Jaką czytasz książkę?

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
W czwartek zaczęłam czytać książkę, która wydawała mi się ciekawa. Dziś już wiem, że była ona straszna.

Po przeczytaniu mogę śmiało napisać, że książka "W umyśle mordercy" Łukasza Wrońskiego jest przeznaczona dla ludzi o stalowych nerwach, szczególnie ze względu na drastyczne sceny, które są w niej opisane.

Teraz biorę się za szukanie czegoś z cyklu lekkie, łatwe i przyjemne.

"W umyśle mordercy" - ocena 4/5.
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
I znalazłam. 🙂 Patrząc na opis, ciekawie się zapowiada. 😀


Monika Serafin - "Narzeczona na chwilę".
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
Długo mi zajęło, by dokończyć czytanie wyżej wymienionej powieści. Dlaczego? Ponieważ rozwaliła mnie emocjonalnie. Moja pierwsza przeczytana powieść obyczajowa i stwierdzam, że wolę kryminały. Może zbrodniom daleko do miłości, ale przynajmniej człowiek wie czego ma się spodziewać. Niemniej jednak powieść "Narzeczona na chwilę" Moniki Serafin oceniam wysoko 5/5 i z niecierpliwością czekam na kontynuację. 😀

Tylko najpierw muszę dojść do siebie. 😂

Na poprawę nastroju wybieram kryminał: Peter James - "Poprosisz mnie o śmierć"
 
Ostatnia edycja:

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 419
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Ostatnio skończyłem książkę odwróceni na podstawie serialu
I plusem jest opis postaci które ukrywają prawdziwe postacie .
Bardzo ciekawa książka o polskiej mafii i służbach które ich ścigały.
Plusem jest ich życie prywatne.
Na początku negatywny stosunek do tej książki powstała
Na powstanie serialu i większość książek tego typu jest
Strzeszczeniem filmu a ta jest pozytywnym wyjątkiem.
Bardzo dobrze się czyta i wadą jest nie potrzebny
Dokładny opis krajobrazu i co robią postacie ale
Fabuła ukrywa tą wadę.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Obecnie jestem już w końcówce książki "Moc w gębie - jak gadać, żeby się dogadać" autorstwa Tomasza Kammela (egzemplarz z autografem).
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
Polecam wszystkim miłośnikom kryminałów sięgnąć po powieści Petera Jamesa. Świetne są.

Peter James - "Poprosisz mnie o śmierć" 5/5


Aktualnie czytam

Elisabeth Carpenter - "Tylko matka"
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Właśnie zacząłem: "Teoria Wszystkiego" Stephena Hawkinga.
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
Aktualnie czytam Berry-Dee Christopher - "Rozmowy z seryjnymi morderczyniami" .


Poprzednia powieść Elisabeth Carpenter - "Tylko matka", była przesiąknięta bólem po stracie dziecka i bardzo ciężko się ją czytało. Ale jeżeli ktoś lubi dramaty to polecam.

Książkę oceniam 4/5
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
Po ciężkich "Rozmowach z seryjnymi morderczyniami" postanowiłam sięgnąć po coś lekkiego, łatwego i przyjemnego.
Koleżanka namówiła mnie na powieść romantyczną, którą właśnie kończę i... wiem jedno: z tego romansu niezły erotyk się zrobił. 😂 Nawet Macan się w nim pojawił. 😂😂😂 Oczywiście jako model samochodu, ale jest. 😂😂😂

Kończę "365 dni" Blanki Lipińskiej i wiem, że z ciekawości sięgnę po kolejne jej książki. 😀
 

adrika0

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2018
Posty
18
Punkty reakcji
0
Obecnie czytam Atomowe Nawyki na przemian z Potęgą Podświadomości :) Obie książki są ciekawe, ale nad niektórymi fragmentami trzeba się dłużej zatrzymać i nie da się tego przeczytać w jeden wieczór
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
Obecnie czytam Atomowe Nawyki na przemian z Potęgą Podświadomości :) Obie książki są ciekawe, ale nad niektórymi fragmentami trzeba się dłużej zatrzymać i nie da się tego przeczytać w jeden wieczór
Nad Potęgą Podświadomości wczoraj się zastanawiałam. Ale w ostateczności sięgnęłam po coś bliższego mojemu sercu.

"Gdyby nasze ciało potrafiło mówić" James Hamblin

Czyli pare ciekawostek z zakresu medycyny. ❤️
 

WujekAlfa

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2017
Posty
176
Punkty reakcji
16
Temat trochę umarł, ale aż go muszę odświeżyć, bo polecono mi świetną książkę i aż żal nie puścić tego dalej.
"Droga na szczyt Jak ćwiczyć, aby osiągnąć mistrzowską biegłość w dowolnej dziedzinie". Książka w świetny jak dla mnie sposób przekazuje informacje o sposobach uczenia się. Nie są to co prawda jakieś złote techniki, a bardziej psychologiczne wytłumaczenie jak działają procesy uczenia się. Pozwala sobie poukładać w głowie kilka rzeczy. Serdecznie polecam.
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
Remigiusz Mróz - "Ekspozycja"

Szczerze to główny bohater na początku mnie denerwował. To jego podejście do sprawy, nieposłuszeństwo i zainteresowanie dziennikarką. Teraz wiem że czeka mnie nieprzespana noc,.bo z każdym rozdziałem robi się coraz ciekawiej 😀
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Kilka dni temu nabylem w Empiku Autobiografie nieautoryzowaną Kuby Wojewódzkiego. Bardzo wciągająca książka.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Domyśliłem się :)

Jeśli chodzi o książki, to korzystając z nakazu leżenia w łóżku znalazłem czas na wzięcie się za lekturę "krótkiej historii czasu" Stephena Hawkinga (w wersji z ilustracjami i zdjęciami).
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Domyśliłem się :)

Jeśli chodzi o książki, to korzystając z nakazu leżenia w łóżku znalazłem czas na wzięcie się za lekturę "krótkiej historii czasu" Stephena Hawkinga (w wersji z ilustracjami i zdjęciami).
Czytałem Teorię Wszystkiego. To chyba jedyna książka o takiej tematyce która jest tak świetnie napisana, że chce się ją czytać z ciekawości a nie tylko dlatego, że jak się zaczęło to pasowałoby skończyć.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Rzeczywiście czytało się świetnie. 250 stron o fizyce w kilka dni to zdumiewający wynik. Jeśli ktoś lubił oglądać za młodu discovery, to z tej książki wyniesie wiele radości, ale i przemyśleń. Czytanie takich tytułów nieuchronnie prowadzi do uczucia pustki i tego, ze jesteśmy (czy raczej będziemy) nic nieznaczącym pyłem, nawet gdybyśmy jakimś cudem zdołali przekuć nasze myśli w nieśmiertelne istoty, to i one by "umarły" u samego kresu (czy może raczej w jego połowie, przed okresem kontrakcji) za sprawą termodynamicznej strzałki czasu.


No... a ponieważ dostaję co miesiąc 30zł na wydawanie na kulturę, lub sport, to teraz trzeba szukać kolejnej ciekawej książki na allegro :p
 
Do góry