Islam a co Wy o nim sądzicie ?

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Coś kojarzę jako zdradę i inwigilację na rzecz żydków. Zdaje się że to oni chcieli go przekręcić. Ale żeby dociekać nie mam natury w islamie :)

Cóż się dziwić takie czasy, Wszyscy się wyrzynali i wycinali w imię Idei lub Boga Jedynego.
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
Przekręcić, czy nie, nie zmienia to faktu, że to plemię zostało zrównane z ziemią.

No nie wszyscy. Apostołowie i pierwsi chrześcijanie tego nie robili. To ich wycinano.

A Mahomet to autorytet niczym sam Jezus, czy Piotr lub Paweł w Biblii.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Autorytet musiał być aby wszystkie plemiona arabskie zebrać pod jednym sztandarem, a przynajmniej nie mógł być mniejszy dla oczekiwań tychże plemion. To pewna mechanika intelektualna. Jednak nie podlega dyskusji reszta gdyż było jak piszesz. Podobnie jak to, że wieki później tzw. chrześcijaństwo (pod wpływem również autorytetu niczym sam Jezus) cofnęło się do metod Mahometa, co nie zmienia faktu, iż Bóg objawił się najpełniej w Chrystusie. Historii nie da się cofnąć ani wybielić, co najwyżej można ją odkryć lub interpretować.

Osobiście uważam że Islam jako religia albo już odegrał, albo jeszcze odegra jakąś ważną rolę w Bożym planie i w zgodzie z Jego postanowieniem. Jednak to Chrystusowi w Jego duchu są Światłem Świata. Jego królestwo przecież nie pochodzi z tego świata więc i "metody jednoczenia" jakie przyniósł też nie są z tego świata.
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
A co sądzicie o analogicznym do Chrześcijańskiego Antychrysta, Islamskim Dżadżalu? Kto to waszym zdaniem będzie ( jest)?
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Chyba Dadżalu. Fałszywy prorok.

Ale ciekawe jest to co można znaleźć w hadisach w jego kontekście gdzie czytamy że Jezus syn Marii ma zstąpić/się objawić i przegnać Dadżala oraz wrogów islamu. Pewne kręgi eschatologiczne Islamistów uznają to za ostateczny konflikt między islamem a cywilizacją Zachodu. Mahomet zdaje się lokalizował miejsce konfliktu z Syrią i Damaszkiem.
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Kaznodzieya napisał:
Chyba Dadżalu. Fałszywy prorok.
Ach to szybkie zasuwanie na klawiaturce :D



Kaznodzieya napisał:
Ale ciekawe jest to co można znaleźć w hadisach w jego kontekście gdzie czytamy że Jezus syn Marii ma zstąpić/się objawić i przegnać Dadżala oraz wrogów islamu. Pewne kręgi eschatologiczne Islamistów uznają to za ostateczny konflikt między islamem a cywilizacją Zachodu. Mahomet zdaje się lokalizował miejsce konfliktu z Syrią i Damaszkiem.
Ja właśnie się tak nad tym zastanawiałam kiedyś i doszłam do wniosku, że my Chrześcijanie i Muzułmanie nie powinniśmy potępiać się nawzajem , wręcz przeciwnie. Powinniśmy się zjednoczyć , bo wygląda na to , że mamy wspólnego wroga.
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Kaznodzieya napisał:
Wspólnego. W nas samych.
To musi być ktoś lub coś ( człowiek, ideologia, kultura, organizacja etc.) , co chce zniszczyć wszystkie wartości jakie przekazał nam Bóg i jego prorocy.
Islam dopatruje się kultury zachodu, bo ta kultura wypacza to co nakazuje im Koran. Kultura zachodu ukazuje pedofilię, prostytucję, ateizm itp. Typowa Sodoma i Gomora
Chrześcijanie dopatrują się podobnie czegoś co wypacza wartości nauk Jezusa, coś co szerzy nienawiść, zło, konflikty, niesprawiedliwość, przemoc, wojny itp. itd.
Każdy na pewno ma jakieś podejrzenia, kto lub co jest/będzie tym Antychrystem czy Dadżalem.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Duch ludzki przeciwny wartościom jakie przekazuje nam Stwórca. Ucieleśniony w człowieku. W konsekwencji ktoś kto prowadzi za sobą tychże antychrystów i dzadżalów podobnych sobie.

Activ - w NT czytamy że to się już dzieje i to od 2000 lat :) Stąd wzywa do czujności w innych jego fragmentach.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Dlatego ja osobiście nie widzę w apokaliptycznych doniesieniach i spekulacjach nic nowego czego nie ma obecnie, ale co najwyżej wzmożone w działaniach tych że "duchowych aspektów w samych ludziach"
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Ale jazda. Czego to nie robi się aby wypłynąć jajo lider z cienia lub nie dać o sobie zapomnieć. Widać religia nie jest tu wyjątkiem.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
staną się jednością jak powiedział ten "uczony" ale chyba musi mąż też zjeść kości żony
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Nu :)

Rozważ czasem zajrzeć ma religię a nie tylko polityka i polityka :) Masz ciekawe wypowiedzi i pewnie byś nieco ubogacił ten dział.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
możliwe, tu trzeba trochę mocniej ruszyć głową

co do islamu to ciekawe jest spostrzeżenie nowych wyczynów wojowników państwa islamskiego, którzy to niszczą mauzolea szyickie
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
te dzikusy na terenie Syrii zaczęły rozwalać groby krewnych Alego, zięcia Mahometa bo były jakieś wzorki
 
Do góry