Jakie studia wybrać?

K

Kaja Metrowska

Guest
Idźcie na kierunki techniczne. Nasza gospodarka będzie coraz bardziej oparta na wiedzy a coraz mniej oparta na taniej sile roboczej.
 

Kaburro

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja także bym sugerował kierunki techniczne, jeśli w przyszłości chcesz mieć większą szansę na pracę. Może informatyke, mechatronika, robotyka lub elektronika? Tylko łatwo nie będzie
 

quitter

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2013
Posty
55
Punkty reakcji
3
Cześć!
Jestem dopiero w pierwszej klasie liceum, ale już zastanawiam się nad studiami :) Bardzo chciałabym studiować ekonomię i rozważam SGH lub UE. Czy warto na taki kierunek? Chodzę do dobrego liceum, uczę się dobrze. Mam bardzo dobrych nauczycieli od matmy i WOSu. Lubię te przedmioty. Z języków nie jestem bardzo dobra, ale sama się uczę w domu dużo i uczęszczam do szkoły językowej z angielskiego i mam korki z niemieckiego. Czy mam szansę dostać się na SGH jeśli będę przykładać się mocno do nauki przez dwa lata?
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Myślę, że bardzo dużą przyszłość ma praca grafika - specjaliści z tego zakresu są bardzo poszukiwani i praktycznie po tym kierunku nikomu nie grozi bezrobocie.
Warto jednak wybrać dobrą specjalizację. Oraz wybrać uczelnię, w której nauczają wiedzy praktycznej , takiej w której nauczycielami są ludzie biznesu, którzy zajmują się tym na co dzień. Jest to ważne ponieważ wiedza w tej dziedzinie cały czas się rozwija.
Świetną ofertę programową w tym zakresie oferuje moim zdaniem Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, która jest jedną z lepszych uczelni w Polsce.
 

Kwardon11

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Myślę, ze też dobrze wybrać coś co nas interesuje. Ja teraz studiuję w uczelni prywatnej Uczelnia Korczaka w Warszawie politologię. Chcę po niej pracować, o ile mi się uda w prasie lub mediach piszących na tematy polityczne, wiem, że jest tam spora konkurencja, ale może się uda.
 

Witek234

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2014
Posty
5
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Cześć,

Zgadzam się z poprzednikiem. Lepiej iść na to co nas interesuje niż na coś "przyszłościowego" bo tylko nie potrzebnie będziemy się męczyć. Lepiej być specjalistą w czymś co będzie mniej popularne niż marnym w dziedzinie z przyszłością.

Przestrzegam też przed myśleniem, że studia dadzą pracę. Tak naprawdę pracę dają umiejętności, które możesz nabyć podczas studiów ale patrząc na większość to jest to olewane i tak naprawdę studia są tylko papierkiem.

Co do zarządzania to teraz jest strasznie dużo szkół, które uczą "zarządzać". Tak naprawdę to jest więcej ludzi do zarządzania niż do robienia:) Czyli samo zarządzanie nic nie da, ale jeżeli dodamy do tego znajomość jakiejść dziedziny to może z tego wyjść naprawdę dobry manager.
 

owca008

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2014
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wybierz coś co Cię interesuję... ja nie wiedziałam i poszłam na łatwizne.. zarządzanie zasobami ludzkimi... kierunek ogólny a jest dużo miejsc gdzie można podjąć prace po tym kierunku... ale w czasie sudiowania mi się spodobało :))
 

qwer12

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Co do wyboru studiów to mogę polecić wam uczelnię - Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka. Bardzo dobra szkoła i przyszłościowe kierunki.
 

kaatiaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2014
Posty
66
Punkty reakcji
0
Też uważam, że lepiej iśc na coś, co nas interesuje.
Teraz i tak mało kto pracuje w swoim zawodzie, a i dla pracodawców papier ma coraz mneijsze znaczenie.
 

hehehehehehe

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
72
Punkty reakcji
2
Jaki kierunek wybrać? Dobry jestem z angielskiego, średni z matmy i polaka, praca najlepiej siedząca
Trochę przejrzałem i potencjalne kierunki to:
1. finanse i rachunkowość (praca w banku, księgowość, trochę matmy, ale na łatwym poziomie, nie to co na politechnikach, nieźle)
2. informatyka (spokojna praca, dobry informatyk to pewność zdobycia pracy)
3. filologia angielska (nie chcem ale muszem, heh, to znaczy może być łatwo i przyjemnie, ale właśnie języka można nauczyć się np. na kursie, a i praca po samym angielskim to raczej tłumacz czy nauczyciel)
4. jakiś kierunek humanistyczny (też nie bardzo chcę, ale w liceum byłem na profilu humanistycznym, bo prostu wydawał mi się łatwiejszy od np. mat-fiz, lub chem, radziłem sobie, fajni ludzie byli, ale co do samego kierunku to średnio mi się podobał)
 

jolly78

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2014
Posty
252
Punkty reakcji
5
Idźcie na co chcecie, pracę i tak zapewnią wam tylko znajomości :)
 

hehehehehehe

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
72
Punkty reakcji
2
Zauważyłem, że 80% ludzi, którym się powodzi, czyli albo ogólnie dobrze się uczyli/byli bardzo dobrzy z jakiegoś przedmiotu idą na UW lub PW. Pozostali, którzy się nie dostali/"zdolni, ale leniwi" idą za kasę rodziców na bardziej prestiżowe uczelnie (przeważnie najdroższe z tych prywatnych). Tak to przynajmniej wygląda w stolicy, trochę przykre. Reszta musi iść do pracy, na gorsze uczelnie po "papierek".

@up zgadza się, trzy opcje: pracę zapewni albo status materialny albo znajomości, bo masz kolegę, który pracuje w dobrej firmie to pomoże ci znaleźć robotę albo jest się po prostu dobrym, specem w danej dziedzinie to cię wszędzie przyjmą bez papierka.
 
D

Dobrawa

Guest
Jest też opcja taka, że ktoś sam pracuje i jednocześnie się uczy. Dużo osob nawet mlodych zarabia samemu na studia. Mam koleżankę, ktora na wsb poszła teraz. Będzie na studiach I stopnia zaucznie, znalazla pracę i planuje sama to finansować. Jedyna pomoc od rodziców to dach nad głową. Tak też się da :) Dużo uczelni wychodzi naprzeciw uczniom. Ona zapisała się w wyznaczonym terminie i zapłaciła o 1tyś zł mniej. Da się ? Da ;)
 
A

anastazja20

Guest
oczywiście, że się da ;) a tak od siebie dorzucę, że jest świetny kierunek na UJ. Elektroniczne Przetwarzanie Informacji na Katedrze Lingwistyki Komputerowej. Licencjat to właściwie studia o Internecie. Tworzenie stron, aplikacji, baz danych trochę grafiki. ;) mało ludzi zostaje na magisterkę bo po licencjacie łapią naprawdę dobre posady. z tego co mi wiadomo to ponad 80% pracuje po tym w zawodzie ;)
 
B

bajderman

Guest
Aby tylko to był kierunek związany z zainteresowaniami. Ja po technikum od razu robiłam szkolenia zawodowe, nie poszłam na studia i w zasadzie to dzięki temu jestem teraz w takim, a nie innym miejscu. Branża kosmetyczna i szkolenia w new nails na prawdę pozwoliły mi nieźle zarobić.
 

mauagosia

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2014
Posty
8
Punkty reakcji
0
A ja jestem inż. budownictwa - i jestem pewna, że w tej branży ZAWSZE będzie robota.
 
B

bajderman

Guest
Żartujesz? ;) Przecież ta branża przeżywa ogromny kryzys, mam wielu znajomych, którzy w niej pracują ;-) Bardzo trudno o etat, a jeśli już to będzie on na prawdę słabo płatny!
 

SandraKa

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2014
Posty
8
Punkty reakcji
0
Ostatnia kampania w postaci promowania kierunków ścisłych przyniesie taki efekt, że za kilka lat inżycierów budownicta i np. zarządania i inżynierii produkcji będzie tyle samo co teraz jest politologów czy specjalistów od zarządzania. Moim zdaniem powinno się iść na taki kierunek do którego ma się przede wszystkim naturalne predsyspozycje. Nie bez znaczenia jest też zaangażowanie podczas studiów i rozwijanie swoich zainteresowań. Trzeba też być dobrym w tym co się wybrało, bo absolwentów uczelni wyższych już jest na pęczki i na rynku pracy szansę będą mieli tylko najlepsi. Ja wybrałam pedagogigę i póki co nie żałuję. Robię to co lubię i cały czas się rozwijam.
 

gracjan90

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Najlepiej studiować to, co się lubi. Obecnie ciężko z pracą lecz gdy będziemy robić coś z pasją wówczas samorozwój będzie czymś naturalnym i normalnym. Dzięki czemu będziemy specjalistami we własnej dziedzinie i będziemy pożądanymi na rynku. Pozdrawiam:)
 
Do góry