Jaką stosujemy antykoncepcję

Metody antykoncepcji

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

LordAranea

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2011
Posty
94
Punkty reakcji
5
Dobre zabezpieczenie, ale jak dla mnie, trochę przesadne.
Jak już bierzesz anty, a do tego regularnie i jednocześnie nie przyjmujesz innych lekarstw (np. antybiotyków), to po co gumka?
O niekończeniu w Tobie już nie wspominam <-to akurat żadne zabezpieczenie.
jeśli Jemu baardzo zależy na tym to co to dla mnie za różnica? :mruga:
 

elzeta

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2011
Posty
88
Punkty reakcji
1
Miasto
Śląsk
jeśli Jemu baardzo zależy na tym to co to dla mnie za różnica? :mruga:

Napisałam własne zdanie na ten temat :)
Jeśli Tobie(Wam) nie przeszkadza, to OK, przecież chodzi o to, żebyście się dobrze czuli (bezpiecznie).
Tylko... tabletki mają skutki uboczne - chora wątroba, zwiększenie ciśnienia, zatory (w przyszłości) etc. (wszystko jest napisane na ulotce, lub lekarz powinien poinformować) - najlepiej po 0,5 roku używania anty, dla własnego bezpieczeństwa powinno się robić min. 3 mies. przerwy.
Gumki, dla mnie, nie są komfortowe i zabierają część przyjemności.
O przerywanym się nie wypowiadam, wyżej napisałam co o tym sądzę :)

A Wam życzę samych przyjemności i bezpieczeństwa :)
Pozdrawiam
 

catwoman

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
najlepiej po 0,5 roku używania anty, dla własnego bezpieczeństwa powinno się robić min. 3 mies. przerwy.

Ja się z tym nie zgodzę. Tak naprawdę takie rady dają lekarze, którzy nie są za bardzo przekonani do takiej metody antykoncepcji. Ja spotkałam się z różnymi opiniami lekarzy, ale nikt nigdy nie powiedział mi, że powinno się co pół roku robić przerwę na 3 miesiące. To po co wtedy w ogóle bawić się w tabletki?
Teraz tabletki mają już tak niewielką dawkę hormonów, że naprawdę mają niewiele skutków ubocznych. Poza tym jest tyle różnych rodzajów, że dla większości kobiet znajdzie się coś odpowiedniego. Dodatkowo biorąc tabletki jest się pod stałą opieką lekarza i ryzyko zatorów czy problemów z wątrobą jest niewielkie.
Nie wiem jak Wy, ale ja dzięki temu, że chodze po tabletki do ginekologa co 3 miesiące to mam wszystkie badania robione regularnie - cytologia, USG piersi, badanie krwi z odczynem wątrobowym. Więc jaky działo się coś złego bardzo szybko bym o tym wiedziała.
A która z Was, która nie bierze tabletek, ma tak regularnie robione badania?
 

LordAranea

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2011
Posty
94
Punkty reakcji
5
:)
Ale wiesz, dla własnego zdrowia, można "się poświęcić" ;)
może i masz rację ale chyba nie jestem do końca przekonana czy "muszę" robić taką przerwę...

Nie wiem jak Wy, ale ja dzięki temu, że chodze po tabletki do ginekologa co 3 miesiące to mam wszystkie badania robione regularnie - cytologia, USG piersi, badanie krwi z odczynem wątrobowym. Więc jaky działo się coś złego bardzo szybko bym o tym wiedziała.
A która z Was, która nie bierze tabletek, ma tak regularnie robione badania?
Ja, mimo że biorę tabletki, nie miałam robionych żadnych z w/w badań... :niepewny:
Narazie mam tabletki ale jak pójde do Poznania na studia i zmienię lekarza to chyba powinnam upomniec się o takie badanie..

może to nie dyskretne pytanie ale ila masz lat catwoman ?
 

elzeta

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2011
Posty
88
Punkty reakcji
1
Miasto
Śląsk
Ja się z tym nie zgodzę. Tak naprawdę takie rady dają lekarze, którzy nie są za bardzo przekonani do takiej metody antykoncepcji. Ja spotkałam się z różnymi opiniami lekarzy, ale nikt nigdy nie powiedział mi, że powinno się co pół roku robić przerwę na 3 miesiące. To po co wtedy w ogóle bawić się w tabletki?
Teraz tabletki mają już tak niewielką dawkę hormonów, że naprawdę mają niewiele skutków ubocznych. Poza tym jest tyle różnych rodzajów, że dla większości kobiet znajdzie się coś odpowiedniego. Dodatkowo biorąc tabletki jest się pod stałą opieką lekarza i ryzyko zatorów czy problemów z wątrobą jest niewielkie.
Nie wiem jak Wy, ale ja dzięki temu, że chodze po tabletki do ginekologa co 3 miesiące to mam wszystkie badania robione regularnie - cytologia, USG piersi, badanie krwi z odczynem wątrobowym. Więc jaky działo się coś złego bardzo szybko bym o tym wiedziała.
A która z Was, która nie bierze tabletek, ma tak regularnie robione badania?
Ja informacje o przerwie dostałam od dwóch lekarzy, ginekologa i endokrynologa, ale szczerze, to biorę tabsy od ok 5 lat (oraz używałam nuvaring) i nie robiłam żadnej przerwy. Co do przekonania ginekologa do tabsów, nie zgodzę się z Tobą, specjalnie mi dobiera antykoncepcję pode mnie, dlatego zaproponowała "kółeczko" a następnie zmianę na inne tabsy, gdy po kółeczku miałam spadek libido.
Jeśli chodzi o badania to mam robioną cytologię oraz USG piersi i ostatnio robiła usg narządów rodnych.
Pozdrawiam:)
 

catwoman

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
może i masz rację ale chyba nie jestem do końca przekonana czy "muszę" robić taką przerwę...

Ja, mimo że biorę tabletki, nie miałam robionych żadnych z w/w badań... :niepewny:
Narazie mam tabletki ale jak pójde do Poznania na studia i zmienię lekarza to chyba powinnam upomniec się o takie badanie..

może to nie dyskretne pytanie ale ila masz lat catwoman ?

26 :)

Co do badań to jak długo stosujesz tabletki? A chodzisz do tego samego lekarza za każdym razem?

Ja informacje o przerwie dostałam od dwóch lekarzy, ginekologa i endokrynologa, ale szczerze, to biorę tabsy od ok 5 lat (oraz używałam nuvaring) i nie robiłam żadnej przerwy. Co do przekonania ginekologa do tabsów, nie zgodzę się z Tobą, specjalnie mi dobiera antykoncepcję pode mnie, dlatego zaproponowała "kółeczko" a następnie zmianę na inne tabsy, gdy po kółeczku miałam spadek libido.
Pozdrawiam:)

Absolutnie nie chodziło mi o to, że wszyscy lekarze są sceptyczni co do tabletek, ale są tacy, którzy uważają, że tabletki są złe ;) wyrządzają sama krzywdę organizmowi i najlepiej ich nie stosować. Lekarze są różni i ważne jest też to, żeby wybrać takiego któremu się ufa.

Ja biorę tabletki od 6 lat. Raz zrobiłam przerwę na miesiąc, na polecenie lekarza. A jak poszłam potem po receptę na tabletki do innego to był bardzo zdziwiony, że robiłam przerwę, bo powiedział że to teraz już nie jest konieczne, ponieważ tabletki są coraz bardziej nowoczesne i maja minimalną dawkę hormonów. I bądź tu mądrym :/
 

LordAranea

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2011
Posty
94
Punkty reakcji
5
Co do badań to jak długo stosujesz tabletki? A chodzisz do tego samego lekarza za każdym razem?
W porównaiu z Waszym starzem to baardzo krótko biorę tabletki, bo tylko od marca :niepewny:
Tam gdzie chodzę do ginekologa przyjmuje 2-3 lekarzy na zmianę. Pani dr. powiedziała ze we wrześniu powinnam miec zrobione jakieś<?> badania, ponieważ minie pół roku.

Z tego co wiem darmowe badania w wiekszości przysługują od któregoś tam wieku pacjentki i ja na to raczej się nie łapie.

Zobaczymy co to wyjdzie jak pójdę na studia, czyli do nowego lekarza :]
 

elzeta

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2011
Posty
88
Punkty reakcji
1
Miasto
Śląsk
Jeśli chodzi o mnie, to chodzę stale do tego samego lekarza - znaczy lekarki-ginekolożki.
Ale wiem, że niektóre zalecenia lekarzy można brać "przez palce" :)
 

catwoman

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
W porównaiu z Waszym starzem to baardzo krótko biorę tabletki, bo tylko od marca :niepewny:
Tam gdzie chodzę do ginekologa przyjmuje 2-3 lekarzy na zmianę. Pani dr. powiedziała ze we wrześniu powinnam miec zrobione jakieś<?> badania, ponieważ minie pół roku.

Z tego co wiem darmowe badania w wiekszości przysługują od któregoś tam wieku pacjentki i ja na to raczej się nie łapie.

Zobaczymy co to wyjdzie jak pójdę na studia, czyli do nowego lekarza :]

Skoro bierzesz tabletki od marca to faktycznie trochę za wcześnie na badania. Nic nie wiem o tym, żeby darmowe badania były uzależnione od wieku, ale może tak jest. Ważne, żeby później pilnować tych badań - raz w roku cytologia i badanie krwi, a potem usg piersi (ale usg się robi chyba po 25 roku życia o ile się nie mylę). Lekarz sam powinien zadbać o to, abyś robiła regularnie badania, ale różnie z tym bywa. Warto więc samemu o tym pamiętać.
 

markettta

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
167
Punkty reakcji
0
myślę że najlepsza metoda to tabsy + prezerwatywa, w końcu prezerwatywa chroni nas także przed chorobami ;]
 

mała244

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Ja stosuje tabletki Midiana... czuję sie po nich bezpiecznie ;) i mam jakby większą ochote na sex ;)
 

pinkflaming

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2011
Posty
39
Punkty reakcji
0
Ja stosuję tabletki anty + noszę od jakiegoś czasu dodatkowo tabletkę Escapelle w razie nagłej wpadki. Przyjaciółka, która o mały włos otarła się o brzdąca nauczyła mnie, że lepiej być przygotowanym, niż w tak stresującym momencie, mając 72h latać po lekarzach i liczyć na ich przychylność w kwestii wypisania recepty.


Zapomniałam dodać - tabletki anty - Midiana, ot które biorę ;) z resztą z wielkim zadowoleniem
 

elzeta

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2011
Posty
88
Punkty reakcji
1
Miasto
Śląsk
Co do spirali, raczej dla kobiet po ciąży, które już nie będą chciały mieć więcej dzieci, bo jakieś tam komplikacje zdrowotne mogą być, z tego co mnie wiadomo.
A jeśli chodzi o portal to ok ;)
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Tabletki antykoncepcyjne nowej generacji zawierają bardzo niskie stężenia substancji czynnych, a tym samym wywołują znacznie mniej działań niepożądanych od swoich poprzedników. Przyjmuje się, że starania o dziecko można rozpocząć już w pierwszym cyklu po odstawieniu tabletek bez obaw o zdrowie dziecka.
 

vivianka

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
217
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
dolnoślaskie
Najlepszy sposób to szklanka wody.


Jak to działa? Czy w ogóle działa? Jasne! 100 % pewności.

Jak zażywać? Przed czy po?

Ani przed, ani po, lecz zamiast :D
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Ja od 3 lat zażywam tabletki, nie ma po nich problemów ani skutków ubocznych.
Najpierw 2 lata brałam Yesminelle, ale po 2 latach zrobiłam się po nich strasznie drażliwa, teraz biorę Microgynon21. Czuje się po nich świetnie, libido mam duże no i nie wykańczają mnie finansowo :)

Uważam że jak się bierze tabletki to prezerwatywa jest do niczego nie potrzebna... bo co zabijać sobie przyjemność jakimś lateksem...

Pozdrawiam
 
Do góry