Jaki prezent dla 9-latka (ASG?)

B

Bartoszcze

Guest
Ja też polecam roboty, chłopcu na pewno się spodobają. Można kupić taki zestaw, które dziecko musi samo złożyć. Dobra zabawa, a przy tym nauka. Całe zestawy są do wyboru np. w sklepie Conrad, allegro, ceneo.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
też uważam podobnie, predzej wiatrówka, albo łuk lub proca dla dzieciaka,
oczywiscie pod opieka rodzica
 

hyperfine

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
133
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
skąinąd
monaBETHA napisał:
Wiatrówka? No zdecydowanie nie.
Też mi się wydaje, że 9 to jeszcze za szybko na wiatrówkę.


czechu napisał:
też uważam podobnie, predzej wiatrówka, albo łuk lub proca dla dzieciaka,
oczywiscie pod opieka rodzica
Proca pod opieką rodzica czemu nie. Pamiętam jak się samemu kiedyś robiło z gumki od majtek i kawałka gałęzi.
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
Teraz to za małe pieniądze w sklepie kupisz, bez potrzeby niszczenia bielizny. :D
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
czemu nie dla dziecka? myślę że to podobna kategoria jak łuk.





monaBETHA napisał:
Wiatrówka? No zdecydowanie nie.
no w sumie z tą wiatrówką to może przesadziłem,
ale łuk uczy cierpliwości



z innej strony 9 latek by jej nie utrzymał ...
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
rabela napisał:
czemu nie dla dziecka? myślę że to podobna kategoria jak łuk.
wg mnie łuk to taki prestiż, klasa, a taka plujka to ... no nie umiem tego zdefiniowac, jednak uwazam ze to calkiem inny rodzaj "broni"
 

hyperfine

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
133
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
skąinąd
crypt napisał:
Teraz to za małe pieniądze w sklepie kupisz, bez potrzeby niszczenia bielizny. :D
Ta, teraz to się wszystko w sklepie dostanie. A ile taka gotowa proca może kosztować, z 50zł?

rabela napisał:
jeśli to chłopak fajnie mu kupić taką dmuchawkę http://www.militaria.pl/coll-fu/dmuchawka_predator_36_(pr36td)_p3675.xml
myślę że to fajny prezent
Tylko musiał by strzelać w tarcze jakąś żeby nie pogubić strzałek. Proca bardziej praktyczna.


czechu napisał:
wg mnie łuk to taki prestiż, klasa, a taka plujka to ... no nie umiem tego zdefiniowac, jednak uwazam ze to calkiem inny rodzaj "broni"
Dmuchawka bardziej do zabawy. Łuk można zakwalifikować jako hobby. Tak ja to widze.
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
hyperfine napisał:
Teraz to za małe pieniądze w sklepie kupisz, bez potrzeby niszczenia bielizny. :D
Ta, teraz to się wszystko w sklepie dostanie. A ile taka gotowa proca może kosztować, z 50zł?


widziałam już od 27zl ale do 89 zł :) więc zależy czego oczekujesz

rabela napisał:
jeśli to chłopak fajnie mu kupić taką dmuchawkę http://www.militaria.pl/coll-fu/dmuchawka_predator_36_(pr36td)_p3675.xml
myślę że to fajny prezent
Tylko musiał by strzelać w tarcze jakąś żeby nie pogubić strzałek. Proca bardziej praktyczna.


tak to logiczny argument i mogę się zgodzić


czechu napisał:
wg mnie łuk to taki prestiż, klasa, a taka plujka to ... no nie umiem tego zdefiniowac, jednak uwazam ze to calkiem inny rodzaj "broni"
Dmuchawka bardziej do zabawy. Łuk można zakwalifikować jako hobby. Tak ja to widze.

I masz rację... ale czy załapie bakcyla ale jeśli nie załapie bakcyla wydane pieniądze w błoto a łuk jest droższy
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
rabela napisał:
jeśli to chłopak fajnie mu kupić taką dmuchawkę http://www.militaria.pl/coll-fu/dmuchawka_predator_36_(pr36td)_p3675.xml
myślę że to fajny prezent
link nie śmiga.



czechu napisał:
wg mnie łuk to taki prestiż, klasa, a taka plujka to ... no nie umiem tego zdefiniowac, jednak uwazam ze to calkiem inny rodzaj "broni"
Jak dla mnie broń dla dziecka w ogóle odpada. Łuk czy proca żeby strzelać do celu jeszcze ok, ale i tak wybrałabym na prezent lunetę, albo coś równie spokojnego :)
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
edzia22 napisał:
Polecam zabawki edukacyjne. Np robot do samodzielnej konstrukcji. Nie jest to żaden karabin, ale fajna zabawka którą można samemu złożyc. Chrześniak na pewno będzie miało z tego dużo frajdy. Kupiłam swojemu dziecku i było przeszczęśliwe. Nię mogę podać linka, dlatego wejdz na stronę takapaka.pl i wpisz w wyszukiwarce Sprytny Robot :)
Niekoniecznie to, ale popieram edukacyjne ;) Może gra planszowa - ale bardziej skomplikowana niż coś, gdzie rzuca się kostką. W tym wieku to moze Słowostwory, albo potwory w tokyo.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
monaBETHA napisał:
Jak dla mnie broń dla dziecka w ogóle odpada. Łuk czy proca żeby strzelać do celu jeszcze ok, ale i tak wybrałabym na prezent lunetę, albo coś równie spokojnego
lunete ale jaka , do obserwacji gwiazd ?
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
monaBETHA napisał:
Jak dla mnie broń dla dziecka w ogóle odpada
Można na paintball z nim pójść w sumie zanim się mu cokolwiek kupi. Żeby zobaczył, czy mu się to podoba, czy tylko dziecięca zachcianka.

rabela napisał:
albo mikroskop :p edukacyjne
Teleskop moim zdaniem zdecydowanie lepszy. :D
 

kama**

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
a co myślicie o kupnie dziecku jego własnej gwiazdy? Np do komplet z teleskopem. Np z Gwiazdozbioru Żagla, kupuje się na stronie Kingdom of Universe . Dzieciak potem może zlokalizować ją na niebie. taki bajer, na pewno zadne inne dziecko w klasie nic takiego nie dostanie :) podobno jest to teraz całkowicie legalne, a w przyszłości, kto wie, jak rozwinie się kwestia podroży kosmicznych a Ziemię spotka klęska, wlasna gwiazda moze się przydac:)
 
Do góry