Jak oceniać rząd PiS?

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ty może i skaczesz z radości ale P. Ziobro jest wk. jak tylko można, podgryzała się z nim ile się da a teraz to jego formalny szef
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
dominik5 napisał:
Co Cię mój awatar interesuje? Logo Radia Maryja byłoby lepsze? Demolka pis: Trybunał rozwalony, sądy rozwalone, ordynacja rozwalona, lasy, służba zdrowia, skoki, rozwalone, reputacja międzynarodowa leży i kwiczy. Sankcje i izolacja Polski. Demonstracje faszyzmu nas ulicach 11 listopada, publiczne wieszanie polityków, demolka w prokuraturze, policji, dyskryminacja mniejszości, dyskryminacja kobiet, zamordyzm w urzędach.
Trybunał sam się zniszczył.
Jak udowodnił portal wpolityce dzięki swoim informatorom że
sędziowie Trybunału współpracują że Schetyną i
jego partia a wyroki i ich treść dostają od jego partii .
Podali jego treść a kilka godzin później sędzia
przeczytał dokładnie wyrok jak podali na swojej stronie.
Normalnym państwie proces potwierdził by rację
tej strony lub nie.
Jeśli potwierdzi i jest to prawie pewne
to ci sędziowie powinni stracić prawo do wykonywania zawodów.
Istnienie Trybunału jest absurdem prawnym i logicznym.
Sąd Najwyższy zajmuje się badaniem prawa i każdym
państwie on bada i decyduje o prawie a Prezydent wybiera
jego sędziów .
Absurdem prawym i logicznym jest by
Sejm wybierał osoby które badają jego
decyzję i każdym państwie
którym to dzieje są konflikty a państwach
który robi to sąd Najwyższy nie ma konfliktów .
KOD na swoich protestach robił to samo.
Media to ignorują .

Sprawa lasów jest klasycznym szykanowaniem.
Niemcy zniszczyli prastary las bo pod nim jest
węgiel .
Nie było protestów i procesów
przed sądami.
Media milczą o tym a szczególnie kapitał Niemiecki .
1511048724_by_sarkazmrysunkowy_500.jpg
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Jedna z opinii "tych co się znają" mówi że Morawiecki "porzeźbi" 500+ w taki sposób aby nie otrzymywali go najbogatsi. Jak dla mnie wcale to nie jest głupie. Inna sprawa że rzekomo uważa że powinien być trzeci stopień opodatkowania dla najlepiej zarabiających.
Czy zatem powróci trzeci próg podatkowy?
 
S

serwor

Guest
kszyrztofff napisał:
Jedna z opinii "tych co się znają" mówi że Morawiecki "porzeźbi" 500+ w taki sposób aby nie otrzymywali go najbogatsi.
A może by go tak porzeżbic aby nie dostawali go obcokrajowcy z poza UE? Bo niedlugo będziemy mieli wiecej ukrainców w Polsce niż Polaków.
W końcu w tym programie nie chodzi o to by ukrainców było więcej na świecie.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
serwor napisał:
A może by go tak porzeżbic aby nie dostawali go obcokrajowcy z poza UE? Bo niedlugo będziemy mieli wiecej ukrainców w Polsce niż Polaków.
Ja nie Morawiecki i nie wiedziałem że Ukraińcy jak króliki się rozmnażają.
 
S

serwor

Guest
kszyrztofff napisał:
Ja nie Morawiecki i nie wiedziałem że Ukraińcy jak króliki się rozmnażają.
To już wiesz. Mamy ich już ponad milion w kraju, co roku więcej. Biorą 500+ a przecież nie po to płacę podatki aby szły na ukrainców. No chyba że coś przespałem i ukraina weszła do UE?

Na YT jest sporo ukrainskich filmow w ktorych wyjasnia sie jak dostac 500+ w Polsce.

Oraz jak dostac , załatwic Kartę Polaka, co ciekawe okazuje się że wiekszosc tych co ją dostali nie miało Polskiego pochodzenia.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Z tymi Ukraińcami też mi się to o uszy obiło... kasa leci za wschodnią granicę :/

Co do trzeciego progu opodatkowania - socjalizm w czysty wydaniu. Ja nie wiem, jak oni mogą sie uważać za rządy prawicowe...

( Aczkolwiek póki co da sie to obejść, zakładasz działalność i płacisz podatek liniowy. )
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Są tacy którzy uważają że Premier Morawiecki to:
1 Trochę mniej populistycznego rozdawnictwa
2 Trochę więcej przewidywalności. Raczej nie będzie prac nad ustawami które nie będą zgodne z prawem unijnym(podatek handlowy...
już nie pamiętam co to było ale okazał się niezgodny z prawem unijnym)
3 Być może "że ruszą flagowe pomysły Morawieckiego na budowanie i mobilizowanie rodzimych oszczędności – nowe pracownicze programy emerytalne PPK oraz plan przekazania 75% kasy z OFE na nowe, już w 100% prywatne konta emerytalne Polaków. Być może pojawią się jakieś nowe zachęty do oszczędzania długoterminowego, jak np. zwolnienie z podatku Belki oszczędności trzymanych w jednym miejscu przez dłużej niż 5 lat?"
4 przypuszcza się że Polska będzie miała lepszy PR w Europie. Ma się przez to rozumieć nie wystawianie się na głosowania które przegra "do zera".
Z gorszych wróżb to
1 Obawa że "plan Morawieckiego" trafi do kosza a w najlepszym razie pozostanie w power-poincie. Jest to chyba trochę słuszne gdyż dotąd miała go interesować tylko gospodarka. Wraz z awansem rosną obowiązki a doba wciąż ma te same 24 h.
2 Istnieją obawy co do liczby "Wielkich Budów Socjalizmu" jak np planowany Centralny Port Lotniczy koło Grodziska Mazowieckiego.
Tyle że konieczność istnienia tego portu pewnie się sama obroni co jeśli jednak jeśli wymyśli więcej "państwa w państwie".
Ot np niezależnie czy PZU ma dobrą czy złą ofertę firmy państwowe muszą kupować od PZU polisy. Albo np stanie się faktem połączenie PKO BP i Pekao SA. Jeśli tu ktoś sądzi że banki "dobre bo polskie" zapytam go który to bank polski czy włoski wypłacił
w latach 2010-2017 większe sumy jako dywidendy od zysków.
3 Uważa się że powróci trzeci próg podatkowy dla najbogatszych. I......Frankowicze zostaną pozostawieni samym sobie. Moim zdaniem trochę i słusznie ale wracając do Frankowiczów w wyborach obiecano im "złote góry" a teraz ich..........
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
mistrz Power Pointa to na pewno

ale jak dawał kredyty Solorzowi i jego interesom będąc dyrektorem komercyjnego banku to jakoś się nie głosi
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
biedny Adrian powrócił, teraz dopiero mu Macierewicz pokaże kto tu rządzi
 

Typowy Janusz

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
54
Punkty reakcji
1
Herbatniczek napisał:
biedny Adrian powrócił, teraz dopiero mu Macierewicz pokaże kto tu rządzi

Oby. Duda popadł trochę w nieciekawe towarzystwo. Nie chodzi o to że chciał się uniezależnić (to by było nawet bardzo dobre) ale że uniezależniając się od pisu, nie poszedł swoją drogą, tylko uzależniał się od tajniaków i WSIoków. Takie coś trzeba przecinać i politycznie wypalać. Jeżeli WSIoki przejęliby Dudę, to czym się będzie różnił od Komorowskiego? Jeżeli Duda nazywany jest Adrianem bo słucha pis, czyli obóz który zrobił z niego Prezydenta, to jakie imię należy mu nadać gdy słucha Smolara i Dukaczewskiego? Z dwojga złego wolę Macierewicza, na którego III RP już dawno wydała wyrok, niż świeżaka Dudę.
 
S

serwor

Guest
Typowy Janusz napisał:
Z dwojga złego wolę Macierewicza, na którego III RP już dawno wydała wyrok, niż świeżaka Dudę.
Macierewicz predzej czy pozniej znajdzie sie pod opieką psychiatrow. Tylko co on biedny tam bedzie robil? On tak lubi młodych chłopaków a tam przewaznie starzy ludzie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wtedy Bartuś do niego przyjedzie i będzie z nim siedział w jednym pokoju,
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
wtedy Bartuś do niego przyjedzie i będzie z nim siedział w jednym pokoju,
Bartek to już stary chłop. Był fajny jak miał 16 lat i był asystentem posła. Przeciez to norma brać sobie do biura 16 letnich asystentów, każdy tak robi.
Taki asystent ma dużą wiedzę, jest fachowcem i jest potrzebny w każdym biurze poselskim.
A tak ogólnie to rządy PiS jak do tej pory oceniam jako trochę lepsze od PO.
Było by lepiej gdyby własnie nie paru ministrów w tym rządzie którzy ośmieszają rząd PiSu.
Oczywiscie na pierwszym miejscu jest nasz Antoni.... zawsze gotowy.
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
Cóż mogę napisać? Na polityce się nie znam, ale znam się na medycynie i powiem o problemach których nie rozwiązał rząd pisu, oraz o problemach które sam nam zafundował (bo w działce ochrony zdrowia nie mają się czym pochwalić).

Problemy nierozwiązane:

Niskie nakłady na ochronę zdrowia (BTW służbę to może mieć Xsiążę Radziwiłł w pałacu...) - jesteśmy w ogonie Europy jeśli chodzi o nakłady na "służbę zdrowia" - nie ma za co kupować leków, oszczędza się na personelu. Powiecie, że jestem gołosłowny, podam więc przykłady z woj. Świętokrzyskiego i nie tylko:
- ratownicy medyczni zarabiają 18zł BRUTTO za godzinę swojej pracy,
- ratownicy zatrudnieni na etat dostali podwyżki - podwyżki wynegocjowane podczas protestu zostały włączone do podstawy wynagrodzenia, ale jako, że MZ nie przekazało środków finansowych na ich pokrycie to dyrekcja placówek Pogotowia Ratunkowego odebrała dodatki swoim pracownikom, doszło do tego, że niektórzy zarabiają nawet 500zł mniej niż przed "podwyżkami"
- chroniczny brak pielęgniarek zostanie od stycznia spotęgowany efektami zmian emerytalnych np. szpital w Skarżysku-Kamiennej straci 40% obsady pielęgniarskiej
- młode pielęgniarki masowo wyjeżdżają z kraju, brakuje 130 tysięcy pielęgniarek
- rząd mówi o podwyżce 4x400 ale nie mówi o tym, że na rękę jest to 2x230zł (kolejne dwie podwyżki przepadły)
- młodzi lekarze opuszczają Polskę bo więcej można zarobić już w Czechach czy RUMUNII (SIC!) - tamte rządy zrozumiały, że zwiększenie finansowania ochrony zdrowia toinwestycja a nie strata...

Brak systemowego rozwiązania leczenia onkologicznego i chorób rzadkich.

Zbyt niska wycena procedur medycznych i tak operacja kosztuje 10tys. zł, a NFZ wypłaca 9tys..., brak dobrej wyceny procedur w lecznictwie zachowawczym - interny które ciągle przynoszą stratę...


Problemy nowopowstałe:

Sieć szpitali - zmniejszenie łóżek szpitalnych, brak kontraktu dla wysokospecjalistycznych placówek co powoduje np. zamykanie Klinik Kardiologii Interwencyjnej,

Zmiana wyceny procedur kardiologicznych - zamykanie tych Klinik Kardiologicznych które dostały kontrakty - nie opłaca utrzymywać miejsca które przynosi straty

Można by wymieniać i wymieniać...

PiS nie ma pomysłu jak naprawić Ochronę Zdrowia, pieniądze których jest stanowczo za mało są przelewane z jednego dzbanka do drugiego i nic to nie zmienia. Zapowiadana jest likwidacja prywatnego sektora w służbie zdrowia jeśli chodzi o medycynę ratunkową - bez wcześniejszego zabezpieczenia infrastruktury, środków i personelu, chaos w Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej - nieobsadzone grafiki dyżurowe. Brak współpracy z rezydentami, brak rezydentur dla medyków którzy chcą się kształcić (ok 1/4 lekarzy kończących studia nie ma miejsca na rezydenturze)...

Kiepsko, oj kiepsko
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Odpowiedz mi na jedno mądre pytanie bo jak słyszę że "fartuchom" znowu mało i źle to mnie skręca! Po co mi te wszystkie kliniki i inne krzaki w czasach w ktorych nie mozna tam sie dostac gdy nagle trzeba i po co mi szpitale które i tak w razie "w" nie sa wstanie wykonać wieluuu operacji? Po co mi NFZ który nigdy nie finansował operacji za granicą a ludzie od lat muszą żebrać o kasę na operacje dzieci po telewizjach i innych?
Po co mi jakieś kliniki które na nic szmalu nie mają i ciagle Jerzy O. rok w rok musi słać miliony zebrane od lamusów?
No po co nam to wszystko?

Wczoraj rano żonie plomba wypadła. Obdzwoniła wszystkie przychodnie po tej stronie Wisły. Najbliższy termin do stomatologa 23.01.2018!
Powiedz, po "uj" ja za to wszystko płacę w składkach co miesiąc?
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Vesemirus napisał:
Na polityce się nie znam, ale znam się na medycynie i powiem o problemach których nie rozwiązał rząd pisu, oraz o problemach które sam nam zafundował (bo w działce ochrony zdrowia nie mają się czym pochwalić).
Skoro Znasz się na medycynie to raczej oceń jakie zmiany zaszły wraz z rządami Dobrej Zmiany tzn: czy coś zmieniło się na dobre czy na złe porównując to z rządami poprzedniej ekipy. Następnie skoro się Znasz to podaj jakie zmiany i w jaki sposób przeprowadzone powinny służbę zdrowia "choć poprawić".


_____________________ napisał:
Wczoraj rano żonie plomba wypadła. Obdzwoniła wszystkie przychodnie po tej stronie Wisły. Najbliższy termin do stomatologa 23.01.2018!
Po tej stronie Wisły chodzę prywatnie do stomatologa i nie mam problemów. Należy mieć raczej pretensje do plomby że akurat w tym okresie musiała sobie wypaść.


_____________________ napisał:
Powiedz, po "uj" ja za to wszystko płacę w składkach co miesiąc?
Skoro "I Love PiS" z pytaniem odsyłam do europosła Czarneckiego. Różne głupoty gada jak np to że od Niemiec reparacje wojenne Nam się należą o to może i tu coś na pocieszenie powie. Waszczykowskiego nie polecam bo jeszcze z "San Escobar" Nasz kraj porówna.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ja moge porównać to tylko z tym iż 10lat temu chciałem robić zęba to też zapisy były na 2tyg. do przodu. No i wtedy rwanie kosztowało 130-140zł prywatnie. Dziś kolejki na NFZ takie same a rwanie prywatnie 150zł + 25zł naprawdę mega znieczulenie. Ot mi róznica. Przecież żona z brakiem plomby nie będzie czekać miesiąc aż rozwali się jej ząb do reszty, prawda? Każdy normalny pójdzie prywatnie w takim przypadku więc po co są te składki to ja nie wiem.
W szpitalu ostatni raz byłem w 1998r a u lekarza w podstawówce.
 
Do góry