Jezus Cię kocha

Status
Zamknięty.

Bonilek

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2008
Posty
389
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Górny Ślask
Chyba nie wiesz co mówisz!.
każdy jest grzeszny ,ważne jest aby umieć te błędy popełnione naprawić i ciągle pracowac nad sobą.
Tak On nas kocha. kocha nas bo wybacza nam grzechy . Gdyby Nas nie kochał nie wybaczał by nam.
Poczytaj Pismo Święte a nie gadasz bezpodstawne głupoty.
wiem co pisze
to jesli wybacza nam grzechy ... to po co jest te miejsce ... pieklo ? ... przeciez on nas kocha !
 

virtus

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Poczytaj Pismo Święte a nie gadasz bezpodstawne głupoty.

Nie mogę uwierzyć że powołujecie się na Pismo Św!!
dlaczego większość ludzi nie widzi ile w tej księdze kretynizmu, głupoty, wiele nie potrzebnych rzeczy, cierpienia, gwałtu, znęcania, rasizmu, nie tolerancji itd itp...
Przecież w biblii jest cała lista za co wolno nam zabić!
i te wszystkie teksty to słowa samego BOGA, który jest wszechwiedzący i wszechmogący. Gdyby nawet ten koleś istniał to go po prostu nie chce znać, bo gdyby żył i byłby człowiekiem to byśmy go po prostu zabili...
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Stworzyl on listę 10 rzeczy, których nie chce abyś robił. A jeśli zrobisz którąś z tych rzeczy, trafisz do specjalnego miejsca pełnego ognia dymu, spalenizny, tortur i cierpienia, miejsca do ktorego on cie wyśle byś żył, cierpiał, palił się, krzyczał i płakał. Na zawsze! Do końca świata! Ale on cię kocha!
Masz listę to wiesz czego masz unikać, wyobraź sobie jakby jej nie było...
Wyobraziłeś sobie? Jeżeli wyobraziłeś to już wiesz jak wygląda owe miejsce o którym wspominasz.

Nie mogę uwierzyć że powołujecie się na Pismo Św!!
dlaczego większość ludzi nie widzi ile w tej księdze kretynizmu, głupoty, wiele nie potrzebnych rzeczy, cierpienia, gwałtu, znęcania, rasizmu, nie tolerancji itd itp...
Przecież w biblii jest cała lista za co wolno nam zabić!
i te wszystkie teksty to słowa samego BOGA, który jest wszechwiedzący i wszechmogący. Gdyby nawet ten koleś istniał to go po prostu nie chce znać, bo gdyby żył i byłby człowiekiem to byśmy go po prostu zabili...
Może nie wszystko ale dużo z tej listy.
Takie jest życie, jeżeli o czymś nie będzie pisało to znaczy że nie istnieje?
 

Bonilek

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2008
Posty
389
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Górny Ślask
to wole juz sobie poczytac PL prawo :)
a nawet jesli by nie stworzyl tej listy to myslisz ze bym teraz kogos zabijał ze inaczej bylo by na swiecie ? wątpie :) dla mnie to tylko pismo
 

vampir

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
477
Punkty reakcji
21
Masz listę to wiesz czego masz unikać, wyobraź sobie jakby jej nie było...
Widzisz, Kant mówił, że do większości z tej listy człowiek może dojść na podstawie " rozumu" i stworzyć "religie rozumu" bez boga a opierającą się na etyce. Nie potrzeba straszyć piekłem, żeby człowiek postępował moralnie.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Widzisz, Kant mówił, że do większości z tej listy człowiek może dojść na podstawie " rozumu" i stworzyć "religie rozumu" bez boga a opierającą się na etyce. Nie potrzeba straszyć piekłem, żeby człowiek postępował moralnie.
No i popatrz Vampirze, a te barany cały czas wydają pieniądze na służbę więzienną.
 

vampir

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
477
Punkty reakcji
21
Z czego większość siedzących i tak jest wierząca;) Chyba nie chcesz powiedzieć, że przestępcy to ludzie niewierzący... Chodzi o to, że dekalog zawiera w większości prawa moralne obowiązujące na całym świecie w każdym systemie prawnym, człowiek nie potrzebuje boga aby wiedzieć, że zabijanie jest złe itd...
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Z czego większość siedzących i tak jest wierząca;) Chyba nie chcesz powiedzieć, że przestępcy to ludzie niewierzący...
Wyobraź sobie co by było gdyby byli niewierzący :D
Chodzi o to, że dekalog zawiera w większości prawa moralne obowiązujące na całym świecie w każdym systemie prawnym, człowiek nie potrzebuje boga aby wiedzieć, że zabijanie jest złe itd...
No nie wiem co sądzą o tym kanibale.
 

vampir

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
477
Punkty reakcji
21
Gorzej by nie było. Nie wiem czemu ty myślisz, że tak... niewierzący nie znaczy zdemoralizowany.

No nie wiem co sądzą o tym kanibale.
No też mi argument... Z twojego toku rozumowania wychodzi, że np. hindusi to ludzie którzy tylko gwałcą, rabują i mordują (a buddyści, krisznowcy itd?).
Przeczytaj jakikolwiek kodeks prawa to zrozumiesz. Kanibale też nie wybijali wszystkich w obozie kiedy zgłodnieli, ich społeczeństwo nie opierało się na anarchii bo by nie istniało.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Społeczeństwo ustala zasady na jakich chce żyć. W kręgu Chrześcijaństwa zasady nie mogły odbiegać od dekalogu.
Co do zapotrzebowania na jadło u kanibali to jest różnica czy zjedzą jednego czy dwóch? Żywego raczej nie zjedzą. Żywego, czyli zbiją?
 

Susanne00

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2009
Posty
43
Punkty reakcji
0
Miasto
Midnight Sun
Nie mogę uwierzyć że powołujecie się na Pismo Św!!
dlaczego większość ludzi nie widzi ile w tej księdze kretynizmu, głupoty, wiele nie potrzebnych rzeczy, cierpienia, gwałtu, znęcania, rasizmu, nie tolerancji itd itp...
Przecież w biblii jest cała lista za co wolno nam zabić!
i te wszystkie teksty to słowa samego BOGA, który jest wszechwiedzący i wszechmogący. Gdyby nawet ten koleś istniał to go po prostu nie chce znać, bo gdyby żył i byłby człowiekiem to byśmy go po prostu zabili...


Czytałeś Pismo Święte?Wydaje mi się,że nie.Nie wiem czy jesteś ateistą czy kims innym,bo napewno nie chrześcijaninem.Biblie należy czytać ze zrozumieniem.Jeśli ktoś tego nie potrafi,to pużniej wygaduję podobne głupoty.
I nie obrażaj Boga,bo to niesmaczne,czy ktoś obraża ciebie?A tak pozatym z kąd wiesz,że ktoś by Go ,,poprostu zabił"?
 

vampir

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
477
Punkty reakcji
21
Tak się tylko wydaje.
Ale to przecież Bóg wszczepił człowiekowi sumienie, które podpowiada: "nie zabijaj".
Taaa, bóg... jeszcze pewnie ten sam co w biblii co chwila marudzi i każe zabijać.

ateiści tego nie wiedzą.... dry.gif
Ateiści nie potrzebują wszystkiego tłumaczyć bogiem i być jego psem łańcuchowym. Wy "wierzący" za to wszędzie widzicie dzieło boga, bez łaski boga pewnie nawet obiadu sobie nie możecie ugotować. Wiatr wieje bo bóg tak chce, wulkany wybuchają bo bóg tak chce, Hitler zabijał bo bóg tak chciał... Bez boga wypada wam położyć się na ziemi i umierać ("jeśli bóg da").
 

balalajka

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
1 206
Punkty reakcji
0
Z czego większość siedzących i tak jest wierząca;) Chyba nie chcesz powiedzieć, że przestępcy to ludzie niewierzący... Chodzi o to, że dekalog zawiera w większości prawa moralne obowiązujące na całym świecie w każdym systemie prawnym, człowiek nie potrzebuje boga aby wiedzieć, że zabijanie jest złe itd...

Traktowanie zeslania dekalogu typu '' Nie rob, nie tykaj '' jako objawienia pelnej woli Boga w stosunku do czlowieka to zbyt wielkie niedomówienie na które czlowiek poszukujacy duchowosci, zyjacy w czasach obecnych pozwolic sobie nie moze chcac jednoczesnie odnalezc prawdziwa istote Boga. Biblia jest ksiega objawiajaca charakter Boga, ktory w pelni dopiero zostal objawiony przez Chrystusa. Poczawszy od '' Nie jedz z tego drzewa, bo zapewne umrzesz... '' do '' Bóg jest miloscia '' potrzeba bylo tysiecy lat by czlowiek w pelni nauczyl sie rozumiec wole Stwórcy i jego nastawienie do stworzenia.
Traktowanie duchowosci chrzescijanskiej jako takiego wlasnie '' Nie rob, nie tykaj '' jest wynikiem - niestety - nutki ignorancji i braku zrozumienia. Nie tego pragnie Bóg. Bóg pragnie bys go kochal.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Taaa, bóg... jeszcze pewnie ten sam co w biblii co chwila marudzi i każe zabijać.
Ten Staro Testamentowy hamował zapędy dziczy Izraelskiej jak mógł.
To tak jakby wysłać dziesięciu na śmierć a tym samym uratować tysiące. A że uczniowie pojętni (tak samo jak my) nie byli to i pojawiały się te hekatomby :mlotkiemgo:
 

Bonilek

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2008
Posty
389
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Górny Ślask
a kto chce isc do piekla ? "miejsca pełnego ognia dymu, spalenizny, tortur i cierpienia"
 
Status
Zamknięty.
Do góry