Kara śmierci

Kara śmierci - ZA czy PRZECIW??

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Lukasz151111111

HaIPe-HaOPe bez reszty oddany
Dołączył
28 Listopad 2006
Posty
1 416
Punkty reakcji
1
Miasto
WLKP
Kara śmierci to za mała kara. To prawie nie jest żadna kara dla kogoś pozbawionego skrupułów.
Dla psychopatycznego zabójcy najlepsze było by dorzywocie. Niech łajza gnije w pierdlu, a tak to co.
Zrobią mu zastrzyk i go nie ma. Niech sie męczy. Mogły by być dla takiego przewidziane jakieś
tortury. Kara ostrzejsza dla takiego kogoś to nie kara śmierci. Powinno jej wcale nie być.

PS. Co dało powieszenie S.Husajna?
Było by tak samo gdyby żył i siedział w pierdlu. Ale w takim porządnym. W takim gdzie
terrorystów sie więzi (Kuba??)

Takie jest moje zdanie.
Mozecie sie z nim nie zgadzać
 

Locke

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
1 057
Punkty reakcji
0
Kara śmierci to za mała kara. To prawie nie jest żadna kara dla kogoś pozbawionego skrupułów.
Dla psychopatycznego zabójcy najlepsze było by dożywocie. Niech łajza gnije w pierdlu, a tak to co.
Zrobią mu zastrzyk i go nie ma. Niech sie męczy. Mogły by być dla takiego przewidziane jakieś
tortury.

w jakimś stopniu zgadzam się z Tobą, niech psychol gnije w więzieniu i pracuje 24h w kamieniołomach w upale aby zarobić na jedną suchą kromkę chleba i jeszcze tortury dla niego...
 

jacko87

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
71
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
z frontu myśli
moim skromnym zdaniem kara śmierci powinna obowiązywać w każdym państwie prawa. Jest to niezbędny elementy prawny tak jak kara pozbawienia wolności, ograniczenia praw, odebrani paszportu itp. Wymierzana powinna być przeciwko osobom skrajnie niebezpiecznym dla społeczeństwa. Mam tu na myśli osoby psychiczne (nie mylić z upośledzonymi bo pomiędzy psychopata,a a osoba chorą jest ogromna przepaść), wielokrotnym mordercom/zabójcom, osobom które wydały wyrok na innych (tj wysoko postawieni członkowie zorganizowanych grup przestępczych). I nie pie... mi o tym, że wydając na nich wyrok śmierci stajemy się tacy jak oni. Urodzili się w NASZYM PAŃSTWIE w którym obowiązuje NASZE PRAWO. Jeśli chcą stanowić własne prawo niech wykupią sobie Madagaskar i tam się rządzą i tam podpisują na kogoś wyroki.
Uważam za niedopuszczalne, aby w Polsce policjant aby mógł się bronić musi być najpierw ewidentnie zaatakowany (powinien mieć prawo strzelać jeśli tylko podejrzany ma broń, a nie kiedy ten go zaatakuje!), lub by członkowie mafii mogli wydawać wyroki na policjantów i cywilów, sami pozostając bezkarni.
Ot co moja opinia.
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Chociaż jestem przeciwnikiem kary śmierci, jestem za zwiększeniem władzy policjanta i normalnym, zdrowo rozsądkowym egzekwowaniu jego praw - oczywiście również obowiązków. To chore, że ci sami ludzie najpierw krzyczą, jak można było dopuścić do zbrodni, a kiedy chłopak który włamuje się do domu i ginie od kuli policjanta, bo nie poddał się po wezwaniu, to ci sami ludzie uważają policjanta za mordercę, a przecież policjant ma obowiązek zatrzymać przestępcę, bo jego ucieczka może oznaczać np. czyjąś śmierć właśnie. I brak podporządkowania się poleceniom policjanta powinno być jednoznaczne z wyrażeniem zgody na stanie się tarczą strzelniczą. Przykro mi, ale tak to widzę, policjant powinien byc władzą, skoro woła stój - to staję.
 

Locke

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
1 057
Punkty reakcji
0
Racja Ania_Civ

Woła stój - staję
woła stój - nie staję - ginę...

proste
 
L

Ligi

Guest
Uwazam ze każda jednostka ma prawo do życia...ale jesli chce życ wśrod innych...musi sie dostosowac...jesli tego nie zrobi....no to niestety ale sie żegnamy....
 

Westlite

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
414
Punkty reakcji
0
Na egzekucje nie trafilibyśmy od tak sobie, tylko za poważne przestępstwa...

PS. Chciałbym zobaczyć twój wyraz twarzy, gdybym wymordował Ci rodzinę, dostał dożywocie, a wypuściliby mnie po 25 latach za dobre sprawowanie ze sporą sumką na koncie, bo wkońcu pracując w więzieniu przez 25lat trochę bym uzbierał.

Wtedy ja bym cie zabił jakbyś wyszedł a przed wyjściem jakby cie codziennie ruchali w d*pe w więzieniu to byś zobaczył jakie kolorowe jest życie. A to zdanie z sporą sumką mnie rozśmieszyło...
 

ansyna

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
85
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Katowice
Dla psycholów siedzenie w więzieniu to nic, bo taki to sobie poradzi, dlatego jestem za karą śmierci.
 

AragornFan

~unforgetable~
Dołączył
24 Październik 2006
Posty
1 272
Punkty reakcji
0
Miasto
**Z TwoicH SnóW**
Uwazam ze każda jednostka ma prawo do życia...ale jesli chce życ wśrod innych...musi sie dostosowac...jesli tego nie zrobi....no to niestety ale sie żegnamy....

sorry, ale każdy ma prawo do błedu i prawo do poprawy... mam tutaj na myśli głównie występki i wykroczenia

jak juz pisałam wcześniej kara śmierci nie powinna obowiązywać

--------------------
Kto pozna miłość raz ...
A potem straci ją ...
Inaczej patrzy na życie ...
Wie dobrze co to ból ...
Wie dobrze co to żal ..
I smutne noce łez ...

Tęsknię i sięgam po lustro wspomnień tych dni ...
W których było tak dobrze nam ...
Słucham serca i słyszę Cię w nim ...
 

Aranea

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2007
Posty
38
Punkty reakcji
0
Popieram karę śmierci - jeśli ma dotyczyć kogoś, kogo w żaden sposób nie da się zresocjalizować.
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Popieram karę śmierci - jeśli ma dotyczyć kogoś, kogo w żaden sposób nie da się zresocjalizować.

Wobec tego egzekucje powinny być ykonywane na ponad 90% skazanych. Resocjalizacja została wymyślona po to by wychowawcy w więzieniach mieli pracę. Wszelkie kółka zainteresowań w więzieniu służą zabijaniu nudy wśród więźniów.
 

Natrina

Inżynierka minionych spraw.
Dołączył
27 Grudzień 2006
Posty
1 940
Punkty reakcji
2
Miasto
Kraina idealnie nieidealnych.
Ja jestem przeciw...
Ale zależy dla kogo.
Coś takiego powinno być BARDZO rzadkim przypadkiem i opierać się na 100% udowodnionych zarzutach, a najlepiej przyznaniu się do winy.
 

Legion

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
63
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Ja jestem przeciw...
Ale zależy dla kogo.
Coś takiego powinno być BARDZO rzadkim przypadkiem i opierać się na 100% udowodnionych zarzutach, a najlepiej przyznaniu się do winy.

Zgadzam się :eek:k:
Fajnie obrazuje problem kary śmierci taki jeden filmik: prison break. trochę baja ale polecam :eek:k:
 

Locke

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
1 057
Punkty reakcji
0
a nie uważacie, że ten temat powinien być w dziale 'społeczeństwo i polityka' albo 'aktualności i nowości'... jest on "na czasie" ale z filozofią nie ma nic wspólnego...
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
ani Kościół nie powinien być podporządkowany władzy, ani władza Kościołowi, to dwie odrębne sprawy... <_<

Kościół powinien być pod ścisłą kontrolą władzy.
Zobaczcie co jechowi robią!
Głoszą poglądy antypaństwowe i nawołują do bojkotu wyborów.​
 

Locke

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
1 057
Punkty reakcji
0
na temat Świadków Jehowy się nie wypowiadam, bo to fanatycy...
to nie są chrześcijanie, oni nie uznają Kościoła

Kościół powinien być pod ścisłą kontrolą władzy
no masz babo placek...
PiS to partia katolicka i podporządkowała sobie Kościół, i co z tego dobrego wynikło?
Świątynia za 40mln. z pieniędzy podatników...
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
a nie uważacie, że ten temat powinien być w dziale 'społeczeństwo i polityka' albo 'aktualności i nowości'... jest on "na czasie" ale z filozofią nie ma nic wspólnego...

Ale kara śmierci ma też powiązanie etyczne. Z drugiej strony ludzie zainteresowani socjologią go nie ujrzą, a mogliby się mądrze wypowiedzieć... Cóż przeniosę i zostawie link tutaj.

PS: zostawcie Jehowych.. w znaczeniu - rozmawiajcie o nich w innych tematach ^^
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
" Kto bardzo współczuje zbrodniarzowi, ten może nie jest w stanie współczuć jego ofierze."
Fiodor Dostojewski

" Kara powinna być sprawiedliwa i proporcjonalna do wyrządzonego zła."
Imannuel Kant

"Sprawiedliwość jest niezłomną i stałą wolą oddawania każdemu tego, co mu się należy."
Ulpian Domicjan
 

Awangarda

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
480
Punkty reakcji
0
Trudno powiedzieć. Z jednej strony jestem za, z drugiej uważam (chyba już to ktoś pisał), że taka kara nie dla każdego będzie karą. Człowiek chyba bardziej męczy się w więzieniu, gdy jest odizolowany od świata i wie, że będzie tak już zawsze.
 

Natalia1992

Uzależniona
Dołączył
13 Styczeń 2007
Posty
2 493
Punkty reakcji
8
Miasto
zewsząd
Ja jestem przeciw karze smierci...
Jezeli ktos zawinil powinien za to odpokutowac np. ciezka praca... bo jezeli go zabijemy nie poczuje bolu i bedzie juz w raju...

Jesli ten ktos zabil innego czlowieka to jesli skarzemy go na kare smierci to znizymy sie do jego poziomu a tego chyba nie chcemy...

Ja jestem za BARDZO CIEZKA PRACA bo siedzenie w wiezieniu to nic... oni powinni pracowac pracowac pracowac...

Wiezniowie sobie siedza w tych wiezieniech jedzenie im dawane jest pod pysk, nic nie musza robic... przeciez to absurd...
 
Do góry