Jaki Linux Najlepszy?

rootoslaw

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2005
Posty
158
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
Maassluis West. Chwilwo Lewin Brzeski.
Tez mam teraz Ubuntu 6.0.6 :) Z tego jestem zadowolony. O wiele lepszy od Mandrivy.

Ja juz obecnie jade na Edgy Eft :)



Mandriva 2006 i 07 mają kodeki mp3, divixi i jeszce do wielu innych programów, w wersji bezbłatnej do pobrania z Mandrica.com

No jesli chodzi o reprozytoria to w Ubuntu tez nie jest to problemem. Wystarczy source.list edytowac , zapodac odpowiednie adresy i pozniej juz bez problemu masz i koceki, i inny soft.
Mowiac o braku kodekow mialem na mysli brak ich w podstawowej instalacji np. z plytki.
Bo ze mozna pobrac i zainstalowac to juz norma :)
 

psm

FOREVER
Dołączył
24 Listopad 2005
Posty
1 181
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Piła
a co sądzicie o SUSE 10.1, bo zamierzam się na niego przerzucić
 

archan2405

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2006
Posty
27
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Tortuga
Ja juz obecnie jade na Edgy Eft smile.gif

O tym jeszcze nie słyszałem. Mozna jakies małe wyjaśnienie prosic? mruga.gif
Edgy Eft czyli Ubuntu 6.10, obecnie też używam tej dystrybucji.
Na jednym cd -> live + instalacja, do tego prawie wszystko idzie zainstalować z repozytoriów. Łatwo i przyjemnie ^_^
 

rootoslaw

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2005
Posty
158
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
Maassluis West. Chwilwo Lewin Brzeski.
Edgy Eft czyli Ubuntu 6.10, obecnie też używam tej dystrybucji.
Na jednym cd -> live + instalacja, do tego prawie wszystko idzie zainstalować z repozytoriów. Łatwo i przyjemnie ^_^


Lekko, latwo i przyjemnie :)
Pod warunkiem ze robi sie czysta instalke ;) Istnieje co prawda mozliwosc aktualizacji z 6.04 na 6.10 przez menadzera aktualizacji ale czesto gesto wywala po takim czyms blad 17 w grubie oraz padaja x'y bo jakby nie patrzec spore roznice sa w xorg z 6.04 a 6.10.
Ale generalnie calkiem miluski, aczkolwiek jesli ktos ma ladnie dopieszczonego 6.04 to nei warto jeszcze sie przesiadac i poczekac troszke :)
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
yast w 10.0 startował w ok 2-3 sekundy w 10.1 startuje ok 30 sek czasami dłużej.

wiem mam świra na prędkość po testach gentoo, ale taki arch linux daje mu rade.
 

Arystoteles

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2006
Posty
205
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Z akropolu
psm: a jaka jest domena? pl! Poza tym większośc linuksów ma kilkadziesiąt wersji językowych w tej samej dystrybucji do wyboru. Mandriva nie stanowi wyjątku.
 

don Corleone

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2007
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Schlesien :P
A ja sobie śmigam na Kubuntu 6.06 :) to jest moja pierwsza dystrybucja i baardzo mi sie spodobala hehh ;)
wszystko jest...dość szybko się wszystkiego nauczyłem i ogolnie mi pasuje :p może kiedys przesiadka 6.10 albo 7.04...ale póki co jeszcze dłuuugo 6.06 bedzie wspierana :)
 

311bastek311

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2006
Posty
592
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Śląsk
ja mam linuxa opensuse 10.2 i nie narzekam trzeba tylko wrzucić kodeki i sterowniki do karty i mozna korzystać polecam też Mandrive :D tez miałem i nie narzekałem.
 

sir_yoda

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2007
Posty
4
Punkty reakcji
0
Mandriva to nowoczesny i dynamiczny system.
Zupełnie odpowiedni na polskie warunki...
 
Do góry