Jakie studia wybrać?

daria2

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2015
Posty
4
Punkty reakcji
0
W zeszłym roku zapisałam się na Fililogię angielską specjalność Język angielskim z językiem hiszpańskim na poznańskim WSB -

wsb.pl/poznan/kandydaci/studia-jednolite-magisterskie/kierunki-i-specjalnosci
Studia bardzo fajne bo łączą naukę dwóch języków. Oprócz wykształcenia ogólnohumanistycznego zdobędę też wiedzę o języku, literaturze, kulturze i historii krajów języków angielskiego i hiszpańskiego w zakresie pozwalającym na swobodne posługiwanie się nimi w praktyce zawodowej. Liczę też na to że po skończeniu tych studiów uda mi się znaleźć pracę w jakieś międzynarodowej firmie.
 

Arturq1

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2014
Posty
39
Punkty reakcji
0
Nawet nie wiedziałem że maja takie fajne kierunki, trzeba będzie się może jeszcze wybrać.
 

Lorellai

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2015
Posty
184
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Katowice
daria2 napisał:
W zeszłym roku zapisałam się na Fililogię angielską specjalność Język angielskim z językiem hiszpańskim na poznańskim WSB
Imienniczko, witaj. Studiuję ten sam kierunek na WSB w Dąbrowie Górniczej. :)
Jedyny minus to 400zł/miesiąc.
 

jaqb_boss

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Miasto
Tomaszów Lubelski
Co powiecie o studiach z zarządzania biznesem lub zarządzania zasobami ludzkimi? W sumie mam jeszcze półtora roku ale powoli trzeba zastanawiać się nad wyborem studiów. :rumieniec:
 

Irgman_80

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2015
Posty
81
Punkty reakcji
3
Zarządzanie zasobami ludzkimi jest całkiem niezłe. Jest po tym kilka perspektyw zawodowych o ile nie utkniesz jako rekruter za marne grosze. Zarządzanie biznesem to głównie jakbyś chciał otwierać własną firmę.
 
S

szyszana

Guest
Przede wszystkim szkolenia zawodowe w kierunku który Was interesuje. Pewnie, że o sukcesy nie jest łatwo, ale docelowo zadowalające efekty można uzyskać bardzo szybko, wymaga to jednak przede wszystkim ogromnego zainteresowania i chęci rozwoju. Tak cele zrealizujecie.
 
S

Shanea

Guest
podstawą jest wybranie przyszłościowego kierunku. Ja postawiłam na studia językowe w Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie. A teraz idę na drugi kierunek, na tej samej uczelni – studia wieczorowe. Po trzech latach będę miała licencjat z rusycystyki i anglistyki biznesowej w zakresie Komunikacji w Biznesie Międzynarodowym i Administracji
 

Tymek808

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2016
Posty
28
Punkty reakcji
0
Lorellai napisał:
W zeszłym roku zapisałam się na Fililogię angielską specjalność Język angielskim z językiem hiszpańskim na poznańskim WSB
Imienniczko, witaj. Studiuję ten sam kierunek na WSB w Dąbrowie Górniczej. :)
Jedyny minus to 400zł/miesiąc.
To i tak mało kasy. Znajomy płaci u siebie na uczelni prawie 1 000 zł.
 

klaudia771

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2016
Posty
22
Punkty reakcji
0
Czesc
Pisze do Was z pytaniem jaki kierunek oplacaloby sie teraz wybrac, aby pozniej miec zapewniona prace. Nie chcialabym zmarnowac 5 lat i sporej sumy pieniedzy. Zastanawiam sie nad pojsciem w strone zarzadzania lub finansow. Wydaje mi sie to najbardziej sensowne i bliskie moim zainteresowania. Moze znacie jakies sprawdzone uczelnie jesli chodzi o te kierunki? Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie, z ktorego jestem jest podobno w porzadku. Macie jakichs znajomych lub ktos sam tam uczeszczal i powie cos wiecej? Prosze o sugestie co wybrac i gdzie sie udac. Pozdrawiam
 

B_S_

Admin
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
14 Kwiecień 2015
Posty
112
Punkty reakcji
24
Miasto
łódzkie
Z tym zarządzaniem to bym raczej Ci odradzał, przychylam się do opinii, iż po tego typu kierunkach to można zarządzać... Ale swoim czasem wolnym :przewraca:
 
M

MacaN

Guest
klaudia771 napisał:
W takim razie co innego moze byc bardziej przyszlosciowe?
Od zarządzania? Wszystko! :D

Ludzie, idźcie Wy do pracy, lepiej na tym wyjdziecie. Mniej nerwów, więcej pieniędzy.
 

IKrecik

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Cześć.
Potrzebuję wskazówek co do wyboru kierunków studiów na AGH. Zdawałem maturę z fizyki i matematyki rozszerzonej i w sumie fizyka bardziej do mnie przemawia. Moimi mocnymi stronami z niej jest cały ruch, termodynamika, fale i chciałbym w późniejszym czasie poruszać się głównie w tych działach. Bardzo nie lubię prądu, słabo do mnie trafia, tak samo jak informatyka, którą o ile mogę chciałbym unikać. Jak na razie wybrałem Mechanikę i budowę maszyn oraz Inżynierię mechaniczną i materiałową. Macie może propozycje innych kierunków które były odpowiednie dla mnie ?
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
klaudia771 napisał:
W takim razie co innego moze byc bardziej przyszlosciowe?
Filologia j. obcych (angielski, niemiecki, rosyjski). Najlepsze połączenie na tę chwilę to niemiecki z rosyjskim. Rosyjski to prosty język, a pracy sporo.
Druga opcja, dzięki której widzę przyszłość i niską stopę bezrobocia to studia inżynieryjne, techniczne. Bycie nawet programistą czy informatykiem w corpo- kasy jak lodu.



IKrecik napisał:
Cześć. Potrzebuję wskazówek co do wyboru kierunków studiów na AGH. Zdawałem maturę z fizyki i matematyki rozszerzonej i w sumie fizyka bardziej do mnie przemawia. Moimi mocnymi stronami z niej jest cały ruch, termodynamika, fale i chciałbym w późniejszym czasie poruszać się głównie w tych działach. Bardzo nie lubię prądu, słabo do mnie trafia, tak samo jak informatyka, którą o ile mogę chciałbym unikać. Jak na razie wybrałem Mechanikę i budowę maszyn oraz Inżynierię mechaniczną i materiałową. Macie może propozycje innych kierunków które były odpowiednie dla mnie ?
Kosmonautyka- pisz do Macana, on coś wie na ten temat.
 

FAS0LKA

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2015
Posty
7
Punkty reakcji
0
zastanawiam się nad studiami z kosmetologii na wszuie w poznaniu, rodzice mówią, by pójść na uam lub uep tylko chcę robić to co lubię zamiast męczyć się 3 lata z czymś, czego nie chce robić - co myślicie? :(
 

ukasz Rakowicz

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2016
Posty
4
Punkty reakcji
0
Myślę, że administracja to zawsze doby kierunek studiów. Ja studiowałem na wsge uczelnia dobra, kadra całkiem spoko (niektórzy naprawdę potrafili zainteresować tematem) no i pracę po tym mam, więc nie narzekam.
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
FAS0LKA napisał:
zastanawiam się nad studiami z kosmetologii na wszuie w poznaniu, rodzice mówią, by pójść na uam lub uep tylko chcę robić to co lubię zamiast męczyć się 3 lata z czymś, czego nie chce robić - co myślicie?
Myślę, że to zmarnowanie 3 lat, aby studiować kosmetologię. Wystarczy zrobić kurs, kosztuje coś około 2 tyś. złotych, ale daje takie same uprawnienia. Tak moje koleżanki robiły.

Studia to studia, to studnia bez dna czasami i szkoda byłoby męczyć się 3 lata, aby dostać papier z UAMu. A co do UAMu.. To w ogóle mam swoje zdanie. Naciągacze, robią na złość, robią pod górkę i nie wiem dlaczego, ale głównie Lubuszan traktują najzwyczajniej źle.
 
S

Shanea

Guest
Masz rację, ja po studiach z filologii rosyjskiej w Lingwistycznej Szkole Wyższej nie miałam problemów ze znalezieniem pracy.
 

Lewiksa

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2016
Posty
25
Punkty reakcji
0
LukaszM88 napisał:
musisz wybrać coś co Ciebie interesuje bo wtedy nauka będzie Ci sprawiać przyjemność. Osobiście myślę czy iść na WSB w Opolu na logistykę. Słyszałem i czytałem pozytywne opinie o tej uczelni. Wydaje mi się że transport będzie istniał więc pracę też powinienem znaleźć.
No transport to nawet istnieje do Niemiec na uczelnię. Jeżeli więc interesuję Cię Germanistyka to wybierz regionalne autobusy. Opinie to zwykle kit, najlepszą wizytówką są znajomi. Warto o czymś porozmawiać, zapytać i wychodzi wiedza i gdzie dostał pracę...
 
Do góry