Jakie studia wybrać?

Compton

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
A jakieś inne opinie kogoś kto nie jest nastawiony anty-studia?

@DOWN: Postanowiłem, że pójdę na studia.
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
A wolisz sluchac slodkich bajeczek i obudzic sie za 5 lat z reka w nocniku czy wiedzec jak wyglada rzeczywistosc ?
Ja się tylko podpiszę pod tymi słowami.
Lepiej przyjmij po prostu do wiadomości, że żeby miec fajną pracę, trzeba miec m.in :
- wiedzę i umiejętności związanych z tematem, a tutaj studia Ci mogą dac co najwyżej wskazówkę (czyt. dowiadujesz się tego, o czym powinieneś myślec już w liceum jak temat Cię interesuje) i przemaglują masą niepotrzebych rzeczy
- inteligencję emocjonalną,
- pasję do tego
- zapał
- ogólną inteligencję oraz wiedzę, nawet elementarną, z wielu pobocznych zakresów (psychologia - wpływ na (współ)pracowników czy zarządanie nimi, nieco o ekonomii jak chcesz firmę miec, itp.)


To jak z lekarzem - możesz iśc do przychodni do przeciętnego który coś Ci powie, czego nauczyl się na studiach, tak jak wszystkim, a możesz iśc i do takiego, którego to interesuje, czyta o tym i ma duże pojęcie, po za tym jest doświadczony - i to już jest zupełnie inna bajka. Myślę że ten przykład dobrze ilustruje pewną zasadę : chcesz byc kimś ? To pracuj na to. Szczęście jak się trafi, to polepszy tylko Twoją sytuację, a nie ma co na niego czekac. A po kierunkach na które jest jakieś tam zapotrzebowanie pracę dostaniesz - ale będzie już za późno (choc na naukę nigdy nie jest za pozno xD) by zlapac wiele cennej wiedzy i doświadczenia i będziesz przeciętniakiem, takim 'szarym lekarzem z przychodni' , zamiast 'cenionym i szanowanym specjalistą do którego są kolejki na miesiąc czy więcej wstecz, mimo drogiej "usługi" '. Pomyśl nad tym : )


Posłuchaj Trolla, mądrze Ci mówi, statystycznie zauważam wśród (mam na myśli zwykłe osoby, nie pasjonatów którzy siedzą w tym parę lat) studentów/absolwentów branie się porządnie za coś konkretnego i jakieś tam ogarnięcie średnio po 3,5 roku studiowania. To trochę za późno, bo wiele z tych rzeczy których uczą się wtedy, powinno się już wiedziec przed studiami żeby wiedziec po co idą. Ze swojego punktu widzenia - moim napędem do własnej pracy było kilka(naście) razy porządnego wkur**** się na kod swojego programu ('czemu to gów** nie działa do cholery ?!') mimo że pisałem ogólnie niby dobrze - rzecz w tym, że miałem motor napędowy, który zmusił mnie do ogarnięcia szerszego (dużo szerszego) zakresu. Teraz, idąc na studia i patrząc na ich plan 5 letni stwierdzam jasno : właśnie taki efekt byłby po 4 latach studiowania jeżeli szedłbym materiałem, a dzisiaj już to ogarniam i mogę ciągnąc dalej. I ch**, może jestem z matma do tyłu (choc koncentruje się na tej potrzebnej, a zlewam niepotrzebną której mi masę wykładają na uczelni) i nie mam ogarnięcia jeszcze w temacie, na pewno jestem już w mniejszej :cenzura:e od wielu i zaczynam widziec po mału z niej wyjście, na razie lekkie światełko w tunelu, ale się po mału rozszerza. Jak nie chcesz się wje**** w podobne sytuacje, zacznij myślec o tym teraz.

Pozdrawiawm ! : )
 

Compton

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Zdaje sobie sprawę, że mogę ze studiów wynieść tylko papierek i na pewno wezme Wasze słowa pod uwage. A mam jeszcze takie pytanie: czy na jakimś innym kierunku oprócz informatyki spotkam się z grafiką komputerową? Btw. kolega wyżej co studiuje?
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
kolega studiuje informatykę ;p

grafika - ASP + budowanie ładnego portfolio (to może być wyzwanie i jest nieco ryzykowane, ale jak wiesz że to na pewno to - próbuj :) )

generalnie na informie i grafice to spodziewaj się matematyki (geometrią, algebrą), czy obsługe jakiś programów graficznych (to można akurat samemu spokojnie), raczej na estetykę prac nie licz ; p
 

Cox_

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
31
Punkty reakcji
0
Oj oj oj. Nie mogę się zgodzić z niektórymi wypowiedziami. Studia to marnotrawstwo czasu ? Powiedzcie to moim znajomym, którzy mają satysfakcjonującą pracę, dobrze zarabiają i nie żałują tych 5-lat studiów. Praktyka i doświadczenie ? Też można zdobyć w trakcie studiów. Stażów, praktyk, możliwości działania w organizacjach, czy wyjazdów zagranicznych jest od groma. Poza tym jest to niesamowita okazja do zdobycia tych "znajomości", które jak wiemy są bardzo potrzebne w dzisiejszych czasach. Jeżeli ktoś wie co chce robić po studiach to na prawdę dużo może z nich wynieść. Żeby być dobrym specjalistą w jakiejś dziedzinie trzeba mieć solidne podstawy i elementarną wiedzę z określonego zakresu, a studia są doskonałą okazją, żeby tą wiedzę zdobyć.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Oj oj oj. Nie mogę się zgodzić z niektórymi wypowiedziami. Studia to marnotrawstwo czasu ? Powiedzcie to moim znajomym, którzy mają satysfakcjonującą pracę, dobrze zarabiają i nie żałują tych 5-lat studiów. Praktyka i doświadczenie ? Też można zdobyć w trakcie studiów. Stażów, praktyk, możliwości działania w organizacjach, czy wyjazdów zagranicznych jest od groma. Poza tym jest to niesamowita okazja do zdobycia tych "znajomości", które jak wiemy są bardzo potrzebne w dzisiejszych czasach. Jeżeli ktoś wie co chce robić po studiach to na prawdę dużo może z nich wynieść. Żeby być dobrym specjalistą w jakiejś dziedzinie trzeba mieć solidne podstawy i elementarną wiedzę z określonego zakresu, a studia są doskonałą okazją, żeby tą wiedzę zdobyć.

Bo twoi znajomi dostawali prace w czasach kiedy sie dostawalo za same studia. Te czasy sie skonczyly. Co do nabywania doswiadczenia to racja, nalezy je zdobywac niezaleznie od studiow, a nawet trzeba bo to jest wlasciwa droga dostania pracy kiedys, studia pracy nie zapewniaja.

Wiedza? Czlowieku.. 95% tego co ucza na studiach nadaje sie do kosza.
 

Cox_

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
31
Punkty reakcji
0
Bo twoi znajomi dostawali prace w czasach kiedy sie dostawalo za same . Te czasy sie skonczyly. Co do nabywania doswiadczenia to racja, nalezy je zdobywac niezaleznie od studiow, a nawet trzeba bo to jest wlasciwa droga dostania pracy kiedys, studia pracy nie zapewniaja.

Wiedza? Czlowieku.. 95% tego co ucza na studiach nadaje sie do kosza.

Jeżeli ktoś nie potrafi wykorzystać zdobytej na uczelni wiedzy, to faktycznie marnuje swój czas. [ Oczywiście wszystko zależy od kierunku studiów ]
 

reja001

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Ja dopiero się wybieram na studia. I wydaje mi się, że wiele człowiek się uczy na studiach.Fakt zależy jaki kierunek. Ale teoria potwierdzona praktyką daje wiele.
 

reja001

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Na Pielęgniarstwo raczej.Oczywiście o ile się dostane. ;)Albo jest jeszcze możliwość, że na coś związanego z ochrona środowiska bo jestem po liceum o takim profilu.
 

aorti

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Temat dla osób, które szukają pomocy w wyborze kierunku studiów. Caleb.

Witam serdecznie, mam juz rok studiów w plecy, studiowlem na AGH jakis kierunek ktory wogóle nie chcialem studiowac i przerwalem studia w dodatku zycie akademickie mi nie odpowiadało. Teraz mam problem taki sam jak rok temu nie wiem co studiowc w jakim kierunku sie dalej kształcić. Moje wyniki z matury tez nie sa zbyt zadowalajace 34% gegra 46 polski 59 angielski, nawet nie wiem na jakie kierunki moglbym sie dostac z takimi wynikami, poza tym teraz gdzies blizej chcialbym studiowc, np Rzeszów/Tarnów... ale nie wiem co ze sobą zrobić.

Ja polecam jako były student znajomym swoją uczelnie, którą skończyłem:) Luknijcie www.swpr.edu.pl. Pozdro:) sporo fajnych kierunków i naprawdę przyjazna uczelnia:) warto zaglądnąć:)
 

alicjaaaa

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja wybrałam filologię klasyczną i kulturę śródziemnomorską i teraz skończyłam licencjat, później magisterka i myślę o zrobieniu doktoratu. Chciałabym zostać na uczelni. A osoby, które kończą te studia, to nie wychodzą najgorzej, ponieważ mogą np. prowadzić zajęcia ze studentami. Wiem, że zaraz powiecie, że te studia są głupie i po nich nie ma pracy, ale na wielu kierunkach studiów jest łacina-większość kierunków studiów na uniwersytetach ma w planie łacinę, na uczelniach medycznych też jest łacina, na weterynarii też jest łacina, więc absolwenci filologii klasycznej są poszukiwani, ponieważ ktoś musi uczyć studentów.
 

koci

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2010
Posty
72
Punkty reakcji
0
Moze jakies budownictwo na WSEiZ? to by odpowiadalo
 

malgorzattttaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2010
Posty
14
Punkty reakcji
0
Zgadzam się z COX_, że studia dają możliwości i nie są stratą czasu. Ja pracowałam w ich trakcie (choć studiowałam dziennie w Lublinie) i jakoś potrafiłam pogodzić jedno z drugim, a byłam wręcz bardziej zorganizowana niż teraz. Dlatego też uważam, że studia można jak najbardziej połączyć z praktyką (nie tylko w ramach niskopłatnych staży czy też praktyk). Uważam jednak, że kształcenie nie kończy się wraz z uzyskaniem dyplomu mgr i należy się dalej rozwijać. W tym roku wybieram się już na prywatną Uczelnię Warszawską (zmiana miejsca zamieszkania)i zarządzanie zasobami ludzkimi. Mam nadzieję, że to nie będą też ostatnie studia w moim życiu, choć pewnie z jakąś dłuższą przerwą.
 

mido23

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jestem na 5 juz roku w WSFIZ na Prawiej w Warszawie i jestem bardzo zadowolona.Studiuje psychologie mediów. Szkoła oferuje duży wybór specjalności na roznych kierunkach. Też miałam problem z wyborem uczelni popytałam znajomych, poczytałam sobie na roznych forach i wybrałam wlasnie ta. Nie zaluje, uczelnia bardzo w porządku. Ogólnie na uczelni panuje fajna atmosfera.Wykładowcy też są bardzo fajni i to najważniejsze:) W tym roku mamy praktyki i nie było tak trudno je znalesc, nie ktore byly umieszczane na stronie uczelni.
Pozdrawiam :)
 

Mute

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
87
Punkty reakcji
0
Ja nie uważam, żeby moje studia były marnowaniem czasu. Dzięki nim znalazłam dobrą pracę. Teraz jest wiele uczelni i kierunków na które warto pójść. Nawet jeśli nie ma się zacięcia ścisłego, to po studiach humanistycznych na kierunkach takich jak kulturoznawstwo czy dziennikarstwo można znaleźć pracę. Wynosisz stamtąd konkretne umiejętności, a jeśli aplikujesz na stanowiska związane z kierunkiem studiów, to masz większe szanse niż ktoś kto ich nie skończył. Ja słyszałam dobre opinie na temat WWSH w Warszawie. Mają ciekawe i rozwojowe kierunki i nie ma egzaminów wstępnych, więc jeśli się ktoś waha to warto rozważyć.
 

andzias76

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
ja jestem na półmetku pedagogiki na Uczelni Warszawskiej i szczerze polecam tę szkołę. Mam wykwalifikowaną i bardzo pomocną kadrę, płacę w porównaniu z innymi uczelniami bardzo małe czesne i już zaczęłam pracę związaną z zawodem, także uważam, że szukając prywatnej uczelni warto zerknąć na Uczelnię Warszawską :)
 
Do góry