Kara śmierci

Kara śmierci - ZA czy PRZECIW??

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

opar

Zbanowany
Dołączył
12 Wrzesień 2005
Posty
278
Punkty reakcji
0
jestem za !
ale chc transmisje na żywo w tv ,albo w necie ;)
 

kaaska6

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2005
Posty
703
Punkty reakcji
0
Wiek
40
cos za coś!
Zycie mamy tylko jedno, jak ktoś nas go pozbawi już nigdy go nie odzyskamy.
A człowiek co zabił odiedzi kare, zostanie zwolniony za dobre sprawowanie i Bóg wie, co dalej będzie czynił..
Jestem Za!
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
Jestem za. Niektórych nie da się zreformować, a państwo łoży ogromne pieniądze na ich utrzymanie.
 

Kamara

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2005
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
118
Miasto
Z Krainy Pięknych Mórz:) ( Chciałoby się:P )
Rozumiem, że wszyscy chcecie żyć w kraju, w którym będziemy propagować zasadę ,, oko za oko, ząb za ząb"? To ja dziękuję bardzo. A kto przepraszam dał ludziom prawo odbierania życia człowiekowi? Skoro tak bardzo boli nas, kiedy słyszymy, że jakiś facet zabił staruszkę za 5 zł, to czemu chcemy odpłacić się tym samym? Morderstwem. W ten sposób pokazujemy, że wcale nie jesteśmy lepsi od tego człowieka. Wcale nie jesteśmy inni, wszyscy mamy krew na rękach. I kurcze po co to gadanie, że Karol Wojtyła był wspaniałym człowiekiem i, że powinniśmy się od niego uczyć, skoro nie potrafimy przebaczać tak jak on przebaczył osobie, która chciała go zabić. Tu już nie chodzi o wiarę, ale o dobrą wolę człowieka i jego serce. Nie bądźmy zatem jak Ci barbarzyńcy, ale okażmy wspaniałomyślność i dajmy im szansę. Może to brzmi trochę ekstremalnie, ale sory. Już nie chodzi tylko o zasady moralne, ale ja szczerze mówiąć wolę by taki delikwent gnił do śmierci w więzieniu, może to go coś nauczy a zabcie go nie rozwiąże sprawy. Nie chcę żyć w kraju, w którym likwiduje się marginesy społeczeństwa, a nie stara się ich zmienić. Ale to jest przecież łatwiejsze prawda?




P.S trochę ostro ale cóż :p.
 

papillon

guru
Dołączył
5 Lipiec 2005
Posty
2 418
Punkty reakcji
0
Rozumiem, że wszyscy chcecie żyć w kraju, w którym będziemy propagować zasadę ,, oko za oko, ząb za ząb"?
Nie mozesz uogólniać.Nie każdy opowiada się za karą śmierci. :(
 

entuzjastka

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2005
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Tarnow
Jestem przeciwna karze smierci,zawsze byłam i nadal bede Po pierwsze nikt nie ma prawa decydowac o smierci kogos,władze odbierania zycia ma tylko jedna osoba-jet nia Bog Po drugie, uwarzam ze wyrok dozywocia w bardzo ostrym wiezieniu bedzie wieksza kara niz smierc, ktora staje sie niejako pujsciem na łatwizne bo poprostu umrze Ja tez wolałabym umrzec niz całe swoje zycie spedzic w zamknieciu,odizolowanym od wszystkiego...nawet nie potrafie sobie tego wyobrazic
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
Kamara każdy ma prawo do swojego zdania, to że ktoś ma inne nie powinien powodować nerwów. Szkoda zdrowia na denerwowanie sie na posty na forum.

Entuzjastko:
Po pierwsze nie wszyscy wierzą w Boga. No i jeszcze nie widziałam, żeby Bóg komus odbierał życie :]

Po drugie niektórzy maja w więzieniu lepiej niż w domu. Paradoks. Czasem tak jest :)

Kamaro. Masz rację. Spróbujmy zrehabilitować zabójców starszek. Gwałcicieli. Dajmy im przepustki. Wypuścmy na wolność niech się uczą życia na nowo. Ciekawe czy wtedy będziesz się czuła bezpieczna?
Margines ma to do siebie, że w większości pozostanie marginesem, choćby najwięksi Samaraytanie próbowali się nad nim gimnastykować 23 h na dobę.
I na koniec zamiast się bulwersować, zauważ, że Polska jako kraj prawie 100% przesiąknięty chrześcijanizmem nie dopuści do wykonywania kary śmierci. Zadowolona?
 

Kamara

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2005
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
118
Miasto
Z Krainy Pięknych Mórz:) ( Chciałoby się:P )
Nie denerwuj się teraz Ty, bo Ci cieśnienie podskoczy:p. Wiem, że kara śmierci nie zostanie wprowadzona, ale martwi mnie, że tyle ludzi jest za. I wcale aż tak bardzo się nie bulwersuję, po prostu zareagowałam na swój sposób i przyznałam się do tego, że mogłam kogoś niepotrzebnie urazić tą wypowiedzią, więc nie musisz mnie pouczać. Doskonale wiem, że każdy ma prawo do swojego zdania, a kiedy czasem z kimś dyskutujesz, mogą ponieść Cię emocje. Wyraziłam swoje zdanie na ten temat i nie żałuję, mam prawo krytykować też Twoje zdanie, ale muszę je akceptować, bo przecież nie zmienię Twoich światopoglądów. Nie chciałam wprowadzać tutaj jakiejkolwiek wrogości. Nadal uważam, że nie powinno się skreślać ludzi i naprawdę wielkim poświęceniem jest podać rękę człowiekowi złemu. Mikołaj Gogol powiedział kiedyś piękne słowa : ,, Im więcej jest w człowieku zła, tym bardziej musimy go kochać". I właściwie nie muszę nic już dodawać... Mimo wszystko pozdrawiam Cię Carmen : ).
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
To tylko ironia Kamaro. Kiedyś też byłam idealistką, a teraz jestem realistką.
Również pozdrawiam.
 

RaFcIoS

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Ostrołęka
Kary smierci nie powinno byc. Oto bardzo prosty przyklad.
Morderca zabija kolejna ofiare nagle go lapia sad skazuje go na kare smierci, to dla niego jest zbawienie, ze nie musi siedziec z kratkami i nie ogladac swiata. Dla nich gorsza zecza bedzie odsiedzenie dozywocia niz ulzyc im i ich zabic.
 

entuzjastka

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2005
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Tarnow
Entuzjastko:
Po pierwsze nie wszyscy wierzą w Boga. No i jeszcze nie widziałam, żeby Bóg komus odbierał życie :]

Po drugie niektórzy maja w więzieniu lepiej niż w domu. Paradoks. Czasem tak jest :)

Kamaro. Masz rację. Spróbujmy zrehabilitować zabójców starszek. Gwałcicieli. Dajmy im przepustki. Wypuścmy na wolność niech się uczą życia na nowo. Ciekawe czy wtedy będziesz się czuła bezpieczna?
Margines ma to do siebie, że w większości pozostanie marginesem, choćby najwięksi Samaraytanie próbowali się nad nim gimnastykować 23 h na dobę.
I na koniec zamiast się bulwersować, zauważ, że Polska jako kraj prawie 100% przesiąknięty chrześcijanizmem nie dopuści do wykonywania kary śmierci. Zadowolona?

Niewiara w boga lub w jakakolwiek z religii nie oznacza ze człowiek ma czynic zło i popierac kare smierci

Argument ze ktos moze miec lepiej w wiezieniu niz w domu jest absurdalny i chyba sama do konca nie wierzysz w to co napisałas...

Zarowno ja jak i Karma miałysmy na mysli zaostrzenie kary za brutalne zabojstwa a nie resocjalizacje w postaci wypuszczania zabojcow na wolnosc

Z najnowszysch statystyk wynika ze w Polsce w ktorej jak uwazasz 100% ludzi przesiaknietych jest chrzescijanizmem az 70% jest za przywroceniem do polskiego prawa kary smierci...i tu jest paradoks

Rowniez jestem realistka i przeraza mnie dwulicowosc polskiego narodu
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
Ech Entuzjastko. Napisałaś, że tylko Bóg ma prawo odebrać życie i moja odpowiedź była do tego. Zapomniałaś co pisałaś?
W więzieniu mają dostęp do rozrywek ,telewizji, ciepłych posiłków, a (jak kiedyśczytałam) jeden z ważniejszych więźniów dostał nawet fortepian :/ Poza tym istnieje możliwość pracy w niektórych zakładach karnych.
Więc jak widać, nie jest to argument absurdalny. Jeśli coś nazywasz absurdalnym uzasadnij. Nie lubię uzasadnień typu "bo tak".
Pozdrawiam obie toleracyjne panie :p
 

papillon

guru
Dołączył
5 Lipiec 2005
Posty
2 418
Punkty reakcji
0
W więzieniu mają dostęp do rozrywek ,telewizji, ciepłych posiłków, a (jak kiedyśczytałam) jeden z ważniejszych więźniów dostał nawet fortepian Poza tym istnieje możliwość pracy w niektórych zakładach karnych
I nie tylko to.Niektórzy mogą spotykać swoje żony w oddzielnych pomieszczeniach.Mimo tego jestem przeciwko karze śmierci,za to za zabraniem wszelkich [przywilejów typu telewizor w celi,biblioteki,przepustki itp.Więzienie powinno być więzieniem,a nie pensjonatem wypoczynkowym.
 
Do góry