Jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie?

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1

A ile wyłudzeń nienależnej refundacji za leki było na przestrzeni lat? Co jakiśczas różne media donoszą o takich przypadkach i można sobie o tym poczytać w internecie. Niektórzy farmaceuci/właściciele aptek w porozumieniu z lekarzami kradli pieniądze z NFZ. NFZ ma też swoich kontrolerów, którzy (przynajmniej teoretycznie) czuwają aby nie rozkradano funduszy NFZ. Obecny Minister Zdrowia Adam Niedzielski był kiedyś jakimś kontrolerem w NFZ z tego co wiem. NFZ dopłaca aptece do leków refundowanych aby pacjenci / klienci aptek płacili mniej... i jest to polem do manewru dla oszustów i złodzieji
W ogóle cała ta branża medyczno-farmaceutyczna... Albo nieuczciwy lekarz wysyła pacjenta na płatne prywatne badanie/zabieg a sam pobiera do własnej kieszeni refundację za to ... Najróżniejsze sposoby są na okradanie NFZ czy pacjentów: https://duckduckgo.com/?q=wyłudzali+zwrot+z+NFZ+lekarz+farmaceuta&ia=web
 
Ostatnia edycja:

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
647
Punkty reakcji
79
Miasto
Polska
Ukraińcy twierdzą że Rosjanie nie dbają o swoich zabitych i rannych. Przynajmniej tak twierdzi sztab głowny ukrainy i prezydent ukrainy.
Ale tutaj film ukraiński z ukraińskiego drona , tytuł filmu........Spadochroniarze Rosyjscy zbierają swoich rannych i zabitych z pola bitwy.


Film z Siewierodoniecka który podobno zdobyli żołnierze zbuntowanych republik Donieckich.
Żołnierz informuje że zabili 7 amerykańskich instruktorów-najemników w jakieś fabryce i pokazuje dokumenty jednego z nich.
Żołnierz dziekuje też prezydentowi USA za broń którą zdobywają na ukraińcach.
Swoją drogą hełm który ma na głowie ten żołnierz wygląda jak najnowsze polskie hełmy, być może zdobyczny bo podobno wsród najemników byli też Polacy.
Polski hełm.
Już dawałem ten film ale został usunięty z YT a tutaj jest dodatkowo tłumaczenie na angielski.Ukraińscy żołnierze opowiadają jak ich traktują oficerowie ukraińscy.

Po tym jak AZOV wypuscił cywili z huty Azowstal Rosjanie mogą użyć każdej broni a więc zaczeli używać białego fosforu tak jak Amerykanie w miescie Faludza w Iraku. W Faludzy po tych atakach całe miasto smierdziało spalonym mięsem. No ale tam byli cywile, dużo cywili.
A tutaj zostało samo wojsko ukrainskie.
 

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1
Ruskie kilka lat temu wybudowali ogrodzenie żeby chronić się przed emigrantami z Ukrainy by nie przedostawali się na Krym?
Czyżby Rosjanie zmagali się z falą ukraińskich uchodźców?
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
647
Punkty reakcji
79
Miasto
Polska
Ukrainski żołnierz, ochotnik zwraca się do Zelenskiego o pomoc bo boi się że whrótce będzie w pkrążeniu jak Mariupol.
Mówi że oficerowie ich zostawili że zabici i ranni nie są zabierani z pierwszej lini że Rosjanie strzelają do nich z artyleri,z samolotów z gradów i uraganów . A ich a artyleri i samolotów nie ma.
Prosi o pomoc.
 

BetMan

Zbanowany
Dołączył
29 Grudzień 2021
Posty
119
Punkty reakcji
14
Rosja weźmie Ukrainę na przeczekanie i jak już całkowicie zablokuje im transport na Morzu Czarnym, ma jak w garści wschodnie republiki!
Ukraińcy sami będą błagać o pomoc, jak głód zaglądnie im w oczy a zboże będzie płynąć jako paserka do chętnych państw...
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
647
Punkty reakcji
79
Miasto
Polska
Według USA ukraincy kłamią mówiąć o tym co dzieje się na polu bitwy na ukrainie.
Według ukrainców Rosjanie stracili 30% swoich batalionowych grup bojowych a według USA nic takiego nie nastąpiło.
Ogólnie wygląda że ukraincy mają dużą fantazję i wymyslają z głowy a więc z niczego straty Rosjan.
Według Departamentu Obrony USA armia rosyjska zachowała większość ze 140 batalionowych grup taktycznych (BGT), które przeznaczyła do udziału w operacji. Na Ukrainie ma być obecnie zaangażowanych 106 BGT, przy czym największe zgrupowanie – południowe (operujące pomiędzy Chersoniem a miejscowością Wełyka Nowosiłka w zachodniej części obwodu donieckiego, głównie na kierunku Zaporoża) – liczy ponad 50 BGT. W skład zgrupowania wschodniego (południe obwodu charkowskiego i przygraniczne rejony obwodów donieckiego i ługańskiego) wchodzi ponad 20 BGT, a centralnego (w obwodzie donieckim) – niecałe 20 BGT. Zgrupowanie zachodnie (najprawdopodobniej w prawobrzeżnej części obwodu chersońskiego) ma liczyć ok. 5 BGT. Dobowy wysiłek lotnictwa agresora Amerykanie ocenili na 250 samolotolotów.
Doniesienia Pentagonu o rosyjskich siłach działających na Ukrainie świadczą o tym, że wspólnota zachodnia nie wypracowała jednolitego stanowiska informacyjnego na temat oceny zaangażowania i potencjału agresora. Zapytany wprost o sprzeczności z danymi publikowanymi przez wywiad brytyjski (linia Londynu jest najbardziej zbieżna z przekazami Kijowa) – m.in. niedawnym komunikatem o utracie przez najeźdźców trzeciej części potencjału lądowego – urzędnik Departamentu Obrony oświadczył, że wywiad USA nie dysponuje takimi danymi. Szczególne dysproporcje dotyczą kwestii oceny zaangażowania rosyjskiego lotnictwa. Według Ukraińców ma ono wykonywać 38–65 samolotolotów na dobę, a według Amerykanów – 250. Ci ostatni zaznaczają, że maszyny agresora przebywają w kontrolowanej przez Ukraińców przestrzeni powietrznej krótko, wyłącznie na czas wykonania zadania (dowództwo ukraińskie twierdzi, że piloci nie wchodzą w nią w obawie przed zestrzeleniem). Względna zgodność panuje odnośnie do postępów rosyjskiej ofensywy, które pozostają niewielkie. Z przekazu Pentagonu wynika jednak, że rejony najcięższych starć nie są tożsame z rejonami skupienia największych sił agresora (nieangażowanie w walki części sił rosyjskich na Ukrainie potwierdzają źródła lokalne). Amerykanie podkreślają także odzyskanie przez obrońców kontroli nad częścią miejscowości pomiędzy Charkowem i granicą FR.
Rosja zgodziła się na to by ranni ukraińscy żołnierze z AZOWSTALU w Mariupolu mogli poddać się i zostali wywiezieni do szpitali w republikach separatystycznych, będą tam leczeni.
Jak na razie poddało się niecałe 300 rannych żołnierzy.

Zeleński i ukraińcy płaczą że Rosjanie atakują i niszczą budynki szkół i przedszkoli, tacy barbarzyńcy.... ciekawe dlaczego atakują?
Czyżby ukraińcy lubili robić sobie z przedszkoli, szkół swoje bazy wojskowe?
Ktoś zrobił ciekawy film złożony z filmów zrobionych przez żołnierzy ukraińskich.
 
Ostatnia edycja:

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
647
Punkty reakcji
79
Miasto
Polska
Kolejny film pokazujący żołnierzy ukrainskich z AZOWSTALu którzy się poddają. Jak do tej pory do niewoli poszło około 1000 żołnierzy ukrainskich.

Kolejny film, ale wczorajszy jeszcze z Mariupola. Żołnierze ukrainscy poddają się masowo Rosjanom oraz żołnierzom republiki Donieckiej.
Wsród ukrainców sporo jest kobiet, kobiety te najczęsciej były sanitariuszkami i...... snajperkami. Ale pewnie zadna nie przyzna się że była snajperką bo Rosjanie nienawidzą snajperów, większość zabitych wsród nich to ofiary własnie snajperów.
Tutaj pani Tamara twierdzi że jej specjalność wojskowa to chemik służy w wojsku od 2018 roku ale mówi też że tak naprawdę była dowódcą BRDM,kołowego rozpoznawczego pojazdu opancerzonego.
Na końcu jest informacja że wojsko republik Donieckich szuka ochotników do służby w ich szeregach ,..... może ktoś chętny.xD

A tutaj wojna bez dronów . Zwiadowca kieruje ogniem artyleri Republiki Donieckiej, wszystko dzieje się w Donbasie.
Taka standartowa akcja w starym stylu, ale jak widac skuteczna.

I kolejny film z Donbasu, film Chinskiej TV nadającej po rosyjsku. Żolnierze republiki Donieckiej prowadzą operację okrążenia miasta AWDEJEWKA i zgrupowania wojsk ukrainskich liczącego kilka tysięcy żołnierzy. Do pełnego okrążenia potrzeba jeszcze kilka kilometrów ale już teraz jedyna droga ucieczki jest pod ogniem artyleri Rosyjskiej. Film z okolic wioski nazywającej się......Nowy Jork. Tak że trzeba być przygotowanym że wkrótce Nowy Jork będzie zdobyty przez siły Rosyjskie.xD

Żołnierze Rosyjscy prawdopodobnie Specnaz [wojska specjalne] biorą do niewoli żołnierzy ukrainskich.
Wybierają jednego z nich i grają z nim w złego i dobrego policjanta. Jeden udaje że chce ukraincowi urżąć ucho a drugi nie pozwala na to.
Przerażony ukrainiec zaczyna mówić wszystko co wie, pokazuje gdzie są jakie jednostki ukrainskie, jakie mają uzbrojenie.
Jeden z Rosjan zabiera ukraincowi rękawiczki bo jak mówi swoje gdzies zgubił.
Tytuł filmu, gra w złego i dobrego żołnierza.
Niestety film ma już ograniczenia wiekowe.
 

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1
Zanim zaczeła się wojna na Ukrainie, tzn. specjalna operacja wojskowa Rosji w Ukrainie... Rozmowa z ukraińskim ambasadorem w Polsce Andrij'em Bohdanowycz'em Deszczycia https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrij_Deszczycia
14 kwiecień 2021

16 luty 2018

24 luty 2022 - tego dnia o godz. 3.45 rosyjska telewizja wyemitowała wystąpienie prezydenta Rosji Władimira Putina. Putin poinformował w niej, że Rosja rozpoczyna „specjalną akcję militarną"


To i w Krakowie jest jakiś konsulat generalny Rosji?
 
Ostatnia edycja:

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1
Lista 50-ciu najbogatszych Ukraińców z lat 2006–2008 ze strony korrespondent.net
Рейтинг самых богатых украинцев
https://web.archive.org/web/20131212163535/http://files.korrespondent.net/projects/top50

1 Rinat Akhmetov
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rinat_Achmetow
https://en.wikipedia.org/wiki/Rinat_Akhmetov
2 Gennadiy Bogolyubov
https://en.wikipedia.org/wiki/Gennadiy_Bogolyubov
3 Igor Kolomoyskiy
https://en.wikipedia.org/wiki/Ihor_Kolomoyskyi
4 Viktor Pinchuk
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wiktor_Pinczuk
https://en.wikipedia.org/wiki/Victor_Pinchuk
5 Vadim Novinskiy
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wadym_Nowynski
https://en.wikipedia.org/wiki/Vadym_Novynskyi
...

Ad. 2 Gennadiy (Zvi Hirsch) Bogolyubov (ur. 1961/1962) to ukraiński biznesmen-miliarder z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Kontroluje Grupę Prywat wraz z Ihorem Kołomojskim i Ołeksijem Martynowem. Narodowość: ukraińska; Obywatelstwo: Ukraina, Wielka Brytania, Izrael, Cypr
Gennadiy Bogolyubov pochodzi z Dniepru. W 2010 roku Bogolyubov był trzecim najbogatszym Ukraińcem z majątkiem netto w wysokości 5,429 miliardów dolarów.
Interesuje się żelazostopami, petrochemikaliami i finansami oraz jest właścicielem największej kopalni manganu w Australii, Consolidated Minerals.
W kwietniu 2015 r. doniesiono, że ugodził się poza sądem ze swoim rabinem Yonah Pruss, który domagał się ponad 20 milionów funtów w związku z „dwoma dużymi transakcjami dotyczącymi nieruchomości w Londynie”.
Bogolyubov i inny ukraiński miliarder Igor Kołomojski są pozwani przez innego ukraińskiego miliardera Wiktora Pinczuka w sprawie o największe odszkodowanie przed londyńskim Sądem Najwyższym na około 2 mld USD.
Bogolubow założył Fundację Bogolubowa, „organizację charytatywną zakorzenioną w autentycznych wartościach Tory ”. W 2014 roku jego fundacja ufundowała centrum edukacyjne dla historii Żydów w sali wykopanej pod Dzielnicą Muzułmańską Jerozolimy , w której znajdują się głównie szczątki mameluków połączone podziemnymi przestrzeniami z tunelem Ściany Zachodniej . Bogolyubov sfinansował wykopaliska i remont podziemnego obszaru kwotą około. 20 milionów dolarów z własnego majątku. Bogolyubov ufundował Menorah Center , centrum społeczności żydowskiej o powierzchni 56 000 metrów kwadratowych z przylegającą synagogą w Dniepropietrowsku ,Ukraina . Bogolyubov jest żonaty , ma sześcioro dzieci. Mieszka na Belgrave Square w Belgravia , Londyn, Anglia. Prowadził świeckie życie do połowy czterdziestki, kiedy na nowo odkrył judaizm i jest dzisiaj praktykującym Żydem. W The Guardian doniesiono , że Bogolyubov uzyskał obywatelstwo cypryjskie w 2016 r. w ramach programu „Złotej wizy”, „w wyniku dokonania przez niego znacznych inwestycji w kraju (za pośrednictwem niektórych firm) i pełnej zgodności z wymogami prawnymi w czas".
W listopadzie 2017 roku Bogolyubov oficjalnie oświadczył, że jest obywatelem Ukrainy , Wielkiej Brytanii , Izraela i Cypru . Zaznaczył również, że mieszka w Genewie w Szwajcarii.

Jak zostać obywatelem Europy? https://cudzoziemiec.eu/?q=obywatelstwo_europa
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
647
Punkty reakcji
79
Miasto
Polska
Kolejny film z kapitulacji AZOWSTALU. Rosjanie szukają wsród jeńców banderowców z AZOVA, poznaje się ich po nazistowskich tatuażach.
Do tej pory poddało się już około 1700 ukrainskich żołnierzy w większosci to żołnierze piechoty morskiej którzy byli w garnizonie Mariupol.
W AZOWSTALU zostałi jeszcze członkowie pułku Azov praktycznie większosc oficerów i sporo niższych rangą.

Jak z cywilnego drona zrobic dron bojowy?

No i AZOV wyszedł z piwnic, widać że to prawdziwi europejczycy, aryjczycy, przynajmniej im się tak wydaje.

Przemówienie prezydenta RP w parlamencie ukrainskim w Kijowie
Przy prezydencie Polski flaga....... ukrainska,,,, to wiele mówi.
Ukraińcy traktują Andrzeja Dudę jak chłopca na posyłki..... traktują tak całą Polskę.
W Polsce wszędzie flagi ukrainskie w Polskim Sejmie więcej barw ukrainskich niż Polskich, w miastach w Polsce podobnie a w Parlamencie ukrainskim podczas przemówienia Polskiego podobno prezydenta brak polskiej flagi.
Czy Andrzej Duda nie ma honoru? Dlaczego pozwala na pomiatanie sobą? Czy on nie wie że jest przedstawicielem Polski?
 

Attachments

  • Duda.jpg
    Duda.jpg
    103,9 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnia edycja:

BetMan

Zbanowany
Dołączył
29 Grudzień 2021
Posty
119
Punkty reakcji
14
Przemówienie prezydenta RP w parlamencie ukrainskim w Kijowie
Przy prezydencie Polski flaga....... ukrainska,,,, to wiele mówi.
Ukraińcy traktują Andrzeja Dudę jak chłopca na posyłki..... traktują tak całą Polskę.
W Polsce wszędzie flagi ukrainskie w Polskim Sejmie więcej barw ukrainskich niż Polskich, w miastach w Polsce podobnie a w Parlamencie ukrainskim podczas przemówienia Polskiego podobno prezydenta brak polskiej flagi.
Czy Andrzej Duda nie ma honoru? Dlaczego pozwala na pomiatanie sobą? Czy on nie wie że jest przedstawicielem Polski?

Aktualnie mamy w Polsce Kaczystan a już niedługo będzie to UkroPol
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
647
Punkty reakcji
79
Miasto
Polska
Jak podaje Osrodek Studiów Wschodnich ukraina ma nową wspaniałą broń, rok 2022 na ukrainie jest rokiem Bandery więc i broń ma nazwę nawiązującą do tego wspaniałego człowieka.
Bandera był wspaniałym i nowoczesnym na tamte lata człowiekiem. Chociaż to nie było wtedy popularne Bandera był czynnym homoseksualistą typu kobiecego. Wyprzedził swoje czasy.
.......................Z kolei dowództwo Operacyjne „Zachód” armii ukraińskiej zaprezentowało pojazdy „Banderomobil” (cywilny samochód terenowy w wersji pick-up przekształcony w nieopancerzoną platformę broni lekkiej) z zamontowanymi amerykańskimi granatnikami automatycznymi Mark 19...................

Jeszcze jeden film z kapitulacji AZOWSTALU. Poddało się tam około 2700 żołnierzy ukrainskich i członków Azova.
Wsrod nich były też kobiety i film ma tytuł. Mariupol, AZOW, kobiety w niewoli.
I jeszcze z kapitulacji, AZOV poddaje się, Republiki Donieckie zdobyły mnóstwo broni.
Swoją drogą w Donbasie szykuje się o wiele większy kocioł niż w Mariupolu i być może do niewoli rosyjskiej wpadnie kilkanascie do dwudziestu tysiecy żołnierzy ukrainskich. Na razie żołnierze ci mają jeszcze jedną drogę do wycofania się ale ta droga jest już pod ostrzałem rosyjskim.
Na dodatek w Siwieredoniecku Rosjanie wysadzili most i ukraincy broniący tego miasta nie bardzo mają jak wycofac się a i nie mogą dostawać zaopatrzenia i pomocy. Drugi miejscowy most rozpadł się jeszcze w czasie pokoju bo nie był remontowany od 50 lat.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
563
Punkty reakcji
39
Wiek
39
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Ja powiem w taki sposób.
Cała Europa Zachodnia i USA, wraz z Polską "szczekają", że brzydko to tak wyrażę na Putina, na Rosję, bo "niby napadł na Ukrainę", a ja uważam, że wcale nie, a tylko chodzi o ochronę republik w Donbasie i o Krym, bo Rosja uznała niepodległość tychże "republik".
No i przede wszystkim zakończenie walk w Donbasie, które trwały przez 8 lat i dlatego trzeba było w końcu zaprzestać zniszczeń tam dokonywanych, po obu stronach i niepotrzebnej śmierci cywili.
I to Rosja, na prośbę zresztą przywódców dwóch republik postanowiła uczynić, uznając niepodległość i chronić przed armią ukraińską, która też była i jest uzbrojona, i to z broni różnego rodzaju z krajów Europy Zachodniej i USA i tak samo używając broni, zabijała cywili.
Nie biła się tam tylko jedna strona, ale dwie strony i po obu stronach były przez 8 lat straty i zabijanie.
Więc, jak można winić tylko stronę Rosji?
Trzeba najpierw coś dobrze wiedzieć na ten temat i pomyśleć, a potem dopiero obwiniać kogoś.
Bo to nie tylko sami separatyści tam używali broni i nie bili się sami ze sobą.

Po co Putin miałby tyle ryzykować i stracić, zajmując całą Ukrainę? Jakoś nie bardzo wierzę, że chciałby aż tyle ryzykować, a głupi nie jest.
Natomiast: demilitaryzacja armii ukraińskiej, z broni i sprzętów wojskowych to nie jest to samo, co zajęcie Ukrainy i włączenie tego kraju do Rosji.
Chodzi o zakończenie walk w Donbasie, żeby rząd ukraiński już zaprzestał wysyłania wojsk ukraińskich na Donbas, bo to też było zagrożenie dla mieszkańców republik.
Zresztą, w Donbasie ginęli ludzie, a to było niepotrzebne.
Przez 8 lat tam, szacunkowo mogło tam zginąć z dwadzieścia tysięcy ludzi, po obu stronach.
Ale nie znam dokładnej liczby zabitych tam ludzi.

Ale teraz inna kwestia.

Wszyscy tak teraz walą na tą Rosję: "Zły Putin. Zła Rosja" i tak dalej, a dużo ludzi nie zna prawdy, bo są "karmieni" fałszywymi informacjami z mediów, a przecież nie można wierzyć we wszystko, co pokazują media na temat wojny i sytuacji na Ukrainie.
Jest sporo przeinaczań w mediach na ten temat i to jest celowo robione przez dziennikarzy, aby odbiorcy wierzyli we wszystko, że wszystkiemu ma być winna Rosja i tylko Rosja...
Przecież to jest trochę... rozdmuchiwane, bo Rosja w czymś wadzi Zachodowi, a oni się odgrywają na Rosji.
I w tym celu nawet zachodnie media potrafią: manipulować i przeinaczać, a oskarża się tylko zawsze Rosję: "W Rosji jest tylko propaganda i propaganda i nic więcej".
A inne kraje w Europie to są "święte" i nie mają sobie nic do zarzucenia.

No a ja teraz czytam informację, że z kolei Chiny, jako potężne państwo z armią i z największą liczbą ludności świata zamierzają zająć Tajwan, a to jest Wyspa.
Już chińskie wojsko przeprowadza jakieś ćwiczenia blisko tej Wyspy: na lądzie i na Morzu.
Przywódca chiński rządzi komunistycznym krajem, który jest zbliżony mentalnie do Rosji i to są dwaj, najwięksi sojusznicy.
Zresztą, wojska rosyjskie ćwiczyły razem z wojskami chińskimi, tworząc razem najpotężniejszą armię świata, która przewyższa nawet armie USA, liczebnie przede wszystkim.
No to w takim razie, przywódca chiński też jest zły, jak Putin, bo tak samo zamierza zająć Tajwan, jako państwo oddzielne, z własnym rządem.
Chiny też są złe i podłe, bo robią to samo, co i Putin?
Czym się to różni od Rosji i działania Putina?
Dlaczego Polska, Zachód Europy na Chiny nie "szczeka", a są informacje w mediach na temat tego, że Chiny się przygotowują na zbrojne zajęcie Tajwanu i w zarówno Europie Zachodniej, jak i w Polsce o tym wiedzą?
To tylko jest Putin zły i Rosja jest zła, bo Ukraina graniczy z Polską i to jest Nasz sąsiad, no to trzeba widzieć tylko Ukrainę "jaka to biedna ta Ukraina... ".
Ale jak Chiny zajmą Tajwan, nawet zbrojnie i tam zginie wielu ludzi, to już Polski to nie będzie obchodziło, ani Europy Zachodniej, bo to jest bardzo daleko od Europy Zachodniej.
A mało tego, to z nieoficjalnych informacji wiem, że chiński wywiad miał swój udział w sytuacji na Ukrainie, bo rząd chiński dobrze wie, jaka jest sytuacja na Ukrainie i co się tam dzieje.
Ale to tylko sama Rosja jest zła, a Chiny już złe nie są.
Tylko Chiny mogą mieć potężniejszą armię od armii rosyjskiej, bo mają nowocześniejszą armię i lepszy sprzęt wojskowy.

Poza tym, mimo że Chiny by tego dokonały, atak na Tajwan, to przecież nikt nie zrezygnowałby z produktów i towarów chińskich i nikt nie zaprzestałby współpracy z chińskimi firmami, bo Chiny są potęga gospodarczą całego świata.
No i to jest kraj komunistyczny, gdzie też panuje reżim, ale nie da się z Chin zrezygnowac, tak jak z Rosji.

To już jest trochę co innego.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
180
Punkty reakcji
5
Jak podaje Osrodek Studiów Wschodnich ukraina ma nową wspaniałą broń, rok 2022 na ukrainie jest rokiem Bandery więc i broń ma nazwę nawiązującą do tego wspaniałego człowieka.
Bandera był wspaniałym i nowoczesnym na tamte lata człowiekiem. Chociaż to nie było wtedy popularne Bandera był czynnym homoseksualistą typu kobiecego. Wyprzedził swoje czasy.
.......................Z kolei dowództwo Operacyjne „Zachód” armii ukraińskiej zaprezentowało pojazdy „Banderomobil” (cywilny samochód terenowy w wersji pick-up przekształcony w nieopancerzoną platformę broni lekkiej) z zamontowanymi amerykańskimi granatnikami automatycznymi Mark 19...................

Jeszcze jeden film z kapitulacji AZOWSTALU. Poddało się tam około 2700 żołnierzy ukrainskich i członków Azova.
Wsrod nich były też kobiety i film ma tytuł. Mariupol, AZOW, kobiety w niewoli.
I jeszcze z kapitulacji, AZOV poddaje się, Republiki Donieckie zdobyły mnóstwo broni.
Swoją drogą w Donbasie szykuje się o wiele większy kocioł niż w Mariupolu i być może do niewoli rosyjskiej wpadnie kilkanascie do dwudziestu tysiecy żołnierzy ukrainskich. Na razie żołnierze ci mają jeszcze jedną drogę do wycofania się ale ta droga jest już pod ostrzałem rosyjskim.
Na dodatek w Siwieredoniecku Rosjanie wysadzili most i ukraincy broniący tego miasta nie bardzo mają jak wycofac się a i nie mogą dostawać zaopatrzenia i pomocy. Drugi miejscowy most rozpadł się jeszcze w czasie pokoju bo nie był remontowany od 50 lat.
Startegicznie nie ma to większego znaczenia , wojska ukraińskie mogą się poprostu wycofać i wtedy front się ustabilizuje i defakto Rosja zostanie całkowicie zatrzymana.
Obecna taktyka Ukrainy działa tak , że Rosja ma bardzo duże straty , mówiąc kolokwialnie rosyjscy żołnierze są mieleni . Nawet jakby zdobyli Siewierodonieck to na zasadzie wycofania się Ukraińców , ale w między czasie gra na jak największe straty Rosji . Poz tym mogą wycofać główne siły. z obszaru i potem zostawić tam 5-7 tyś żołnierzy którzy będą się bronić w oblężeniu w celu wiązania sił rosyjskich i zadawania im ogromnych strat jak w mariupolu.
Ale osobiście uważam że ofensywa Rosji będzie zastopowana , Rosjanie zrobili wyłom bo musieli Ukrianińcy przenieść siły swoję nad Doniec , ale widać na mapie , że ofensywa , jest już stopowana , coś jak wyłom z Izium to wygląda. Poza tym Rosja już na bardzo małej liczbie kierunków atakuje tak naprawdę już tylko są walko o Siewierodonieck , armia Rosyjska traci zdolności do ataku powoli.

Teoretycznie teraz powinni jak najszybciej Ukrianińcy zrobić ofensywę w stronę Berdiańska i mariupola by odciąć Krym od Rosji. Oraz ofensywa na Cherson by odciąć siły rosyjskie od Krymu. Wtedy można byłoby uznać że Rosja nie osiągnęła nic. Teraz ma defakto tylko jedno osiągnięcie droga z Krymu do Rosji i to wszystko.
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
647
Punkty reakcji
79
Miasto
Polska
Startegicznie nie ma to większego znaczenia , wojska ukraińskie mogą się poprostu wycofać i wtedy front się ustabilizuje i defakto Rosja zostanie całkowicie zatrzymana.
Obecna taktyka Ukrainy działa tak , że Rosja ma bardzo duże straty , mówiąc kolokwialnie rosyjscy żołnierze są mieleni . Nawet jakby zdobyli Siewierodonieck to na zasadzie wycofania się Ukraińców , ale w między czasie gra na jak największe straty Rosji . Poz tym mogą wycofać główne siły. z obszaru i potem zostawić tam 5-7 tyś żołnierzy którzy będą się bronić w oblężeniu w celu wiązania sił rosyjskich i zadawania im ogromnych strat jak w mariupolu.
Akurat największe straty to mają ukraincy bo Rosjanie mielą ich artylerią. Rosjanie nie atakują tylko godzinami, dniami ostrzeliwują artylerią a potem wchodzą na tereny na których nie ma już ukrainców.... tych żywych. Albo czekają aż sami się poddadzą. W Mariupolu Rosjan było mniej niż ukrainców, zresztą tak wszedzie jest. Na przykła w Mariupolu w pewnej fabryce 30 Rosjan atakowało ponad 300 ukrainców i ukraincy byli w szoku gdy poddali się i zobaczyli kto ich atakował. Co prawda Rosjanie mieli wsparcie czołgów i artyleri.
Ogólnie straty ukrainców w tej fazie są o wiele wyższe niż Rosjan. A Siwerodoniec już jest praktycznie otoczony jedyną drogą ucieczki jest jedna droga gruntowa cały czas pod ostrzałem artyleri rosyjskiej. Do tego zerwane mosty i ci z pierwszej lini nie mogą się już wycofac, muszą poddac się albo zginąć.
Można przyjąć że w częsciowym okrązeniu jest około 20.000 żołnierzy ukrainskich i oni nie będą bać się niewoli tak jak AZOV bo nie są zbrodniarzami wojennymi tak jak banderowcy z AZOVA. I to są elitarne odziały ukrainskie, żołnierze zawodowi a nie obrona terytorialna.

Tak teraz walczą rosjanie, artyleria i zostają trupy ukrainców.

A to komentarz Osrodka Studiów Wschodnich.
Komentarz


  • Jednostki rosyjskie i wchodzące w ich skład tzw. doniecka i ługańska milicje ludowe odcięły siły obrońców w rejonie Siewierodoniecka – ostatniej części obwodu ługańskiego pod kontrolą ukraińską. Walki na drodze Lisiczańsk–Bachmut uniemożliwiają dostarczenie wsparcia i zaopatrzenia (w tym pomocy humanitarnej) oraz ewakuację, które już w poprzednich tygodniach miały znacząco ograniczony charakter ze względu na prowadzony przez agresora ostrzał artyleryjski. Alternatywne połączenie sił ukraińskich w rejonie Siewierodoniecka z resztą zgrupowania, czyli trasa Zołotariwka–Siewiersk, to wąska droga lokalna o zbyt małej przepustowości jak na linię zaopatrzenia dla zgrupowania szacowanego na kilkanaście tysięcy żołnierzy oraz dla co najmniej kilkudziesięciu tysięcy cywilów. Z obu stron znajduje się także w zasięgu wrogiej artylerii. Choć odzyskanie przez obrońców kontroli nad drogą Lisiczańsk–Bachmut obecnymi siłami należy uznać za mało prawdopodobne (nie dysponują dostateczną ilością ciężkiego uzbrojenia do przeprowadzania skutecznych kontrataków), to nie oznacza to jeszcze otoczenia i kapitulacji zgrupowania. Zależnie od decyzji dowództwa może ono podjąć próbę przebicia się w kierunku zachodnim, lub – wzorem ostatnich tygodni obrony Mariupola – wiązać przez możliwie długi czas siły nieprzyjaciela.
 
Ostatnia edycja:

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
180
Punkty reakcji
5
Akurat największe straty to mają ukraincy bo Rosjanie mielą ich artylerią. Rosjanie nie atakują tylko godzinami, dniami ostrzeliwują artylerią a potem wchodzą na tereny na których nie ma już ukrainców.... tych żywych. Albo czekają aż sami się poddadzą. W Mariupolu Rosjan było mniej niż ukrainców, zresztą tak wszedzie jest. Na przykła w Mariupolu w pewnej fabryce 30 Rosjan atakowało ponad 300 ukrainców i ukraincy byli w szoku gdy poddali się i zobaczyli kto ich atakował. Co prawda Rosjanie mieli wsparcie czołgów i artyleri.
Ogólnie straty ukrainców w tej fazie są o wiele wyższe niż Rosjan. A Siwerodoniec już jest praktycznie otoczony jedyną drogą ucieczki jest jedna droga gruntowa cały czas pod ostrzałem artyleri rosyjskiej. Do tego zerwane mosty i ci z pierwszej lini nie mogą się już wycofac, muszą poddac się albo zginąć.
Można przyjąć że w częsciowym okrązeniu jest około 20.000 żołnierzy ukrainskich i oni nie będą bać się niewoli tak jak AZOV bo nie są zbrodniarzami wojennymi tak jak banderowcy z AZOVA. I to są elitarne odziały ukrainskie, żołnierze zawodowi a nie obrona terytorialna.

Tak teraz walczą rosjanie, artyleria i zostają trupy ukrainców.

A to komentarz Osrodka Studiów Wschodnich.
Ukraińcy mają mniejszą ilość śmierci bo lepiej działa ich system opieki nad rannymi. W zbliżony sposób co w armiach NATO ,ale wyłączonych z walki prawdopodobnie jest też sporo. Natomiast Rosja słabo dba o żołnierzy i ma dużo zgonów plus wyłączenia z bitwy itp.
Obie strony ogólnie się ostrzeliwują artylerią , natomiast wojska rosyjskie prowadzą szturm na Siewierodonieck również siłami lądowymi i ponoszą również bardzo duże straty. Też trzeba pamiętać , że to Rosja prowadzi ofensywę , więc straty i problemy ze zdobyciem terenu obciążają Rosję tu też wchodzi zniszczenia armii Ukriańskiej , zupełnego przełamania pozycji obronnych a tego typu rzeczy nie mają miejsce.
Rosja ponosi większe straty od Ukrainy bo jest stroną ofensywną. Generalnie to nic wielkiego się nie dzieje m froncie. Rosja będzie coraz bardziej tracić zdolności do ataku już nawet w rejonie Donbasu atak jest głównie w celu zdobycia Siewierodoniecka i od strony popasnej. Jak tak będą tracić żołnierzy to może ten kierunek ograniczyć się już tylko na atak na Siewierodonieck.
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
647
Punkty reakcji
79
Miasto
Polska
Ukraińcy mają mniejszą ilość śmierci bo lepiej działa ich system opieki nad rannymi. W zbliżony sposób co w armiach NATO ,ale wyłączonych z walki prawdopodobnie jest też sporo. Natomiast Rosja słabo dba o żołnierzy i ma dużo zgonów plus wyłączenia z bitwy itp.
A piszesz to na podstawie informacji podawanych przez ukrainców?
Rosja ponosi większe straty od Ukrainy bo jest stroną ofensywną.
To jest dziwna wojna, Rosja jest stroną ofensywną ale Zelenski podał że ukraina ma 700 tysiecy żołnierzy pod bronią. USA podały tego samego dnia że Rosjan na ukrainie jest........ 80 tysięcy. Wygląda że 80 tysięcy Rosjan atakuje armię liczącą 700 tysięcy żołnierzy.
Tak ze Rosjanie nie mogą nacierać tak jak ty sobie to wyobrazasz, nie dali by rady, czapkami by ukraincy ich nakryli.
Rosjanie po prostu mielą ukrainców z artyleri, samolotami i gdy wkraczają tam już ukrainców nie ma.
Sa oczywiscie wpadki jak przeprawa przez Doniec gdzie to ukraincy to samo zrobili Rosjanom. Ale to był błąd dowódców rosyjskich. I sami Rosjanie byli w szoku ze to się stało.
W tej chwili jak kilka dni temu podali amerykanie tych 80 tysiecy Rosjan plus 30-40 tysiecy separatystów atakuje armię 700 tysięczną.
Tego w historii jeszcze nie było. Do tej pory uważało się że to strona atakująca musi miec przewagę najlepiej co najmniej trzykrotną.
A tutaj na 1 Rosjanina jest 6 ukrainców i to Rosjanie atakują...... i przejmują teren.
Ogólnie wszystko co mówią i piszą ukraincy trzeba dzielić na 3-4 tacy są wiarygodni. Z informacji podawanych przez ukrainców zestrzelili już prawie 300 samolotów rosyjskich tylko nie ma wraków po tych samolotach. Doszło do tego że sztab armii ukrainskiej dawał fragmenty gier komputerowych i informował że to walki między samolotami Ukrainy i Rosjii. Oczywiscie ukraincy wygrali.
A tutaj jeńcy z Donbasu z miasta Liman , miasto już w większosci w rekach Rosjan.
Pierwszy mówi że było ich 16 i byli w piwnicach koscioła, ostrzał był taki że bali się uciekać i uznali ze bezpieczniej będzie zostac i poddać się .
Jak usłyszeli pojazdy Rosjan wyszli z kosciola i poddali się, zostali związani i żyją.

Drugi ranny żolnierz był w jakims okopie było ich około 20 i cały czas byli ostrzeliwani artylerią. Mówi że miał tylko automat i 4 magazynki. Jak zobaczyl pojazdy rosyjskie zaczął uciekac już bez broni bo ją wyrzucił ale Rosjanie go zobaczyli i wzieli do niewoli.

Swoją drogą jak przeczytałem o tej wzorowej służbie medycznej ukrainskich wojsk to sobie przypomniałem[nie wiem dlaczego] film który oglądałem na YT.
To był film zrobiony przez separatystów i tam był krótki urywek jak separatysci idą z operatorem wojennym i mijają miejsce gdzie leży trup ukrainskiego żołnierza którego własnie zjada pies. Psa przegnali i poszli dalej. Jak się potem okazało fragment z psem miał 12 sekund.

Skąd wiem że 12 sekund? Bo niedawno trafiłem na ukrainski film na YT gdzie własnie był ten fragment z psem jedzącym ciało żołnierza i tam było ze to ciało rosyjskiego żołnierza. I cały film trwał 12 sekund i był fragmentem z filmu separatystów Donieckich.Tak ukraincy robią propagandę.
Z zabitego ukrainca zrobili rosjanina i dali tytuł, psy jedzą ciała żołnierzy rosyjskich.

A to ciekawy rosyjski kanał na YT, dlaczego ciekawy? Ciekawy bo to jeden nielicznych nie zbanowanych blogerów rosyjskich, I dlaczego YT go nie banuje? Bo to kanał amerykański, rosjanin mieszka podobno na Florydzie jest obywatelem USA ale jest 100% wielbicielem Putina.
On nigdy nie ma wątpliwosci, wszystko co robią rosjanie jest OK i nie ma żadnych błędów w prowadzeniu wojny.
Jego kanal po zbanowaniu innych Rosjan rośnie w siłę i jest teraz chyba najbardziej popularnych rosyjskim kanałem informującym o działaniach na froncie.
Wykorzysłał sytuację że jego YT boi się banować bo jest z USA i stał się liderem, jego filmy mają już po kilkaset tysięcy wyswietleń dziennie.
Taka ciekawostka, gorszy towar wyparł lepszy. Kanały rosyjskie które w zasadzie nie w 100% popierały Putina zostały zbanowane a kanał zabetonowanego wielbiciela Putina ma się świetnie i rośnie w siłę.
 
Ostatnia edycja:

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
647
Punkty reakcji
79
Miasto
Polska
A tutaj polska strona ktora codziennie przedstawia na mapie wydarzenia na froncie.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
180
Punkty reakcji
5
A piszesz to na podstawie informacji podawanych przez ukrainców?

To jest dziwna wojna, Rosja jest stroną ofensywną ale Zelenski podał że ukraina ma 700 tysiecy żołnierzy pod bronią. USA podały tego samego dnia że Rosjan na ukrainie jest........ 80 tysięcy. Wygląda że 80 tysięcy Rosjan atakuje armię liczącą 700 tysięcy żołnierzy.
Tak ze Rosjanie nie mogą nacierać tak jak ty sobie to wyobrazasz, nie dali by rady, czapkami by ukraincy ich nakryli.
Rosjanie po prostu mielą ukrainców z artyleri, samolotami i gdy wkraczają tam już ukrainców nie ma.
Sa oczywiscie wpadki jak przeprawa przez Doniec gdzie to ukraincy to samo zrobili Rosjanom. Ale to był błąd dowódców rosyjskich. I sami Rosjanie byli w szoku ze to się stało.
W tej chwili jak kilka dni temu podali amerykanie tych 80 tysiecy Rosjan plus 30-40 tysiecy separatystów atakuje armię 700 tysięczną.
Tego w historii jeszcze nie było. Do tej pory uważało się że to strona atakująca musi miec przewagę najlepiej co najmniej trzykrotną.
A tutaj na 1 Rosjanina jest 6 ukrainców i to Rosjanie atakują...... i przejmują teren.
Ogólnie wszystko co mówią i piszą ukraincy trzeba dzielić na 3-4 tacy są wiarygodni. Z informacji podawanych przez ukrainców zestrzelili już prawie 300 samolotów rosyjskich tylko nie ma wraków po tych samolotach. Doszło do tego że sztab armii ukrainskiej dawał fragmenty gier komputerowych i informował że to walki między samolotami Ukrainy i Rosjii. Oczywiscie ukraincy wygrali.
A tutaj jeńcy z Donbasu z miasta Liman , miasto już w większosci w rekach Rosjan.
Pierwszy mówi że było ich 16 i byli w piwnicach koscioła, ostrzał był taki że bali się uciekać i uznali ze bezpieczniej będzie zostac i poddać się .
Jak usłyszeli pojazdy Rosjan wyszli z kosciola i poddali się, zostali związani i żyją.

Drugi ranny żolnierz był w jakims okopie było ich około 20 i cały czas byli ostrzeliwani artylerią. Mówi że miał tylko automat i 4 magazynki. Jak zobaczyl pojazdy rosyjskie zaczął uciekac już bez broni bo ją wyrzucił ale Rosjanie go zobaczyli i wzieli do niewoli.

Swoją drogą jak przeczytałem o tej wzorowej służbie medycznej ukrainskich wojsk to sobie przypomniałem[nie wiem dlaczego] film który oglądałem na YT.
To był film zrobiony przez separatystów i tam był krótki urywek jak separatysci idą z operatorem wojennym i mijają miejsce gdzie leży trup ukrainskiego żołnierza którego własnie zjada pies. Psa przegnali i poszli dalej. Jak się potem okazało fragment z psem miał 12 sekund.

Skąd wiem że 12 sekund? Bo niedawno trafiłem na ukrainski film na YT gdzie własnie był ten fragment z psem jedzącym ciało żołnierza i tam było ze to ciało rosyjskiego żołnierza. I cały film trwał 12 sekund i był fragmentem z filmu separatystów Donieckich.Tak ukraincy robią propagandę.
Z zabitego ukrainca zrobili rosjanina i dali tytuł, psy jedzą ciała żołnierzy rosyjskich.

A to ciekawy rosyjski kanał na YT, dlaczego ciekawy? Ciekawy bo to jeden nielicznych nie zbanowanych blogerów rosyjskich, I dlaczego YT go nie banuje? Bo to kanał amerykański, rosjanin mieszka podobno na Florydzie jest obywatelem USA ale jest 100% wielbicielem Putina.
On nigdy nie ma wątpliwosci, wszystko co robią rosjanie jest OK i nie ma żadnych błędów w prowadzeniu wojny.
Jego kanal po zbanowaniu innych Rosjan rośnie w siłę i jest teraz chyba najbardziej popularnych rosyjskim kanałem informującym o działaniach na froncie.
Wykorzysłał sytuację że jego YT boi się banować bo jest z USA i stał się liderem, jego filmy mają już po kilkaset tysięcy wyswietleń dziennie.
Taka ciekawostka, gorszy towar wyparł lepszy. Kanały rosyjskie które w zasadzie nie w 100% popierały Putina zostały zbanowane a kanał zabetonowanego wielbiciela Putina ma się świetnie i rośnie w siłę.
700 tyś. to ilość osób które zostały zmobilizowane , a nie walczące. Ukraina może sobie zmobilizować nawet 2 mln ludzi ,ale jak nie da im broni , czołgów , transporterów itp. to nie będą oni walczyć. Poza tym trzeba ich wyszkolić. Tych żołnierzy jest realnie dużo mniej , poza tym część z nich jest np. w logistyce , i innych formach wsparcia armii.
A co do 80 tyś to myślę że jest to ilość wojska na froncie. Patrząc na straty plus cicha mobilizacja to myślę , że jest to realna ilość wojska. Obecnie już Rosjanie nie mają super dużo tego wojska. Ale oczywiście oprócz tych 80 tyś. jest cała masa ludzi z logistyki o wsparcia żołnierzy walczących , więc w liczbach całokształt jest większa.

A co do strat to wyjdą potwierdzone liczby po wojnie. Ale patrząc na sposób jak się traktuje żołnierzy w armii rosyjskiej to duże straty są realistyczne. Ale narazie ciężko powiedzieć czy zginęło naprawdę 29,4 tyś żołnierzy rosyjskich. Może zginęło ich np 20 tyś. , tak samo trudno powiedzieć ile zginęło Ukrianińcow , ale ilość żołnierzy ukraińskich wyłączonych z armii jest raczej spora. Bo nawet jak ktoś nie zginął to mógł zostać kaleką albo być ranny i mieć rehabilitacje.

Obstawiam że i strona rosyjska i ukrianska są już mocno osłabione tą wojną mam na myśli armię. Ukraińcy się formują ze sprzętu który dostali od innych krajów a rosja ściąga t-62 i t-55 z magazynów.
Ale rosja starcila dużo nowoczesnych czołgów. Miala ich okolo 1850 (nowoczesne czołgi) a myślę , że połowa tej liczby jak nie więcej została zniszczona.
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
647
Punkty reakcji
79
Miasto
Polska
Kolejny film z zbuntowanymi ukrainskimi rezerwistami których wysłano na front i nie dano wody, żywnosci i całkowicie bez pomocy medycznej. Tak Dawid tak mówi tutaj żołnierz. Nie mieli pomocy medycznej, a ty twierdzisz że mają klasy NATO. Oni nawet nie dostawali jedzenia i picia w okopach, wszystko musieli sami sobie załatwiac. Radiostacji nie mieli. Ich ciężka broń to ręczny karabim maszynowy, talerzowy z II wojny światowej i stary CKM Maxim z I wojny swiatowej.
Podejrzewam że na ukrainie ktoś sprzedaje sprzęt woijskowy bo ukraina to przecież 5 największy swiatowy handlarz bronią.
700 tyś. to ilość osób które zostały zmobilizowane , a nie walczące. Ukraina może sobie zmobilizować nawet 2 mln ludzi ,ale jak nie da im broni , czołgów , transporterów itp. to nie będą oni walczyć. Poza tym trzeba ich wyszkolić. Tych żołnierzy jest realnie dużo mniej , poza tym część z nich jest np. w logistyce , i innych formach wsparcia armii.
To oczywiste że tak, ale to Zelenski mówił że ma 700 tysięczną armię ja za nim powtarzam. To ja mam szkolic ukrainców? Ogólnie rezerwisci i na ukrainie i w Rosji są jakoś przeszkoleni bo tam jest lub jeszcze niedawno była zasadnicza służba wojskowa.
A co do 80 tyś to myślę że jest to ilość wojska na froncie. Patrząc na straty plus cicha mobilizacja to myślę , że jest to realna ilość wojska. Obecnie już Rosjanie nie mają super dużo tego wojska. Ale oczywiście oprócz tych 80 tyś. jest cała masa ludzi z logistyki o wsparcia żołnierzy walczących , więc w liczbach całokształt jest większa.
I znów piszesz to co ja, to oczywiste że oprócz tych 80 tysiecy na ukrainie w Rosji jest logistyka która dostarcza broń,żywność, amunicję i zabezpiecza pomoc mędyczną. Ale ja podaje to co podają amerykanie. To niev mój wymysł tylko dane wywiadu USA które zostały podane przez USA, ja nawet nie wiem czy to prawda bo sam nie jestem w stanie tego sprawdzic. Ale wierzę USA bo komuś trzeba.
A co do strat to wyjdą potwierdzone liczby po wojnie. Ale patrząc na sposób jak się traktuje żołnierzy w armii rosyjskiej to duże straty są realistyczne. Ale narazie ciężko powiedzieć czy zginęło naprawdę 29,4 tyś żołnierzy rosyjskich. Może zginęło ich np 20 tyś
Straty są śmieszne, bo jest obliczone że na 1 zabitego dochodzi co najmniej 2-3 rannych. Ukraincy twierdzą że zabili około 30 tysiecy rosjan to wychodzi że minium około 100 tysiecy rosjan jest zabityvh lub rannych! To samo z samolotami itd.
Osrodek Studiów Wschodnich pisząc o tych danym napisał kiedyś że to ku pokrzepieniu serc......... takie dane ku pokrzepieniu serc dla ukrainców.
Ale rosja starcila dużo nowoczesnych czołgów. Miala ich okolo 1850 (nowoczesne czołgi) a myślę , że połowa tej liczby jak nie więcej została zniszczona.
Z tego co czytałem takich w miarę nowoczesnych Rosja miała około 3 tysiące czołgów. Z tego według ukrainców około 1300 stracili.
Oczywiscie dane podane przez ukrainców dzielimy przez 2-3 bo przecież jesli oni podają prawdziwe dane to Rosjanie już praktycznie czołgów nie mają sprawnych. Bo przecież czesc czołgów psuje się też , to normalne. Zawsze około 10-20% sprzetu jest w naprawie lub przeglądach.
A przecież na wojnie sprzęt zużywa zużywa się szybko, nawet jesli nie jest zniszczony przez wroga.
 
Ostatnia edycja:
Do góry