Klanarchia

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Zobaczysz.

Bishop, żeby nie przedłużać. W sesji prowadzimy normalną, grupową rozmowę, a wszystko co chcesz omówić na osobności w pw (adnotacje). Tak nie będziemy nikogo blokować.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Co sie znowu dzieje z tym forum? Nie piszcie polskich znakow jak sie wam wykrzacza.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
muli - i nie chodzi mi o forum, ale o tempo sesji

już nie pamiętam, czy ktoś zgłaszał jakieś przestoje, czy nie ale fajnie by było jakbyśmy odpisywali jakoś sensownie bo sesja padnie
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Ot co.

Bishop zauważyłem błąd w Twoim poście. Master wcelował w jednego ze strażników i ten obecnie jest wyeliminowany.
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
ja nie mogłem załadować rano tematu-,- więc nie odpisałem rano a teraz nie mam zbyt czasu. Jednak zobaczę czy zdąże cokolwiek napisać.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Ot co.

Bishop zauważyłem błąd w Twoim poście. Master wcelował w jednego ze strażników i ten obecnie jest wyeliminowany.

Done

ja nie mogłem załadować rano tematu-,- więc nie odpisałem rano a teraz nie mam zbyt czasu. Jednak zobaczę czy zdąże cokolwiek napisać.

Pisz, pisz to może reszta się obudzi
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
tylko ja mam problemy z tematem w którym jest sesja czy wszyscy? teraz mi mulił post dobre trzy minuty nim został wysłany... A by wejść temat to...
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
U mnie to samo. Tyle z tego, że admin jakąś nadzieję dał na poprawę.
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
wróciło nam wyposażenie czy jesteśmy "goli" i bezbronni?
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Ekwipunek macie z powrotem, z resztą karty są już zaktualizowane.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Wracamy do pentagramu. Poniżej przypomnienie:

penta.jpg

Schemat pentagramu. Rzecz ważna przy silniejszych przeciwnikach, ,,bossach". Możecie go jednak używać w dowolnym momencie, gdyż jest to opcja dobrowolna. Pentagram polega na tym, iż przed turą walki gracz wybiera jedną z dostępnych technik: Wściekły atak, Zaciekła obrona, Utrzymanie pozycji, Błyskawiczna riposta, Rozważne natarcie, Wycofanie. Przeciwnik robi to samo. Podczas starcia MG odkrywa co wybrał przeciwnik i sprawdza wynik. Jeśli od jakiejś techniki odprowadzona jest strzałka, znaczy że jest skuteczniejsza od zagrania przeciwnika, a zwycięzca dostaje +3 kości oraz dodatkowe/zmniejszone obrażenia, uwzględniając obydwa wybory (+1 i -1 zniwelują się wzajemnie). Przykładowo X stosuje Błyskawiczną ripostę, a Y Wściekły atak. X otrzymuje trzy kości, a zwycięzca ponadto zadaje dodatkowe obrażenia (2). Wycofanie, czyli ucieczka zawsze oznacza bonus. Jeśli nikt nie zginął, schematu używa się ponownie w kolejnej turze. Można go również stosować do testów dialogowych (pasja, negocjacje) z poważniejszymi personami oraz walką mentalną. Trzeba jednak zamanifestować swój wybór. Przykładowo osoba wybierająca Wściekły Atak w walce bezpośredniej będzie szarżować w amoku na przeciwnika. Rzecznik klanu, który w pertraktacjach z handlarzem użyje Błyskawicznej riposty odznaczać się będzie ciętym językiem. Dlatego też wskazana jest obserwacja swoich oponentów. Jeśli gracz widzi, że wróg próbuje zasłaniać się tarczą, znaczy że używa Zaciekłej obrony. Stosuje więc Rozważne natarcie/Utrzymanie pozycji i tym samym uzyskuje przewagę.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nie wyobrażam sobie, żeby oceniać czyjeś posty na zasadzie 3/5. Dostatecznym bonusem jest odpowiednik exp, który daję co jakiś czas.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
W kwestii ostatniego postu. Postarajcie się w jednej odpowiedzi nie odwiedzać więcej niż jednego miejsca. Tak będzie mi łatwej prowadzić, a jak dana osoba skończy swoje sprawy w jednej lokacji, będzie mogła oczywiście przejść do następnej.
 
Do góry