Książki, które trzeba przeczytać

adam333

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2011
Posty
58
Punkty reakcji
0
Dla fanów prawdziwego SF obowiązkowa powinna być seria "Rakietowe szlaki" czyli cykl nawiazujacy do klasyki z lat 50 i 60. Tej na najwyzszym poziomie, fundamenty gatunku
 
D

Damian Szorc

Guest
Anthony Robbins - Obudź w sobie olbrzyma
Mateusz Grzesiak - Ty Myśl
Michał Podbielski - NLP Ewolucja
Richard Bandler - Sekret NLP i Alchemia manipulacji
 

mag77

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
163
Punkty reakcji
0
Jesli czasem czytacie dziecku, obowiazkowo powinniscie przeczytac "Pitu i Kudlata daja rade" to ksiazka Leszka K. Talko. Pisze prawie tak dobrze jak Goscinny, a opowiadania sa wspolczesne. Dziecko podczas lektury sie zaplakuje, ja tez sie smialam do rozpuku :)
 

pożeczkowa

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2011
Posty
58
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
Jastrzębie Zdrój / Katowice
przede wszystkim Bułhakow i "Mistrz i Małgorzata", arcydzieło literatury.
na mojej półce oprócz tego stoją wszystkie pozycje Jonathana Carrolla, kilka Deana Koontza, nieco Marqueza. z naszych rodzimych Stanisław Lem, Olga Tokarczuk i Tomasz Piątek. nie będę rzucać pojedynczymi tytułami, bo chyba każdy powyższych autorów ma u mnie szczególne miejsce.
 

LuKo221

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wedlug mnie warte przeczytan8a jest jak zawsze saga o Wiedzmnie Andrzeja Sapkowskiego. 2Strasznie wciaga chodz byly pewne momenty w ktorych sie n8e milosiernie nudzilem, malo ludziska wspominacie o "smetarzu zwiezat" Stephaa Kinga Ktora jest genialna.
 

koyote

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem:
Posłaniec - Markus Zusak
Nieznośna lekkość bytu - Kundera
 

Fidelis

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2011
Posty
43
Punkty reakcji
2
Wiek
28
Ktoś tutaj wymienił Poe'go. Osobiście nie potrafiłem przebrnąć przez z żadną z jego ksiażek. Choć oczywiście nie umniejsza to jego tworczości, która ponoć jest genialna. Faktycznie słowa dobiera świetnie, ale wszystkie te historyjki są troche nudne jak dla mnie. Żadnej wielkiej, obiecanej grozy tam po prostu nie ma. Ja osobiście polecam wszystkie kryminały Agathy Christie oraz jedną z książek o tematyce tabu " Lolitę " .
 

Zuza_M

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2011
Posty
25
Punkty reakcji
0
Zgadzam się z pożeczkową. Kto nie czytał "Mistrza i Małgorzaty", sam odebrał sobie przyjemność śmiania się do rozpuku nad książką. Czytanie "Mistrza..." jest po prostu przygodą, rozrywką! I to na jakim poziomie! Ach, przeczytałabym jeszcze raz... :)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Zgadzam się z pożeczkową. Kto nie czytał "Mistrza i Małgorzaty", sam odebrał sobie przyjemność śmiania się do rozpuku nad książką. Czytanie "Mistrza..." jest po prostu przygodą, rozrywką! I to na jakim poziomie! Ach, przeczytałabym jeszcze raz... :)
Teksty kota faktycznie były zabawne (,,Czyż ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus"), choć nie powiedziałbym, że to książka stricte do śmiania się. Z tego co sam zrozumiałem z książki ,,Mistrz..." ma to do siebie, że znajdzie się tu mnogość wątków: humorystyczne, do zadumy, z drugim dnem. W sumie powieść dobra, choć dla była niełatwa.
 

Deron

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Tak jak powyżej Mistrz i Małgorzata

oraz

"Bezkształt" Filipa Szyszkowskiego
-świetne, symboliczne, mroczne i depresyjne. Niby debiutant a zrobił na mnie niezłe wrażenie. To musi być porąbany koleś.

"Droga" Cormac McCarthy
-naprawdę kawał porządnej powieści. Smutna ale zagrzewająca do dalszej walki w naszym świecie.

Pozdrawiam
Deron
 

Sarenkasarna

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja lektur całkowicie nie lubię i czytam je tylko bo muszę, a w większości są one całkowicie niezrozumiałe dla młodzieży i większość z nich traci chęć do czytania książek w przyszłości. Ja polecam książki Jacka Piekary, bo są świetne i miło czas mija przy czytaniu książek o Inkwizytorze Madderdinie.
 

rivivanna

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
No "Mistrz i Małgorzata" to obowiązkowo. Podobne zdanie mam o "Zbrodni i karze", "Dżumie" czy "Lordzie Jimie". Z polskich książek to mi najbardziej podobała się "Lalka"". Chociaż opinie są różnie. Ale ten romantyzm kontra pozytywizm - jak dla mnie mistrzostwo. No i generalnie uwielbiam Umberto Eco a szczególnie "Imię Róży". Teraz czekam na "Cmentarz w Pradze" - zobaczymy co tam Eco nowego wymyślił :)
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
A ja bym rzekł, iż książką, którą powinno się przeczytać jest "Przenajświętsza Rzeczpospolita Jacka Piekary. Książka w inteligentny i bardzo apokaliptyczny sposób omawia sytuacje polityczną jaka może\mogła zapanować na p[oczątku XXI wieku.
Każdemu fanowi sf radzę zapoznać się z tą książką.

Co do mistrza jak tak chwalicie ta książkę to ją wypożyczę.
 

Chudaaa

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
Ja mam parę książek, które uważam za genialne i wszystkim polecam do przeczytania:
1. "Imię Róży" U.Eco
2. "Mistrz i Małgorzata" Bułhakow
3. "lolita" Nabokov
4. "Baudolino" U Eco
5. "Wahadło Faucaulta" U. Eco
 

Kris83

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja ostatnio przeczytałem "Spowiedź Fryzjera" autorstwa Adama Godlewskiego książka jest o korupcji w polskiej piłce nożnej oparta na wspomnieniach tytułowego "Fryzjera" Ryszarda Forbricha. Zdecydowanie polecam tą książkę wszystkim fanom piłki nożnej
 

jassey

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Ja lektur całkowicie nie lubię i czytam je tylko bo muszę, a w większości są one całkowicie niezrozumiałe dla młodzieży i większość z nich traci chęć do czytania książek w przyszłości. Ja polecam książki Jacka Piekary, bo są świetne i miło czas mija przy czytaniu książek o Inkwizytorze Madderdinie.


To jedno, a drugie to to że nie zawsze to co pozostaje w kanonie lektur pozostaje tam zasadnie. Gdyby nie względy historyczno-narodowo-patriotyczne, zasadne bardziej wczoraj niż dziś, to dawno powinno się zamienić sporą część lektur na faktyczne dzieła niekoniecznie napisane w Polsce.
 

AllDayAllNight

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Miasto
woj. Łódzkie
Ja kompletnie oszalałam na punkcie srii GONE ZNIKNĘLI Michaela Granta oraz dwóch ksiązek Malgorzaty Karoliny Piekarskiej. Pierwsza część: ,,Klasa Pani Czajki", druga ,,LO-teria". POLECAM :heart: :heart: :heart: :heart:
 
Do góry