Książka, która wywarła na Tobie duże wrazenie

Wi(L)u$

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2006
Posty
850
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
z Warszawy :)
MI sie bardzo podoba ksiazka "my dzieci z dworca zoo".... uwielbiam czytac ksiazki o narkomanach ale bardzo lubie takze czytac ksiazki typu "stringi" (to ksiazka a raczej pamietnik pewnej dziewczyny, ktora opowiada o swoim zyciu.... i takie tam babskie sprawy :p )
 

Jana

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
49
Punkty reakcji
0
"Rok 1984" Orwella. 4 razy już czytałam. Oprócz tego dość ciekawa pozycja, też Orwella "Na dnie w Paryżu i Londynie"
Może to kogoś zaskoczy, ale uwielbiam "Dziady" Mickiewicza i "Dżumę" Camusa. Nie zliczę ile razy czytałam.
A z lżejszych lektur :D "Silmarillion" Tolkiena. Polecam na chandrę. Mi zawsze pomaga.
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
"Książka która wywarła na Tobie duże wrażenie".... cóż, co mi teraz przyjdzie do głowy to napiszę :). A lista nie będzie krótka.

- "Bibla" - zanim coś powiecie na ten temat.. otwórzcie ją na dowolnie wybranej stronie. Można się zdziwić, naprawdę. Ja robię tak często.
- "Lśnienie", "Skazani na Shawshank", "Zdolny uczeń", "Desperacja" - Stephen King wywarł na mnie wrażenie niesamowicie budując atmosferę grozy w swych dziełach. Ponadto "Zdolny Uczeń" opowiada historię małego chłopca, który poświęca wolny czas na słuchanie opowieści starego hitlerowca. Porażające!
- "Amerykańscy Bogowie", "Chłopaki Ananisego" - Neil Gaiman jak nikt inny połączył świat realny z fantastycznym, okraszając to doksonałą fabuła, dialogami i pomysłem. Dlatego wywarł na mnie wrażenie :).
- "Saga o Wiedźminie", "Świat Króla Artura", "Maladie", "Narrenturm", "Boży Wojownicy" - Andrzej Sapkowski to klasa sama w sobie. "Pani Jeziora" to jedyna pozycja, przy której płakałem jak bóbr (walka w cytadeli Stygga!), zaś "Maladie" to najlepsza historia miłosna utrzymana w klimatach fantasy, jaką czytałem. WIELKIE wrażenie.
- "Saga o Elryku" - Michael Moorckock. Moje wrażenie zdobył czyniąc głównym bohaterem sagi najbardziej mroczną, niejednoznaczną i zagubioną postać, jaką chyba dane mi było "zobaczyć". Odważne, pomysłowe i... wciągające.
- "Włada Pierścieni", "Hobbit czyli tam i spowrotem", "Silmarilion" - J.R.R. Tolkien. Za całokształt.
- "Lalka" - B. Prus. Lektura, do której podchodziłem z rezerwą. Okazała się fantastyczna. Czy to nie wystarzy by zrobić duże wrażenie?
- "Zbrodnia i Kara" - Dostojewski. Klasyk.
- "Mistrz i Małgorzta" - Bułhakow. Jeśli będę miał kota, to jak nic nazwę go "Behemot".
- "Piknik na skraju drogi" - bracia Strugraccy (nie jestem pewien, czy dobrze napisałem). Próbka rosyjskiego SF. Znakomite.
- "Najeźdźcy" - ajjj... autor wyleciał mi z głowy. II WŚ ukazana z oczu dwóch Niemieckich oficerów. Jeden wiernie wyznaje ideologie Nazizmu, drugi ma wątpliwości. Książka znakomita, Polskiego autora. Tylko kogo?
- "Linia Ognia" - Tomasz Pacyński. Zdumiewający pomysł. Oto Dziadek Mróz i jego pomocnica Matylda polują we współczesnym świecie na postacie z bajek disneya. To trzeba przeczytać by zrozumieć.

Dobra, kończę. I tak pewnie napisałem zbyt dużo. A to są tylko tytuły, które w tym momencie przyszły mi do głowy :D. Pozdrawiam wszystkich czytających!
 

jenndor

I need some fine wine and you, you need to be nice
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
1 099
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z kosmosu... :)
:pali: w tej chwili przychodzą mi do glowy 2 pozycje - "Sto lat samotności" G.G.Marqueza i "Pasja życia" I.Stone'a... zgadzam się z przedmówami - "Mistrz...", "Rok 1984".... z bardziej fantastycznych książek dodałabym "Kroniki marsjańskie" R. Bradbury'ego - coś niezwykłego....

ps. no i "Mały książę", nigdy się z niego nie wyleczę :p
 

Dzibril

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Ksiażka ,która wywarła na mnie wrażenie to ''Siewca wiatru'' Kossakowskiej.Polecam wszystkim,którzy lubią fantastyke
 

kasiuniatt

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2005
Posty
396
Punkty reakcji
2
Wiek
32
Miasto
Rzeszów
"Harry Potter", "Opowieści z Narnii", Trylogia Tolkiena, "E.T", "Świat Zofii", "Stawiam na Tolka Banana"
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
kod leonarda da vinci - dan brown

Tak, ale tylko za pierwszym razem :D. Późnej, jak już człowiek chce się zainteresować tematem i samemu coś poszukać, to zauważa całą masę błędów w książce. Ot, czytadło na jeden wieczór. Zalicz i zapomnij.
 

Idia

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2006
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
kto to wie.....
,,Kamienie na szaniec'' polecano mi, ,,My dzieci z dworca ZOO" mi się podobało. fajne były też ,,Uśpieni" ,,Ciała do wynajęcia'', ,,Odlot na samo dno", ,,Epidemia", oczywiście ,,Ania z zielonego Wzgórza i,,Dzieci z Bulerbyn".etc
 

czarna

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2005
Posty
199
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
skądinąd
"Medaliony" były straszne... :/
Cociaż z czego pamiętam to one nie były tylko o Oświęcimiu... Ale faktycznie, wpływ wywierają ogromny. Człowieka przestają cieszyć durne żarty w stylu czemu hitler popełnił samobójstwo albo o mydle z zydów...
 

Kometa

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2006
Posty
148
Punkty reakcji
0
Wszystkie ksiązki Terakowskiej są wspaniałe ...szczególnie "Poczwarka", i "tam gdzie spadają anioły"... można polecić "Alchemika" "Mały książe" jedna z nielicznych lektur które mi się podobały i są warte przerabiania w szkołach. "czarne okna" nie pamiętam autora ;)
 

kammikadze

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2006
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
35
"gwiazda" jerry spinelli - niesamowita opowiesc o dziewczynie ktora byla po prostu normalna (czyli zdecydowanie wyrozniala sie od reszty) goraco polecam. jak dotad najlepsza ksiazka jaka czytalam, a duuuzo ich bylo ;]
 

Attachments

  • geddes100.jpg
    geddes100.jpg
    70,7 KB · Wyświetleń: 62

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
31
"my dzieci z dworca zoo" "pamietnik narkomanki" inie pamietam tytulu ale czytalam tez taka ksiazke podobna do tych dwoch tez narkotyki itp..
 

earlygirl

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2006
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
`lublin:)
`jak dla mnie jest takich pare :)

'drzwi percepcji'
'my, dzieci z dworca zoo'
'ty zaraziłeś ich narkomanią'
'zwierzenia narkomanki'
'życie po życiu'

polecam szczegolnie, jak na mnie wywarły dośc duże wrażenie i wpływ :)
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
'My dzieci z dworca zoo',
'Kod Leonarda da Vinci',
'Odlot na samo dno',
'Pamietnik narkomanki',
'Dziecko Ciemności',
'Sfinks',
'Krwawa bogini'
:p
 

Catopsilla

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2006
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
56
Zdecydowanie "Muminki"!!!! Za ciepło,humor,no i za to,ze były pierwszą samodzielnie przeczytaną w CAŁOŚCI książką :) Po drodze przytrafiły się jeszcze "Dzieci z Bullerbyn";"Kubuś Puchatek";wszystkie "Mikołajki"...Potem nadeszła era Tolkiena,z którego nie sposób wyrosnąć,fascynacja Orwell'em,literaturą rosyjską.A jeszcze tyle mam do przeczytania! Kto wie,może to,co wywrze na mnie największe wrażenie,jeszcze nie trafiło do moich rąk?
Jeśli lubicie poczytać coś o prawdziwych ludziach,to polecam "Narzeczone Allaha",jestem-że tak powiem-świeżo po lekturze,i na samo wspomnienie czuję dreszcze zgrozy.Nie jest to być może literatura najwyższych lotów,ale dosyć wstrząsająca,i pozwalająca wiele zrozumieć :(
 
Do góry