Kandydaci na Prezydenta

Status
Zamknięty.

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
serwor napisał:
Tak, wiesz nie orientuje , nie pochodze z chłopstwa. Ale nie zapomnij o dziesiecinie na rzecz koscioła. Zawsze można wyjechac z Polski, jak pisalem Somalia, Etiopia i Republika Środowo-Afrykanska czeka.
Nie trzeba wcale pochodzić z rodziny chłopskiej - wystarczy trochę wiedzy historycznej.
Nie wiem jaki cel ma podawanie tych krajów z innego kontynentu....to ma być jakaś ironia? Jeśli tak to kiepska.
Polacy do tych krajów nie jeżdżą więc po co je wymieniasz?
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
serwor napisał:
Z moim prawem do tego, by państwo mnie nie okradało tak samo, jak innych pracujących ludzi?
To nie panstwo cie okrada, ale zawsze możesz sobie je zmienic, po co siedzic tam gdzie cię okradają?
Okrada mnie rząd, zasłaniając się dobrem państwa i obywateli, Daniel tam Ci ładnie wyjaśnił, jak to wygląda. Serwor, ja nie wyjadę. Ja będę do końca zycia walczyć o to, żeby zmienić ten chory system. Zmian pewnie nie dożyję, ale moje dzieci - być może.
 
S

serwor

Guest
Avia napisał:
Okrada mnie rząd, zasłaniając się dobrem państwa i obywateli, Daniel tam Ci ładnie wyjaśnił, jak to wygląda. Serwor, ja nie wyjadę. Ja będę do końca zycia walczyć o to, żeby zmienić ten chory system. Zmian pewnie nie dożyję, ale moje dzieci - być może.
No to przeciez chcesz wrocic do XVIII wieku, sorry walcz sobie, wiekszosc ludzi nie da ci zrobic sredniowiecza.
Zresztą dla dobra ciebie i twoich dzieci, jestes tak jak Daniel nieprzystosowana do życia w spoleczenstwie europejskim.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
serwor napisał:
Dlaczego nie jeżdzą? Przeciez tam niskie podatki, a może nawet zerowe, raj na ziemi.
Zupełnie nie rozumiesz podstawowych pojęć.
Polska jest na 114 miejscu ze 185 państw jeżeli chodzi o przyjazność podatków. Przed nami jest większość krajów 3 świata.
Nie mniej jednak dochodowość krajów i majętność obywateli nie idzie w parze z systemem podatkowym jeśli będziesz porównywał ze sobą inne kontynenty, inną mentalność ludzi i inną sytuację polityczną wewnątrz kraju (wojny, terroryzm, bojówki islamskie).
To jest oczywista sprawa, że w takiej Somalii gdzie nie ma bieżącej wody i trwają susze po 100 dni i jest zerowa infrastruktura - będzie bieda.
Żeby Somalia mogła się rozwinąć musi uporządkować sprawy wewnętrzne (terroryzm, bojówki) wtedy może ktoś zza granicy przyjedzie i zainwestuje w infrastrukturę.
Na razie nawet niskie czy zerowe podatki nikogo nie skuszą skoro jest wiele krajów Azji nie mających problemów Somalii.
Czy mając milion dolarów pojechałbyś do Somalii robić interesy? Sam się zastanów.
Myślę, że przetrwałbyś tydzień z tą kasą w walizce a potem Twoja głowa wisiałaby na palu.

Ty nie potrafisz zrozumieć tego bo masz zamknięty umysł na fakty.



serwor napisał:
No to przeciez chcesz wrocic do XVIII wieku, sorry walcz sobie, wiekszosc ludzi nie da ci zrobic sredniowiecza. Zresztą dla dobra ciebie i twoich dzieci, jestes tak jak Daniel nieprzystosowana do życia w spoleczenstwie europejskim.
Kup sobie bilet i poleć do Szanghaju czy Singapuru.
Potem jak wrócisz do Warszawy to zobaczysz gdzie jest "średniowiecze".
Otwórz oczy bo nie wierzę w to co Ty piszesz.
 
S

serwor

Guest
danielr9 napisał:
Czy mając milion dolarów pojechałbyś do Somalii robić interesy? Sam się zastanów. Myślę, że przetrwałbyś tydzień z tą kasą w walizce a potem Twoja głowa wisiałaby na palu.
No ale ty jako anarchokapitalista musisz byc na to gotowy.
Napisales ze jakby w europie byl kapitalizm to by nie bylo podatkow a bez podatkow to by byla Somalia do potęgi.
Cywilizacja nie przetrwa bez podatkow, a więc musisz wybrac, chcesz miec cywilizacje i przezyc lub dziki kapitalizm w czystej postaci i życ krótko ale w idealnym ustroju.

Co do polskich podatkow poczytaj sobie troche to nie boli, jestesmy ponizej sredniej UE.




danielr9 napisał:
Kup sobie bilet i poleć do Szanghaju czy Singapuru. Potem jak wrócisz do Warszawy to zobaczysz gdzie jest "średniowiecze". Otwórz oczy bo nie wierzę w to co Ty piszesz.
Wiesz kiedys na tym forum dalem swietny tekst o Singapurze, okazuje sie że to taka azjatycka Szwecja.
Podatki na poziomie europy, tylko ukryte bo w europie do podatkow dolicza sie składki na slużbe zdrowia, renty, i emerytalne, tam podają tylko goły podatek i wychodzi ze sa niskie podatki, ale po doliczeniu tych skladek oczywiscie przymusowych to srednia europejska wychodzi.
Na dodatek mieszkania panstwowe i to panstwo decyduje gdzie bedziesz mieszkal i kto bedzie twoim sasiadem, sluzba zdrowia panstwowa, itd.
To jest ten liberalny raj? Podatki na poziomie europejskim, mieszkanie w panstwowych osiedlach, panstwowa sluzba zdrowia?
Ja osobiscie nie mam nic przeciwko, ale ty........


Poczytaj sobie o Singapurze.
http://blogi.ifin24.pl/trystero/2010/05/29/pogromcy-mitow-singapur-%E2%80%93-ultraliberalny-raj/


Singapur rzeczywiście kroczy w awangardzie liberalnego podejścia do gospodarki. Wybiórczo zebrane przeze mnie fakty pokazują drugą stronę singapurskiej modelu gospodarczego – stronę, o której niewiele się niestety pisze.
Proszę zauważyć, że nawet nie poruszyłem kwestii kierowanego przez Bank Centralny kursu walutowego oraz sterowanej przez rząd polityki przemysłowej (industrial policy), która podobnie jak na Tajwanie czy w Korei Południowej leżała u źródeł rozwoju gospodarczego Azjatyckich Tygrysów. Obydwie te polityki są naturalnie kompletnym zaprzeczeniem wolnorynkowego modelu gospodarczego.
Zebrane przeze mnie fakty pokazują, że kluczem do dobrobytu nie jest ‘mały rząd’ lecz ‘efektywny rząd’. To jednak temat na zupełnie nowy wpis. Zapraszam do lektury:
Osiemdziesiąt procent populacji Singapuru mieszka w mieszkaniach zbudowanych i zarządzanych przez Housing and Development Board – agencję Ministerstwa Rozwoju Narodowego odpowiedzialną za zarządzanie mieszkaniami komunalnymi (public housing).
HDB decyduje między innymi o etnicznym i majątkowym składzie poszczególnych budynków i osiedli dbając o to by nie tworzyły się etniczne lub dochodowe getta. Warto podkreślić, że Singapurczycy nie są właścicielami swoich mieszkań z punktu widzenia Europejczyków. Umowa z HDB przewiduje 99-letni wynajem.
Składka na singapurski odpowiednik ZUS, w całości kontrolowany przez państwo i zarządzany przez państwowych urzędników, Central Provident Fund, wynosi obecnie 34,5%, z czego od 6% do 8% trafia na Fundusz Medyczny (Medisave). Udział w systemie emerytalnym zarządzanym przez agencję Ministerstwa Pracy jest obowiązkowy. System istnieje od 1955 roku. Warto podkreślić, że system działa na zasadzie indywidualnych rachunków, co dotyczy także Funduszu Medycznego.
System ochrony zdrowia w Singapurze opiera się na obowiązkowych powszechnych ubezpieczeniach zdrowotnych (Medisave) wspieranych przez narodowy system ubezpieczeń od ciężkich chorób (Medishield) i dotacjach singapurskiego rządu. Z 23 szpitali w Singapurze – 13 jest prywatnych a 10 publicznych. Tym co wyróżnia singapurski system ochrony zdrowia od innych systemów publicznych jest umożliwienia w jego ramach konkurencji pomiędzy sektorem prywatnym i publicznym oraz położenie nacisku na indywidualny charakter wydatków medycznych.
Zagraniczne banki mogą przyjmować depozyty od mieszkańców Singapuru dopiero od 1999 roku. Do tego czasu detaliczny sektor bankowy w Singapurze był praktycznie zamknięty dla zagranicznej konkurencji. Zaledwie siedem zagranicznych banków operuje w ramach licencji Qualifying Full Bank pozwalającej na prowadzenie pełnego spektrum operacji bankowych.
Praktycznie cały system edukacyjny jest państwowy, dotyczy to także szkolnictwa wyższego zdominowanego przez dwa państwowe uniwersytety. Edukacja jest obowiązkowa w wieku szkolnym – nieposłanie dziecka do szkoły jest przestępstwem.
Temasek Holdings to w całości kontrolowana przez państwo firma inwestycyjna zarządzająca aktywami wartymi około 127 mld USD, stanowiącymi około 54% singapurskiego PKB. Proszę zwrócić uwagę, że TS nie zarządza rezerwami walutowymi Singapuru – tym zajmuje się GIC – Government of Singapore Investment Corporation. GIC zarządzą ponad 300 mld USD. Czy którykolwiek z piewców liberalnych sukcesów Singapuru zechce mnie przekonać, że podstawą funkcją rządu (core function) jest spekulacja na rynkach finansowych? Tym właśnie, z niebywałymi sukcesami, zajmuje się Temasek Holdings.
Singapore Airlines, narodowe linie lotnicze są kontrolowane przez singapurski rząd – Temasek Holdings posiada 54% udziałów.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
serwor napisał:
No ale ty jako anarchokapitalista musisz byc na to gotowy. Napisales ze jakby w europie byl kapitalizm to by nie bylo podatkow a bez podatkow to by byla Somalia do potęgi. Cywilizacja nie przetrwa bez podatkow, a więc musisz wybrac, chcesz miec cywilizacje i przezyc lub dziki kapitalizm w czystej postaci i życ krótko ale w idealnym ustroju. Co do polskich podatkow poczytaj sobie troche to nie boli, jestesmy ponizej sredniej UE.
Dlaczego Europa bez podatków byłaby Somalią?
Polska poniżej średniej UE? No tak...jak zapłacisz 50% podatku z 4000 Euro to zostaje Ci 2000 euro na życie.
Jak zapłacisz 50% podatku z 2000zł to zostaje ci 1000zł za które nawet mieszkania nie wynajmiesz :)
Dalej twierdzisz, że mamy niskie podatki?
Brawo za inteligencję!



serwor napisał:
Wiesz kiedys na tym forum dalem swietny tekst o Singapurze, okazuje sie że to taka azjatycka Szwecja. Podatki na poziomie europy, tylko ukryte bo w europie do podatkow dolicza sie składki na slużbe zdrowia, renty, i emerytalne, tam podają tylko goły podatek i wychodzi ze sa niskie podatki, ale po doliczeniu tych skladek oczywiscie przymusowych to srednia europejska wychodzi. Na dodatek mieszkania panstwowe i to panstwo decyduje gdzie bedziesz mieszkal i kto bedzie twoim sasiadem, sluzba zdrowia panstwowa, itd. To jest ten liberalny raj? Podatki na poziomie europejskim, mieszkanie w panstwowych osiedlach, panstwowa sluzba zdrowia? Ja osobiscie nie mam nic przeciwko, ale ty........
Tym się różnimy, że Ty posiłkujesz się blogami internetowymi, których szukasz pod hasłami Ciebie interesującymi.
Wtedy wyskakują Ci bloki prowadzone przez jakiś komunistów i natych blogach próbujesz coś osiągnąć - coś na co z góry nałożyłeś teze.

Ja w przeciwieństwie do Ciebie jeżdzę po krajach i znam wiele historii tych krajów.
W singapurze nie wiem czy wiesz ale było przez ostatnie 50 lat tylko 3 premierów.
Wszyscy to byli liberalowie i Singapur przez lata był najbardziej liberalnym krajem w kwestii gospodarki na świecie.
amiast czytać głupie blogi - zapraszam Cię na Portal Ekonomiczny NBP:
https://www.nbportal.pl/wiedza/recenzje/lee-kuan-yew
 
S

serwor

Guest
Wracając do głownego tematu Kukiz zmienia swój wizerunek, to pewnie ukłon w stron kobiet, stara sie o ten elektorat.
02945369d41d8b02db06ea4e4b40cd51,640,0,0,0.jpg

Czy nowy wizerunek Pawła Kukiza przek



danielr9 napisał:
Polska poniżej średniej UE? No tak...jak zapłacisz 50% podatku z 4000 Euro to zostaje Ci 2000 euro na życie.
Sorry Daniel ze statystyką nie wygrasz, to dziedzina nauk scisłych, tam są gołe fakty, zero fantazji.




danielr9 napisał:
Wtedy wyskakują Ci bloki prowadzone przez jakiś komunistów i natych blogach próbujesz coś osiągnąć - coś na co z góry nałożyłeś teze.
Sorry akurat autor bloga to prawicowiec, tylko myslacy.
Daniel, ty mi podajesz jakies bzdurne historyjki przeczytane na jakis stronach dla małoletnich anarchokapitalistow a ja ci daje inteligentne strony pisane przez ludzi o jakims poziomie intelektualnym.
Tam sa fakty, cyfry, nic zmyślonego. Taki jest Singapur i nic na to nie poradzisz, ot życie a nie bajki.



serwor napisał:
Singapur rzeczywiście kroczy w awangardzie liberalnego podejścia do gospodarki. Wybiórczo zebrane przeze mnie fakty pokazują drugą stronę singapurskiej modelu gospodarczego – stronę, o której niewiele się niestety pisze
Nikt nie twierdzi ze są tam tez elementy liberalne ale połaczone z tym o czym autor pisze , świat kolego nie jest tylko biało-czarny.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Wiem, że Ci nie w smak, że w Singapurze od 50 lat rządzą konserwatywni liberałowie - tacy jak Janusz Korwin Mikke.
Masz z tym duży problem bo nazywasz postulaty konserwatywnej prawicy jako średniowieczne a tymczasem w Azji tworzy się cywilizacja niedostępna dla Europejczyków.
Tam są pociągi śmigające po 700km/h - nie w Polsce.
Tam buduje się najwyższe budynki świata, największe mosty i autostrady. Najdłuższe linie metra.
U nas jest średniowiecze mój drogi.
Kiedy to zrozumiesz?



serwor napisał:
Wracając do głownego tematu Kukiz zmienia swój wizerunek, to pewnie ukłon w stron kobiet, stara sie o ten elektorat.
A mogę poznać Twojego kandydata na prezydenta?
 
S

serwor

Guest
Tam są pociągi śmigające po 700km/h - nie w Polsce.
Bredzisz, zapomniakles wziac lekow?


Wiem, że Ci nie w smak, że w Singapurze od 50 lat rządzą konserwatywni liberałowie - tacy jak Janusz Korwin Mikke.
Jesli Mikke chce zrobic tak jak w Singapurze to widze ze z niego taki troche narodowy-socjalista bo to co jest w Singapurze ma wiele elementow tej ideologi, oczywiscie nie ma to nic wspolnego z nienawiscia rasową , chodzi o podejscie do gospodarki i to ze to panstwo decyduje o wszystkim.


Masz z tym duży problem bo nazywasz postulaty konserwatywnej prawicy jako średniowieczne a tymczasem w Azji tworzy się cywilizacja niedostępna dla Europejczyków.
Alez ja tutaj o tym wielokorotnie pisalem przeciez.
Azjaci mają głeboko w nosie liberalne mrzonki, tam panstwa decydują co firmy prywatne i panstwe maja robic, panstwo jest hegemonem i władcą nad majątkiem prywatnym i panstwowym.


Tam buduje się najwyższe budynki świata, największe mosty i autostrady. Najdłuższe linie metra.
Oczywiscie, za panstwowe pieniadze, bo tak chce panstwo, czesto tez przez panstwowe firmy.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
serwor napisał:
Bredzisz, zapomniakles wziac lekow?
Tak tak...takie są projekty.
Obecnie Maglevy śmigają tam po 450-500km/h ale najnowsze pociągi mają być szybsze niż samoloty.
Ja wiem, że dla "człowieka średniowiecza" to brzmi abstrakcyjnie. Dlatego proponuję Ci poważnie, żebyś wybrał się do tej cywilizacji, która nazywasz sredniowieczem.



serwor napisał:
Jesli Mikke chce zrobic tak jak w Singapurze to widze ze z niego taki troche narodowy-socjalista bo to co jest w Singapurze ma wiele elementow tej ideologi, oczywiscie nie ma to nic wspolnego z nienawiscia rasową , chodzi o podejscie do gospodarki i to ze to panstwo decyduje o wszystkim.
Państwo decyduje w Singapurze nie o wszystkim tylko o wybranych strategicznych elementach gospodarki.
Przykładowo nie można kupić ziemi na własność prywatną bo w Singapurze jest jej za mało.
Socjalizm w Singapurze? Tam nie ma nawet podstawowych zasiłków dla bezrobotnych.
Robisz z siebie coraz większego błazna - sorry.
 
S

serwor

Guest
Aha co do bloga, tam gdzie sa kolorowe litery to odsylacz do linku w ktorym jest żródlo informacji z ktorej korzystal autor, wszystkie dane mają swoje żrodlo w anglojezycznym internecie.
Jesli ci sie nie podoba to co napisal autor bloga klikasz na te kolorowe literki i bedziesz mial żrodło danych z ktorych korzystal autor przy pisaniu bloga.
A więc zero fantazji same fakty.




System ochrony zdrowia w Singapurze opiera się na obowiązkowych powszechnych ubezpieczeniach zdrowotnych (Medisave) wspieranych przez narodowy system ubezpieczeń od ciężkich chorób (Medishield) i dotacjach singapurskiego rządu. Z 23 szpitali w Singapurze – 13 jest prywatnych a 10 publicznych.
Na przyklad te zdanie.
Jak to sprawdzic czy to prawda?
Klikasz na zielone i co ci wyskakuje?!


http://en.wikipedia.org/wiki/Healthcare_in_Singapore
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
serwor napisał:
Okrada mnie rząd, zasłaniając się dobrem państwa i obywateli, Daniel tam Ci ładnie wyjaśnił, jak to wygląda. Serwor, ja nie wyjadę. Ja będę do końca zycia walczyć o to, żeby zmienić ten chory system. Zmian pewnie nie dożyję, ale moje dzieci - być może.
No to przeciez chcesz wrocic do XVIII wieku, sorry walcz sobie, wiekszosc ludzi nie da ci zrobic sredniowiecza.
Zresztą dla dobra ciebie i twoich dzieci, jestes tak jak Daniel nieprzystosowana do życia w spoleczenstwie europejskim.
Jakiego średniowiecza? Średniowiecze to z nas te czerwone ryje robią, bo tu nie ma rozwoju - jest tylko ograniczanie człowieka zewsząd, okradanie, przyciskanie do ściany, wypruwanie wnętrzności i w rezultacie robota na wygnaniu. Jestem nieprzystosowana do życia w społeczeństwie jewropejskim właśnie w takim wydaniu i nie chcę żyć w takim społeczeństwie. Gardzę.

Powiesz nam, kto jest Twoim kandydatem na prezydenta, serwor?
 
S

serwor

Guest
Jakiego średniowiecza? Średniowiecze to z nas te czerwone ryje robią, bo tu nie ma rozwoju - jest tylko ograniczanie człowieka zewsząd, okradanie, przyciskanie do ściany, wypruwanie wnętrzności i w rezultacie robota na wygnaniu. Jestem nieprzystosowana do życia w społeczeństwie jewropejskim właśnie w takim wydaniu i nie chcę żyć w takim społeczeństwie. Gardz
No to razem z Danielem emigruj do Somali, tylko czy nie szkoda dzieci?
Tam masz kapitalizm w najczystszym wydaniu, taki jeszcze XIX wieczny.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Ale dlaczego Ty mnie usilnie wyganiasz z kraju? Czyżbyś spisał Ojczyznę na straty? Czy dobrze Ci w tym bajorze?
ja nie wierzę, naprawdę nie wierzę, że są tak ślepi ludzie. A może Cię po prostu podnieca, że zasuwasz w większości po to, by rząd, który powinien wspierać obywateli, najzwyczajniej w świecie ich po prostu okrada z własnych pieniędzy i w dodatku ogranicza im wolność, żeby za mocno nie fikali. Serwor.Przecież to jest jakaś chora, oderwana od rzeczywistości jazda. Albo się czymś szprycujesz.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
serwor napisał:
No to razem z Danielem emigruj do Somali, tylko czy nie szkoda dzieci? Tam masz kapitalizm w najczystszym wydaniu, taki jeszcze XIX wieczny.
Preferuję Singapur - Państwo najbogatsze na świecie gdzie rządzi ideologia Janusza Korwina Mikke :)


serwor napisał:
System ochrony zdrowia w Singapurze opiera się na obowiązkowych powszechnych ubezpieczeniach zdrowotnych (Medisave) wspieranych przez narodowy system ubezpieczeń od ciężkich chorób (Medishield) i dotacjach singapurskiego rządu. Z 23 szpitali w Singapurze – 13 jest prywatnych a 10 publicznych.
Czyli jest więcej prywatnych szpitali - dokładnie tego chce Janusz Korwin Mikke. Podobnie jak chce kary śmierci - w Singapurze jest ona wymierzana nawet za łapówki.
Podobnie Janusz Korwin Mikke nie chce dawać zasiłków dla bezrobotnych - dokładnie tak jak w Singapurze.
I tam nie ma średniowiecza jak piszesz - tylko jest absolutnie najbardziej rozwinięta ludzka cywilizacja. 22 wiek.
Od 50 lat rządzą prawdziwi liberałowie - konserwatywni - dokładnie tacy jak Janusz Korwin Mikke.
Kłóci się to z Twoimi socjalistycznymi poglądami prawda?
Tym bardziej, że socjalistyczna Szwecja idzie równo na gospodarcze dno.
 
M

MacaN

Guest
Kukiz ? Nie, dziękuję. Jego poglądy uciekają może w lewą stronę, ale na mapie musielibyśmy patrzeć w prawo, na wschód :)

Ogólnie proszę się trzymać tematu.
 
S

serwor

Guest
Avia napisał:
Kukiz jest lewoskrętny.
A;le przystojniak w tym garniturze?



Avia napisał:
Albo się czymś szprycujesz.
Ostanio Polcromem, aerolozl do nosa, plus Zyrec.




danielr9 napisał:
Preferuję Singapur - Państwo najbogatsze na świecie gdzie rządzi ideologia Janusza Korwina Mikke :)
Jesli to co jest w Singapurze to ideologia Mikke to czemu nie.
Taki azjatycki rodzaj narodowego-socjalizmu.

Co do Mikkego to stary łgarz, najbardziej podobalo mi sie jak oszukał swoich wyznawców przy zakladaniu pierwszej swojej parti, ten jego instytut naukowy który miał napisac program parti, normalnie jaja.
Okazało sie ze nigdy oczywiscie żadnego insytutu nie było a Mikke kupil sobie tylko ładną pieczątke z nazwą tego instytutu.
Instytut do tej pory leży w szufladze biurka pana Janusza Mikkego.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Widze że kolega nie wie co to jest socjalizm. W takiej sytuacji trudno o rzeczową dyskusje.
Nie udało Ci sie wymurować kłamstw to rozpoczynasz od atakowania z drugiej strony? A może wyjaśnisz nam wszystkim w jaki sposób zasiłki przyczyniaja sie do rozwoju gospodarczego co?
 
Status
Zamknięty.
Do góry