Jakie studia wybrać?

Karolina Koniecko

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2016
Posty
18
Punkty reakcji
0
ja się zastanawiam nad politologią na Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej, a to dlatego że mają ciekawe specjalności, szczególnie by mi zależało na e-biznesie i mediach społecznościowych, to mi się wydaje że są studia z przyszłością, w końcu teraz coraz bardziej popularna jest sprzedaż internetowa
 
M

MacaN

Guest
Hahahaha, dobre! E- biznes i politologia to przyszłościowe kierunki.

Sami sobie będziecie winni bezrobocia.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Niestety nastały takie czasy, że wszelkiego rodzaju studia humanistyczne są raczej kiepską opcją. Może za wyjątkiem kilku kierunków, które i tak są oblegane.
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Isen1822 napisał:
Niestety nastały takie czasy, że wszelkiego rodzaju studia humanistyczne są raczej kiepską opcją. Może za wyjątkiem kilku kierunków, które i tak są oblegane.
Jedyną przyszłością są studia językowe, głównie niemiecki+rosyjski oraz jak nie od dziś wiadomo- inżynieryjne, techniczne.

Wiem, co mówię, gdyż obecnie techników brakuje na rynku (dobrych techników!).
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Delilaah napisał:
Niestety nastały takie czasy, że wszelkiego rodzaju studia humanistyczne są raczej kiepską opcją. Może za wyjątkiem kilku kierunków, które i tak są oblegane.
Jedyną przyszłością są studia językowe, głównie niemiecki+rosyjski oraz jak nie od dziś wiadomo- inżynieryjne, techniczne.

Wiem, co mówię, gdyż obecnie techników brakuje na rynku (dobrych techników!).
To sie zgadza, znajomosc jezyka obcego niezmiennie jest bardzo duzym atutem. Nieporownywalnie wiekszym od kulturoznawstwa czy politologii, ktore tak naprawde w zadny sposob nie okreslaja czlowieka.
 

Nikaeunika

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
LukaszM88 napisał:
a co sądzicie o studiach podyplomowych?? Warto iść?
według mnie to dobra opcja, ponieważ tam kształci się konkretne umiejętności i wiedzę. moje kuzynki poszły na podyplomowe do Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej i są bardzo zadowolone. ;) jedna jest na tyflopedagogice a druga na administracji publicznej.
 

mazi07

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2012
Posty
110
Punkty reakcji
2
E-biznes uważam że to kierunek z przyszłością ponieważ sprzedaż przez internet będzie istnieć jeszcze długo
 

kondziu123

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2016
Posty
5
Punkty reakcji
0
Studiował ktoś Zarządzanie na WSB w Poznaniu? Zastanawiam się na wyborem tego kierunku, ale zastanawia mnie czy zajęcia są ciekawe i czy wykładowcy nie robią problemów?
 

Augusta

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2016
Posty
33
Punkty reakcji
1
Isen1822 napisał:
Niestety nastały takie czasy, że wszelkiego rodzaju studia humanistyczne są raczej kiepską opcją.
Nie do końca się zgadzam. Coraz częściej obserwuję wśród swoich rówieśników - ludzi w okolicach trzydziestki - że o wiele bardziej liczą się zaradność i pomysł na siebie, a także chęć dokształcania się. Większość moich znajomych, podobnie jak ja, skończyła studia humanistyczne, do tego społecznie postrzegane mocno stereotypowo, nieciekawie, staromodnie, nudno itp. A tymczasem wiele osób jest bardzo aktywnych zawodowo, zrobili drugie studia lub podyplomówki, uzupełniające ich wiedzę, poszerzające kwalifikacje. Prowadzą własną DG, pracują w projektach, realizują granty, część z nich pracuje naukowo. Są doceniani, fajnie zarabiają. Jeśli ktoś uważa, że "zrobi studia" i już samo to zapewni mu superpracę i wielką kasę, to mocno się myli. Żaden kierunek tego nie zapewnia, a na pewno nie na dłuższą metę. Tak przynajmniej wynika z doświadczeń moich i ludzi, których znam.
 

mkochan

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
15
Punkty reakcji
0
xscarlettx napisał:
nie zauważyłaś, że Ty pierwsza do niego podskakiwałaś?
Nie zauważyłam. Ja nikogo nie wyzywam, a już na pewno nie "podskakuję". ChesterLP mnie wyzwał i to nie ulega wątpliwości. Ja cały czas zachowałam szacunek do jego osoby.

to mogłabyś zobaczyć, a nie pisać na temat, żal.
Ależ proszę cię, trzeba pisać na temat. Przykro mi, że jest ci czegoś żal.Ciebie także zapraszam na priv, bo widzę, że masz jakieś niezdrowe do mnie ciągoty od początku.
Na europeistykę z tego co wiem trzeba mieć super zdany angielski.




Mówisz, że zachowałaś szacunek do jego osoby, a sama nazywasz go w poprzednich komentarzach "chłopcem", piszesz "ty" z małej litery oraz z góry zakładasz, że "znacznie przewyższasz go swoją wiedzą" - śmieszne jest kiedy ktoś ma pretensje o braku szacunku do własnej osoby, a tak naprawdę sam go nie okazuje innym.

Pozdrawiam

kondziu123 napisał:
Studiował ktoś Zarządzanie na WSB w Poznaniu? Zastanawiam się na wyborem tego kierunku, ale zastanawia mnie czy zajęcia są ciekawe i czy wykładowcy nie robią problemów?
Polecam wybrać uczelnię ekonomiczną niż WSB, zwłaszcza że w Poznaniu jest na bardzo wysokim poziomie.
Augusta napisał:
Niestety nastały takie czasy, że wszelkiego rodzaju studia humanistyczne są raczej kiepską opcją.
Nie do końca się zgadzam. Coraz częściej obserwuję wśród swoich rówieśników - ludzi w okolicach trzydziestki - że o wiele bardziej liczą się zaradność i pomysł na siebie, a także chęć dokształcania się. Większość moich znajomych, podobnie jak ja, skończyła studia humanistyczne, do tego społecznie postrzegane mocno stereotypowo, nieciekawie, staromodnie, nudno itp. A tymczasem wiele osób jest bardzo aktywnych zawodowo, zrobili drugie studia lub podyplomówki, uzupełniające ich wiedzę, poszerzające kwalifikacje. Prowadzą własną DG, pracują w projektach, realizują granty, część z nich pracuje naukowo. Są doceniani, fajnie zarabiają. Jeśli ktoś uważa, że "zrobi studia" i już samo to zapewni mu superpracę i wielką kasę, to mocno się myli. Żaden kierunek tego nie zapewnia, a na pewno nie na dłuższą metę. Tak przynajmniej wynika z doświadczeń moich i ludzi, których znam.
Zgadzam się, teraz studia nie wystarczą i żadne studia nie gwarantują ciepłej posadki z satysfakcjonującą pensją (oprócz informatyki i pokrewnych), trzeba liczyć się z tym, żeby stawiać na siebie i na swój rozwój i wiele aktywności poza studiami, bo wszelkiego rodzaju doświadczenie sie przyda.
 
B

Baska1989

Guest
Idź do policealnej. Miałam podobnie jak Ty, też zaczęłam studia, potem musiałam przerwać. Poszłam do Sukces Edukacji i już w trakcie nauki dostałam ofertę pracy. Teraz też kończę jeszcze jeden kierunek i również jestem zadowolona. Polecam wszystkim, którzy chcą szybko zdobyć kwalifikacje. Szczególnie fajne są medyczne kierunki, które trwają stosunkowo niedługo i są bezpłatne :) Ale są też inne, techniczne, nawet pedagogiczne. Polecam, pozdrawiam :)
 

snookie80

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2017
Posty
19
Punkty reakcji
4
Moi znajomi są po informatyce i bardzo dobrze zarabiają. Najczęściej freelancerzy.
 

olwiakowalska

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2017
Posty
8
Punkty reakcji
1
Moim zdaniem powinniśmy studiować coś zgodne z naszym upodobaniem, gdyż wychodzę z założenia, że jeśli nie będziemy czegoś lubić, nie będziemy w stanie tego wykonać dobrze i z pewnością nie będzie tam to sprawiać żadnej satysfakcji ;) a taka prawda, że jak jesteśmy w czymś dobrze to zawsze znajdziemy pracę ;)
Pozdrawiam ;)
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
olwiakowalska napisał:
Moim zdaniem powinniśmy studiować coś zgodne z naszym upodobaniem, gdyż wychodzę z założenia, że jeśli nie będziemy czegoś lubić, nie będziemy w stanie tego wykonać dobrze i z pewnością nie będzie tam to sprawiać żadnej satysfakcji ;) a taka prawda, że jak jesteśmy w czymś dobrze to zawsze znajdziemy pracę ;)
Pozdrawiam ;)
To, że jesteśmy w czymś dobrzy, nie znaczy, że mozemy od tak przy tym pracować. Nikt nie przyjmie Cię do wielkiej korporacji informatycznej, skoro nie będziesz miał podstawowej, elementranej wiedzy, która jest wymagana, żeby dołączyć - to raz. A dwa, że nik nie przyjmie laika po zawodówce, na stanowisko załóżmy kierownika, więc ktoś może być dobry w kierowaniu ludźmi, ale bez szkoły ciężko przeskoczyć poszczególne szczeble kariery w pracy. Ja mam zamiar chyba humanistykę studiować, tylko jeszcze kierunku nie wybrałem. :piwosze:
 

mkochan

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
15
Punkty reakcji
0
No ja co prawda wybrałam kierunek zgodnie z swoimi upodobaniami, był to typowy kierunek przyrodniczy, sporo nauki a pracy po tym jak na lekarstwo. Dlatego polecam przeglądnąć rynek pracy i spróbować się na nim odnaleźć. To często jest szokiem i zderzenie z rzeczywistością ale im wcześniej to zrobisz tym lepiej. Pozdrawiam. :):)
 

Augusta

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2016
Posty
33
Punkty reakcji
1
mkochan napisał:
sporo nauki a pracy po tym jak na lekarstwo
Mnie się wydaje, że właśnie dlatego warto swoje kompetencje poszerzać na różnych kursach, warsztatach czy konferencjach, które wiążą się z tym, co studiujemy, nawet lekko. To, że ktoś studiuje np. biologię, nie oznacza, że nie może pojechać na interdyscyplinarną konferencję z pogranicza nauk przyrodniczych i medycyny - może znajdzie dla siebie jakąś wąską dziedzinę wiedzy, która go zainteresuje? Może coś z farmacją, chemią, a może pójdzie w stronę kryminalistyki? Studia podyplomowe pozwalają nieco "oderwać się" od głównego nurtu studiów. Zresztą, taki przecież zamysł towarzyszył wprowadzeniu dwustopniowych studiów.
 

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
hejo.

Czy ktoś się orientuje czy jakaś uczelnia daje możliwosci studiowania historii on-line? :ninja:
 
Do góry