Jaką czytasz książkę?

songostylizator

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Warszawa
Ostatnio czytalem Inferno by D. Brown :) Kto lubił jego klimaty polubi i tą powieść aczkolwiek wydaje mi się, że jest ona zbyt...sensacyjna ;)
 

Amber

zjadłabym coś..
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
942
Punkty reakcji
419
Invictum napisał:
E.L. James - Nowe oblicze Greya
Ja także właśnie to czytam. Jak wrażenia po lekturze tej oraz poprzednich części?
Trzecia część to już trochę więcej niż parzenie się bohaterów na co drugiej stronie ale jednak czasami odnoszę wrażenie, że to już gdzieś czytałam. Ciężko mi ocenić bo niby seria jest strasznie infantylna, same ohy i ahy, zdarzają się dialogi typu:
- co ci jest
- nic
- no powiedz...itp.
Ale z drugiej strony nie mogę powiedzieć, że po przeczytaniu pierwszej nie byłam ciekawa co będzie w drugiej części. No i muszę przyznać, że jestem ciekawa ekranizacji.
A jakie Ty odnosisz wrażenia?
 
Q

Quest 281249

Guest
Trzeciej części jeszcze nie przeczytałam więc się nie wypowiadam. Co do pozostałych 2 - po opowieściach znajomych spodziewałam się czegoś całkiem innego <nieco wyolbrzymiali>, ale zaskoczenie pozytywne. Owszem, seria infantylna, ale mnie się podoba. Zwłaszcza postać Christiana.. może dlatego, że trochę w nim widzę siebie.. ;-; No i ciekawość co będzie dalej zżera... A co do ekranizacji - też jestem ciekawa, ale dobrani aktorzy mi nie pasują, całkiem inaczej sobie ich wyobrażałam.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Mike Carey - Krew nie woda

Co do Greya, jeszcze nie czytałam, ale moja mama w jakieś 4-5 dni pochłonęła 3 tomy. Mówiła, że nie rozumie tej krytyki, że to nie jest książka tylko o jednym, gdzieś tam po drodze nawet się wzruszyła ;) Także jestem ciekawa, co z tego wyszło.
 

Amber

zjadłabym coś..
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
942
Punkty reakcji
419
Przeczytałam wszystkie części Greya. Trochę banalnie się skończyło ;)
Ilusia, przeczytaj, polecam. Każdy powinien sam wyrobić sobie zdanie o tych książkach. A nuż Ci się spodoba :)


Zaczęłam teraz książkę autorki Zmierzchu Stephenie Meyer - Intruz
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Ostatnio przeczytałam kilka książek więc wszystkimi tytułami się podziele:
Abbi Glines - O krok za daleko [Typowe romansidło. Dziwne, ale mnie wciągnęło]
Tehereh Mafi - Dotyk Julii [Fantastyka. Cała seria jednak wciągająca - coś innego, świetne oderwanie się od rzeczywistości]


Greya przeczytałam już dawno. Spodziewałam się czegoś innego po opiniach znajomych, ale generalnie się nie zawiodłam. Ciekawa jestem ekranizacji, więc na razie czekam z niecierpliwością na nią.

Niezgodną Veronica'y Roth zdecydowanie polecam - teraz jest szał na film, ale książka zdecydowanie lepiej wszystko odźwierciedla. Właśnie tego mi ostatnio brakowało - dobrego oderwania od rzeczywistości. Całą serie zdecydowanie polecam :)
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Tahereh Mafi - Dar Julii
Charlaine Harris - Martwy aż do zmroku
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Charlaine Harris - U martwych w Dallas

Serial bardziej mi się podobał, książka nie jest praktycznie w ogóle klimatyczna, postacie są jakieś takie nudne. W serialu jedną z zalet była rola Lafayette, w książce mi go brakuje.
 
Do góry