Kandydaci na Prezydenta

Status
Zamknięty.

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
serwor napisał:
Juz pisalem że dawniej panstwo zabieralo wiecej a wszystkim zylo sie dobrze. W USA i Szwecji najbogatsi placili nawet 90% podatek, a mimo tego nikt nie narzekal. Teraz MY placimy podatki ABY APPLE nie musialo! To zwykli ludzie placa podatki za korporacje a one leżą na pieniadzach. Vat i podobne podatki wprowadzono aby to zwykli ludzie przejeli placenie podatkow za firmy. Ale Daniel ktory juz raz pisze, dlaczego siedzisz w tym niewolniczym kraju, jestes wolny, idz poszukaj sobie miejsca gdzie nie ma podatkow.
To, że jesteś oderwany od rzeczywistości to ja wiem, ale że aż tak zakłamany to się nie spodziewałem.
Firma Apple zatrudnia ok 50 000 ludzi na całym świecie. Od tych wynagrodzeń są płacone podatki i składki na ubezpieczenie. to są miliardy dolarów.
Gdyby na Apple nałożyć 90% podatków to ta firma nie byłaby czołowym producentem światowej klasy sprzętu telekomórkowego tylko jakims garażem, którego siedzibą byłoby przejście podziemne na jednej z ulic Nowego Yorku.
Człowieku - weź kalkulator i naucz się procentów bo ręce opadają co Ty piszesz.
Jeżeli chcesz, żeby firmy w USA czy Europie upadały kosztem rozwoju Chin i Azji to ok - nawet jestem wstanie to zrozumieć.
Ale tego, że nie umiesz liczyć na kalkulatorze to już nie.

Problem z podatkami ma drugie dno - te pieniądze są po prostu marnowane na potęgę.
Od funduszy unijnych typu dotacje do "firm" lepiących babki z piasku na plaży w Sopocie (autentyczny przykład) po wydatki na "szczytne cele" typu walkę z globalnym ociepleniem na które UE wydała w ostatnich kilku latach 900 mld dolarów.
To powoduje, że w Europie mamy 0,8% wzrostu gospodarczego a w Singapurze 8%.
Taka drobna -- bo 10 krotna róznica.

Tyle Ci przepowiem.
Będziesz za 30-40 lat żebrakiem podpierającym miotłę - bez emerytury i bez pracy z widmem wieku emerytalnego 90 lat.
Będziesz zdychał na reumatyzm ale będzie Ci jeszcze kilku lat do emerytury brakowało.
Ambitni i młodzi inzynierowie wyjadą do Azji do pracy - tam będą się rozwijać.
Chiny staną się imperium i Azja zmiecie Europę z mapy biznesu światowego.
Koniec cywilizacji europejskiej. Upadło Cesarstwo Rzymskie - Upadnie UE.
To tylko kwestia czasu kolego.

Teraz jest pytanie - albo chcesz konkurować z Azją...technologią, wydajnością pracy, skutecznością i efektywnością.
....albo chcesz im pomóc zniszczyć europejski przemysł do reszty wprowadzjąc wysokie podatki tłumiące rozwój technologii i inwestycji.
Twój wybór. Oni się pieprzyć z nami nie będą - mają nas serdecznie w dupie.
Ja latam do Chin i widzę co się dzieje - co roku tam powstaje jakaś nowa autostrada 8 pasmowa i coraz nowsze samochody ją wypełniają.
U nas tez przybywa co roku - ale dziur na drodze.

Pozdrawiam
 
S

serwor

Guest
Pan prezydent Komorowski wyjechał na Ukraine, dzisiaj składał kwiaty w Bykowni, miejscu każni w którym NKWD mordowało obywateli Polski i ZSRR.
No pięknie. kwiaty, kompania honorowa, cudnie, ale dlaczego nikt nie wspomniał o mordach na Wołyniu?!
Czy ludzie zamordowani,torturowani przez banderowców to gorsi polacy od tych mordowanych przez NKWD?
Dlaczego pan prezydent nic nie powiedział o dzieciach, kobietach zamordowanych dla przyjemnosci przez siepaczy z UPA?




danielr9 napisał:
Firma Apple zatrudnia ok 50 000 ludzi na całym świecie. Od tych wynagrodzeń są płacone podatki i składki na ubezpieczenie. to są miliardy dolarów.
Wiesz 50 tys zatrudnionych ludzi dla firmy która ma rezerwy walutowe wieksze niż Polska i Wielka Brytania to dużo?
To znaczy ze ta firma nie placi podatkow! Inaczej nie da sie tyle pieniedzy odłozyc.
Ja pracuje w firmie polskiej ktora zatrudnia ponad 20 tys ludzi i podejrzewam że moja firma placi wieksze podatki od Apple.
Korporacje przez to że nie placą podatkow powodują ze małe firmy oraz przede wszystkim zwykli ludzie musza płacic więcej dla panstwa.
Vat to jest wlasnie tego przyklad, ludzie placą po to Vat aby korporacje nie musiały placic podatkow.




danielr9 napisał:
Gdyby na Apple nałożyć 90% podatków to ta firma nie byłaby czołowym producentem światowej klasy sprzętu telekomórkowego tylko jakims garażem, którego siedzibą byłoby przejście podziemne na jednej z ulic Nowego Yorku.
Tak naprawde Apple nic nie produkuje, nie ma żadnych fabryk, ona tylko projektuje, i zleca montaż innym firmom.




danielr9 napisał:
Teraz jest pytanie - albo chcesz konkurować z Azją...technologią, wydajnością pracy, skutecznością i efektywnością.
To znaczy musimy pracowac za darmo?
Ale nigdy nie wygramy bo w Azji firmy w razie problemow dostaną zawsze pomoc panstwa, a w europie i USA tylko banki taką pomoc dostają.


Będziesz za 30-40 lat żebrakiem podpierającym miotłę - bez emerytury i bez pracy z widmem wieku emerytalnego 90 lat.
Za 30-40 lat to mnie Daniel juz na swiecie nie bedzie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jak obłożysz podatkami Apple w jednym kraju to pójdzie do innego, z takimi pieniędzmi to wszędzie przyjmą z otwartymi ramionami. Gdyby wszystkie państwa świata miały identyczne podatki to tak
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
serwor napisał:
To znaczy musimy pracowac za darmo? Ale nigdy nie wygramy bo w Azji firmy w razie problemow dostaną zawsze pomoc panstwa, a w europie i USA tylko banki taką pomoc dostają.
Nie musimy pracować za darmo - musimy myśleć o tym jak uchronić naszą gospodarkę przed chińską konkurencją.
Podstawowym krokiem do tej ochrony jest jej pobudzenie do działania...a podnoszeniem podatków ją tylko stłumisz...zamiast pobudzić.
Wzrost gospodarczy w Europie na poziomie 0,5%-0,8% to żaden wzrost w porównaniu do tego, że Azja robi wyniki dwucyfrowe.
Teraz trzeba się realnie zastanowić co stało się w Europie w ostatnich 20-30 latach, że Azja nas wyprzedziła?
Dlaczego kontynent, który piszczał z ubóstwa (ludzie z głodu umierali) nagle jest tygrysem rozwoju gospodarczego świata?....tymczasem Europa (najbogatszy niegdyś kontynent) pogrąża się już 8 lat z rzędu w głębokim kryzysie ekonomicznym.

Powiem Ci, że przeciętna pensja robotnika w Szanghaju to jest ok 1600 juanów = 1000zł.
Przy czym życie w Chinach jest conajmniej 3x tańsze niż w Polsce. Makaron z warzywami zjesz na mieście za 5 Juanów = 3zł.
Bilet na metro kosztuje 2 Yuany = 1,2zł.
Ja często pożyczam sobie rower (bo lubię) to płacę 2 juany za 3h....czyli jakieś 1,2zł.
Odzież na placach kosztuje grosze....doskonałej jakości podróbki praktycznie każdych marek.
To jest odzież z fabryk, które produkują autentyczne ciuchy i wielu ludzi uważa, że to ten sam towar tylko robiony "na lewiźnie" na nocnych zmianach.
Jeansy Hugo Boss kupujesz za 40zł.

I wiesz co?....Jeszcze 10 lat temu ten sam robotnik pracował za dolara dziennie.

Co takiego się stało, że niedługo MY - Polacy będziemy masowo tam spierdalać do roboty?
Za kolejne 10 lat w Chinach zarobki prześcigną Niemcy i wtedy będzie to dobitny przykład jak Unijny Socjalizm zabił najsilniejszy kontynent świata.
Najmocniejsze gospodarki świata pod szponami unijnego socjalizmu po prostu upadną.
 
S

serwor

Guest
Bal_lerina napisał:
Wybierzmy Ogórek, przynajmniej będzie reprezentatywna!!
Czemu nie, na pewno po krzesłach nie będzie łaziła, nie bedzie wypijała alkoholu z kieliszków gosci z zagranicy tak jak to robi nasz kochany prezydent Komorowski.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
jak obłożysz podatkami Apple w jednym kraju to pójdzie do innego, z takimi pieniędzmi to wszędzie przyjmą z otwartymi ramionami. Gdyby wszystkie państwa świata miały identyczne podatki to tak
To jest sprawa oczywista....
Tylko jak widzisz Herbatniczku - nie dla wszystkich :)
Niektórzy myślą, że bedą tutaj więzić firmy i nakładać po 90% podatku, żeby utrzymywać szklane biurowce UE.


Rozmawiamy o kandydatach na prezydenta przez pryzmat postulatów.
Ja głosuję na kandydatów antysystemowych, którzy chcą zmian w Europie.
Zmian ku wolności gospodarczej, ku rozwojowi rynku pracy i firm..a nie rozwojowi stanowisk w urzędach dla swoich rodzin i znajomych.
Dlatego nie bedę głosował na Komorowskiego, Dudę czy Ogórek.
To są kandydaci, którzy nic do Polski nie wniosą.
 
M

MacaN

Guest
serwor napisał:
Pan prezydent Komorowski wyjechał na Ukraine, dzisiaj składał kwiaty w Bykowni, miejscu każni w którym NKWD mordowało obywateli Polski i ZSRR.
To chyba dobrze, nie ?


serwor napisał:
ale dlaczego nikt nie wspomniał o mordach na Wołyniu?!
Bo nie zawsze można o tym mówić.



Bal_lerina napisał:
Wybierzmy Ogórek, przynajmniej będzie reprezentatywna!!
Reprezentatywna ? Chyba reprezentacyjna, a poza tym, ta kobieta jak się nie odzywa to ma większe poparcie, a z każdym jej słowem poparcie spada :D
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
Komorowski wypijał coś z innych kieliszków ?
Nie pamietam, chyba królowej holenderskiej.


Uroczysty obiad na cześć szwedzkiej pary królewskiej. Prezydent Bronisław Komorowski (59 l.) wstaje, by wznieść toast. Jak to ma w zwyczaju, długo zachwala szanownych gości. Wreszcie sięga po kieliszek z szampanem. Tyle że... nie swój.
prezydent_kieliszek_newspix_550.jpeg

newspix.pl
Zobacz galerię
Zamiast sięgnąć w swoją prawą stronę, kieruje rękę w lewą. A tam stoi kieliszek Królowej Sylwii! Ale kieliszek jak kieliszek - prezydent Komorowski nie zauważa różnicy.
Zabrał kieliszek królowej Szwecji.
Ale jej mąż naprawil sytuacje.
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
MacaN napisał:
Pan prezydent Komorowski wyjechał na Ukraine, dzisiaj składał kwiaty w Bykowni, miejscu każni w którym NKWD mordowało obywateli Polski i ZSRR.
To chyba dobrze, nie ?


serwor napisał:
ale dlaczego nikt nie wspomniał o mordach na Wołyniu?!
Bo nie zawsze można o tym mówić.



Bal_lerina napisał:
Wybierzmy Ogórek, przynajmniej będzie reprezentatywna!!
Reprezentatywna ? Chyba reprezentacyjna, a poza tym, ta kobieta jak się nie odzywa to ma większe poparcie, a z każdym jej słowem poparcie spada :D
Ale parcie rośnie - słowo dobrane z rozmysłem ;)
 
M

MacaN

Guest
Herbatniczek napisał:
czyli chciał a nie wypił
Czyli wypił z kieliszka Królowej, a Królowa z jego. Wcześniej nie były ruszane, bo to przed toastem :)

Ogórek to będzie kompletna porażka SLD, Napieralski ma rację.
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
czyli chciał a nie wypił
Wypil, ale małżonek królowej dał jej dyskretnie kieliszek Komorowskiego.
Komorowski nawet nie zauwazył że wypil z nie swojego kieliszka.

Komorowski powinien miec nianię.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
serwor napisał:
Zabrał kieliszek królowej Szwecji. Ale jej mąż naprawil sytuacje.
Nam zabrał pieniądze z OFE....i wydłużył wiek emerytalny.
czym przy tym jest ten kieliszek
 
S

serwor

Guest
danielr9 napisał:
Nam zabrał pieniądze z OFE....i wydłużył wiek emerytalny.
Mnie nie zabrał bo nie jestem glupkiem i nie wstapilem tam.
Zresztą wiekszosc była w OFE na siłę , nikt ich nie pytał czy chcą czy nie chca tam byc.
W Chile gdzie OFE zaczeły pierwsze dzialac okazało sie że wiekszosc obywateli ktorzy oszczedzali w tych instytucjach nie dostanie nigdy emerytury bo za mało zgromadzili wkładu.

U nas OFE tez sie do tego szykowaly i juz chciały placic tylko przez 10 lat jakies żałosne zasiłki.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
serwor napisał:
Mnie nie zabrał bo nie jestem glupkiem i nie wstapilem tam. Zresztą wiekszosc była w OFE na siłę , nikt ich nie pytał czy chcą czy nie chca tam byc. W Chile gdzie OFE zaczeły pierwsze dzialac okazało sie że wiekszosc obywateli ktorzy oszczedzali w tych instytucjach nie dostanie nigdy emerytury bo za mało zgromadzili wkładu.
Skoro to były takie "marne grosze" te 153 mld złotych...to dlaczego je ludziom zabrali?
Ja wiem dlaczego - bo OFE gwarantowało kapitał na koncie a ZUS nie gwarantuje.
Pieniądze w Zusie są wirtualną piramidą finansową bez pokrycia, podobnie jak Amber Gold...a może gorszą bo przymusową.
Jeśli za 10 lat młodzi Polacy wyjadą z tej POlski to skąd ZUS weźmie pieniądze na emerytury?
Ja wiem co zrobią..Ty pewnie tez wiesz...podniosą wiek emerytalny o tyle, ile będzie trzeba.
Wprowadzą kolejny "pakiet onkologiczny" żeby kolejki były jeszcze większe do specjalistów.
Naród szybciej zdechnie.

Przecież o to im chodzi...
nie o to, żeby człowiek po 60tce mógł odpoczać, nacieszyć się życiem po 40 latach pracy.
Chodzi im o to, żeby przez te 40 lat ssać z niego 60% dochodów a potem przyklepać mu dupę łopatą...
Dobry emeryt-martwy emeryt.
Szkoda tylko, że Ty tego nie raczysz zauważyć.
 
M

MacaN

Guest
danielr9 napisał:
Przecież o to im chodzi... nie o to, żeby człowiek po 60tce mógł odpoczać, nacieszyć się życiem po 40 latach pracy.
Przypominam, że to SLD wyszło z fajna inicjatywą, ze po 40 latach pracy należy się emerytura :) A tak... Np. Mój tata będzie miał przepracowane... 52 lata :) Co prawda emerytura wtedy pokaźna, ale powinna mu się należeć 12 lat wcześniej, nie ? A postulat Ogórek ? Teraz to chyba powrót do wcześniejszego rozliczania...
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
MacaN napisał:
Przypominam, że to SLD wyszło z fajna inicjatywą, ze po 40 latach pracy należy się emerytura A tak... Np. Mój tata będzie miał przepracowane... 52 lata Co prawda emerytura wtedy pokaźna, ale powinna mu się należeć 12 lat wcześniej, nie ? A postulat Ogórek ? Teraz to chyba powrót do wcześniejszego rozliczania...
Inicjatywa, inicjatywą....pytanie jest potem jaki pomysł na Rząd, żeby te obietnice zrealizować.
Przychodzą realia i nagle okazuje się, że obietnica idzie w łeb.

Dlatego trzeba patrzeć na sytuacje z punktu widzenia ekonomicznego.
Człowiek powinien mieć oszczędności - to jest podstawa bytu w kapitalizmie. Bez oszczędności człowiek na wolnym rynku ma problemy....i to duże.
Gdyby ograniczać wydatki publiczne kosztem obniżania obciążeń podatkowych względem obywateli to przez te 40 lat coś by temu człowiekowi na tym koncie zostało prawda?
Wtedy mógłby pozwolić sobie na "wcześniejsze odejście na emeryturę".
Według mnie każdy powinien sam decydować kiedy chce odejść na emeryturę - powinien mieć własne subkonto składkowe.
Do jego decyzji należałoby do jakiego momentu chce pracować i ile chce sobie z tego konta pobierać.
 
Status
Zamknięty.
Do góry