Jak oceniać rząd PiS?

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
oj zabolało to mnie, starsi nie są już ładni ?

ale w czym mają być podobne Ukrainki i Tajki to trochę nie pojmuję
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Herbatniczek napisał:
ale w czym mają być podobne Ukrainki i Tajki to trochę nie pojmuję
To nie tego typu forum, żeby co tam mogą mieć wspólnego.
No i w temacie o PISie takie dyskusje?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
brawo poseł kandydat Jaki !!! zna się chłopina na Pradze
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
trochę nie ten intelekt na takie stanowisko, poza tym jest wiedza o tym co wyprawiał w Opolu
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ja o tym mówił Kaagular jakieś kilka mechów temu, ktoś przeczytał, wbił w GLACĘ i wreszcie zaczyna coś się dziać.
A propos Jakiego to ... co odwalał w Opolu??
Można coś szerzej??
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a którą kamienicę ? bo chyba mnie coś ominęło ?

a co do Opola to na siłę przyłączał wioski do Opola choć mieszkańcy tego nie chcieli
 

Typowy Janusz

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
54
Punkty reakcji
1
A Czaskoski odpowiada politycznie za kolejną kadencję HGW i należy do obozu politycznego, który NIC kompletnie NIC nie robił gdy mieszkańcy stolicy byli traktowani jak wkładka mięsna do kamienic. Gdy ludzie nie wytrzymywali terroru bandytów reprewatyzacyjnych. Nigdy nawet nie przeprosił. Masz rację - przyłączenie wioski do stolicy województwa to ogromna zbrodnia przy tym :-D
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dlatego powinien dalej zająć się komisją ds. reprywatyzacji, do tego stołka prezydenta nie potrzeba,

w czasie sprawowania władzy w Warszawie przez PIS pozbawiona mieszkania została P. Jolanta Brzeska, czyli PIS odpowiada ze jej wyrzucenie przez czyściciela kamienic


poza tym mierne możliwości posła Jakiego zostały wykazane podczas nakładania kar na HGW za niestawiennictwo, był twórcą ustawy o komisji i nie potrafił nałożyć kar na świadka bez robienia błędów, dopiero sąd to wytknął. Jeśli pan Jaki nie umie stosować prawa które napisał to jak to nazwać ???

przypominam że władza stolicą nie tylko reprywatyzacja, to szereg innych spraw.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Mieszkańcy nie chcieli czy rodzinki wójtów, radnych i burmistrzów?? I to ma być powód z tym Opolem? Ja tego nigdy nie zrozumiem bo też jestem za tworzeniem aglomeracji i zmniejszaniem liczy powiacików i gminek. Im mniej urzędów tym lepiej. Mieszkam qrvva w Warszawie i nie jestem Warszawiakiem. Powód? Piśnięci ludzie i prawo. Do centrum jadę autem 10 min. wieczorkiem ale Warszawiak nie jestem bo to gmina ościenna. Śmiech na sali. I tak jest w całej powalonej Polsce. Prezydent Bemowa, Prezydent Ochoty, Prezydent Ursynowa i każdy wuj na swój strój. Mówicie, ludzie nie chcieli to dlaczego teraz wyją że autobusów miejskich pod domem nie mają?? Nie chcieli miasta to niech żyją w dziczy. Przypomniała mi się historia z sieciami komórkowymi. Najpierw elita podtrzymująca żywot lokalnego monopolowego ujadała że na wiosce nie ma zasięgu a gdy postawili nadajnik to zaczęli ujadać że promieniuje. To samo jest z rozbudową miast czyli czymś naprawdę naturalnym.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Największym sukcesem jest program mieszkanie plus .
Na razie stworzyli nie wielką liczbę mieszkań.
Jako jedyni dotrzymali obietnicy i stworzyli najbardziej opłacalny
program mieszkaniowy.
Plusem tego programu to że nie wymusza brania kredytu .
Wadą jest tempo powstawania tych mieszkań.
Plusem tego programu jest promowania
powrotu rodaków którzy zostali wygnani
do innych krajów .
Chcą wrócić do kraju ale potrzebują pieniędzy na
mieszkanie i obcym kraju dorabiają się.
Dzięki temu programowi mogą szybciej wrócić
do kraju.
Ten program powinien być bardziej promować
powrót do kraju i dawać korzyści finansowe.
Każda osoba na świecie która ma Polskie korzenie
a badania potwierdzą że jest zdrowa i najważniejsze badania
na HIV potwierdzą że nie ma tej choroby
wtedy dostaje automatycznie obywatelstwo Polskie.
Wtedy dostaje darmowy transport do Polski i
za darmo ziemie na budowę mieszkania i
Zwolenia podatkowe na czas budowy mieszkania.
Przypadku działalności gospodarczej zwolnienia
z podatków i darmowy kredyt na stworzenie firmy.
Ci osadniczy powinni dostać za darmo ziemie na
stworzenie nowego miasta.
Tym programie odpada koszt
zakupu ziemi i większości przypadków
ten teren jest już gotowy do budowy .
Mają już dokumenty pozwalające budować mieszkania .
Nie znanych powodów tempo budowy jest bardzo wolne.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
A czemu sukces omija ludzi ktorzy na początku demono-kracji byli za młodzi na mieszkanie (wykup) za kilka złotych a teraz są za starzy by załapać się na mieszkanie+ ???
Jaki to sukces nie być w gronie cwaniaczków która dostała chaty za damski "strój" a teraz je wynajmują bo się ohajtali ot by z żonką która dostała M na podobnych zasadach i ma się teraz dwa M z których jedno jest zbędne? A chatki po dziadkach i babkach które także nabyto za śmichową kasę.... eh, szkoda dalej gadać. Gdzie ten sukces, powiedz... jaki sukces????
Jeśli już M to dla wszystkich a nie znowu dla grona wybrańców.

Dlaczego jedni muszą spłacać M za milion w kredycie a inni dostaną M za ćwierć tej ceny???? Sukces???
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
haha w odniesieniu do Mieszkanie+ to nawet zwolennicy PIS mówią że coś jest nie tak, program się wlecze, czynsz wychodzi mało atrakcyjny a mieszaknie wcale nie jest przygotowany pod klucz

ale Pan K wierzy do końca,
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
trochę nie ten intelekt na takie stanowisko, poza tym jest wiedza o tym co wyprawiał w Opolu
No fakt, po Tytanie intelektu pani Gronkiewicz-Waltz pan Jaki to jakoś nie wypada.


Herbatniczek napisał:
w czasie sprawowania władzy w Warszawie przez PIS pozbawiona mieszkania została P. Jolanta Brzeska, czyli PIS odpowiada ze jej wyrzucenie przez czyściciela kamienic
Z tego co wiem to Pani Jolanta Brzeska do swojej śmierci mieszkała w tym samym mieszkaniu od ponad 30 lat. Ona nie dała się wyrzucic i to być może było powodem jej śmierci.
http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,22659850,mieszkanie-tragicznie-zmarlej-jolanty-brzeskiej-na-sprzedaz.html



milatam napisał:
Mieszkańcy nie chcieli czy rodzinki wójtów, radnych i burmistrzów??
Mieszkańcy nie chcieli bo w miescie trzeba płacić większe podatki! Przeciez to normalne. Jakby we wszystkim słuchać mieszkanców to bysmy nie mieli miast, dróg infrastruktury.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Nie wypada bo, bo... na sznurkach niesterowny???? :)))
Czy może brak ekipy "popychaczy" za plecami Jakiego aż taką niechęć społeczną do jego osoby produkują?
A może winny jest fakt iż pól Warszawki to nadal przekręt, kombinator i cwaniak - stąd tyle obaw i strachu?
Pamiętacie Warszawkę niespełna 5,6 lat temu? Co drugi pracował tu bez umowy. Na wszystkich budowach minimum połowa chłopa siedziała bez papierów. Co piąty jeździł bez przeglądu, OC i narąbany. Jedyny plus dawnych czasów to taki iż kamienice w dobrych cenach się sprzedawały. Dzięki URZĘDOWO MIEJSKIEJ popularyzacji sposobów na handelek mieszkaniami tylko w Warszawie ceny mieszkań w latach 2012-2015 wzrosły do cen z kosmosu. Na szczęście ceny zaczynają się normować i ponownie można nabyć choć by M2 w blokowisku za ceny rzędu 160-180tys.zł. Jeszcze 3,4 lata temu było to w zakresie 290-360tys.zł Za te kasę można było nabyć na zachodzie mały dom do remontu, ot by w ok.Bochum, Dortmundu. Chcecie powtórki z historii? Dzięki cenom starych ruin, cenom które ustalał cichy UrzędowoMiejski rynek - ceny nowszych ruin poszybowały w górę. Platformie Obywatelskiej zabrakło niespełna 2,3 lat by cennikami Warszawskimi dorównać Londynowi. Nowe domki pod Warszawą (Łomianki, Legionowo, Pruszków, daleki Wawer) 3,4 lata temu kosztowały od 800tys. do 1,2mln.zł. Dziś te same domy można nabyć w cenach od 450 do 600 tys.zł. Nadal chcecie POprawki???
Nie wspominam już nic o fakcie iż Polacy będąc członkami Unii dostawali przez wiele lat rodzinne na dziecko w kwotach od 40 kilku złotych do późniejszych 67zł, czyli od 9€ do 16€. Ile to jest 9€ np. we Włoszech?? Ino ano to dokładnie 2 paczki fajek

Wracając do podatków... bo widzę że PO-wskie cwaniakowo wyłazi.
Kolega mówi że biznesmen mieszkający obok dzielnicy Warszawa Wilanów w wiosce Konstancin Jeziorna chce być wiochmenem by płacić mniej, tak?? Taka Warszawska elicka aglomeracja na uboczu z której dojazd luksusowym BMW do centrum trwa 15min. ma mieć przywilej , jooo??? No fakt, zapomniałem że Otwock, Łomianki, Legionowo, Konstancin, pół Piaseczna i podobne to od lat siedlisko biznesu i krawaciarstwa. Przecie polityk z Konstancina nie da sobie zrobić wyższych podatków o 400zł rocznie no bo z głodu zdechnie.

Moim zdaniem jeśli miast nie dzieli minimum 5km wolnej przestrzeni typu łąki, lasy to mniejsza miejscowość powinna być dzielnicą większej. I tym sposobem niekończące się miasto Warszawa od Ursusa po Grodzisk Mazowiecki powinno być jednością. Przestańcie być śmieszni mówiąc że Legionowo, Łomianki czy Pruszków z Markami i Ząbkami na czele to nie Warszawa.

Podział administracyjny tego miasta (miast) jest tak samo chory jak cała polityka.
Tak samo z wyborami. Jestem zameldowany w wiosce obok, do centrum W-wy jadę autem 15 min. no ale zagłosować na prezydenta Warszawy już nie mogę?
 
S

serwor

Guest
Ja akurat pisałem o podatkach na wioskach i w miescie, obojętnie jakim. Szczególnie chodzi tutaj ludziom o podatki gruntowe.
Na wsi te podatki są symboliczne, w mieście za ziemię płaci się o wiele więcej. Dlatego ludzie ze wsi którzy mają tam nawet niewielkie działki wolą mieszkać na wsi.
Ale gdyby słuchać tylko ich to miasta przestały by się rozwijac. Jest coś takiego jak interes społeczny, to coś większego niż interes Kowalskiego.
W interesie społecznym jest aby jakąś wieś dołączyć do miasta. Gdzieś trzeba budować zakłady, mieszkania itd.
 
Do góry