Janusz Korwin-Mikke

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Fakt, poparcie u młodych zgarnął gadkami o legalizacji..
Niekoniecznie. Są oczywiście tacy, którzy polecą tylko na legalną trawkę, ale taką postuluje też parę partii jak Samoobrona czy PPP, a jest przecież różnica między nimi a Nową Prawicą.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Naprawdę nie mam ochoty podejmować tutaj jaką kolwiek dyskusję ( chyba ,że mnie czymś pozytywnym zaskoczysz ale raczej wątpię )

To po co wogole cos piszesz ?

Manifest programowy Nowej Prawicy nie jest mało merytoryczny jest wręcz groteskowy.Nie chce mi się nawet przedstawiać kontrargumentów bo całość jest absurdalna.

Skad My to znamy ? na zasadzie "wiem ale nie powiem" a wrecz jeszcze bardziej zalosnie "wiem ale mi sie nie chce".

To jest dopiero groteskowe...

No tak , mogłem się spodziewać , że brać internetowa natychmiast mnie napiętnuje , przecież śmiałem skrytykować waszego idola.

Krytyka to dosc wyniosle slowo i glebokie zjawisko, ktorego w twoich postach wogole nie bylo.

Likwidacja podatków - absurd , populizm , fantastyka nie możliwe do zrealizowania. Kto wierzy w te brednie jest albo dyletantem albo anarchistą któremu zależy tylko na totalnym chaosie.

Jestes ignorantem czy specjalnie manipulujesz ?

Nie chodzi o likwidacje podatkow ale o ich zmiane i redukcje.

Po pierwsze, zmiana samego podejscia do podatkow.

Podatek ma BYC NA COS... a nie tak jak teraz 100 roznych podatkow, nie wiadomo na co i wszystko idze do jednego wora.

Np. ma byc podatek na wojsko, ma byc podatek na adminisracje.

Po drugie, tych COS, na ktore maja byc podatki ma byc znacznie mniej, krotko mowiac, panstwo ma sie zajmowac tylko tym co konieczne, i tylko na to brac podatki. Wiec logiczne ze jak zredukuje dzialanosc panstwo w wielu kwestiach koniecznosc pobierania podatkow rowniez sie zmniejszy.

Logika - czy tajkie pojecie jest ci obce ? albo chociaz zdrowy rozsadek...

Klamstwem albo co najmniej fanastyka sa twoje tezy ze ktos proponuje LIKWIDACJE podatkow.

Podatki byly sa i beda, tylko w panstwie liberalnym bylby znacznie mniejsze z prostej przyczyny - panstwo by sie zajmowalo znacznie mniejsza iloscia kwesti, bo robi to nieudolnie.

Wiec jak juz to NP proponuje ZMNIEJSZENIE PODATKOW a to roznica co ? i nie jako obiecanke cacanke ale jako wynik zmiany ustorju.

Naturalna selekcja , podawanie jako przykład holokaustu , no nie chyba tego nie muszę kontrargumentować kolego Brave.

Naturlana selekcja to jak najbardziej normalne zjawisko w przydzie a nie zadnej absurd, nie mniej nie kojarze konkretnych propozycji prawnych czy usrojowych zwiaznych z tym zagadnieniem, chyba ze w konteksie wolnego rynku gdzie zachowdzi to zjawisko poprzez mechanizmy konkurencji i bankrucwa.

Likwidacja Unii Europejskiej w kilka lat , likwidacja waluty Euro ponieważ wszystkie kraje które posiadają tę walutę mają słabe wyniki i się nie rozwijają
odpowiedź : bo one są już rozwinięte ,chcelibyśmy się tak "nie rozwijać" jak Niemcy
Nie mam na więcej czasu, sorry .

Polska nie moze zlikwidowac UE, moze co najwyej z niej wystapic. To samo sie tyczy waltuy Euro, mozna jej nie przyjac, co popiera w tej chwili juz chyba wiekszosc ekonomistow.

Argumeny co do UE sa rowniez bardzo konkrene i rzeczowe, zaczynajac od utray niepodleglosci przez Polske.

Ni tylko nie macz czasu ale nie masz nic do powiedzenia, 0 ARGUMENTOW. Albo jestes powaznym dyskutatnem albo daj sobie spokoj.

Czy na jakas swoja teze potrafisz zaargumentowac inaczej jak - absurd, populizm, etc. ?

Naprawdę uważasz ,że będę "obszczekiwał" się z kimś jak jakiś kundel? Zasmucasz mnie Brave, myślałem,że trochę wyżej mnie oceniasz

To wyznaj Nam prosze jakie byly twoje intencje w tym temacie, przeciez albo "nie masz czasu" albo "ci sie nie chce" a argumentow i tak nie podajesz bo nie trzeba.

Tak trollowanie to dobre okreslenie...
 

hannab1

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2011
Posty
525
Punkty reakcji
25
Miasto
Ogród Eden
To po co wogole cos piszesz ?
Skad My to znamy ? na zasadzie "wiem ale nie powiem" a wrecz jeszcze bardziej zalosnie "wiem ale mi sie nie chce".
Zgodnie z przewidywaniami zaskoczenia nie było

Krytyka to dosc wyniosle slowo i glebokie zjawisko, ktorego w twoich postach wogole nie bylo.
Krytyka to głębokie zjawisko
blink.gif
Myślałem ,że analiza i ocena negatywna lub pozytywna ale popatrz człowiek całe życie się uczy
jezyk.gif


Podatek ma BYC NA COS...
Po drugie, tych COS, na ktore maja byc podatki ma byc znacznie mniej, krotko mowiac, panstwo ma sie zajmowac tylko tym co konieczne, i tylko na to brac podatki. Wiec logiczne ze jak zredukuje dzialanosc panstwo w wielu kwestiach koniecznosc pobierania podatkow rowniez sie zmniejszy.
To się nazywa wyczerpujące i dogłębne objaśnienie jak będą wydawane państwowe pieniądze.Tylko taki ignorant jak ja tego nie rozumie.
biggrin.gif





Naturlana selekcja to jak najbardziej normalne zjawisko w przydzie a nie zadnej absurd, nie mniej nie kojarze konkretnych propozycji prawnych czy usrojowych zwiaznych z tym zagadnieniem, chyba ze w konteksie wolnego rynku gdzie zachowdzi to zjawisko poprzez mechanizmy konkurencji i bankrucwa.
Ale to nie był ten kontekst. Doskonale obydwoje wiemy o co chodzi w manifeście kiedy mowa o naturalnej selekcji Żydów.
Polska nie moze zlikwidowac UE, moze co najwyej z niej wystapic. To samo sie tyczy waltuy Euro, mozna jej nie przyjac, co popiera w tej chwili juz chyba wiekszosc ekonomistow.
W takim razie mówimy o dwóch różnych manifestach albo kolega przeczytał go" po łebkach" bo ja wyraźnie przeczytałem ,że planem KNP jest rozwiązanie Unii ale może moja ignorancja nie pozwala na zgłębienie ukrytych ideii
jezyk.gif


Ni tylko nie macz czasu ale nie masz nic do powiedzenia, 0 ARGUMENTOW. Albo jestes powaznym dyskutatnem albo daj sobie spokoj.
To wyznaj Nam prosze jakie byly twoje intencje w tym temacie, przeciez albo "nie masz czasu" albo "ci sie nie chce" a argumentow i tak nie podajesz bo nie trzeba.
Tak trollowanie to dobre okreslenie...
Powiedziałem co mam do powiedzenia.Manifest jest dla mnie śmieszny i mało konkretny.Trudno polemizować i kontrargumentować z czymś co brzmi mgliście i mało konkretnie.
Tak ,mało konkretnie bo cały manifest tak właśnie dla mnie brzmi.
Wiem za chwilę napiszesz ,że znów nic nie powiedziałem ,jestem ignorantem itd. schłodzę więc twój triumfalizm i napiszę o kilku sprawach ( jak to powiadasz konkretnie)

Podejście do religii , ( delikatnie mówiąc) mało ciekawe dla wyznań nie chrześcijańskich. Z drugiej strony mówi o tym iż wiara to sprawa prywatna. Sprzeczność.

Podawanie przykładu Węgier Orbana( Tak to odebrałem ,chyba,że się mylę ) Dla mnie brzmi odstraszająco. Ostatnim "genialnym" pomysłem rządu Orbana jest umorzenie kwot odsetkowych dłużników do wysokości
Uwaga! Możliwych do spłacenia. Super przecież " ci "k o w a l e w ł a s n e g o l o s u" sami zaciągali te kredyty ( inna sprawa na jakich warunkach) i chyba zdawali sobie sprawę ,że będą musieli je spłacać. Więc też tu się coś nie zgadza. Tak ? Czy nie?

"praktyka PRL pokazała że propaganda sukcesu daje dobre skutki" i jeszcze kilka takich "perełek" nie pozwala mi zachować powagi.Przykro mi.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
jak widzę hannab fan konstytucji cccp w niej wszystko jasno i przejrzyście tyle że nikt prawa w sowietach zawartej weń nie stosował ...
i za każdym razem w każdym następnym wcieleniu odwracanie kota ogonem ... nuda i dłużyzny :]
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
No jak caly Miszczo.

a ty co spać nie możesz ? wyspij się co by nie usypiać na państwowej posadzie i być w pełni wydajnym !!
ale nic i tak nic niczego od ciebie nie wymaga zadbają o to związki zawodowe itd ...
twój miszczo lenin i marks też nie byli zbyt bystrymi (CHOĆ Z NACJI KUTEJ NA CZTERY ŁAPY SIĘ WYWODZILI ) serwirze ty mój ulubiony lewaku :]
 
S

serwor

Guest
a ty co spać nie możesz ? wyspij się co by nie usypiać na państwowej posadzie i być w pełni wydajnym !!
ale nic i tak nic niczego od ciebie nie wymaga zadbają o to związki zawodowe itd ...
twój miszczo lenin i marks też nie byli zbyt bystrymi (CHOĆ Z NACJI KUTEJ NA CZTERY ŁAPY SIĘ WYWODZILI ) serwirze ty mój ulubiony lewaku :]
Pracuje o roznych porach dnia i nocy wiec akurat skonczylem,mysle ze moja praca jest o duzo bardziej odpowiedzialna niz twoja kiedykolwiek bedzie.


Wiesz czym sioe rozni taki [lewak] od wyznawcy Miszcza?

Tacy jak ja nie wierza,tylko wiedzą.
Normalnie myslacy ludzie nie wierza jednej idei,wybieraja to co najlepsze z róznych.

Tak na przykład powstała socjaldemokrtacja ktora wzieła to co najlepszdze z kapitalizmu i socjalizmu.
Natomiast sekciarze nie mogą tego zrobic bo przeciez oni wierzą a nie można wierzyc tylko w czesc wiary,albo wierzy sie w wszystko albo w nic.

Nie można byc trochw wierzacym.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Krytyka to głębokie zjawisko Myślałem ,że analiza i ocena negatywna lub pozytywna ale popatrz człowiek całe życie się uczy

Mowa byla oczywiscie o krytycy konstruktywnej tudziez meryorycznej, zjawisko Tobie juz zupelnie obce.

To się nazywa wyczerpujące i dogłębne objaśnienie jak będą wydawane państwowe pieniądze.Tylko taki ignorant jak ja tego nie rozumie.

To tylko zarys idei, w systemie obecniej nikt nie wie na co ida takie ogromne sumy panswowywych pieniedzy, mozna sie tylko z duza doza prawdopodobienstwa domyslac.

To ze jestes ignorntem i co najmniej manipulantem juz obnazyles.

Ale to nie był ten kontekst. Doskonale obydwoje wiemy o co chodzi w manifeście kiedy mowa o naturalnej selekcji Żydów.

:mruga:

W takim razie mówimy o dwóch różnych manifestach albo kolega przeczytał go" po łebkach" bo ja wyraźnie przeczytałem ,że planem KNP jest rozwiązanie Unii ale może moja ignorancja nie pozwala na zgłębienie ukrytych ideii

Po pierwsze to temat jest o JKM wiec mozna dyskutwac o jego pogladach w pierwszej kolejnosci, myslalem z o tym rozmawiamy.

Powiedziałem co mam do powiedzenia.Manifest jest dla mnie śmieszny i mało konkretny.Trudno polemizować i kontrargumentować z czymś co brzmi mgliście i mało konkretnie.

Czyli NIC nie miales do powiedzenia, po co sie wiec klocisz ?

a ty co spać nie możesz ? wyspij się co by nie usypiać na państwowej posadzie i być w pełni wydajnym !!
ale nic i tak nic niczego od ciebie nie wymaga zadbają o to związki zawodowe itd ...
twój miszczo lenin i marks też nie byli zbyt bystrymi (CHOĆ Z NACJI KUTEJ NA CZTERY ŁAPY SIĘ WYWODZILI ) serwirze ty mój ulubiony lewaku

klasa :D

Pracuje o roznych porach dnia i nocy wiec akurat skonczylem,mysle ze moja praca jest o duzo bardziej odpowiedzialna niz twoja kiedykolwiek bedzie.

Dobry niewolnik z usmiechem na ustach oddaje pieniazki swoim panom ?
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
Pracuje o roznych porach dnia i nocy wiec akurat skonczylem,mysle ze moja praca jest o duzo bardziej odpowiedzialna niz twoja kiedykolwiek bedzie.


Wiesz czym sioe rozni taki [lewak] od wyznawcy Miszcza?

Tacy jak ja nie wierza,tylko wiedzą.
Normalnie myslacy ludzie nie wierza jednej idei,wybieraja to co najlepsze z róznych.

Tak na przykład powstała socjaldemokrtacja ktora wzieła to co najlepsdze z kapitalizmu i socjalizmu.
Natomiast sekciarze nie mogą tego zrobic bo przeciez oni wierzą a nie można wierzyc tylko w czesc wiary,albo wierzy sie w wszystko albo w nic.

Nie można byc trochw wierzacym.

Właśnie mi mówisz że coś w idei wolności jest złe i mam w nią nie wierzyć, takim tokiem myślenia pomagają cobie ludzie którzy uchwalili ostatnio ustawę o "dostępie do informacji".
 

hannab1

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2011
Posty
525
Punkty reakcji
25
Miasto
Ogród Eden
Mowa byla oczywiscie o krytycy konstruktywnej tudziez meryorycznej, zjawisko Tobie juz zupelnie obce.



To tylko zarys idei, w systemie obecniej nikt nie wie na co ida takie ogromne sumy panswowywych pieniedzy, mozna sie tylko z duza doza prawdopodobienstwa domyslac.

To ze jestes ignorntem i co najmniej manipulantem juz obnazyles.






Po pierwsze to temat jest o JKM wiec mozna dyskutwac o jego pogladach w pierwszej kolejnosci, myslalem z o tym rozmawiamy.



Czyli NIC nie miales do powiedzenia, po co sie wiec klocisz ?

Nie przeczytałeś dokładnie nie tylko mojego ostatniego postu ale również manifestu KNP więc trudno o rzeczową dyskusję w temacie.

Jeżeli KNP ma w szeregach swoich sympatyków więcej takich " mędrców" jak ty , cóż wyrazy ubolewania.

Koniec rozmowy.:p
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Pracuje o roznych porach dnia i nocy wiec akurat skonczylem,mysle ze moja praca jest o duzo bardziej odpowiedzialna niz twoja kiedykolwiek bedzie.


Wiesz czym sioe rozni taki [lewak] od wyznawcy Miszcza?

Tacy jak ja nie wierza,tylko wiedzą.
Normalnie myslacy ludzie nie wierza jednej idei,wybieraja to co najlepsze z róznych.

Tak na przykład powstała socjaldemokrtacja ktora wzieła to co najlepsdze z kapitalizmu i socjalizmu.
Natomiast sekciarze nie mogą tego zrobic bo przeciez oni wierzą a nie można wierzyc tylko w czesc wiary,albo wierzy sie w wszystko albo w nic.

Nie można byc trochw wierzacym.

Dokladnie ...
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Nie przeczytałeś dokładnie nie tylko mojego ostatniego postu ale również manifestu KNP więc trudno o rzeczową dyskusję w temacie.

Jeżeli KNP ma w szeregach swoich sympatyków więcej takich " mędrców" jak ty , cóż wyrazy ubolewania.

Koniec rozmowy.:p

Po pierwsze ten temat to JKM, wiec dyskusja jest ogolna o jego pogladach.aczyles pisac w stylu "cos jes bee, absurd i nie podoba mi sie" a pytajac o argumenty MERYORYCZNE reagowales "nie chce mi sie, nie mam czasu", "wiem ale nie powiem" wiec nie badz smieszny zarzucajac komus ze nie nie jest mozliwa z nim RZECZOWA dyskusja bo sam nie masz o czyms takim pojecia.

Skoro juz sie czepiles tego manifestu, ktory jest tylko urywkiem calosci...

To moze przyoczymy czytelnikom najpierw program NP

ŹRÓDŁO

Jest to oczywscie dosc ogolny zarys idei a nie wnikanie w sczegoly:

Do czego będziemy dążyć i co chcemy osiągnąć w przyszłym parlamencie?

1. Dość grabieży podatkowej. Obniżymy i uprościmy podatki, zniesiemy PIT i wprowadzimy dobrowolne
ubezpieczenia emerytalne oparte na skutecznym i uczciwym systemie kapitałowym.

2. Wzmocnienie i ochrona rodziny. Uznajemy rodzinę, rozumianą jako związek kobiety i mężczyzny,
za podstawę życia społecznego. Nie pozwolimy na ingerencję biurokracji w wychowanie dzieci,
przywrócimy rodzicom możliwości decydowania o ich edukacji.

3. Urzędy dla ludzi, nie dla urzędników. Uprościmy procedury i radykalnie ograniczymy biurokrację.
Postawimy na niewielki lecz profesjonalny korpus przyjaznych urzędników. Ograniczymy liczbę
ministerstw, agencji rządowych, posłów i senatorów. Wprowadzimy rzeczywistą odpowiedzialność
urzędników za podejmowane decyzje.

4. Uwolnimy energię obywateli. Zniesiemy zakazy i koncesje duszące przedsiębiorczość, zadbamy o
stabilność i jednoznaczną interpretację przepisów podatkowych.

5. Zrównoważymy budżet. Nie pozwolimy na dalsze zadłużanie państwa, nie pozwolimy by nasze
dzieci i wnuki odziedziczyły po nas jedynie długi.

6. Wolny internet, wolne stadiony, wolny obywatel. Nie godzimy się na cenzurę sieci, zamykanie
stadionów, traktowanie wszystkich jak potencjalnych przestępców. Swobodę krytyki władzy uznajemy
za fundamentalne prawo obywateli.

7. Zapewnimy ochronę praw nabytych obywateli, w szczególności emerytów. Środki pozyskane z
uczciwej prywatyzacji majątku narodowego przeznaczymy w całości na finansowanie zobowiązań
systemu emerytalnego. Dokonamy jak najszybciej sprawiedliwej reprywatyzacji i uregulujemy
stosunki własnościowe.

8. W polityce zagranicznej będziemy się kierowali rachunkiem korzyści i strat a nie sympatiami i
antypatiami. Skończymy z bezmyślnym podporządkowaniem naszego kraju brukselskim biurokratom.
Będziemy dążyć do przywrócenia Unii Europejskiej jej pierwotnego sensu jako obszaru
wolnego handlu i swobodnego przemieszczania się obywateli, bez instytucjonalnej nadbudowy i
biurokratycznych absurdów.

9. Zwiększymy rolę samorządów lokalnych, zapewnimy prawdziwą autonomię wszystkich
regionów, upraszczając jednocześnie strukturę samorządową. Nie dopuścimy jednak, by przepisy
ustanawiane przez samorządy miały pierwszeństwo przed prawem państwowym. Autonomia nie
oznacza suwerenności. Wszelkie próby kwestionowania jedności państwa będą ostro zwalczane.

10. Zadbamy o bezpieczeństwo obywateli. Zracjonalizujemy system kar za przestępstwa - kary
będą adekwatne do czynu, będą przede wszystkim uwzględniać interes pokrzywdzonego.
Będziemy dążyć do przywrócenia kary śmierci dla morderców. Zadbamy o właściwe finansowanie
policji. Służby specjalne, zamiast prześladować kibiców i krytyków władzy, będą służyły walce z
terroryzmem i ochronie żywotnych interesów państwa.
Jednym zdaniem - chcemy zbudować społeczeństwo wolnego wyboru!

Program Nowej Prawicy

A teraz nawiazemy do twojej ignorancji i klamstw ktorymi raczyles Nam zaprezenotowac:

Likwidacja podatków - absurd , populizm , fantastyka nie możliwe do zrealizowania. Kto wierzy w te brednie jest albo dyletantem albo anarchistą któremu zależy tylko na totalnym chaosie.

To klamstwo juz obnazylem, jak bylo pisane wczesniej nieprawda jest ze NP chce LIKWIDACJI podatkow.

Naturalna selekcja , podawanie jako przykład holokaustu , no nie chyba tego nie muszę kontrargumentować kolego Brave.

Gdzie w programie masz o tym mowe wogole ?

Likwidacja Unii Europejskiej w kilka lat

Gdzie w programie masz o tym mowe wogole ?

Podejście do religii , ( delikatnie mówiąc) mało ciekawe dla wyznań nie chrześcijańskich. Z drugiej strony mówi o tym iż wiara to sprawa prywatna. Sprzeczność.

Gdzie w programie masz o tym mowe wogole ?

No taaaak, Ty wogole sie nie odnosiles do programu, tylko do jakiegos "manifestu".. moze chodzi o to ?

ŹRÓDŁO

Zdecydowałem się zacytować kolejny tekst JKM, żeby przedstawić Państwu liberalno-konserwatywny sposób myślenia, który stał się podłożem programowym partii, z którą NP44 się identyfikuje

Czym więc jest Nowa Prawica?

Zasadniczym postulatem Nowej Prawicy jest oparcie się na podstawie prawa rzymskiego: Volenti non fit inuria. Można powiedzieć, że większość postulatów Kongresu Nowej Prawicy wywodzi się wprost z zastosowania tej zasady - uparcie negowanej przez "postępowych" ustawodawców, wykonawców i sędziów.

Jeśli Nowa Prawica chce przywrócenia kary śmierci - ale tylko za czyny z premedytacją, tj. za morderstwo, a nie za zabójstwo - to dlatego, że zakłada, iż morderca wie, że za mord jest śmierć; jeśli więc mimo to morduje, to znaczy, że chce, byśmy go powiesili - tak samo jak ten, kto wypije litr wódki, chce być odurzony.

Jeśli Nowa Prawica chce niskich podatków i likwidacji socjalu, to dlatego, że odrzuca zasadę 'państwa opiekuńczego' zakładającego, że urzędnik ponosi odpowiedzialność za obywatela. Jeśli obywatel przepije pieniądze, będzie głodował. Każdy jest kowalem własnego losu... albo ściślej: każdy powinien być przez państwo traktowany tak, jakby był kowalem własnego losu.

Jeśli Nowa Prawica chce likwidacji przymusu płacenia za ubezpieczenie, to również dlatego, że każdy jest kowalem własnego losu. Jak ktoś nie będzie miał dzieci, lub źle je wychowa i nie odłoży sobie złota na starość lub się nie ubezpieczy - to na starość będzie żebrał pod kościołem. Być może ateiście będzie trudniej, być może nie. (moje)

Nowa Prwica zdecydowanie odrzuca zasadę prewencji na rzecz zasady represji. Każdego obywatela traktujemy jak odpowiedzialnego za siebie; nie zapobiegamy temu, by popełnił przestępstwo - natomiast surowo karany będzie ten, kto je popełni. Zasady proste i powszechnie znane; chcącemu nie dzieje się krzywda. Domagamy się odejścia od systemu luksusowych więzień na koszt podatnika, z mnóstwem personelu powołanego do absurdalnych zadań, szczególnie dla popełniających umyślnie poważne przestępstwa.

Nowa Prawica - w odróżnieniu od starej - nie chowa się pod sutannę i nie prosi o pomoc Kościołów. Przeciwnie, to my mamy walczyć o to, by panowała wolność religijna, by wartości wywodzące się z Pisma Świętego były chronione, by zasady chrześcijańskie i tradycje katolickie nadal funkcjonowały jako podstawa społeczeństwa. Wierzymy, że właśnie wolność w tej dziedzinie sprzyja rozwojowi religijności, nie narzuconej, ale naturalnej,jak w USA w XIXw. Kościoły - z rzymskokatolickim na czele- odgrywają ogromną rolę w życiu społecznym, natomiast nie mogą jako instytucje mieszać się w spory polityczne.

Nowa Prawica jest nie tylko liberalna w sprawach gospodarczych i konserwatywna w społecznych, ale walczy o wartości narodowe, potwornie zaniedbane i wykoślawione w ostatnim stuleciu. Wyraźnie odróżniamy 'naród' od 'społeczeństwa', dzisiejsze 'społeczeństwo' jest tylko chwilowym przekrojem narodu. Dbanie o naród oznacza, że np. nie wolno zadłużać państwa i 'dbać o wyborców' (tzw. kiełbasa), każąc płacić za to dzieciom i wnukom (w tym wielu jeszcze nienarodzonym). To, że o wyborców właśnie zaczęły dbać najbogatsze, socjalliberalne państwa świata, jest najważniejszą przyczyną gospodarczego zastoju i niewolnictwa podatkowego na świecie (a także rządów korporacji, ale to temat na osobny artykuł - przyp. NP44).

Nie wolno też dbać o dziś istniejące jednostki, zabraniając im (nierzadko wbrew ich woli!) ryzykować swoim życiem, zdrowiem i nierzadko majątkiem. Nowa Prawica wierzy, że w wyniku selekcji naturalnej naród się ulepsza, a nie marnieje. Kiedyś ludzie migrowali za pracą, dziś tzw pomoc społeczna przywiązuje ich do miejsca zamieszkania, pozwalając wegetować w nędzy ale bez wysiłku. Żydzi zawdzięczają swoją siłę temu, że przez lata podlegali (w wyniku prześladowań) takiej właśnie selekcji. Sarny, na które polują myśliwi i wilki, są coraz zgrabniejsze, piękniejsze i zdrowsze - natomiast będąc pod ochroną żubry i rysie marnieją. Liberalna zasada wolności i odpowiedzialności jednostki znakomicie współdziała z zasadą dbałości o przyszłość narodu - czy dotyczy to zniesienia przymusu ubezpieczeń, czy zniesienia zakazu narkotyków.

Nowa Prawica nie zamierza czcić i rozpamiętywać klęsk dziejowych. Chcemy jako przykłady dla narodu i młodzieży ukazywać sukcesy! Tak, będziemy uprawiać propagandę sukcesu! Praktyka PRL pokazała, że daje ona dobre skutki nawet przy absurdalnym systemie socjalistycznym, więc da jeszcze lepsze przy systemie normalnym. Będziemy przypominać Kircholm, Orszę, Grunwald, Wiedeń, Powstanie Wielkopolskie - a nie rozkoszować się klęskami, żałobami i głosić idiotyczne hasło "Gloria victis!". Mamy być zwycięzcami i w czołówce, a nie chlubić się pozycją wiecznych acz szlachetnych przegranych!

Nowa Prawica odrzuca obecną formę ustrojową III Rzeczypospolitej, ze zgrozą myśląc zarówno o rozmyciu Polski w państwie pod nazwą Unia Europejska, jak i o budowie IV Rzeczypospolitej. Nazwa Rzeczpospolita kojarzy nam się z warcholstwem sejmikowym i sanacyjną korupcją - oraz kompromitującym upadkiem zarówno I, jak i II Rzeczypospolitej. Wzorem Węgier pragniemy, po zmianie ustroju na nowoczesny, zmienić nazwę na Państwo Polskie.

Nowa chce utrzymywać poprawne, oparte o zasadę nieingerencji w wewnętrzne sprawy (vide np BielSat), stosunki ze wszystkimi sąsiadami i innymi państwami. Odrzucamy wszelkie uprzedzenia utrudniające zawieranie i rozwiązywanie sojuszów - Państwo Polskie kierować się będzie wyłącznie zimnym, wyrachowanym interesem państwowym.

Jednocześnie Nowa Prawica będzie walczyć o wolność podróżowania nie tylko po całej Europie - i o wolność produkcji i handlu na całym świecie. Sprzeciwiamy się natomiast rozwojowi socjaldemokratycznej biurokracji w ogóle, a europejskiej w szczególności. Biurokracja nie tylko nie sprzyja rozwojowi Europy, ale go zdecydowanie hamuje. W perspektywie 3-4 lat będziemy dążyć do opuszczenia Unii Europejskiej - z zachowaniem układu z Schengen oraz wolności gospodarczej w całym Europejskim Obszarze Gospodarczym i poza nim.

Nowa Prawica sprzeciwia się zdecydowani wprowadzeniu Euro. Nie tylko dlatego, że jest to instrument polityczny (a kontrekonomiczny), ale i po prostu dlatego, że że państwa UE, które NIE wprowadziły Euro, mają lepsze wskaźniki gospodarcze od tych, które weszły do Eurolandu. Euro miało chronić przed korupcją pieniądza przez państwa - tymczasem Komisja Europejska pod pretekstem Walki Z Kryzysem dokonała o wiele drastyczniejszej korupcji tej waluty niż robi to IIIRP z naszą. Na to się nie zgadzamy.

Sprzeciwiamy się też zdecydowanie jakiejkolwiek próbie wprowadzenia tzw. Karty Praw Podstawowych, której przyjęcie oznaczałoby zalanie Polski imigrantami z Azji i Afryki, przyjeżdżającymi w takie warunki nie w celu pracy, tylko by pobierać wysokie eurozasiłki. Rozzuchwaliłoby to też rodzimych meneli, całkowicie odbierając szansę na przywrócenie ich pracy do normalnego gospodarczego obiegu. Nie mówiąc o wiążącej się z tym konieczności wprowadzenia większych obciążeń podatkowych dla tych, którzy jeszcze w Polsce pracują. Co do emigrantów z Azji i Afryki - powitamy ich z otwartymi ramionami, jeżeli przyjadą tu pracować. Co w liberalnym kraju jest bardzo prawdopodobne - bo Realna Wartość Pracy rośnie (o tym w jednym z nadchodzących artykułów - przyp NP44).

Wreszcie w sprawach bieżących: działalność wszystkich czterech partii pod różnymi nazwami rządzącymi Polską przez ostatnie 20 lat, Nowa Prawica ocenia wysoce negatywnie. Co więcej, nie widzimy większych różnic między nimi (PSL, nieco inne, zawsze przyłącza się do zwycięzcy przejmując pozornie jego wartości). Większa część ich działalności powinna być zresztą oceniana przez prokuratorów (ewentualnie wyborców), a nie przez polityków. Jeśli jednak w wyborach powstanie sytuacja, w której będziemy mogli, nie wchodząc do rządu, zapewnić jakiejś partii poparcie pod warunkiem realizacji naszych ważnych postulatów ustrojowych - to taki układ przyjmiemy.

Nie jesteśmy bowiem doktrynerami, lecz realistami pragnącymi uczynić z Polski normalny kraj. Kraj, w którym będzie można kochać, śpiewać, tańczyć, produkować, handlować, a także projektować loty w kosmos - bez ingerencji urzędników państwowych.

Coz, jak widac nie jest to zaden oficjalny dokument programowy tylko swoboda interpretacja kogos co do tekstu JKM ale jak juz sie czepiasz o popatrzmy:

1) po pierwsze napisales ze w 3 lata LIKWIDACJA UE, likwidacja Euro a jest napisane ze w 3-4 lata OPUSZCZENIE UE, i nie przyjmowanie Euro, klamiesz specjalnie czy nie rozumiesz jezyka polskiego ?

2) podejscie do religi ? jaka sprzecznosc ? NP daje do zrozumienia ze zasady chrzesijankie i tradycje katolickie powinny byc podstawa spoleczenstwa. Jednoczesnie panuje wolnosc religijna poniewaz zgodnie z zasada "chcacemu nie dzieje sie krzywda" kazdy moze wierzyc w co mu sie podoba. NP jak wladza promowalby jednak te zasady ktore uznaje za stosowne.

3) kwestia "propagandy sukcesu", tak sie sklada ze kazdy kraj swietuje swoje sukcesy i sie nimi chwali, w Polsce jest na odwrot, kulywuje sie porazki jak ciagla podnieta PW, powrot do normalnosci i do tego jak jest w normalnych krajach to dla Ciebie absurd ? Uzasadnij...

4) I co niby ci sie nie podoba z przykladem kwestii Wegier ? Uzasadnij...
Jak dla mnie to absurdem jest bawic sie w jakiec cyferki i kolejne "Rzeczypospolite" PiS wymyslilo sobie IV przyjdzie kolejny kretyn i bedzie V, jak z jakims marnym filmem :}

Młodych ludzi zawsze fascynowały baśnie i fantastyka, więc ideologia zgrabnie wyartykułowana , przyprawiona ostrymi dodatkami , łatwo wpada w ucho młodego słuchacza.
Fakt,że owa księżycowa wizja w sensie merytorycznym kompletnie nie trzyma się kupy jest tutaj bez znaczenia

Manifest programowy Nowej Prawicy nie jest mało merytoryczny jest wręcz groteskowy.Nie chce mi się nawet przedstawiać kontrargumentów bo całość jest absurdalna.

Kiedy wkoncy podasz jakies argumenty na swoje gornolotne tezy, masz podane na tacy 10 punkow, do wiekszosci tez z tego calego "manifestu" tez sie nie odniosel wiec wykaz ze to "basnie" i "fantastyka", argumenty na rzekoma "groteskowosc" i "absurd", jedziesz...

Zaczniesz dyskutowac powaznie czy dalej bedziesz klamal, manipulowal i rzucal marnymi ogolnikami ? a moze ci sie nie chce i nie masz czasu ?

Bo jezeli tak to faktycznie koniec rozmowy...

Dobrze ze Ty nie jestes sympatykiem prawicy, cwaniakow i manipulaorow Nam nie trzeba.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Właśnie mi mówisz że coś w idei wolności jest złe i mam w nią nie wierzyć, takim tokiem myślenia pomagają cobie ludzie którzy uchwalili ostatnio ustawę o "dostępie do informacji".

Problem z wiara jest taki ze pelna jest ona hipokryzji. To tak jak katolicy wierza w milosciwego i sprawiedliwego Boga podczas gdy w Bibli jest on krwawym tyranem co zabija niemowleta i kaze sobie skladac ofiary z ludzi.

Wiara jest slepa i prowadzi do nikad.

Ja nie mowie ze idea wolnosci jest zla , ale zrobil bys sobie przysluge gdybys przestal w nia wierzyc a zaczal rozumiec.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Zaraz tam focha, bez przesady . Jaka moja natura?
Naprawdę uważasz ,że będę "obszczekiwał" się z kimś jak jakiś kundel? Zasmucasz mnie Brave, myślałem,że trochę wyżej mnie oceniasz
Ok., mogę się mylić, nie jestem nieomylny…

Napawacie sie tymi Chinami ale nie widzicie ze np 2010 roku zeby nie upadly od kryzysu , same napomnpowaly sobie bankie inflacyjna zwiekszaja tempo kredytowania pieciokrotnie, czyli dokladnie to co robi reszta swiata.

Jedyne co ich utrzymuje przy zyciu to stuczny kurs juana.
Już w ubiegłym roku, bank centralny Chin podnosił rezerwy obowiązkowe banków, aby podwyższyć koszty kredytowania, w celu zmniejszenia „ssanie” na kredyty, więc postąpił odwrotnie niż „cywilizowany zachód”, faktem jest, że głównym czynnikiem sprawczym w zakresie intratności eksportu chińskich wyrobów jest sztucznie niski kurs juana, a sama inflacja spadła do najniższego od 3 lat poziomu…, mylisz zjawiska inflacyjne z pieniądzem kredytowym, w takim 2007 inflacja w Chinach rzeczywiście była wysoka (6,9%), Chiny kiedyś uwolnią (mniej lub bardziej) kurs juana i wtedy inflacja ich mocno „łomotnie po kulach”, ale powodem nie będą zjawiska czysto pieniężne, a konwergencja do nowych warunków walutowych

Podatek ma BYC NA COS... a nie tak jak teraz 100 roznych podatkow, nie wiadomo na co i wszystko idze do jednego wora.
Zasada zupełności budżetu jest podstawą, więc „wór” i jakby Korwin był „władcą” by pozostała

1 zdanie odnośnie wiary i wiedzy (polecam przeczytać ze zrozumieniem - każdemu polecam)
wiedza i pewność występują wtedy kiedy nie ma miejsca na żadne wątpliwości, w każdym innym przypadku występuje niezupełność "pewności", więc de facto jej brak, co konsekwentnie wymusza czysto ontologicznie stwierdzenie, że mamy do czynienia z wiarą...
przekłądając to na słowa prostsze słowa: 99% ludzkiego poznania opiera się na wierze...
 
S

serwor

Guest
Dobry niewolnik z usmiechem na ustach oddaje pieniazki swoim panom ?

To o kolibrach?
Oddaje do kasy parti a tam ich panowie defrauduje je?

No jak juz pisalem wy nie potraficie samodzielnie mysl;ec ,Miszczo i inni Miszczowie robia to za was.
Wy tylko wklejacie mysl Miszcza,jego filmiki,jakies durne historyjki wymyslone gdzies przez Miszcza lub jakiegos jego dworzanina.

No i piszecie o wolnosci.....jednoczesnie nazywajac wiekszosc[ponad 95%] ludzi motłochem ,marzac o zmuszeniu ich do przyjecia waszych rozwiazan.
Na forum [tutaj ] sa wasze przemyslenia ze najlepiej by wyszlo zmusic ludzi do waszych mżonek bo przeciez sami ,demokratycznie nigdy nie zaglosuja na wasze brednie.

To na tym polega ta wasza wolnosci?
To sory,wole byc niewolnikiem i sam decydowac na kogo glosowac i w jakim systemie życ.

Ta wasza wolnosc to wolnosc dla 1-3% ludzi.

TO tak jakby homoseksualisci chcieli hetero zmusic do swoich praktyk.
No bo oni tez uwazaja ze to oni maja racje a reszta to motłoch,bydło.

Z tym ze tych kochających inaczej jest podobno wiecej niz kolibrów.
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
Problem z wiara jest taki ze pelna jest ona hipokryzji. To tak jak katolicy wierza w milosciwego i sprawiedliwego Boga podczas gdy w Bibli jest on krwawym tyranem co zabija niemowleta i kaze sobie skladac ofiary z ludzi.

Wiara jest slepa i prowadzi do nikad.

Ja nie mowie ze idea wolnosci jest zla , ale zrobil bys sobie przysluge gdybys przestal w nia wierzyc a zaczal rozumiec.

Widać że Bibli to ty nawet na oczy nie widziałeś.
Wolności nie jest religią to prawo uniwersalne, wolności jest dana każdemu a to że ludzie siebie samego lub innych niewolą to problem z którym należy walczyć a jak pokazywali nam przodkowie założyciele stanów i wielu wielu innych ludzi z przeszłości.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Widać że Bibli to ty nawet na oczy nie widziałeś.
Chyba wlasnie ty , twoja wiara ci zaslepia rzeczy oczywiste.

Zeby nie robic za duzego offtopa podam ci tylko jeden przyklad.

27.28 „ ‚Tylko żadnej rzeczy poświęconej, którą by ktoś poświęcił Jehowie na zagładę — że wszystkiego, co do niego należy, czy to z ludzi, czy że zwierząt, czy z pola będącego jego własnością, nie można sprzedać, żadnej też rzeczy poświęconej nie można wykupić. Jest to coś szczególnie świętego dla Jehowy.
27.29 Żadnego człowieka poświęconego, który by został poświęcony na zagładę spośród ludzi, nie można wykupić. Ma bezwarunkowo zostać uśmiercony.

Wolności nie jest religią to prawo uniwersalne, wolności jest dana każdemu a to że ludzie siebie samego lub innych niewolą to problem z którym należy walczyć a jak pokazywali nam przodkowie założyciele stanów i wielu wielu innych ludzi z przeszłości.

Dokladnie wolnosci nie jest religia ale wy z niej to robicie calkowicie i dzieki waszemu fanatyzmowi religijnemuy wypaczacie calkowicie jej koncept.
 
Do góry