Jaki prezent dla 9-latka (ASG?)

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
to inwestycja, teraz gwiazdka za 50zl, a potem sprzedam ją do kolonizacji za biliardy :)

rabela napisał:
zalezy co kto lubi, jak lubi bakterie i zarazki i grzyby to mikroskop, jak niebo gwiazdy samoloty to teleskop
hyperfine napisał:
To już lepiej jakiś teleskop chyba. :)
wlasnie o to mi chodzilo, luneta do gwiazd czyli teleskop




monaBETHA napisał:
rabela, on 30 Apr 2014 - 17:07, said:
jeśli to chłopak fajnie mu kupić taką dmuchawkę http://www.militaria...ka_predator_36_(pr36td)_p3675.xml
myślę że to fajny prezent
link nie śmiga.
bo to te linki to trzeba z URL wstawiac wtedy ich nie przycina http://www.militaria.pl/coll-fu/dmuchawka_predator_36_(pr36td)_p3675.xml 80zl drogi przyklad kolega podrzucil
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
hyperfine napisał:
To już lepiej jakiś teleskop chyba. :)
A czym to się własciwie różni?



crypt napisał:
Można na paintball z nim pójść w sumie zanim się mu cokolwiek kupi. Żeby zobaczył, czy mu się to podoba, czy tylko dziecięca zachcianka.
Na paintball z 9 latkiem? Nawet nie utrzyma markera.




czechu napisał:
bo to te linki to trzeba z URL wstawiac wtedy ich nie przycina http://www.militaria...36td)_p3675.xml 80zl drogi przyklad kolega podrzucil
Dobra zabawka dla dorosłych :)
 

hyperfine

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
133
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
skąinąd
czechu napisał:
wlasnie o to mi chodzilo, luneta do gwiazd czyli teleskop
Aha, takie skróty myślowe. :]
W ogóle jutro ma być deszcze meteorów, teleskop jak znalazł. Niestety u nas już jasno będzie. :<
 

kama**

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
czechu napisał:
to inwestycja, teraz gwiazdka za 50zl, a potem sprzedam ją do kolonizacji za biliardy :)

dokladnie, kiedys myslano ze kupno ziemi na pustynii jest kompletnie bez sensu;)
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
Tylko, że tutaj jej nie kupujesz. Dostajesz certyfikat wystawiany przez firme X, który jest tylko ładnym papierkiem. Także jak chcesz mogę ci za 30zł sprzedać gwiazdkę jaką zapragniesz. :) Pomijając to, hobby/prezent związany z gwiazdami wydaje się fajnym pomysłem.



monaBETHA napisał:
A czym to się własciwie różni?
Luneta od teleskopu? Lunete trzymasz w dłoniach, teleskop jest na stojaku, co wiąże się kolejną różnicą, czyli mocą przybliżania.



monaBETHA napisał:
Na paintball z 9 latkiem? Nawet nie utrzyma markera.
Nie przesadzajmy, marker waży ok 1 kg.

hyperfine napisał:
Aha, takie skróty myślowe. :]
W ogóle jutro ma być deszcze meteorów, teleskop jak znalazł. Niestety u nas już jasno będzie. :<
W nocy było widać jak spadają. Strasznie fajny widok. A do tego ile życzeń natrzaskałem. :D
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
wydaje mi się, że marker waży od 1 do 2 i z pełnym magazynkiem raczej bliżej 2 kg. ale też szukałem info o tym i nie znalazłem.
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
Nawet nie chodzi o sam ciężar, ale i rozmiar, przez co staje się nie poręczny. ASG czy paintball dla 9-latka to zły pomysł.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
crypt napisał:
Nie przesadzajmy, marker waży ok 1 kg.
ale to w pewnym sensie bron, i dzieci nie powinny sie tym bawic



golgi napisał:
wydaje mi się, że marker waży od 1 do 2 i z pełnym magazynkiem raczej bliżej 2 kg. ale też szukałem info o tym i nie znalazłem.
w dobrym sklepie albo katalogu producenta masz zawsze opisana wage markera z pustym pojemnikiem bez butli
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
golgi napisał:
wydaje mi się, że marker waży od 1 do 2 i z pełnym magazynkiem raczej bliżej 2 kg. ale też szukałem info o tym i nie znalazłem.
Z pełnym magazynkiem, to raczej masz rację że bliżej 2kg będzie ważyć.



czechu napisał:
w dobrym sklepie albo katalogu producenta masz zawsze opisana wage markera z pustym pojemnikiem bez butli
Znalazłem przykładowe wagi:

Marker paintballowy Tippmann Cronus
Waga: 1250 g

Marker paintballowy Valken SW-1 Marker
Waga: 1500 g

Marker paintballowy Tippmann TiPX Pack-BlackWaga:
1050 g
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
crypt napisał:
Znalazłem przykładowe wagi:
Marker paintballowy Tippmann Cronus Waga: 1250 g
Marker paintballowy Valken SW-1 Marker Waga: 1500 g
Marker paintballowy Tippmann TiPX Pack-Black Waga: 1050 g
i to waga bez kulek, co nie ?
najtanszy nadrozszy ?





hyperfine napisał:
Łukiem łatwiej zrobić krzywdę przecież. Chociaż w wieku 9 lat, to obojętnie co musi być pod okiem stardzej osoby.
ciezko jednoznacznie stwierdzic co jest bezpieczniejsze albo bardziej niebezpieczne dla dziecka
ale wybralbym dla dziecka lucznictwo jednak, ale ze wzgledu na kulture, tradycje tego sportu
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
czechu napisał:
i to waga bez kulek, co nie ?

najtanszy nadrozszy ?
Tak, waga bez kulek. Nie wiem czy najtańszy jest najdroższy chyba nie haha, ale jeśli ci chodzi o najlżejszy, to akurat nie. On jest najrańszy z tych 3, które wymieniłem.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
czechu napisał:
i to waga bez kulek, co nie ? najtanszy nadrozszy ?
1,5kg to sporo do dzwigania jak na taki wiek.


czechu napisał:
ciezko jednoznacznie stwierdzic co jest bezpieczniejsze albo bardziej niebezpieczne dla dziecka ale wybralbym dla dziecka lucznictwo jednak, ale ze wzgledu na kulture, tradycje tego sportu
Wydaje mi się że jak mu nie będzie wychodzilo to szybko zrezygnuje.


crypt napisał:
Tak, waga bez kulek. Nie wiem czy najtańszy jest najdroższy chyba nie haha, ale jeśli ci chodzi o najlżejszy, to akurat nie. On jest najrańszy z tych 3, które wymieniłem
Daj zanć jak decyzja bo wybór dość cięzki
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
Droga autorko wątku, a pytałaś mamusię chrześniaka co ona na taki prezent? Osobiście bym Cię udusiła gdybyś kupiła mojemu dziecku broń, nawet w formie zabawki. Jeszcze na taką uroczystość, jakaś masakra :(
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
samoyed napisał:
1,5kg to sporo do dzwigania jak na taki wiek.
raczej nie robia markerow dla dzieci ?



fiska napisał:
Osobiście bym Cię udusiła gdybyś kupiła mojemu dziecku broń, nawet w formie zabawki. Jeszcze na taką uroczystość,
łuk i lucznictwo tez uwazasz za bron czy juz za sport ?
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
fiska napisał:
Droga autorko wątku, a pytałaś mamusię chrześniaka co ona na taki prezent? Osobiście bym Cię udusiła gdybyś kupiła mojemu dziecku broń, nawet w formie zabawki. Jeszcze na taką uroczystość, jakaś masakra
Możliwe że jesteś zbyt wrażliwą mamusią, a lepiej kupić dziecku coś co pozwoli mu na zabawę w ruchu niż tableta z którym będzie spędzał całe święta.


czechu napisał:
raczej nie robia markerow dla dzieci ?
może warto w takim razie kupić mu jakiegoś niskiej klasy markera i zrobić tarcze.
 

North

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2015
Posty
52
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
Droga autorko wątku, a pytałaś mamusię chrześniaka co ona na taki prezent? Osobiście bym Cię udusiła gdybyś kupiła mojemu dziecku broń, nawet w formie zabawki. Jeszcze na taką uroczystość, jakaś masakra
Możliwe że jesteś zbyt wrażliwą mamusią, a lepiej kupić dziecku coś co pozwoli mu na zabawę w ruchu niż tableta z którym będzie spędzał całe święta.


wiadomo, że lepszy ruch, sport, ale właśnie biorąc pod uwagę takie podejście do sprawy niektórych rodziców, zawsze lepiej się upewnić, czy to aby nie będzie z punktu widzenia rodziców bardzo nie trafiony prezent.

czechu napisał:
raczej nie robia markerow dla dzieci ?
może warto w takim razie kupić mu jakiegoś niskiej klasy markera i zrobić tarcze.
też wydaje mi się, że to na początek najlepsze rozwiązanie
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
samoyed napisał:
może warto w takim razie kupić mu jakiegoś niskiej klasy markera i zrobić tarcze.
bardziej chodzilo mi o wage, to nie jest lekki sprzet, to nie kwestia ze dziecko zniszczy, ale ze nie udzwignie,
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
To ile taki marker waży?? Pisaliśmy że 1,5kg więc raczej biegać mu będzie ciężko ale stzrelać do celu już da rade
 
Do góry