Jaką czytasz książkę?

scandal

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2007
Posty
271
Punkty reakcji
1
Wiek
43
A u mnie teraz na tapecie świetna, nowa książka Clary Sanchez (autorka 'Skradzionej') - 'Widok z nieba'. Polecam na coraz chłodniejsze wieczory, pod kocykiem, z gorącą herbatą, czyta się rewelacyjnie :)
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Carlos Ruiz Zafón - Cień wiatru, po raz drugi :)
Kończę też After. Ocal mnie Anny Todd.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Carlos Ruiz Zafón - Gra Anioła
E. L. James - Grey
I skończyłam After. Bez siebie nie przetrwamy Anny Todd, ostatni tom serii (uff, w końcu...)
 

Heria

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2015
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Łódź
"Dziewczyny z Syerii" Anna Herbich. W brew pozorom to nie jest zagraniczna autorka ;) Polecam. Historie są wciągające i trzeba je dozować :)
 
M

MacaN

Guest
Po Bożych Bojownikach czas na " Lux perpetua " Sapkowskiego, a zatem ostatni tom trylogii husyckiej opisywanej na moich pięknych dolnośląskich terenach :)
 

domin89

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Nadrabiam "Kod Leonarda Da Vinci". Po obejrzeniu filmu mnie zaciekawiło.
 
Dołączył
19 Listopad 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wyspy Naftalinowe to prawdziwa beczka śmiechu osadzona w epoce „późnego Gierka”, a więc w socjalistycznej rzeczywistości, jednakże widzianej oczyma dziecka. Przewidziana jest dla czytelników w wieku od 8 - 108 lat. Każdy, zwłaszcza „nastoletni –czterdziestoletni”, odnajdą tu nie tylko humor i zabawne dialogi, ale również zapomnianą cząstkę siebie – radosną i beztroską.

Właśnie zaczęłam czytać Łosoś Ala Africa M. Krupy - takiej książki już dawno nie czytałam. Takiej dawki humoru, nie miałam okazji już dawno otrzymać
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Resortowe dzieci . Naszym kraju rządzą Resortowe dzieci lub Czerwone Dynastie. Osoby których rodzice służyli komunizmowi zyskali wspaniałe majątki , awanse , stanowiska , paszport i to pozwalało zarabiać w innych państwach lub kupować tam towary które w kraju są nie dostępne a zwykli obywatele nie dostawali paszportów . Korzystają ich dzieci i wnukowie bo zyskali majątki po rodzicach i zyskali też stanowiska np Ojciec Palikota był aktywistą komunistycznym i dzięki temu mógł kupować firmy bo w latach 90 tylko aktyw komunistyczny kupował zakłady bo dzięki wierności poprzedniemu systemowi mieli majątki i wtedy też pojawiły się młode osoby które nagle zyskiwały majątki i te osoby miały majątki dzięki temu że należały do rodów komunistycznych .
Warto przeczytać książkę Resortowe Dzieci bo pokazują dokumenty które udowadniają że naszym kraju rządzą rody donosicieli i agenci . Pełno jest ich w biznesie i mediach a sądach i prokuraturach też jest ich pełno . Później ich dzieci mają majątki i karierę . Monika Olejnik jej ojciec był agentem SB i za to był ambasadorem . Jego córka mogła pracować w mediach . Sama donosiła na pierwszego męża i dzięki temu mogła zwiedzała świat . Dziś pracuje TVN . Bez ojca agenta nie zrobiła by kariery .
Prezentuje niski poziom , Kłoci się gośćmi , przerywa im , powtarza te same pytania kilka razy i pozwala na kłótnie . Mediach jeśli ktoś nie należy do rodu donosicieli nie zrobi kariery .
Może pracować ale nie będzie wiele zarabiał . Jeśli nie ma rodziny donosicieli nie zrobi kariery a zdobycie pieniędzy na życie będzie bardzo trudne . Dostanie pracy bardzo trudne.Ojciec Kulczyka współpracował z komunistami i za to mógł wyjeżdżać zagranice. Widać to w TVP. Kraśko jego dziadek był komunistą a ojciec za Gierka odpowiadał za wiadomości. Jego syn za to kieruje TVP .
Podają okładanie źródła jakich korzystali i wyjaśniają kim były dane postaci które pojawiły się się książce i ich rodzice. Obalają mit Polityki które kreuje że była niezależna od władz. Na początku pracowało tam wielu osób które 2 RP popierały komunizm. Później donosiciele i donosili na siebie a skrajnych przypadkach donosili na własnych rodziców a ich dzieci robiły to samo. Państwo komunistyczne kontrolowało też rynek wydawniczy. Po upadku komunizmu z tym wydawnictwem zrobiono przekręty. Pracownicy mogli stworzyć spółki i za darmo dostali własną firmę. Większość była fikcyjna i później sprzedali je obcym a zyskali na tym Niemcy.
Sprzedawali też prawie za darmo budynki i drukarnię . Polityka i Trybuna anulowano im długi i dostali dotację . Prasa Solidarnościowa i inne środowiska nie zostały dopuszczono do prywatyzacji. Solidarność powinna dostać za darmo budynek po Trybunie . Po przeczytaniu tej książki szokują fakty na temat właściciela Polsatu.
Po małżeństwie zmienił nazwisko i można zadać pytanie czemu to zrobił.
Niemczech został zatrzymany przez drogówkę i miał fałszywe prawo jazdy i 3 fałszywe paszporty . Austria poszukiwała go za przemyt papierosów . Nie wiadomo jak zdobył majątek bo zawszę miał walizkę pieniędzy . Taka osoba nie powinna dostawać zgody by stworzyć telewizję i pomimo tych faktów stworzył Polsat. Rywin powiedział do Michnika że służby załatwiły mu stworzenie tej stacji bo nie zgadzały się by Włoch stworzył własną telewizję . Właściciel Polsatu nie miał by szans uczciwe rywalizacji. Urzędnicy wiedzieli że złamał prawo w Niemczech i Austrii .
 

Leonardo7

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2015
Posty
84
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Płock
Obecnie czytam "Pentagram" Jo Nesbo, czyli kolejną część przygód mojego ulubionego detektywa - Harrego Hole.
 
Do góry