Jesienne wybory ostatnia szansa na zmiany czy rozdanie stołków?

4poryroku

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2015
Posty
42
Punkty reakcji
3
25 lat wolności to tylko ładnie brzmiące hasło. Oczywiście komunizm jako ustrój został w Polsce obalony, jednak ludzie z poprzedniego systemu pozostali. Kumuchy z miękką Solidarnością dogadali się w Magdalence i głównie przez to mamy teraz w kraju taki "dobrobyt". Zmienił się ustrój, ale okrągłostołowa "elita" rządzi nami dalej. Komunistów zamiast rozliczyć i osądzić, Wałęsa i spółka zakonserwowali i przystosowali do nowej rzeczywistości.

Wydaję mi się, że problemem nie są partie i szyldy, tylko ludzie. Potrzeba nam nowej klasy politycznej. Świeżego powiewu, który wydaje się, właśnie zaczyna mieć miejsce.

Chciałbym zobaczyć w Sejmie ludzi od Kukiza, Korwina, Brauna, KNP i Ruchu Narodowego.

A z chęcią pożegnałbym Millerów, Grodzkich, Nowickich, Biedroniów i całą tą zgraje z obecnej koalicji PO-PSL.

Jednego możemy być pewni, jesień będzie bardzo ciekawa.

P.S. Platforma szykuje już dla siebie tratwę. Balcerowicz, Frasyniuk i ich Nowoczesna.PL, czyli PO bis.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
taka tratwa bo balia z dziurami, to balast a nie ratunek
 

4poryroku

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2015
Posty
42
Punkty reakcji
3
Jednak pewne jest, że część społeczeństwa da się niestety nabrać. :niepewny:
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przesada, do jesieni dużo czasu i te grono stopnieje jak wosk
 
M

MacaN

Guest
Moim zdaniem ta partia to doskonały dowód na fałszowanie sondaży. Tak jak napisał Herbatniczek - w wyborach NowoczesnaPL wyciągnie max. 4 -5 % , a i to jest wątpliwe.
 
M

Majk Ox

Guest
normalnie nie będzie, nie prędko przynajmniej... my pracujemy, a oni pasożytują na nas i taka jest prawda... decyzje podejmują jednostki,które nie myślą o dobrze ogółu, a o własnych kieszonkach i korycie
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
4poryroku napisał:
A z chęcią pożegnałbym Millerów, Grodzkich, Nowickich, Biedroniów i całą tą zgraje z obecnej koalicji PO-PSL.
Tradycyjnej lewicy możemy nie zobaczyć po jesiennych wyborach. Bo niby dlaczego? PO przefarbowała się na partię lewacką już jakiś czas temu, nie tylko w sprawach światopoglądowych ale i również socjalnych. O choćby ostatni pomysł by społeczeństwo miało płacić pensje dla 100 tyś. osób przed 30-stką. Jak zwykle PO chce pudrować objawy choroby zamiast leczyć jej źródło.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 444
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
danielr9 napisał:
Dlatego młode pokolenie powinno głosować na Korwina Mikke. W Polsce nie ma wolności nie tylko społecznej ale też gospodarczej.
Każdy człowiek dorosły powinien mieć prawo wyboru np. względem odkładania na emeryturę. Składki nie mogą być przymusowe.W wielu miejscach Polska jest zniewolona przez polityków którzy żerują na tym co szary kowalski wypracuje za swojego życia.
Gospodarczy kwestiach ma rację . Jak można wierzyć osobie która nie potrafi dochować wierności małżeńskiej i porzucił żonę dla kochanki a wcześniej zdradzał ją wiele razy. Nazywa siebie Konserwatywnym Liberałem. Jest to największa satyra bo obca jest dla niego moralność . Robi to samo politycznie. JKM jest nie zdolny by współpracować z innymi. Udowodnił to w sprawie Marszu Niepodległości . 2011 fanatycznie go popierał. Coś mu się stało i znieważał osoby które go organizują i znieważał ich od Narodowych Socjalistów. Dla młodych jest Ruch Narodowy. Też mają program wolnorynkowy. Najlepszym pomysłem który mają to emerytura minimalna . Można ją prowadzić i nie trzeba zmieniać konstytucji . Ta emerytura gwarantuje każdemu pieniądze. Nie potrzeba tylu urzędników . Wystarczy kilka osób by kontrolowały czy pieniądze są wysyłane i prowadzali by do systemu nowe osoby lub wybrać bank który będzie to robił. Państwu gwarantuje z budżetu pieniądze na to i te pieniądze muszą być przekazywane na ten cel. Ten sposób nie ma składki emerytalnej. Zachęcone są i mają pieniądze na inwestowanie. Tych wyborach każdego celem powinno być odsunięcie PO od władzy . Najlepiej gdyby PIS , Ruch Narodowy , Korwin , Kukiz stworzyli koalicję by odsunąć PO od władzy. Razem zdobyli sporą większość . Obecnie opłaca się głosować na PIS . Ma największe szansę . Mają większe standardy niż PO. Madrycka Trójka za oszukanie sejmu i własnej partii wyrzucono ich z partii . Osoby które występują na Taśmach Wprost do dzisiaj są w rządzie . Sikorski wymyślił sobie bajkę że Putin chciał dać Polsce Lwów i całkowicie ośmieszył Polskę i rząd . Tych wyborach szansą jest zmiana. Na taśmach Wprost chcieli by NBP kupował długi państwa . Pomaga to rządowi. Nie uda się tego zrobić to pomoże tym prywatny bank i tym sposobem NBP nie oficjalnie kupi długi państwa. Ten prywatny bank coś z tego dostanie. Bankructwo jest blisko po wyborach państwo utrzyma się kilka miesięcy i zbankrutuje.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie wiem dlaczego czepiasz się JKM odnośnie życia rodzinnego, przecież wśród polityków PIS roi się od rozwodników
 

Lemonka83

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2011
Posty
100
Punkty reakcji
1
A ja mam wrażenie, że niezależnie od partii rządzącej moja sytuacje nie zmienia się wcale. Jak pracuję i mam fart to jest mi dobrze, niezależnie od wybranej opcji. Nie chcę jednak zniechęcać do udziału w wyborach, bo uważam, że politycy powinni czuć jakiś oddech na karku i mieć świadomość, że ze społeczeństwem trzeba się jakoś tam liczyć. Przy obecnej frekwencji to zjawisko chyba nie zachodzi.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
pan k napisał:
Gospodarczy kwestiach ma rację . Jak można wierzyć osobie która nie potrafi dochować wierności małżeńskiej i porzucił żonę dla kochanki a wcześniej zdradzał ją wiele razy. Nazywa siebie Konserwatywnym Liberałem. Jest to największa satyra bo obca jest dla niego moralność
Zależy o jakim kanonie moralności piszesz. Być może jego żona traktowała go źle lub też zdradzała - tego nie wiesz co było w jego małzeństwie i nie można tak pisać.
Każdy człowiek ma prawo do życia osobistego - takiego na jakie sobie zapracuje z pełnymi konsekwencjami. Dlatego nie oceniaj moralności Janusza Korwin-Mikkego swoją miarą. Nie jest bowiem powiedziane, że ona jest jedyną słuszną drogą ku jej wyznaczaniu.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 444
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
danielr9 napisał:
Gospodarczy kwestiach ma rację . Jak można wierzyć osobie która nie potrafi dochować wierności małżeńskiej i porzucił żonę dla kochanki a wcześniej zdradzał ją wiele razy. Nazywa siebie Konserwatywnym Liberałem. Jest to największa satyra bo obca jest dla niego moralność
Zależy o jakim kanonie moralności piszesz. Być może jego żona traktowała go źle lub też zdradzała - tego nie wiesz co było w jego małzeństwie i nie można tak pisać.
Każdy człowiek ma prawo do życia osobistego - takiego na jakie sobie zapracuje z pełnymi konsekwencjami. Dlatego nie oceniaj moralności Janusza Korwin-Mikkego swoją miarą. Nie jest bowiem powiedziane, że ona jest jedyną słuszną drogą ku jej wyznaczaniu.
Na swoim blogu napisał że zdradę żony uznaje za normalną . Lepiej głosować na PIS bo mają koalicję z Partią Gowina. Gowin też chce prowadzić reformy wolnorynkowe. Przeciwieństwie do Korwina nie jest cynikiem moralnym. Wzbudza większe zaufanie . Razem z PIS nie tolerują cyników moralnych. Kurski zdradzał żonę i doprowadziło to do rozwodu . Za to nie przyjęli go do PIS. Agent Tomek za pijackie orgie wyrzucony z PIS . Na taśmach Wprost przedstawiciele rządu brali udział w orgiach pijackich i do dzisiaj są w rządzie i partii. Za rządów PIS każdy był równy wobec prawa i dlatego aresztowano za korupcję własnego ministra sportu. Minister Nowak przez długi czas był w rządzie i nie potrafił wytłumaczyć dlaczego nie wpisał drogiego zegarka do oświadczenia majątkowego i tym sposobem udowodnił że brał łapówkę.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
co do Kurskiego to zauważ że znów się łąsi do PIS i jest przez nich witany z otwartymi rękami, skuteczny PR-owiec zawsze się przyda
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
haha i co na to PIS ? przecież ostatnio posłanka Pawłowska zapraszała Kukiza aby pomógł wymieść PO ze stanowisk, czyli uznała Kukiza za zwykłą pomoc czy narzędzie do realizacji celów PIS. I co teraz powie cała wierchuszka PIS ? przecież to PIS miało być jedyną siłą zdolną ocalić kraj
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
marek70 napisał:
Jak to się dzieje ,że 75 % Polaków jest niezadowolonych z łupiącej obywateli koalicji POPSL
Tu łupiąca koalicja wybudowała drogi, autostrady, lotniska, rozbudowała uczelnie, rozwinęła miasta. Za czasów tej sitwy znacznie wzrosły wynagrodzenia a produkcja przemysłowa jest najwyższa od lat. Ci "złodzieje" załatwili nam najlepszy w całej UE budżet dotacji. Zanim zaczniesz śpiewać Rotę, pomyśl, że są Polacy, którzy lubią pracować i żyć jak europejczycy, a przynajmniej do tego dążą.



marek70 napisał:
O ile wszystko wskazuje na to,że mniej "medialne" wybory samorządowe zostały bezczelnie sfałszowane
A Ty bezczelnie kłamiesz. Oprócz popierdywania oszołomów z PiSu o sfałszowanych wyborach nie ma nawet najmniejszych przesłanek do stwierdzenia takiego faktu.



marek70 napisał:
Bo kto normalny uwierzy,że w wyborach samorządowych było średnio 18 % głosów nieważnych,a w niektórych okręgach grubo ponad 25 %,gdy nigdy wcześniej nie zbliżono się nawet do takich liczb?
Ten naród własnie wybrał na Prezydenta uśmiechniętego fraglesa tylko dlatego, że ten naobiecywał zmiany wielu ustaw. Problem w tym, że Prezydent nie ma wpływu na ustawy, a więszkość Polaków o tym nie wie. Polacy nawet nie znają kompetencji prezydenta i parlamentu. Absolutnie wierzę w to, że pewna część naszego narodu nie potrafi wypełnić prostej kartki. 25% na pewno się takich uzbierało.



marek70 napisał:
To może wolność gospodarcza? O tak multum koncesji na wyrób ,a nawet sprzedaż czego się da.
PO poznosiła wiele koncesji, była o to awantura.



marek70 napisał:
Aby założyć firmę należy odwiedzić całą gamę urzędów ,dokonać masy opłat,a potem czekać na nieustanne niezapowiedziane kontrole różnych urzędów ,inspekcji ..
Firmę (osobę fizyczną) w tej chwili zakłada się w 1 dzień. To długo? Spółkę z o.o. w około 1 - 2 miesiące dokładnie tak długo jak w Niemczech GMBH. Standardy europejskie.

W Polsce problemem nie jest rząd tylko Naród.

Z takim roszczeniowym, nieuczciwym, złośliwym i zawistnym narodem, nadużywającym dodatkowo alkohol i zadłużającym się w chwilówkach nawet najlepsza władza Szwajcarii tu nie zrobi! Naprawę Polski zacznijcie od siebie, a efekt zobaczycie szybko. Dotyczy to każdego, od pracownika fizycznego, poprzez urzędnika, sprzątaczkę, kierowcę ciężarówki, lekarza, polityka aż po dyrektora fabryki. Przestańmy, kraść, kombinować, naciągać jeden drugiego i starajmy się współpracować. Nasze prawo doskonale działałoby w narodzie zgodnym i zdyscyplinowanym, a nie działa u pieniaczy, złodziei i awanturników. Są kraje, które maja nieporównywalnie gorsze warunki do rozwoju niż my, ale zgodą społeczną i odpowiednim gospodarowaniem wypracowały sobie dobrobyt wielokrotnie wyższy niż Polska. Gdyba za kłótnie i opluwanie płacono wynagrodzenie w Euro to bylibyśmy bogatsi niż Luxemburg. Tylko ciągle wymyślacie jak by tu zwalić Wasze nieudacznictwo na władze. To takie wygodne...
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
MacaN napisał:
http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html Kolejny sondaż. Tym razem Kukiz ma 14 % i jest trzeci... takich różnic i manipulacji chyba dawno już w tym kraju nie było.
Nie popieram Kukiza, (zresztą niby za co, do dziś nikt nie zna jego programu) ale niby dlaczego miałby być manipulacje? To niezależne firmy sondażowe i robią sondaże według swoich reguł. Ludzie gadają trzy po trzy, byle co, raz walą tak, a innym razem siak. Taki naród Polski. A Wy tu szukacie manipulacji. Jedyny wynik to ten głosowania, a sondaż tylko sonduje
 
M

MacaN

Guest
AaronH napisał:
To niezależne firmy sondażowe i robią sondaże według swoich reguł.
Tylko dlaczego ja mam płacic tym firmom ? CBOS nie jest prywatny.

Poza tym jako wyborca Korwina jestem pewien, że ta partia nie ma 2% poparcia, za to rzeczpospolita, czy CBOS kusza mnie i innych mi podobnych do głosowania na Kukiza :) Niestety, gra sondażami publikowanymi w TV przerzuca wiele % głosów na te strony, na które robiący sondaże chcą, by te głosy trafiły.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
mylą się wszyscy nie tylko CBOS ale i czysto prywatne sondażownie, ale to jest też problem ludzi którzy na pytania ankieterów robią sobie jaja a nie odpowiadają szczerze
 
Do góry