Jaki prezent dla 9-latka (ASG?)

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
no tak, ale to gra raczej dynamiczna, nie po sie bawi w asg zeby campował cala gre
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Ale dzieciak mały więc najpierw technika i celnośc a później jak u się nie znudzi rozgrywka i strzelanie w pełnym gazie.
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
samoyed napisał:
Droga autorko wątku, a pytałaś mamusię chrześniaka co ona na taki prezent? Osobiście bym Cię udusiła gdybyś kupiła mojemu dziecku broń, nawet w formie zabawki. Jeszcze na taką uroczystość, jakaś masakra
Możliwe że jesteś zbyt wrażliwą mamusią, a lepiej kupić dziecku coś co pozwoli mu na zabawę w ruchu niż tableta z którym będzie spędzał całe święta.


czechu napisał:
raczej nie robia markerow dla dzieci ?
może warto w takim razie kupić mu jakiegoś niskiej klasy markera i zrobić tarcze.
Pomiędzy siedzeniem przed tabletem, a lataniem z bronią jest jeszcze masa innych rzeczy, które można robić "w ruchu', no ale każdemu według potrzeb :)
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
fiska napisał:
Pomiędzy siedzeniem przed tabletem, a lataniem z bronią jest jeszcze masa innych rzeczy, które można robić "w ruchu', no ale każdemu według potrzeb
Na pewno tak, tylko jaki kłopot w tym że dziciak będzie biegał z bronią??
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
caly temat jest o prezencie zwiazanym z asg
 

borowik01

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
Hej a może zamiast broni coś obocznego mam na myśli wykrywacz metali. Ja swojemu w zeszłym roku na (8lat) kupiłem garretta ace150. Śmiga chłopak ze mną w każdej wolnej chwili. Sprzęt bezpieczny, lekki jak dla takiego dziecka i jaka ma frajdę ze znajdowania "złomu", bo na razie tylko takie rzeczy wykopuje.
 

LeszekS

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wcale nie, mój ma teraz 9 lat, a jakieś półtora roku śmiga ze 150, przecież wykrywki mają regulowaną wysokość tzw. push-button. Teraz chłopakowi w Wykrywacz Metali dokupiłem saperkę, żeby miał już swoją bo ilekroć zaczynałem kopać to zaraz mi zabierał, że on też coś znalazł. Niech ma i się cieszy, a ja mam spokój.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Jednym słowem da się dziecko zabrać od komputera i jeszcze takim sprzętem zainteresować. Zaszczepić coś ciekawego jakąś pasję. Ciekawy kompan do poszukiwań wyrośnie
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
LeszekS napisał:
Wcale nie, mój ma teraz 9 lat, a jakieś półtora roku śmiga ze 150, przecież wykrywki mają regulowaną wysokość tzw. push-button. Teraz chłopakowi w Wykrywacz Metali dokupiłem saperkę, żeby miał już swoją bo ilekroć zaczynałem kopać to zaraz mi zabierał, że on też coś znalazł. Niech ma i się cieszy, a ja mam spokój.
to super, że się zainteresował i że ma hobby. saperkę, taka składaną? no i tez 150 nie jest cieżka.
samoyed napisał:
Jednym słowem da się dziecko zabrać od komputera i jeszcze takim sprzętem zainteresować. Zaszczepić coś ciekawego jakąś pasję. Ciekawy kompan do poszukiwań wyrośnie
planujecie jakieś trasy czy tak o a miasto go bierzesz? masz rację z tym zabraniem od komputera, to super rozwiązanie
 

North

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2015
Posty
52
Punkty reakcji
0
LeszekS napisał:
Wcale nie, mój ma teraz 9 lat, a jakieś półtora roku śmiga ze 150, przecież wykrywki mają regulowaną wysokość tzw. push-button. Teraz chłopakowi w Wykrywacz Metali dokupiłem saperkę, żeby miał już swoją bo ilekroć zaczynałem kopać to zaraz mi zabierał, że on też coś znalazł. Niech ma i się cieszy, a ja mam spokój.
rewelacja, ze w dzisiejszych czasach dzieci mają takie nietypowe zainteresowania:)
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
dzieci zawsze miały nietypowe zainteresowania. dzisiaj tylko to tak wygląda, że jak ktoś szuka skarbów to jest to oryginalne, a naprawdę jest tak, że za dużo siedzą w domach przed kompem a za mało w terenie
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
borowik01 napisał:
Hej a może zamiast broni coś obocznego mam na myśli wykrywacz metali. Ja swojemu w zeszłym roku na (8lat) kupiłem garretta ace150. Śmiga chłopak ze mną w każdej wolnej chwili. Sprzęt bezpieczny, lekki jak dla takiego dziecka i jaka ma frajdę ze znajdowania "złomu", bo na razie tylko takie rzeczy wykopuje.
inny watek, ale pomysl swietny
cos znalazl ?



golgi napisał:
dzieci zawsze miały nietypowe zainteresowania.
ale w glownej mierze zalezy to od tego czym je rodzice zainteresuja
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Wykrywacz metali świetna sprawa, sam mam i to bardzo fajna rozrywka i dla młodego i starszego. Problem zaczyna się przy wyborze, Garrett Ace 150 to obecnie wydatek rzędu 700-800 zł (mam na myśli nówkę). Używki można dostać taniej, jednak ciężko trafić coś porządnego w przedziale 500-600zł, chyba że znajdzie się gdzieś na jakimś forum fanowskim od miłośnika wypadów z takimi gadżetami.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
nie kupiłbym używanego wykrywacza podobnie jak używanej repliki ASG, też nie warto. nie ma pewności, że nie jest już zużyty
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
golgi napisał:
nie kupiłbym używanego wykrywacza podobnie jak używanej repliki ASG, też nie warto. nie ma pewności, że nie jest już zużyty
Repliki są dostępne w takich cenach, że można się już pokusić na zakup nowej, chyba że ktoś chce jakąś super wypasioną za kilka tysięcy to wtedy warto poszperać za używkami. Jednak zawsze nowe to nowe.


czechu napisał:
ale w glownej mierze zalezy to od tego czym je rodzice zainteresuja
Znajomi ostatnio zabrali swoje syna razem z naszą paczką na paintball i tak się chłopak wkręcił, że najchętniej by co weekend jeździł. Najważniejsze to żeby dzieci spędzały czas na powietrzu, a czy to jeżdżą na rowerze, biegają na paintballu czy chodzą z wykrywaczami metali to już bez różnicy :)


North napisał:
rewelacja, ze w dzisiejszych czasach dzieci mają takie nietypowe zainteresowania:)
Bardzo dobrze, że nawet osoby uznawane za "idoli" nastolatków w dzisiejszych czasach zachęcają do zabawy na świeżym powietrzu i do aktywnego spędzania czasu. Dobrym przykładem jest PZR, albo ostatni filmik Izaka na yt. Wrzucam linka jeśli ktoś będzie ciekaw: https://www.youtube.com/watch?v=j3hAkTHO2Co
 

Carbid

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2015
Posty
46
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Repliki są dostępne w takich cenach, że można się już pokusić na zakup nowej, chyba że ktoś chce jakąś super wypasioną za kilka tysięcy to wtedy warto poszperać za używkami. Jednak zawsze nowe to nowe.
ale wypas używany którego nie potrafisz sam serwisować to idiotyczny pomysł. jak się coś zepsuje to w plecy jesteś tyle że na nowy by starczyło.
Volian napisał:
Znajomi ostatnio zabrali swoje syna razem z naszą paczką na paintball i tak się chłopak wkręcił, że najchętniej by co weekend jeździł. Najważniejsze to żeby dzieci spędzały czas na powietrzu, a czy to jeżdżą na rowerze, biegają na paintballu czy chodzą z wykrywaczami metali to już bez różnicy
Ale ważne jest też dla nich żebyto wszystko wykonywać z rodzicami a nie na zasadzie masz i daj nam spokój.


Volian napisał:
Bardzo dobrze, że nawet osoby uznawane za "idoli" nastolatków w dzisiejszych czasach zachęcają do zabawy na świeżym powietrzu i do aktywnego spędzania czasu. Dobrym przykładem jest PZR, albo ostatni filmik Izaka na yt. Wrzucam linka jeśli ktoś będzie ciekaw:
nie mam pojęcia co to za ludzie ale każdy kto propaguje trochę ruchu wsród młodzieży jest mądrym człowiekiem.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
Carbid napisał:
ale wypas używany którego nie potrafisz sam serwisować to idiotyczny pomysł. jak się coś zepsuje to w plecy jesteś tyle że na nowy by starczyło.
No zawsze to jakieś ryzyko, że faktycznie może się sprzęt używany okazać trupem. Ja osobiście już wolę kupić trochę gorszą rzecz ale mieć pewność ze jest nowa i że mam na nią gwarancję w razie co.


Carbid napisał:
Ale ważne jest też dla nich żebyto wszystko wykonywać z rodzicami a nie na zasadzie masz i daj nam spokój.
To wydaje się jasne, że trzeba się interesować. Ważny jest też dobór odpowiedniego ubioru, bo teraz zabawa na świeżym powietrzu może się skończyć chorobą jeśli odpowiednio sie nie ubierzemy


Carbid napisał:
nie mam pojęcia co to za ludzie ale każdy kto propaguje trochę ruchu wsród młodzieży jest mądrym człowiekiem.
Wiele osób ze społeczności youtube stało się na przestrzeni kilka lat/miesięcy gwiazdami kształtującymi w pewnym sensie młodych ludzi. Poza wzorcami ważne jest też to aby było gdzie rozwijać swoje zaintereoswania. Ostatnio dużo powstaje miejsc do streetworkout czy sal paintaballowych właśnie.
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
To wydaje się jasne, że trzeba się interesować. Ważny jest też dobór odpowiedniego ubioru, bo teraz zabawa na świeżym powietrzu może się skończyć chorobą jeśli odpowiednio sie nie ubierzemy
chodzi o odzież termo ?



Volian napisał:
Wiele osób ze społeczności youtube stało się na przestrzeni kilka lat/miesięcy gwiazdami kształtującymi w pewnym sensie młodych ludzi. Poza wzorcami ważne jest też to aby było gdzie rozwijać swoje zaintereoswania. Ostatnio dużo powstaje miejsc do streetworkout czy sal paintaballowych właśnie.
a wolicie grać w paintball na takich salach czy na świeżym powietrzu ? :)



Volian napisał:
No zawsze to jakieś ryzyko, że faktycznie może się sprzęt używany okazać trupem. Ja osobiście już wolę kupić trochę gorszą rzecz ale mieć pewność ze jest nowa i że mam na nią gwarancję w razie co.
niestety z tymi gwarancjami to też jest czasami ciężko niestety
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
niestety z tymi gwarancjami to też jest czasami ciężko niestety
Ja miałem parę razy problem z zakupionym sprzętem od nowości poszedłem do sklepu oddałem i za jakiś czas najczęściej otrzymywałem nowy produkt. W militaria.pl chyba najszybciej mi załatiwali problemy z moim sprzętem outdoorowym


kotka10 napisał:
a wolicie grać w paintball na takich salach czy na świeżym powietrzu ?
Osobiście wolę grać na świeżym powietrzu, bo teren jest duzo większy. Sale też mają swój urok szczególnie zimą.


kotka10 napisał:
chodzi o odzież termo ?
Między innymi, ale tez o czapki, ręakwiczki, buffy
 
Do góry