 
Do góry