Jak oceniać rząd PiS?

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
spoko, ktoś ucieka ze wsi żeby żyć bliżej natury a to hop i mieszka w mieście, najlepiej przy świeżo wybudowanej spalarni śmieci, bo w końcu miasto musi się rozwijać a zakład spalania śmieci jest bardzo ważny

a HGW to była nieuczciwa czy głupia ? bo się już pogubiłem
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
a HGW to była nieuczciwa czy głupia ?
A nie można być tym i tym? Na dodatek strasznie chytra jest film na którym nie chce zapłacic 5 zł za wejsciówkę.


Herbatniczek napisał:
poko, ktoś ucieka ze wsi żeby żyć bliżej natury a to hop i mieszka w mieście, najlepiej przy świeżo wybudowanej spalarni śmieci, bo w końcu miasto musi się rozwijać a zakład spalania śmieci jest bardzo ważny
To może niech zostanie pustelnikiem w Bieszczadach a nie do wioski 500 metrów od miasta? A ty mieszkasz w Wawie i śmieci nie produkujesz? To gdzie te twoje śmieci wyrzucasz....... w kosmos?!!!!
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
A znasz jakiegoś milionera który mieszka w ścisłym centrum? Działka + dom za Warszawą są droższe od m4 w Warszawie. Dlaczego zatem osiedlowcy płacą w miastach droższe podatki od gruntu skoro cały biznes miejski mieszka w willach pod miastem? :)
Serwor, w mieście śmieci w 98% przypadków lecą do kosza lub zsypu. Na wioskach do lasu lub... pieca.
 
S

serwor

Guest
milatam napisał:
A znasz jakiegoś milionera który mieszka w ścisłym centrum?
Ja ogólnie mało znam milionerów i miliarderów. Ale z tego co wiem to są budynki w centrum w których mieszkania kosztują miliony.



milatam napisał:
Dlaczego zatem osiedlowcy płacą w miastach droższe podatki od gruntu skoro cały biznes miejski mieszka w willach pod miastem?
Nie wiem, byc może dlatego że w miastach są działki budowlane a w wioskach grunty orne.
W miescie działka 800 metrów to duża działka a w wiosce plac mieszkalny 2.000 to małe podwórko.
Tak jakoś wymyslono że podatki za m2 w miescie są wieksze niż na wsi .
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to myślę że nie miałbyś nic przeciwko temu żeby mieć taką spalarnię śmieci w swoim sąsiedztwie,
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Herbatnik o ile dobrze pamiętam to z Bemowa, tak? Równiutko się Pan tam nawdycha ale ponoć coraz mniej tam palą.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Herbatniczek napisał:
haha w odniesieniu do Mieszkanie+ to nawet zwolennicy PIS mówią że coś jest nie tak, program się wlecze, czynsz wychodzi mało atrakcyjny a mieszaknie wcale nie jest przygotowany pod klucz

ale Pan K wierzy do końca,
Przeciwieństwie do innych programów ten program nie wymusza brania kredytorów .
Czynsz jest większy niż przewidywano ale nie trzeba brać kredytu.
Dlatego opłaca się z niego korzystać.
Najbardziej opłacalny jest dla osób wygnanych z kraju.
Planowały wrócić wcześniej ale potrzebują pieniędzy na
mieszkanie .
Dlatego ten program zachęca do powrotu.
Ziemia powinna służyć Narodowi i przez
wiele lat za darmo rozdawano ją obcym firmą a
ziemia rolna służyła do łatania budżetu.
Bez problemu tą ziemie kupowali obcy rolniczy.
Bez wyposażenia i tak opłaca się z nich korzystać.
Czynsz tych mieszkaniach i tak jest bardziej opłacalny niż na rynku.
Są pierwsze Mieszkania Plus. Można się wprowadzać-
Widać jak wyglądają te mieszkania i
po wyglądzie warto się do nich prowadzić.
https://www.fakt.pl/pieniadze/nieruchomosci/w-sobote-oddano-do-uzytku-pierwsze-osiedle-z-programu-mieszkanie-plus/hxxbs1n
a innych krajach obcy nie może kupić
ziemi i prowadzono limity ile kupić.
Obcy może kupić ziemie jeśli mieszkańcy nie są zainteresowani
tym terem a władze terenu nie planują go wykorzystać.
Dzięki temu powstały mieszkania dla Polskich rodzin.
Ten program jest realizacją hasła Ziemia powinna
służyć Polskiemu Narodowi .
Sporo osób ma szansę zyskać mieszkanie .
Zwykłych ludzi nie stać na kredyt .
Ten kredyt zostanie na całe życie i przejdzie na nowe pokolenie .
Nowe pokolenie nie powinno dostać na początku długów ,
Nawet po zakupie wyposażenia cenowo są opłacalne.
Nie muszą brać kredytu by skorzystać z programu.
Wspiera samorządy które mają poważny problem brakiem mieszkań .
Rodziny które nie mogą wziąć kredyty bo nie mają zdolności i wielu przypadkach
powodu braku umowy o pracę nie mają szans na kredyt.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Mieszkanie dla wracających zza granicy? Ale jazda. Panie K, co Pan aktualnie popijasz??? :)
Średnia miesięczna technika na budowie w Niemczech (udokumentowany technik budowlany z doświadczeniem minimum 10lat + dobra znajomość języka) waha się w przedziale od 3000 do nawet 5000€ na miesiąc. Przyjmijmy że człowiek taki ma 3500 z czego 1500 to utrzymanie. Zostaje 2000€ miesiąc w miesiąc do odłożenia. Po roku pracy człowiek taki ma na boku 24000€. Po 5 latach pracy jest to kwota bliska sumie 120000€ czyli jakieś 504000zł. I Pan chcesz takim rozdawać mieszkania z programu mieszkanie+ ??? Wystarczy 10 lat pracy na odpowiednim stanowisku za granicą by w Polsce nabyć willę i to w Warszawie, nabyć, wyremontować i jeszcze sobie dobrą furę na wjeździe postawić. Pan K chyba dzisiaj z kielichem przesadził... albowiem na wyspach nadal płacą Polakom to co wcześniej płacili. Dobry technik zawija od 11 do 16£ za godzinkę pracy i zauważ że Polacy siedzą tam całymi rodzinami, jak Ukraińce w Polsce. Przy stawce 12£ i przy Polskiej dniówce ma się z dnia 120£ co daje wynik na poziomie 2880£ na miecha. Odliczmy 1880 na luksusowy żywot i miesiąc w miesiąc odkładamy tysiaka. Po 5 latach mamy po przeliczeniu ponad 265000zł. Aa co jeśli jesteśmy tam z żoną dzięki której uciułaliśmy dodatkowego tysiaka? W efekcie końcowym mamy pół bańki na zakupy w Polonii...
I Pan chcesz im dać jeszcze chatki za damski strój tylko za to że zechcieli wrócić?? Hhehehe
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
mój drogi jestem od urodzenia z Woli, co prawda blisko Bemowa ale jednak obok

nowość z gatunku PIS sobie rządzi - Pani Beata Szydło zamawiała taksówkę w postaci wojskowej CASY, i żeby tylko sporadycznie ale latała na okrągło

a przecież był zakaz używania przez polityków tego samolotu
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
milatam napisał:
Mieszkanie dla wracających zza granicy? Ale jazda. Panie K, co Pan aktualnie popijasz??? :)
Średnia miesięczna technika na budowie w Niemczech (udokumentowany technik budowlany z doświadczeniem minimum 10lat + dobra znajomość języka) waha się w przedziale od 3000 do nawet 5000€ na miesiąc. Przyjmijmy że człowiek taki ma 3500 z czego 1500 to utrzymanie. Zostaje 2000€ miesiąc w miesiąc do odłożenia. Po roku pracy człowiek taki ma na boku 24000€. Po 5 latach pracy jest to kwota bliska sumie 120000€ czyli jakieś 504000zł. I Pan chcesz takim rozdawać mieszkania z programu mieszkanie+ ??? Wystarczy 10 lat pracy na odpowiednim stanowisku za granicą by w Polsce nabyć willę i to w Warszawie, nabyć, wyremontować i jeszcze sobie dobrą furę na wjeździe postawić. Pan K chyba dzisiaj z kielichem przesadził... albowiem na wyspach nadal płacą Polakom to co wcześniej płacili. Dobry technik zawija od 11 do 16£ za godzinkę pracy i zauważ że Polacy siedzą tam całymi rodzinami, jak Ukraińce w Polsce. Przy stawce 12£ i przy Polskiej dniówce ma się z dnia 120£ co daje wynik na poziomie 2880£ na miecha. Odliczmy 1880 na luksusowy żywot i miesiąc w miesiąc odkładamy tysiaka. Po 5 latach mamy po przeliczeniu ponad 265000zł. Aa co jeśli jesteśmy tam z żoną dzięki której uciułaliśmy dodatkowego tysiaka? W efekcie końcowym mamy pół bańki na zakupy w Polonii...
I Pan chcesz im dać jeszcze chatki za damski strój tylko za to że zechcieli wrócić?? Hhehehe
Większość chciała wrócić wcześniej zagranicy ale ceny mieszkań w kraju są za wysokie.
Ten program jest wstępem do promowania powrotu do kraju.
Europa Zachodnia umiera i stała się emiratem Islamskim.
Powodów bezpieczeństwa nie opłaca się tam mieszkać.
Dodatkowo przypadku Wielkiej Brytanii państwo pozwala mordować
dzieci a rodzice nie mogą ich leczyć bo
sądy pozwalają je głodzić .
Europie służby swobodnie porywają dzieci a rodzice
muszą zgodzić się na promowanie wynaturzeń np nauka
wymysłów gejowskich .
Ten program jest wstępem do promowania powrotu do kraju.
Dodatkowo oprócz podstawowej zachęty osoby powracające
powinny dostać jeśli chcą prowadzić firmę lub gospodarstwo rolne
za darmo ziemie i kredyt na stworzenie firmy i gospodarstwa .
Na czas budowy i rozwoju zwolnienia z podatkowe na 5 lat.
Przypadku gospodarstwa 10 lat jeśli teren zawiera
przeszkody naturalne i las przez ten czas je usuwa .
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
to myślę że nie miałbyś nic przeciwko temu żeby mieć taką spalarnię śmieci w swoim sąsiedztwie,
Ja, ja mieszkam prawie na wsi, miasteczko 30 tys, co tam ja. Ty Warszawiak wy to smiecicie.
Myslisz że w Opolu ten drań Jaki chciał nowym mieszkańcom zrobić spalarnię śmieci?! Prawdziwy bandit z niego.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Herbatniczek napisał:
a HGW to była nieuczciwa czy głupia ? bo się już pogubiłem
O ile nie silę się na stwierdzenie, że HGW była/jest nieuczciwa, bo to jest kwestia twardych faktów, to jej głupotę ci potwierdzam. Jak zostawała szefową NBP to chodziła na korki z ekonomii... i tak jej zostało. Zresztą wystarczy jej posłuchać. Zwykły polityczny ślizgacz. Okrągłe słówka i jedziemy dalej.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
polityczny ślizgacz ? przecież mało który polityk tak się nie zachowuje

mistrzem gładkiej mowy był zawsze Tusk, a teraz jego rolę przejął były doradca Tuska a obecny premier Morawiecki

tak więc zarzut tego rodzaju do HGW jest bezzasadny

rozumiem i popieram że zarzucać jej można że miała w d. reprywatyzację
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
... a prawdziwa prawda wyszła od Sowy. Jak myślicie? Są jeszcze inne Sowy i partyjne zloty na pogaduchy?
Nie zapominajcie. Sejm, Senat, cały ten Rząd to jedna i ta sama szkoła. Różnice są tylko w klasach... Po ukończeniu szkoły, po latach, mało przykładamy uwagi do tego z kim na piwko idziemy. Nie ważne że Kowalski był debilem z opozycji, że grał w koszykówkę a nie w nogę i że był w siódmej klasie gdy my byliśmy już w ósmej. Nie ważne. Po latach pijemy razem piwo bo kształcili nas Ci sami nauczyciele w tej samej szkole w tych samych ławkach tym samym programem. Sądzicie że polityk X może różnić się od polityka Y na nieoficjalnym podwórku? Chciał bym by PIS udowodnił że różnice jednak są... By nie przypinano nikomu łatek za kolesiowo no ale... wtedy w Waltzawie musiały by być dwa senaty, dwa sejmy i osobne budynki.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wszyscy politycy są tacy sami, bo w naszych warunkach takim się opłaca być, po co się starać być normalnym
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Pytanie dnia: czy politycy przechodzą psychotesty??
To całkiem poważne pytanie.
Kierowca autobusu ot by miejskiego nawet łamigłówki, testy na IQ i podobne musi rozwiązywać i to wszystko po to by móc pracować z ludźmi.

Kolejna sprawa to taka że by dostać się na np.wydział elektroniki na UW trzeba zdać fizykę, matmę, chemię i informatykę na wysokim poziomie. Liczą się punkty z maturki i jakiś tam lamus na bank się nie dostanie. A z polityką jak jest???
Ps. Właśnie byłem na Woli pierwszy chyba raz od 2,3 lat. Serio mówię :)) no i sajgon tam katastrofalny przez to metro. A jaki huk Panie... Współczuję .... i od dziś przestaję marudzić a przestaję bo dziś o 6 rano kląłem na ptaszyska w ogrodzie. Zaczęły świergotanie od rańca ale jak posłuchałem huku przy Górczewskiej to... jednak ptaszyskom odpuszczę.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
całe szczęście ja bardziej z Wolskiej niż Górczewskiej ale sprawę metra dobrze znam
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Strasznie pędząca jest zachodnia strona wawy no i oczywiście szlag przy zachodnim musiał mnie trafić. Widzieli Wy ludzie ile tam stoi Ukraińskich busów?? Stojąc w korku naliczyłem 37. Reszty nie dowidziałem bo za nisko siedziałem.
Im dalej od Górczewskiej na zachód tym ciszej ... ale za chiny bym nie zamieszkał np.w ok "trasy"
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
skończą budowac metro i zrobi się ciszej

jakbyś zobaczył przyjacielu ile jest Ukraińców w autobusach MZA odjeżdżających z zachodniego, normalnie jak by człowiek był w Kijowie
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Bardzo rzadko śmigam autobusami. Najczęściej tylko wtedy gdy są korki i gdzieś mam blisko jednak nie tylko na Woli tak jest. Wola to już droższa Warszawa. Gorzej jest w Ząbkach, Markach, Falenicy, na Białołece a Zacisze całe to już w ogóle Bułgarsko Ukraińskie. Ccórki mi mówiły że rano w Ząbkach Polaka w autobusie nie spotkasz. I widzisz Pan panie szanowny. Przewidziałem w listopadzie że zwiększą liczbę wiz?? I tak też się stało. Rynek budowlany (cenowo) w porównaniu z tym samym okresem rok czy dwa temu to już nie ta bajka. Zerknij na ogoszenia na olz, gumtree gdzie ludzie szukają usług. Remont kompleksowy M4 za 3000?? Budowa od podstaw apartamentu wielomieszkaniowego za 70000zł? Takich fachowców teraz się tu szuka dlatego spakowalem manele i chodzę 3 razy w tyg.na niemiecki dla zaawansowanych by sobie przypomnieć techniczny.Jeszcze pół roku temu sądziłem że pensje pójdą w górę i że Polaka w końcu będzie stać na np.moje usługi a tu zonk i lipa. Stawki w Warszawie spadły przez rok do sum sprzed 10 lat. Szukają kucharzy za 15zł, kelnerów za 12, pomocników za 11. Rynek w Warszawie pirtolnie w dwa lata. Już ludzi nie stać na kalafior za 6.50 czy pomidory za 12. Truskawki zaczęly rodzić i są po 25zł. Debilizm i tyle.
Rynek w Warszawie zapomniał że Ukrainiec od Polaka nic nie kupi. Oni mają swoje żarcie z busów za 1/3 ceny a Polak bez pracy lub z pracą za 10zł pójdzie po makaron i konserwy właśnie na busy :)))) bo widzę że cholernie modne to się zrobiło. Dwa lata panie i Warszawka będzie kwiczeć że nikt już niczego nie kupuje. Kilka dni temu grupka nastolatków pojechała na wycieczkę do Berlina pociągiem by nakupować smartfonów, tabletów, łachów i innych fantów. Mówił sąsiad że dziecaki na wszystkim co kupili zaoszczędzili w sumie ponad 3500zł. Kombinują tak samo jak ja a ja kupiłem ostatnio drukarkę laserową samsunga, bardzo mała (30x28x18) i lekka (3'79kg) z wifi i bajerami za ... 119zł po przeliczeniu z Koron Czeskich. U nas 119 to toner do niej kosztuje ( a tam 39zł) takie mamy promocje w Polsce. Inaczej tego jak zajobem cenowym nazwać już nie idzie. Kumpel szukał Opla Astre, z silnikiem 1.4>1.6 z rocznika od 2010 w górę. No i znalazł ale w Szwajcarii. Ile zapłacił za 2011 rocznik?? 7700zł. U nas ta sama przygoda od 17 się zaczyna.
Dostałem propozycję obudowy komina 180cm w kafelki + montaż rynien na sierpień w Austrii. Zaproponowali mi 1000€. Biorę. A w Polsce za to samo w ub.roku dostałem na Wilanowie 1200zł z wielkim żalem. Chciałem 1500, on dawał 1000, urwałem 200 więcej. Za wykafelkowanie basenu na Wawrze wciskali mi 2000zł (83m2). Za dwa podobne baseny we Włoszech od Austryiaka od rynien i komina dostanę we wrześniu 2500€ + nooclegi i zwrot za dojazd i żarcie. Zaliczka 200 już u mnie w portfelu. Próbowałem zrobić jeszcze ten sezon budowlany w Polsce do końca roku ale już widzę że się nie da. Czekam tylko do końca sezonu wakacyjno urlopowego na zachodzie i daję nogę.
Niech Ukraina Polskę buduje :)
 
Do góry