Jaki Linux Najlepszy?

mogaven

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
Dla typowego beginnera najlepszym systemem będzie chyba Ubuntu, ew jego polska nieoficjalna dystrybucja wraz z pełnym spolszczeniem, kodekami i nawet sterami do Neo :) Ja sam miałem przez długi okres Fedore i nie powiem, całkiem całkiem.
 

cojack

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2008
Posty
71
Punkty reakcji
0
Dla typowego beginnera najlepszym systemem będzie chyba Ubuntu, ew jego polska nieoficjalna dystrybucja wraz z pełnym spolszczeniem, kodekami i nawet sterami do Neo :) Ja sam miałem przez długi okres Fedore i nie powiem, całkiem całkiem.
A dla Ciebie najlepszym systemem UNIX'owym bedzie SUSE, ja nie rozumiem ludzi co gdy pisza o Ubuntu uwarzaja ze jest najlepsze dla zielonych, :cenzura: prawda! Ubuntu jest jaknajbardziej intuicyjnym systemem, w porownaniu do reszty... Mandriva to jest system dla zielonych.
 

kim42

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
460
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
woj. świętokrzyskie
Moje zdanie jest takie: jak ktoś w ogóle nie ma pojęcia, co to jest Linux i co się z tym robi, powinien najpierw poczytać przynajmniej kilka wprowadzających artykułów ze stron dla zielonych. Ale jeżeli ktoś zna już podstawy, takie jak np. prawa do plików czy system przechowywania danych w Linuksie, może zastanawiać się nad konkretną dystrybucją. Ja np. zaczynałem od Mandrivy 2007, uważam ten system za bardzo przyjazny dla początkującego użytkownika, szczególnie podoba mi się możliwość wykupienia pomocy technicznej, bez której zielony się nie obędzie. Jednakże w miarę wzrostu moich ambicji zaczynam chylić się ku bardziej niezawodnym dystrybucjom, liczy się dla mnie już nie tylko łatwość obsługi i mnogość "bajerów". Dlatego dla użytkownika z ambicjami poleciłbym OpenSUSE. Te distro łączy w sobie prostotę obsługi, niezawodność oraz dużą konfigurowalność w trybie graficznym.
 

Kalif

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Ubuntu, a to dlatego, że jest łatwy i przyjemny. Poza tym ma niezłe wsparcie na polskich forach.
 

thalcave

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Nie ma czegoś takiego jak najlepsza dystrybucja Linuksa - każdy jest inny i każdy potrzebuje czegoś innego. Osobiście używam Debiana wersji stabilnej i niestabilnej. Użytkowuje też Fedore i Ubuntu.
 
Do góry