Książki, które trzeba przeczytać

Gosia Sosnowska

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2014
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Opole
Zdarza mi się czytać czasami wszystko. Normalnie powiedziałabym, że nie tknę rasowego romansu (jeszcze z czasów 19-wiecznych!) a na przykład trzeba na literaturę przeczytać "Dumę i Uprzedzenie", powiedziałabym że z kanonu lektur szkolnych (wybrało się kierunek studiów związanym z filologią, to się ma ;)) - już zresztą nie pamiętam czy faktycznie to się nie zalicza. Chociaż teraz inne czasy - króluje Harry Potter (którego sama uwielbiam, choć pisarka całkowicie spartoliła ostatnie 2-3 tomy...). Także faktycznie co kto lubi i czasem musi tez przeczytać. Ale absolutnie trzeba przynajmniej spróbować usiąść nad pozycjami, które są osławione na cały świat. Zgadzam się więc z Igrzyskami Śmierci (tutaj ostatni tom nie umywa się do dwóch poprzednich, które są świetne!), od siebie dodam część tytułów Stephena Kinga, jak: Misery, To, Lśnienie (a i można pooglądać film, jak komuś mało albo woli). Jeśli podacie konkretny gatunek, to na pewno coś wymienię :)
 

kaatiaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2014
Posty
66
Punkty reakcji
0
Dostojewskiego. I Tołstoja.

A z współczesnych to Świderskiego "Asystenta śmierci".
 

tutti frutti

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
128
Punkty reakcji
0
do tej długiej listy chciałam dodać:
Paulo Coelho - Alchemik
 
A

alfabeta11

Guest
Wg mnie do takiej listy "muszę przeczytać" można dodać Nowy wspaniały świat Houxley'a. Książka jest genialna i ukazuje coś niesamowitego.

Plus jak ktoś lubi się pośmiać to musi przeczytać Don Kichot. Prawie cały czas zabawne sytuacje :)
 

sobolek

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2014
Posty
11
Punkty reakcji
0
paragraf 22 (Heller) - genialnie napisana, farsa goni farsę, sarkazm na najwyższym poziomie plus pokazuje problem absurdów biurokracji, wojny, relacji.
 

Mikulaskin

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2013
Posty
70
Punkty reakcji
1
Sięgnąłem znowu po Jacka Hugo-Badera „Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak”
Czyta się wspaniale :)
 

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
To zależy kto co lubi :) jedni powiedzą że absolutną podstawą są książki typu : Lalka , Dziady , Dżuma czy nawet Pan Tadeusz ja osobiście uważam że książki czyta się dla przyjemności a wyżej podane tytuły jednak szły mi jak po grudzie. Oczywiście znajdą się osoby które się będą nimi zachwycać ja jednak wole inne klimaty takie jak : Władca Pierścieni , Silmarillion , Saga Wiedźmina , 1984 Orwella albo Ojciec Chrzestny.
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
King Stephen - Zielona Mila
King Stephen - Skazani na Shawshank
Golden Arthur - Wyznania Gejszy

Zdecydowanie polecam :)
 

inherentny

Geniu Loci
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
270
Punkty reakcji
13
Miasto
kraków
Trzeba koniecznie zapoznać się z dziełami Kinga, a poza tym Zbrodnia i Kara Dostojewskiego i Trylogia Sienkiewicza.
 

natasza33

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2014
Posty
12
Punkty reakcji
0
Od siebie do tej listy dorzucę jeszcze pozycję H. Cobena: "Zachowaj spokój". Przeczytałam też kilka książek R. Cooka - podoba mi się klimat tego autora.
Ponadto: Richard Paul Evans - "Na rozstaju dróg" i Karen Kingsbury - "Ocalić życie".
Z klasyki: "Zbrodnia i kara" F. Dostojewskiego.
 

adambie

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
A ja polecam Charlesa Bukowskiego - genialny pisarz.

Ze swoich ostatnich odkryć, dosć przypadkowych, dorzuciłbym nowelę (e-book) Jarosława Sypniewskiego pt." Porażenie". Wariacja na temat końca świata i zombie, ale bardzo oryginalny koncept - w tym opowiadaniu to zombie boją się ludzi :) Poza tym wymowa dzieła bardzo ponura... taka jak lubię :)
 

Mihcaa

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Z takich aktualnych książek to na pewno wart uwagi jest Hill i jego – Przekręt. Futbol i zorganizowana przestępczość (officyna.com.pl/ksiazka-przekret-futbol-i-zorganizowana-przestepczosc ). Nie można się pozbierać po tej książce. Już żaden mecz nie jest taki sam ;P także jak coś to czytacie na własną odpowiedzialność. Mnie tak książka skrzywiła nieco. Ridley Scott produkuje serial na podstawie książki, także będzie ciekawie ;>
 

tomi94

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
O nie, ja bez ksiązek nie mogę życ!

Teraz rozkoszuje się w nowości Ricka Riordana - Krew Olimpu i powiem, oj ta fantastyka wciąga :D

Super, na pewno nie żałuje zakupy, wręcz przeciwnie jestem bardzo zadwowolony! :)
 
S

Sttark

Guest
Hm, lubię czytać, ale nie każdy styl pisania mi odpowiada. Nie lubię gawędziarzy, którzy historię przesłaniają ciągłymi dygresjami i odwołaniami. Bardzo dobrze opowiada swoje historie np. Robert Gong i jego rzeczy ostatnio bardzo dużo czytam. W pogoni za Miłością jest bardzo dobrym debiutem, ale jeszcze lepsza jest Kokainowa Miłość, którą w tym roku zakwalifikowali do nagrody Angelus. Obie książki warto sprawdzić. Dostępne są w księgarniach bez problemów. Przynajmniej jeszcze wczoraj były jak patrzyłem. Pozdr.
 
Do góry