Intymne problemy

La Guaje

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2010
Posty
63
Punkty reakcji
0
Miasto
Zawiercie, Śląsk
Nie wiem od czego zacząć. Najlepiej od początku. Mam 16 lat. Zawsze przed wyjazdem na wakacje pojawia się ten sam problem, jakim jest dostanie okresu. Otóż w te wakacje, w niedzielę lecę do Egiptu. Wiadomo, jest tam gorąco i praktycznie ciągle siedzi się w wodzie. I akurat w ten tydzień wypada mi okres! U mnie trwa dosyć długo. Podpasek używam i robię z nimi wszystko. Jeżdżę na rowerze, umiem wyczuć moment, gdy trzeba zmienić czyli po prostu podpaski to taki mój namber łan. ; >
Mama doradziła mi tampony. Problem w tym, że jestem dziewicą. Ostatnio próbowałam z olejkiem wsunąć sobie OB mini ale... Kurdę, nie wszedł! Najbardziej boję się, że przecieknie, że sznurek się zgubi, że tampon wsunie się za daleko. Pocieszam się tym, że wagina to nie dziura bez dna i jakoś się go wyjmie no ale nigdy nie używałam tamponów i się boję. Pierwsze 2 dni mam bardzo obfite. Koleżanka mamy mówiła, że w basenie zakłada czarne mjatki, na to kostium i normalnie pływa. Ale przecież są infekcje a w basenie tak pływać tylko w majtkach i majtkach od bikini? No nie wiem. Kurczę, ten problem mnie dobija. Zawsze na wyjeździe dostaję... Możecie mi coś poradzić, kobiety? Może tampaxy? Są podobno śliskie i łatwo się je aplikuje. Albo może jakieś sprawdzone triki?
 

Sloneczko777

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
Następnym razem weź sobie lakmil. Są to tabletki z naturalnymi "dobrymi bakteriami". Przywracają równowagę. Ja zawsze je biorę jak tylko czuję, że coś się dzieje. Nie trzeba trzymać ich w lodówce.
 

martysia09

pamparam
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
755
Punkty reakcji
3
Miasto
Turek
Wiem, że głupio robię radząc się na forum, ale wizyta u mojego lekarza kosztuje stówę, więc wolę się tu spytać.
Jestem osobą doedukowaną jeśli chodzi o "te" sprawy, ale w obliczu domniemanej ciąży trochę trudno jest na to patrzeć obiektywnie. Ale do rzeczy:
Dziś jest drugi dzień mojego okresu, który zawsze jest dość obfity. Trwa około 7 dni. Postąpiliśmy z chłopakiem trochę nieodpowiedzialnie, ponieważ włożył penisa do mojej pochwy, co prawda tylko na chwilę, ale wydostał się z niego pre-ejakulat. Trochę się zestresowaliśmy, więc A. wpadł na dość dziwny pomysł, żebym przemyła się w środku mydłem, gdyż ponoć mogłoby ono zabić plemniki. Nie chciałam się na początku zgodzić, bo uważałam to za absurdalny pomysł, ale zebrałam się w sobie i umyłam. Tak więc moje pytanie brzmi: czy w takiej otoczce mogłam zajść w ciążę?

Proszę mnie nie potępiać - nie jestem jedną z wielu pustych dziewczyn. Uważam, że w obliczu takiej sytuacji, większość osób nie wie, co z sobą zrobić.
Pozdrawiam.
 

Wieśniark3k

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich czytających ten temat :)

Wcześniej(z 2 tyg.) zaczęłam ciągle sikac (mimo ze duzo nie pije!), potem sie uspokoilo, i od teraz (2 dni) znowu zaczelam, dodam, ze od 7 dniu nie mam okresu. Co to moze byc waszym zdaniem?

PS: uprzedzajac pytanie : w ciazy na 100% nie jestem :)

pozdrawiam! :)
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
tak co 15-30 min. mi się chcę... a czasami i nawet krócej. dzisiiaj juz dostalam okres

a moczu to roznie ale glownie to mam takie parcie na pecherz. jak wiadomo trzymam dłużej i nie lecę do wc to dużo sikam, jednak jak od razu jak mi się chce i pomykam do wc to już raczej malutko.

BTW: zapomnialam hasla i nowe konto zalozylam ale to juz nie akutalne :)
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
BTW2 : badanie cukru też miałam i wyszedł ok... no kilka lat temu był podwyższony i miałam kilka badań w tym kierunku ale też niby wyszło all ok :)
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
posiew moczu czyli ogólnie "Badanie moczu" ? to miałam robione i wyszło ok
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
nie wiem co zrobie, moze chwile poczekam w sumie bylam u lekarza on mi zlecil tylko badanie moczu i jak zobaczyl wynik to powiedzial ze all jest ok. moze to tez na tle nerwowym? ale czym bym sie denerwowała :]
 

Julka89

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
2 342
Punkty reakcji
79
Miasto
mój kawałek podłogi
Przemywanie nic nie da! Liczy się szczęście :] albo pigułka 'po' ginekolog kosztuje 100? A utrzymanie dziecka ile? Jak będziesz następnym razem u ginekologa poproś o receptę. Wykup ją i miej w swojej podręcznej apteczce na wszelki wypadek.

P.S. Używaj ich tylko w awaryjnych przypadkach ponieważ źle wpływają na zdrowie kobiety
 

seaton

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
mozna kapac sie w kazdym jeziorze, basenie, rzeczce czy morzu, ale pamietajcie dziewczyny. zawsze przed kapiela aplikujemy sobie tamponik i swedzenia nie bedzie. mam endo wiec szczegolnie latwo lapie takie rzeczy i lekarz mi tak poradzil.

pozdrawiam
 

kolorrowa

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Witam Was serdecznie. Trochę wstyd mi o tym mówić :bag: ale potrzebuje pomocy.

Jutro ,właściwie to już dziś ,spotykam sie z chłopakiem. Lubimy się pieścić ale nic pozatym, nie jestesmy jeszcze gotowi na seks. Dostałam dziś okres ale nie chce rezygnowac z jutrzejszych pieszczot. Czy mogę zatamowac krwawienie chociaż na godzinę ? Czy jeśli użyje tamponu to krwawienie ustąpi chociaż na godzine ?

Prosze pomóżcie.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
:lol: :bag:
zatamuj tym tamponem wypływ głupoty..
mogłaś wcześniej pomyśleć jak umawiałaś się na 'spotkanie' że będziesz miała okres. są sposoby na ustawienie tego
 
Do góry