Jaką czytasz książkę?

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Punkty reakcji
48
Miasto
Dzielnica Łódzka
Ja bym teraz trochę kontrowersji wywołała, ale stwierdziłam że jednak przemilczę moją obecną lekturę. W każdym razie czytam reportaż w którym jest poruszony temat tabu.

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Punkty reakcji
48
Miasto
Dzielnica Łódzka
Teraz jestem po serii krótkich powieści o "intensywnych doznaniach".

Whitney G.
"Niegrzeczny Szef"
"Grzeszny Doktor"
"Bezwstydny Klient"

Szczerze? Historie same w sobie są ciekawe. Mało tego, nawet niekiedy wywołały u mnie śmiech, ale... mam już dość. 😀 To nie są powieści dla mnie. Teraz to ja potrzebuję jakiegoś dobrego kryminału bądź horroru jako pewnej odskoczni i powrotu do normalności. 😀

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Punkty reakcji
48
Miasto
Dzielnica Łódzka
Ok. Modek pisze post pod postem. Ale może zainteresuję kogoś tym tematem.

Jak w poprzednim poście wspomniałam, postanowiłam sięgnąć po kryminał. Wybrałam "Przewieszenie" Remigiusza Mroza. Moje odczucia po przeczytaniu tej powieści? Pierwszy raz spotykam się z taką serią powieści kryminalnych, gdzie następna część jest kontynuacją poprzedniej. Czytając drugą część przygód Forsta zastanawiałam się czym Autor się kierował, że coś takiego powstało? I to zakończenie... Aż chce się sięgnąć po kolejną część. 😀 Jeżeli ktoś nie czytał powieści Mroza to polecam. Zarzucają Mu wiele, ale jak dla mnie poza drastycznymi scenami mordobicia, książki są świetne. Niebawem sięgnę po trzecią część z serii o komisarzu. 😀

Aktualnie czytam "Narzeczoną na dłużej" Moniki Serafin. Pierwszą część przeczytałam w czerwcu bądź lipcu ubiegłego roku. Wkurzyłam się niesamowicie, bo nie rozumiałam jak można zakończyć powieść w taki sposób w jaki zakończyła Autorka. Mieliśmy do czynienia z dwójką dorosłych osób która choć bardzo się kochała, nie potrafiła sobie tego wyznać i jak wiadomo ich drogi się rozeszły. Tak, już zepsułam całą atmosferę, ale pomimo tego zachęcam do przeczytania obu części. Bo żadne drogi które zostają połączone nie rozejdą się jeżeli mają iść w jednym kierunku. 😀

Gressil

Administrator
Członek Załogi
Administrator
Moderator
VIP
Punkty reakcji
500
Ja się powoli przymierzam do ośmioczęściowej Mrocznej Wieży Kinga ale póki co udało mi się kupić 5 książek. Jak trafię na pozostałe 3 to wezmę się za dłuuugą lekturę.

glowonog

feniks
Punkty reakcji
53
Ostatnio jako coś lekkiego w ramach odpoczynku przeczytałem 2 księgi Tajemnice dworu sułtana, Hurrem, Ruska odaliska. Czy jakoś tak, nie znam nawet autora, książki były natchnieniem dla twórców "wspaniałego stulecia", który to serial bardzo mi się podobał. Książki fajne, 2 księgi akurat w całości opowiadały losy Hurrem, które mnie interesowały. Opowieści o innych kobitkach nie czytałem, bo mnie nie interesują.

No a teraz, już jakby odcinając się od powieści, bo uważam, że trochę ogłupiają, zacząłem czytać książkę "Ostatni bastion umysłu", autorstwa Garriego Kasparowa.

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Punkty reakcji
48
Miasto
Dzielnica Łódzka
"Wierny czytelnik" Max Seeck

Fiński kryminał, który trzyma w napięciu. Jest sprawa kryminalna, seryjny zabójca i... masa zagadek do rozwiązania. Myślę że jeżeli ktoś lubi kryminały w których każdy następny rozdział wnosi więcej niewiadomych do śledztwa, a w związku z tym pojawia się więcej pytań to ta książka będzie dla niego idealna.

Osobiście jestem w trakcie czytania powieści, więc oceny wystawiać nie będę, ale przyznaję że jest ciekawa. 🙂

Do góry