Islam a co Wy o nim sądzicie ?

Le'a

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2011
Posty
220
Punkty reakcji
3

Wojnę toczą plemiona, a religia jest dodatkiem dla statystyk.
A poza tym zwróc uwagę, że zapis jest o muzułmańskim i chrześcijańskim wyznaniu, powstarzę, że odłamów jest wiele zarówno w jednej jak i w drugiej religii, stąd nie jest wiadome dokładnie, kto komu zawinił.
 

Majordomus

Departament ds. kontroli używania mózgów
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
1 281
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Łódź
"Podstawą bytowania duchowieństwa były opłaty za odprawiane msze. Zarówno przeciętny średniowieczny proboszcz jak i ksiądz w miastach był słabo lub w ogóle nie wykształcony. Każdy, kto chciał zostać kapłanem, uczył się u proboszcza najpotrzebniejszych rzeczy. Niczym nadzwyczajnym było uczenie się na pamięć bez rozumienia tekstu, a później wygłaszanie go na mszach."

Z czego to cytat?

Jakby więc nie spojrzeć chrześcijaństwo też wywodzi się z religii ludzi niewykształconych i biblia była interpretowana i nauczana przez osoby które nie znały ani greki ni łaciny. Chyba nikt nie uwierzy, że po chrzcie w 966 pogański lud jakim byliśmy nagle doznał olśnienia i zgodnie z uniwersalizmem średniowiecznym na drugi dzień obudził się ze znajomością powszechną łaciny czy greki - byliśmy analfabetami :). Z tego co pamiętam Karol Wielki aby przywrócić łacinę klasyczną posiłkował się zakonnikami z Irlandii - bo tylko tam przetrwała - a to jakieś 250 lat od czasów powstania państwa franków :) i około 700 od czasów Chrystusa. Podobnie jak rozwój kultur Rzymu, Egiptu, Grecji z dorobku których do dzisiaj korzystamy nie był związany z ich politeistycznymi religiami tylko z uwarunkowaniami ekonomiczno-gospodarczymi z ekspansją z hellenizacją tak i na nasz rozwój ten czynnik miał największy wpływ.

Do tego się nie będę się odnosić, bo nie widzę powiązania.

Reasumując dzisiaj chrześcijanie opierają się o nauki ludzi którzy byli jeszcze gorzej wykształceni niż dzisiejsi islamiści i jak niedouczonych możemy zrozumieć w ich dalszej wierze w te przekazy, tak wykształconych już ja przynajmniej nie do końca. Na dodatek pierwszy raz słyszę aby religia opierała się o wykształcenie - a nie na dogmatach , na kierowaniu się "na wiarę" Czy chcesz powiedzieć, że aby zrozumieć boga trzeba być wykształconym ? To niebezpieczna teza i raczej samobójcza dla chrześcijanina :) - sprowadza coś do parteru

Reasumuj sobie, tylko szkoda, że nie do tematu ;) Bo spójrz na Lewant, na czasy Orygenesa i dalej, na mentalność grecką i jej pojmowanie religii... i wróć do rozmowy ze mną dopiero wtedy.
Pierwszy raz słyszysz? Pierwszy raz to byś może słyszał o Dunsie Szkocie czy innych, ale nie o scholastyce.

Każdy w Bizancjum był subtelnym teologiem, nawet prosty człowiek.
 

Le'a

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2011
Posty
220
Punkty reakcji
3
Chrześcijanie i żydzi uznali islam jako lepszy/uprzywilejowany w stosunku do bałwochwalczych pogan (to ci uznawani byli za prymitywnych), oczywiście w czasach współczesnych powstawaniu islamu.
W państwach muzułmańskich jest obowiązek posłuszeństwa Prorokowi i Kalifom, ale są konsultacje wiernych z kierującym grupą i na tym opiera się trzon życia społeczno-politycznego i w zależności jaki element brał górę uformował się taki system społeczno-polityczny: demokratyczny (Medyna), autokratyczne (imperia arabskie), oligarchiczne (epokaturecko-mongolska).
Prawo islamu dziś obowiązuje częściowo, poniewaz warunki nowoczesnego życia narzuciły wprowadzenie nowych przepisów wzorowanych na Zachodzie. (np. haremy w bardzo ograniczonym zakresie.)
Wyznawcy islamu stanowią zorganizowaną wspólnotę, gdzie ściśle połączaone są aspekty życia religijnego z aspektami politycznymi, doczesnymi , społecznymi.
Podstawowym tematem Koranu jest obraz Boga-Allaha., wyróżniono 99 okresleń.
W Koranie występuje różnorodność wątków, często ze sobą sprzecznych,
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Lampart swe antyreligijne fobie możesz realizować w innych tematach, zaofftopowałeś w temacie dot. islamu o katolikach, chcesz krytkować islam w tym temacie, rób, to, ale o po katolikach możesz "jeździć w innych tematach" , tak jak ogólnie antyreligijnie w innych (są do tego dostowane tematy), to co czynisz tutaj jest czystej wody offtopem, brak dostosowania do reguł panujących na forum, skutkować będzie podniesienia poziomu warn, ta uwaga tyczy się też innych uczestników, wskazałem bezpośrednio na wywołującego offtop : Lamparta, dziękuję za uwagę
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Egipscy mężowie już wkrótce będą mogli legalnie uprawiać seks ze zmarłą żoną. Nowa ustawa przyzwala na uprawianie seksu aż do 6 godzin od momentu śmierci kobiety. Kontrowersyjne zmiany w prawie należą do pakietu radykalnych reform, wprowadzanych przez zdominowany przez wyznawców islamu parlament - czytamy na portalu dailymail.co.uk.

Według nowych przepisów, zmieniony ma zostać wiek minimalny do zawarcia małżeństwa (z 16 do 14 lat). Ograniczone zostanie także prawo kobiet do wykształcenia i pracy

wymiękam, załamałam się..
no i dementi, oby sie nasi politycy nie uczyli od nich hahaha
Informacja błyskawicznie rozniosła się po egipskim internecie i mediach. Z ostrą krytyką domniemanego prawa wystąpili liczni dziennikarze oraz między innymi Narodowa Rada Kobiet, organizacja działająca pod ochroną prezydenta Egiptu i walcząca o prawa egipskich kobiet. Z racji na swoją treść informacja o zgodzie na seks po śmierci gwałtownie rozprzestrzeniła się poza Egipt. Za fakt uznały to między innymi "Daily Mail", "Huffington Post" i szereg stron plotkarskich.

Jednak jak się okazało, niemal na pewno wszystko jest wielką mistyfikacją. Zapoczątkowano ją najprawdopodobniej w celu zaszkodzenia reputacji nowego egipskiego parlamentu, co do którego istnieją liczne obawy, czy aby nie przyjmie mocno konserwatywnego kursu. Mogłoby to oznaczać przebudowę Egiptu w państwo religijne podobne do Iranu.

Zwolennicy obalonego prezydenta chcą przekonać Egipcjan i społeczność międzynarodową, iż islamskie partie cofną Egipt w średniowiecze, a Hosni Mubarak był jedynym gwarantem utrzymania ich w ryzach i zapewnienia rozwoju nowoczesnego kraju i społeczeństwa.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Nie wierzyłbym w to. Jakieś nawiedzone antyislamskie dziwadła rozpuszczają plotki. Niedługo pewnie usłyszymy, że w jakimś Jemenie wejdzie prawo mówiące, że każdy noworodek płci żeńskiej musi odbyć stosunek z ojcem, a jeszcze potem, że w Kuwejcie jeśli kobieta zechce wyjść z domu musi walnąć dyńką w klamkę.
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
W islamie przerażają mnie dwie rzeczy - stosunek do kobiet i wojny. I niech nikt mi nie wciska kitu, że Al-Kaida itp. nie ma nic wspólnego z terroryzmem, bo to prawdą nie jest.

Poza tym religia jak każda inna.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
widzisz każda religia jest niszczona przez ekstremistów tej religii. Ciekawe co powiedziałby Chrystus na widok palonej na stosie Joanny`Darc. Tak samo jest w islamie. Dla muzułmanina żona to podstawa rodziny. Musi ją utrzymywać i szanować. To co się dzieje z kobietami nierzadko to po prostu barbarzyństwo i nic wspólnego nie ma z islamem. Cytuję Koran :
Stworzenie waszych żon ze krwi waszej, iżbyście mieszkali z niemi; miłość i pobożność które położył w wasze serca, głoszą Jego dobrodziejstwa w oczach tych którzy wierzą.

Co do walki to też jest tak samo

Ilekroć rozpalają ogień wojny, Bóg go wygasza. Oni usiłują szerzyć na ziemi zgorszenie, lecz Bóg nie miłuje tych, którzy szerzą zgorszenie. (5:64)​

Wolno walczyć tym, którzy doznali krzywdy – Zaprawdę, Bóg jest wszechwładny, by im udzielić pomocy – i tym, którzy zostali wypędzeni bezprawnie ze swoich domostw, jedynie za to, iż powiedzieli: „Pan nasz – to Bóg!” I jeśliby Bóg nie odepchnął ludzi, jednych przy pomocy drugich, to zostałyby zniszczone klasztory i kościoły, miejsca modlitwy i meczety, gdzie często wspomina się imię Boga. Bóg pomoże z pewnością tym, którzy Jemu pomagają. Zaprawdę, Bóg jest Mocny, Potężny! (22:39-40)​

Zwalczajcie na drodze Boga tych, którzy was zwalczają, lecz nie bądźcie najeźdźcami. Zaprawdę; Bóg nie miłuje najeźdźców! I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odpłata niewiernym! – Ale jeśli oni się powstrzymają... – zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy! I zwalczajcie ich, aż ustanie prześladowanie i religia będzie należeć do Boga. A jeśli oni się powstrzymają, to wyrzeknijcie się wrogości, oprócz wrogości przeciw niesprawiedliwym! Miesiąc święty za miesiąc święty. Rzeczy święte podlegają talionowi. A jeśli kto odnosi się wrogo do was, to i wy odnoście się wrogo do niego, podobnie jak on odnosi się wrogo do was. I bójcie się Boga! I wiedzcie, że Bóg jest z bogobojnymi! (2:140-149)​
Jest to niestety choroba każdej religii, że pojawiają się interpretatorzy, którzy starają sie zabłysnąć chorą interpretacją i zapominają i istocie wiary
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Herbatniczek, powiedziałam już, że nikt mi nie wciśnie kitu. Ci barbarzyńcy z islamem mają właśnie bardzo wiele wspólnego, zwłaszcza że sami za muzułmanów się podają.
A to, co zrobili Joannie d'Arc nie interesuje mnie, przecież to temat o islamie, a nie o chrześcijanach.

"Dla muzułmanina żona to podstawa rodziny. Musi ją utrzymywać i szanować."
Więc dlaczego tego nie robi?

"To co się dzieje z kobietami nierzadko to po prostu barbarzyństwo i nic wspólnego nie ma z islamem."
Nie ma nic wspólnego z islamem, ale to właśnie w muzułmańskich państwach kobiety traktuje się jak człowieka drugiej kategorii, więc na jedno wychodzi.
Muzułmanin jest dobry dla żony w Europie, ale gdy ściągnie ją do swojego kraju, okazuje się, że jego dobroć i szacunek do kobiety wyszły do kiosku i już nie wróciły.



I naprawdę nie wiem, po co cytujesz Koran, skoro on nie ma absolutnie nic wspólnego z tym, co mężczyźni-muzułmanie mogą zrobić swoim żonom.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to jest bardzo proste, w każdym wyznaniu jest tak że wyznawca wybiera sobie z palety zasad wiary co jemu pasuje i do tego interpretuje sobie poszczególne zasady tak aby było wygodne.
Ranisz porządnych muzułmanów tym że wrzucasz ich do jednego worka. Na prawdę jest wielu z nich, którzy bardzo szanują swoje żony.

Nie rzucajcie się własnymi rękami
ku zatraceniu!
Czyńcie dobro,
bo, zaprawdę, Bóg miłuje czyniących dobro!
(K;Baqara;195)


Zauważ że Mahomet jednoznacznie potępia samobójstwo a al-kaida pochwalała samobójcze ataki wiernych
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Jestem Brave, osobiście poniekąd zainteresowana tematem wiec reakcja taka
Handai, wierni światli muzułmanie odcinaja się od talibów uważając ich za niewiernych
Wkurza mnie jednak ich zachowawcza postawa
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Hanadai, a kto Ci tutaj wmawia, że Al-Kaida to nie terroryści? To, co napisał Herbatniczek w żaden sposób nie odnosi się do nich. Oni w rzeczy samej są sunnickim zgrupowaniem terrorystycznym, podobnie jak Hamas czy Hezbollah, ale islam sam w sobie nie pochwala wojny, przy czym wyjątkiem jest Dżihad. A to, z czym mamy teraz do czynienia, Dżihadem nie jest, niezależnie od tego, co Ci będą wkręcać bałwany z Ameryki.

Koran jest cytowany, by dotarły do Ciebie jego dogmaty i być może zwalczyły uprzedzenia do religii. To, jak postępują ludzie, to jest inna bajka, ale identyfikowanie tego z islamem jest ciemnotą. Rozmawiałem swego czasu z osobą ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i przyznał, że nigdy jego ojciec nie podniósł ani na niego, ani na innych członków rodziny ręki (w tym na żonę, czy córkę). Jedyne, co się zdarzało, to zwyczajne kłótnie, ale bez rękoczynów, a on sam powiedział, że jeśli Amerykanie zaatakują Bliski Wschód szukając tam kolejnego zysku, bez wahania dołączy do armii zaraz po ogłoszeniu Dżihadu. Ale teraz, jak sam przyznał, Dżihadu nie ma, a terroryści nie są żadnymi świętymi wojownikami, za jakich próbują uchodzić.

Widzisz, to co dzieje się u chrześcijan masz w poważaniu, ale po islamie to już można jechać, nie? Odważnie.

Powiedz mi teraz, analogicznie (i proszę, nie tłumacz tym, że to Cię nie interesuje, bo to nie ten temat) - skoro w Dekalogu jest napisane "Nie zabijaj", dlaczego ludzie zabijają?

Widzę już Twoją wiedzę w temacie, przyćmioną zachodnimi zabobonami i stereotypami. Pewnie Żydów też nie lubisz, bo kupią całą Polskę, a Cyganów, bo Cię porwą i wywiozą. W islamie zdarza się terror w rodzinie, w chrześcijaństwie również, w rodzinach bez wiary, również. Wszędzie. To nie jest kwestia religijna. Wszyscy muzułmanie to gnoje, idąc Twoimi słowami, bo dominują nad żonami. No to tutaj Ci zrobię niespodziankę i powiem, że w berberyjskim plemieniu Tuaregów, żyjącym w północno-zachodniej Afryce, to kobieta ma wyższą pozycję społeczną i mamy do czynienia z matriarchatem, a są oni muzułmanami. Nadal będziesz tutaj sprzedawać bajki o tym, jaki to islam jest zagrożeniem?
Berberowie są muzułmanami, a jednak są mniej radykalni od Arabów, bo łączą Koran ze swoją tradycją, nie obowiązuje u nich Szariat. A i nie każde państwo stricte arabskie jest niebezpieczne, choć osobiście wolałbym uniknąć wycieczki do takiej Arabii Saudyjskiej.

Wracając do Al-Kaidy, nie jest wielu jej zwolenników, jedynie banda poyebanych delikwentów. Tym bardziej Iran nie będzie akceptował jako wizytówki islamu, bo w tym kraju jest inny odłam. Gratuluję jednak podejścia, potrzeba nam w Polsce kolejnych krzyżowców, gotowych do walki z islamem.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
właśnie, najgorsze to brać jakiegoś radykalistę za przedstawiciela większości. Naprawdę islam nie jest taki złem jaki niektórzy wałkują. A to już też symboliczna koalicja jastrzębi amerykańskich i muzułmańskich. Obydwie grupy nie mogą bez siebie żyć. A umiarkowani bogobojni ludzie są na uboczu
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Nie mniej to religia wojownicza, Wynika to z Koranu
pierwsze wieki Islamu to lata pokojowego wspólistnienia w tamtych krajach wszystkich religii. Wyprawy krzyżowe nastwiły ich dośc ostro przeciw chrzescijaństwu.
Sytuacja kobiet hmm handai pod talibami napewno duzo gorsza, niz za czasów Mahometa gdzie jedna z jego żon prowadziła włąsny biznes.
To co nam sie wydaje nie do przyjecia w wielu przypadkach maiło za zadanie chronic kobiety przed nadpobudliwoscia męzczyzn, Warunki zycia, styl i klimat wydawały kobiety na latwy łup
Nie ma sie co czarowąc seks jest wtych krajach czyms bardzo doimnujacym zycie..nadpobudliwość. ..
Nie do końca chyba rozumiemy czym jest seks dla nich. Nie mogłby się zrodzic pomysl o takim pożegnalnym seksie w innej kulturze.
 
M

merkaba12

Guest
wyprawy krzyżowe zaczeły sie wwyniku expansji islamu a nie odwrotnie

http://www.youtube.com/watch?v=XiOkJI3cKAQ
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
merkaba , bądź poważny i choc troche zaglądnij w temat wypraw krzyżowych
ręce opadają
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ciekawe czy nasz znawca islamu wie dlaczego arabowie w VII wieku tak szybko zajęli tereny Syrii, Palestyny, Egiptu, Afryki. Tacy źli a tak sprawnie podporządkowali tyle ziem, a co ciekawe ni było po zajęciu jakiś powstań, oporu itp. Odpowiem tak: dali oni po prostu porządek i tolerancję, tolerancję np. dla żydów większą niż np w Europie.
Palestynę podbili w VII wieku a krucjata wybuchła u schyłku XI stulecia. A co w międzyczasie ? Chrześcijanie wyrabiali sobie pogląd co do wrogości arabów w 400 lat, coś wolno myśleli. Kulminacją przyczyn była inwazja seldżuków, ludu tureckiego, który oczywiście dość względnie przyswajał nauki Mahometa (nie byli to arabowie)
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Herbatniczek, ja tylko uogólniłam. Oczywiście, są wyjątki, ale one właściwie potwierdzają regułę. Nic nie mam do samych wyznawców islamu, ale prawda jest taka, że spora ich część nie ma poszanowania do kobiet i tego nie da się zaprzeczyć. Szanuję ich religię, ale tylko religię, bo do kogoś, kto traktuje kobiety jak szmaty, szacunku mieć nie będę nigdy. Ale powtórzę - to tylko ogólnik, nie mówię, że każdy muzułmanin jest zły.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
JPII kótry z zakonnic zrobił posługaczki? KRK przyzwala na seks za zgoda 12latek. W Egipcie od 16 lat mozna
 
Do góry