Jak oceniać rząd PiS?

kafe466

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2010
Posty
34
Punkty reakcji
3
No dobra, ten kto pamięta moje posty zapewne wie że jestem(a może już byłem) zwolennikiem PIS, ale to co oni robią z sądami to jest jakiś absurd, szczerze to mam chęć wyjść przed Pałac Prezydencki. Dochodzimy do takiej sytuacji w której obywatel wchodząc w konflikt z Państwem będzie miał za sędziego właśnie to Państwo, ktoś się zapyta ale jak wejść w konflikt z władzą, bardzo prosto wystarczy że władza będzie chciała wybudować drogę na naszej działce, wystarczy że urząd skarbowy stwierdzi że zapłaciliśmy za mały podatek, wystarczy że będziemy mieli chociaż by kolizje drogową z przedstawicielem Pis. Będzie nas sądził sędzia którego zwierzchnikiem nie dość że jest prokurator generalny to jeszcze przedstawiciel Rządu z którym się sądzimy. Najgorsze jest to że opozycja totalnie nie radzi sobie z tematem, jak byśmy mieli dobrą opozycje to tą ustawę albo raczej ustawkę rozjechał by fiat cinquecento.
Ja mogę tylko apelować do Prezydenta Dudy, do Ministra Gowina, do Ministra Morawieckiego żeby się ku... w końcu postawili przeciw temu absurdowi, bo wiem że mają ludzi za sobą, mają swoich wyborców którzy rozumieją parodie tej sytuacji a PIS to nie tylko zarząd i JK.
Na koniec pozwolę sobie wstawić to co powiedział Adam Słomka(zwolennik PiS) w programie Studio Polska.
-Cenzurowane przez TVP, proszę zauwarzyć jak się kończy materiał ''i.....''

https://www.facebook.com/tvp.info/videos/10154784845356658/

-Druga cześć wypowiedzi Adama Słomki od 01:01:08

https://vod.tvp.pl/video/studio-polska,22072017-cz-1,33060325

Brawo TVP, rozumiem że publiczna telewizja może być pro rządowa ale.. naprawdę nie wiem co napisać.

Jeszcze taka mała dygresja co do ostatniego filmiku, prawicowiec obnaża słabość ustawy kolegów z PiS a opozycje zachowuje się jak by przesadziła z dopalaczami, naprawdę super.

"Miałem sen... ale mnie odszedł"
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Ale jak wejdziesz w konflikt z sądem i sąd cie będzie sądził to ci nie przeszkadza?
Nie twierdzę, że ustawa o SN coś zmieni na plus (bo nie wiem) ale jeszcze takiego nie było co by mnie przekonał, że jest zła. A opozycji to nawet nie ma co mówić bo są to, niestety, zwykłe cymbały.
 

Typowy Janusz

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
54
Punkty reakcji
1
Ustawy o sądownictwie nie są idealne, ale wprowadzają jedną zasadniczą korektę... demokratyzują je. Do zamkniętego układu wchodzi pierwiastek z zewnątrz. Większego badziewia niż przez ostatnie 25 lat napewno nie będzie. Polski "niezależny" wymiar sprawiedliwości zniszczył już tyle ludzi w tym kraju, że ciężko będzie nowej reformie to powtórzyć - obojętnie jaka by nie była. Jeśli władza ustawodawcza i wykonawcza (na które mamy wpływ przy urnie) będzie miała kontrolę nad trzecią władzą - to wiemy gdzie się zgłosić ze skargą za niesprawiedliwe wyroki. Dziś obywatel jest pozostawiony sam sobie w walce z sędziowskimi korporacjami, które wyemancypowały się spod polskiego prawa. A teraz wszystko pójdzie na konto władz ustawodawczych i wykonawczych. Nikt z nich teraz nie będzie mógł się tłumaczyć że ma związane ręce bo kasta nikogo nie wpuszcza do środka. Oczywiście, że lepszym rozwiązaniem byłoby bezpośrednie przekazanie władzy nad sądami obywatelom zgodnie z art. 4 Konstytucji, gdzie jest zapisane, że to Naród sprawuje władzę zwierzchnią w Polsce. Całą. Nie sądy, nie parlament, nie rada ministrów - a Naród. A trójpodział władzy jest tylko narzędziem w jej sprawowaniu. Te ustawy są jakimś krokiem do przodu.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a do kogo pójdziesz na skargę jak skupmlowany z PIS sędzia orzeknie na twoją niekorzyść ? Do Pana Boga ?
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Pytanie rozumiem retoryczne bo sędziowie byli, są i będą skumplowani z "kimś". Szczególnie poza dużymi miastami. Różnica teraz może być taka (bo nie musi), że powstanie smród, który przeniesie się na partię polityczna, która straci głosy. Temat "kumplowania się" jest wałkowany tylko bo ładnie brzmi - merytoryki wielkiej w tym nie ma.
Po drugie, odpowiadając na Twoje pytanie: do drugiej instancji, do SN a potem do ETS. Sporo tych znajomych trzeba mieć i gwarantuje, że w tym ostatnim PIS znajomości mieć nie będzie. Jeśli zaś sprawa jest 50/50 to kogo zna sędzia nie ma większego znaczenia (to w odniesieniu na "na twoją niekorzyść", co ma miejsce w 100% spraw - ktoś przegrywa).
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
bogaci pójdą do ETS bo mają kasę, ale chyba każdego na to nie stać nieprawdaż, i co z tymi właśnie ? co do sądów wyższych instancji to właśnie wszystkie trzy ustawy mają za zadanie zapewnić jednolitość poddaństwa wobec partii rządzącej, włącznie z SN

a powiem więcej, wszyscy sędziowie którzy pracowali na zasadzie kumplowania się i załatwiania spraw pozostaną, bo oni już są nauczenie takiej pracy i obecna władza nie będzie musiała ich uczyć jak należy pracować, płynnie zmienią kumpli z PO na PIS, w końcu liczy się interesik a nie wierność jednej partii. Spójrz jak to doskonale zrobiono w skarbówce, całe to Ministerstwo Finansów roi się od sługusów PO, którzy tworzyli megaafery finansowe.

a co do smrodu ? to co z tego, TVP i tak tego nie pokaże, a mając w jednym ręku prokuraturę i sądy można każdą sprawę uciszyć, przecież PO też tuszowało afery. Korzystanie z władzy jest jak narkotyk,
i już prezydent zaorał reformę sądów wg PIS

hahahahahahahahahahahaha

szacun Panie Prezydencie
 

Justynka19

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2017
Posty
9
Punkty reakcji
0
Kaagular napisał:
dla mnie rządy podszyte totalitaryzmem
Uwielbiam takie stwierdzenia. Z chęcią bym się dowiedział co to znaczy "podszyte" i gdzie widać ten totalitaryzm ale pewnie koleżanka już tu nie zajrzy znając życie :/
TVP jest w tej chwili telewizją partyjną a nie państwową, to jeden z przykładów, druga sprawa to trybunał konstytucyjny, sądy, fajnie, że trzeba usprawnić i naprawić, ale dlaczego łamiąc konstytucję?
kszyrztofff napisał:
ale w chwili obecnej pobiera 500+, powiększając co roku swoje potomstwo ...
A może Koleżanka Nam wyjaśnić co jest złego w pobieraniu 500+ czy też "robieniu dzieci?"
nic złego, ale znaczna część tych osób, przed 500+ nigdy nie była na wyborach i nie wiedziała nic o polityce, a teraz pójdą głosować, nie biorąc pod uwagę żadnych innych argumentów poza 500+, w tym rzecz ...
 

Typowy Janusz

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
54
Punkty reakcji
1
Herbatniczek napisał:
hahahahahahahahahahahaha
Spokojnie. Bez orgazmów. To tylko weto.

Teraz ustawę o SN napisze mu Małgorzata Gersdorf. Ona zachowa stołek i wszyscy będą szczęśliwi.


Justynka19 napisał:
TVP jest w tej chwili telewizją partyjną a nie państwową
TVP za rządów PO też była telewizją partyjną i co z tego? Wchodzili Tuskowi do tyłka przy każdej okazji. Czym się różnili od TVN? Oglądam TV, wszystkie stacje, od ponad 30 lat i nigdy nie widziałem obiektywnej. Po prostu nie ma takiej.


Justynka19 napisał:
ale dlaczego łamiąc konstytucję?
Można prosić o jakiś przykład tego mistycznego łamania Konstytucji?
 

Justynka19

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2017
Posty
9
Punkty reakcji
0
minister, który jest władzą wykonawczą, będzie stanowił również o władzy sądowniczej

powiesz szczerze, że nigdy, za żadnych rządów nie było takiej propagandy w telewizji, kto tego nie widzi ten chyba jest ślepy
 

Typowy Janusz

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
54
Punkty reakcji
1
Justynka19 napisał:
minister, który jest władzą wykonawczą, będzie stanowił również o władzy sądowniczej
Zobaczmy co na temat uzupełniania się trójpodziału władzy mówi Konstytucja RP:

Art. 4.
1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

Art. 180.
5. W razie zmiany ustroju sądów lub zmiany granic okręgów sądowych wolno sędziego przenosić do innego sądu lub w stan spoczynku z pozostawieniem mu pełnego uposażenia."
Art. 187.
4. Ustrój, zakres działania oraz tryb pracy Krajowej Rady Sądownictwa oraz SPOSÓB WYBORU JEJ CZŁONKÓW określa USTAWA."

http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm

Ustawa czyli kto? Ustawodawca. Czy ustawodawca jest władzą sądowniczą?


Justynka19 napisał:
powiesz szczerze, że nigdy, za żadnych rządów nie było takiej propagandy w telewizji, kto tego nie widzi ten chyba jest ślepy
Oczywiście. Ale to wynika z ogromnego kontrastu między tym co pokazują w TVN a w TVP. Kiedyś narracja tych stacji była taka sama. Różnic nie było widać. Dziś te dwie stacje stoją na dwóch różnych biegunach. Polaryzują się. Stąd efekt jaki widać. W TVN mówią o tym, czego nie mówią w TVP a w TVP pomijają to co mówią w TVN.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Typowy Janusz napisał:
Spokojnie. Bez orgazmów. To tylko weto.

Teraz ustawę o SN napisze mu Małgorzata Gersdorf. Ona zachowa stołek i wszyscy będą szczęśliwi.
Niestety tak to może właśnie wyglądać. Kaczyński patrzy dalekosiężnie, więc nie zdziwiłbym się gdyby cała sprawa była wcześniej zaplanowana, a teraz tylko rozegrana. Chciałbym wierzyć, że to oddolna inicjatywa i wpływ protestów, lecz wizerunkowo tutaj Duda teraz wygrał wszystko, przy okazji zamykając usta opozycji. PiS stworzył "problem" i zlikwidował go, przynajmniej na 2 miesiące. Sytuacja win-win.

Typowy Janusz napisał:
TVP za rządów PO też była telewizją partyjną i co z tego? Wchodzili Tuskowi do tyłka przy każdej okazji. Czym się różnili od TVN? Oglądam TV, wszystkie stacje, od ponad 30 lat i nigdy nie widziałem obiektywnej. Po prostu nie ma takiej.
Nie ma, ale obecny przekaz to już mocne opary absurdu, jeśli nie Monty Python. Nie sądzę, aby dało się znaleźć podobne paski grozy za czasów PO. Wtedy przynajmniej sprawiano jakieś pozory.
Przypominam, że w tym pierwszym podejrzewano, iż przy jednorazowej awarii, ktoś chciał jakoby dokonać zamachu na polskie media.

GCqcaUz.jpg


GCqcmTK.jpg


GCqcxX6.jpg


No i czym innym jest nachalny nawet przekaz, a czystki i wprowadzanie zaszczucia, o którym mówią nawet dość apolityczne dotychczas osoby (np. Wojciech Mann).
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Justynka19 napisał:
TVP jest w tej chwili telewizją partyjną a nie państwową, t
TVP było, jest i będzie telewizją partyjną, bo "partia" jest jej zarządcą.



Justynka19 napisał:
powiesz szczerze, że nigdy, za żadnych rządów nie było takiej propagandy w telewizji, kto tego nie widzi ten chyba jest ślepy
Ktoś kto twierdzi jak powyżej chyba nigdy TVP nie oglądał albo tego nie pamięta. Przy czym trudno porównywać bo partie mają inne sposoby na przekazywanie informacji. Lewi są po prostu "slizgaczami" i tak chcą wszystko zaowaluować, że wygląda ładnie. Prawi za to walą prosto z mostu i stąd może się wydawać, że jest inaczej niż było. A tak poza tym to właśnie widać, że ci lewi jak ich się dociśnie są o wiele, wiele gorsi (co nie powinno nikogo dziwić).



Caleb napisał:
Nie sądzę, aby dało się znaleźć podobne paski grozy za czasów PO. Wtedy przynajmniej sprawiano jakieś pozory.
Jeśli to co wstawiłeś to mają być "paski grozy" to gratulacje. Nie oglądaj lekkich trillerów bo zawału dostaniesz. Paski owszem - na ostro, ale gdzie to się ma do jakiejś grozy?
 

kafe466

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2010
Posty
34
Punkty reakcji
3
Na następne wybory (które być może już w tym roku) zagłosuje chyba na Jowy Kukiza.
Patrzcie się co się dzieje, część prawicy, komentatorów, działaczy prawicowych jak najbardziej rozumie veto Dudy, a posłowie PiS nad tym pochylić się nie potrafią tylko jak by wszystkimi, bez wyjątku kierowała jakaś nieznana siła gorącego stołka i numeru na liście wyborczej. Tylko że u Kukiza teraz też partokracja podobno okropna.
 

Typowy Janusz

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
54
Punkty reakcji
1
Caleb napisał:
Niestety tak to może właśnie wyglądać. Kaczyński patrzy dalekosiężnie, więc nie zdziwiłbym się gdyby cała sprawa była wcześniej zaplanowana, a teraz tylko rozegrana. Chciałbym wierzyć, że to oddolna inicjatywa i wpływ protestów, lecz wizerunkowo tutaj Duda teraz wygrał wszystko, przy okazji zamykając usta opozycji. PiS stworzył "problem" i zlikwidował go, przynajmniej na 2 miesiące. Sytuacja win-win.
Jeśli nową ustawę Duda będzie pisał z Małgorzatą Gersdorf i jej ludźmi, to będzie to najgorsze co może być. To najlepiej niech nic nie reformują, bo szkoda fatygi. Stary układ sędziowski będzie pisał reformę. Super. Tak napiszą, że nic się nie zmieni. Im nie zależy na reformach. Ani sędziom ani politykom III RP. Gdyby im zależało na prawdziwych reformach, zrobiliby je już dawno. Ten patologiczny układ zbyt dobrze dla nich funkcjonuje by go niszczyć. Będą bronić do upadłego.


Caleb napisał:
Nie sądzę, aby dało się znaleźć podobne paski grozy za czasów PO. Wtedy przynajmniej sprawiano jakieś pozory.
Było jeszcze gorzej. Zwłaszcza po katastrofie smoleńskiej. Ostra jazda bez trzymanki. Pamiętam dobrze.

Pamiętam też jak musiała reagować nawet KRRiT bo standardy były rażąco naruszane:

Listopad 2010:
Do kierownictwa TVP1 zostanie dodatkowo skierowane pismo wskazujące na naruszenie Ustawy o radiofonii i telewizji - głosi stanowisko Krajowej Rady.
Według Lufta, pod względem rzetelności przekazywania informacji o sytuacji na Krakowskim Przedmieściu zdecydowanie najgorzej wypadały relacje w "Wiadomościach" pierwszego programu TVP, "gdzie wyraźny był brak równowagi w prezentowaniu różnych stron konfliktu". - Prezentowanie bardzo skrajnych opinii, bez komentarza, bez zrównoważenia, to wszystko jest tutaj dosyć dokładnie opisane - mówił podczas konferencji Luft
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/krrit-tvp1-pod-krzyzem-zlamala-ustawe,151835.html


Caleb napisał:
czystki i wprowadzanie zaszczucia
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/pospieszalski-znika-z-anteny-tvp-program-zawieszony/0ynbt7k
https://wiadomosci.wp.pl/czystki-w-tvp-poslowie-pis-apeluja-o-interwencje-6037262737465985a


Caleb napisał:
No i czym innym jest nachalny nawet przekaz
Problem w tym, że opozycja się podkłada. No bo kto idzie w pierwszym szeregu tych obrońców demokracji?
Kontrolę na tymi protestami i ogólnym oporem przejęli ludzie o bardzo nieciekawej reputacji a nawet kryminaliści. Posłużyli się tłumem a tłum nie reagował.

Genialnie ujął to Kukiz gdy go pytano, dlaczego nie wychodzi na ulice mimo, iż też nie zgadza się z tą reformą:

"Ustawy o sądownictwie to złe ustawy a sposób i metody ich procedowania to skadal i rozbój w biały dzień ale PROSZĘ: przestańcie zadawać mi na priv pytanie dlaczego mnie nie ma dziś na ulicy i dlaczego WSPÓLNIE z innymi partiami nie protestuję przeciw „dyktaturze Kaczyńskiego”.
Oszaleliście???
Mam stanąć obok Platformy, cyników których marzeniem są uliczne zamieszki dające im szansę na powrót do władzy? Mam stać obok tych, których całe lata błagałem o ustawę o referendum obywatelskim z wynikiem obligującym władzę, o JOW-y, niskie podatki?
Wymagacie ode mnie, żebym swoją z nimi obecnością pośrednio przyczynił się do powrotu do obiadków u Sowy?
Pogońcie tych partyjnych cwaniaków i cyników, pogońcie manipulantów, zażądajcie SAMI obywatelskich reform, Państwa obywatelskiego, demokratycznego! POGOŃCIE ICH!
CO SIĘ STAŁO Z WASZĄ PAMIĘCIĄ?????
Przypomnieć? Proszę bardzo:
- afera hazardowa,
- afera Amber Gold,
- Infoafera,
- afera podsłuchowa,
- afera Beaty Sawickiej,
- 150 mld oszczędności Obywateli zgromadzonych w OFE aby spłacić część zadłużenia ZUS
- zmielenie 700 tys. podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie zmian ustrojowych
- ustawa 1066
- itd.., (reszta w linku)
I Wy chcecie, żebym im pomagał w powrocie do władzy??? NEVER!
Pogońcie najpierw tę "ferajnę" od teoretycznego państwa. Wtedy na tej ulicy moge stac do skutku. Dzien i noc."
https://www.facebook.com/kukizpawel/posts/1528364967231218

I tyle w temacie pasków w TV.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
co do TVP to za komentarz niech świadczy wczorajszy pojedynek na orędzia, czegoś takiego jeszcze nie widziałem a parę lat już żyję

no i generalne przypomnienie: to nie opozycja zawetowała ustawy sądownicze a Prezydent Duda, trzeba to wyraźnie powiedzieć
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
kafe napisał:
Na następne wybory (które być może już w tym roku)
Hold your horses! W takim scenariuszu to PIS może mieć większość konstytucyjną.



kafe napisał:
Patrzcie się co się dzieje, część prawicy, komentatorów, działaczy prawicowych jak najbardziej rozumie veto Dudy
Zwykła walka o wpływy i władze.

A dziś w TOKFM ekstaza. Żakowski z gośćmi (obiektywnymi oczywiście: Krytyka Polityczna, Newsweek i Polityka) rozwodzili się nad zwycięstwem ulicy i co by tu zrobić żeby ta "ulica" się przerodziła w formację polityczną. Np. pod przewodnictwem - uwaga hit - Gasiuk-Pichowicz czyli naczelnego tłuczka do mięsa w tej kadencji.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i dalej to samo,

powtarzam: to prezydent zawetował a nie ulica,
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
akurat media TVP też w kółko powtarzają to samo, że Duda przestraszył się ulicy

choć Pan Targalski był twórcą najbardziej odlotowej teorii - wszystko z winy "Ucha prezesa"
 
Do góry