Intymne problemy

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
wiesz, tak jak pisałam, przede wszystkim odżywianie ma wpływ na miesiączkę, ale również pogoda, stres, styl życia, wiele czynników. Skoro nie ciąża, to pewnie niebawem dostaniesz.
 

Alonso22

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2009
Posty
43
Punkty reakcji
0
Ja umieram w pierwszym dniu i flaczki mi się tez przewracają:(( nie mówiąc o tym, że parę dni przed okresem mam tak popierniczone humory, że czasami sama siebie nie poznaję:D-raz mało co z chłopakiem nie zerwałam, bo mnie wkurzył jakąś pierdołą) i bez tabletek nie dałabym rady się ruszyć z łóżka, tylko one strasznie powoli zaczynają działać. Moja kumpela np nie bierze tabletek, bo twierdzi, że jej nie pomagają, tylko kładzie się w łóżku z poduszka elektryczna na brzuchu i nie rusza się z miejsca...
 

Monika10108

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam mam taki problem! Dostałam wczoraj okres jest tak obfity ze zmieniam tampona razem z podpaska co 15 minut!:( I do tego mam strasznie duze skrzepy :( poproatu leci ze mnie ciurkiem boje sie bo nigdy tak nie miałam :( Czy ktoras z was miała juz taki okres? Czy wiecie co to moze oznaczac? I czy mogłabym wziasc Cyclo3 Fort?? Prosze pomozcie!!!!
 

iśka33

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Bardzo proszę o szybką pomoc. Stosunkowo niedawno dostałam okres. Trwał prawidłowo po 6 dni, wszystko była ok. Aż po 3 okresie miałam przerwę 3 miesiące. Potem zaczął mi się okres. Trwa do dziś, w sumie ok. 39 dni, ale to nie jest to, co mnie martwi, bo moja mama powiedziała że to normalne. Ostatnio, czyli przez jakieś półtora tygodnia okres jest tak obfity, że kiedy zdejmuję podpaskę po 3 godzinach, jest cała czerwona od krwi. Bardzo mnie to martwi i jest niekomfortowe. Nie wiem już co robić, nie chcę mówić mojej mamie, a u ginekologa jeszcze nigdy nie byłam. Z resztą nie wiem, jak miałabym pójść, jeśli mam miesiączkę cały czas. Zastanawiam się, czy to nie ma jakiegoś związku z chorobą - zapaleniem krtani, którą mam od ponad tygodnia, ale wydaje mi się to trochę naciągane. Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
nie chcę mówić mojej mamie, a u ginekologa jeszcze nigdy nie byłam
A myślisz trochę czasami? Ze zdrowiem nie ma żartów. Mamie powiedz natychmiast, a ginekolog nie gryzie.
Z resztą nie wiem, jak miałabym pójść, jeśli mam miesiączkę cały czas
normalnie, ja wielokrotnie na pewne badania musiałam pójść mając miesiączkę.
Zastanawiam się, czy to nie ma jakiegoś związku z chorobą - zapaleniem krtani, którą mam od ponad tygodnia, ale wydaje mi się to trochę naciągane
bo to jest naciąganie, oszukiwanie samej siebie i głupota. Idź do lekarza z mamą. Kiedyś i tak będziesz musiała pójść. Jeśli jesteś dziewicą przez pochwę Cie nie będzie badać. Spokojnie.
 

Giuseppina

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2009
Posty
225
Punkty reakcji
1
Witam. Mam 17 lat, dzisiaj była moja pierwsza wizyta u ginekologa. Podczas badania nie mogłam się rozluźnić, pani doktor była niestympatyczna i nie delikatna. Powiedziała że mam za dużą i za twardą macicę, napisała mi skierowanie na badanie USG. I zanim zdążyłam o cokolwiek zapytać, prawie wypchnęła mnie za drzwi... Co to może oznaczać? Nie miałam jeszce stosunku płciowego, uprawiamy tylko petting z chłopakiem, więc ciąże wykluczamy.... Czy podczas okresu można wykonywać badanie USG? Pomocy!!!!!!!!!!!!!!

Radzę Ci zmienić lekarza. Jesli byla taka olewająca i nieprzyjemna, to mozliwe, ze przesadzila z tą dużą i twardą macicą, ale tego powiedzieć tak na pewno to nie mogę, w końcu nie ja Cię badałam. Moze to byc np. za mala ilosc progesteronu. Raczej nic powaznego.

Tak, można wykonywać badanie USG w czasie okresu.
 
N

Nieprzenikniona

Guest
MUSISZ jak najszybciej iść do ginekologa! Masz okres ponad miesiąc, to nie jest normalne. Ginekolog na pewno znajdzie źródło Twojego problemu, ale nie możesz tego zlekceważyć, bo to się będzie ciągnęło za Tobą. Powiedz jak najszybciej mamie, to nie jest żaden wstyd. Z resztą, dziwne, że sama tego nie zauważyła... że musisz np. ciągle chodzić do łazienki lub, że podpasek ostatnio znacznie ubyło. Mnie by to zaniepokoiło.
 

martysia09

pamparam
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
755
Punkty reakcji
3
Miasto
Turek
Witajcie. Mam 16 lat. W sierpniu miałam robioną laparoskopię torbieli lewego jajnika. Średnica wynosiła około 6-7 cm. Dodam, że nic mnie nie bolało (tylko przy jakichś ćwiczeniach intensywnych) i ta torbiel odkryta została przypadkowo, kiedy poszłam do lekarza z infekcjami dróg rodnych. Po zabiegu również wszystko było w porządku - żadnych bólów, złego samopoczucia. Aż w tym miesiącu zaczął mnie boleć ten właśnie jajnik. Na początku myślałam, że to po prostu przedokresowe, ale gdy skończyła mi się miesiączka to nadal bolało. Może nie jest to taki ból, że nie mogę spać, ale jest niepokojący. Wizytę u lekarza mam na grudzień. A Was pytam - czy to mogło się nawrócić, ale w groźniejszej wersji? Bardzo się boję...
 

CałaOna

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
450
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Miasto
stąd i stamtąd
Piuerwsze dni okresu tez zawsze mam obfite ale nie az tak ,z e musze podpaske zmieniac co 15 min. moze pojdz do ginekologa ?
 
Dołączył
15 Październik 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Czytałam podobne tematy, jednak zawsze była mowa o chorobie lub odchudzaniu.
Miesiączkuję od ponad 3 lat, od dwóch lat cykl jest w miarę stały. Nie stosuję żadnych diet,nie uprawiam seksu, stres, cóż, każdy się stresuje. U mnie jednak zdarza się to rzadko. Owszem, ostatnimi czasy miałam sporo problemów, cały cas chodziłam poddenerwowana, ale nie wydawało mi się to jakieś ważne. Okres spóźnia mi się jakieś 16 dni. Ma 15 lat i naprawdę nie wiem co mam robić.
Za wszystkie rady dziękuję.
 

looona

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
witam wsyztskich :) jestem tutaj nowa i z gory przepraszam z ewentualne bledy w doborze dzialu czy inne takie :) mam pytanie i prosbe :) mianowicie mam 20 lat, od kilku miesiecy wspolzyje z partnerem, wszystko przebiega bez problemow (mam na mysli ciaze) bo co miesiac mam miesiaczke, norlana jak zawsze takze ciaze wykluczam ale pojawilo sie u mnie brazowe plamienie z pochwy, taka brazowa wydzielina a bylo jej na tyle duzo ze musialam zalozyc podpaske... nie wiem jaki jest powod takego czegos ? skad taka wydzielina ? dlaczego ? ewentualne przyczyny ? co moze oznaczac ? a prosba dotyczy jakiejs stronki owydzielinach z pochwy, na ktorej bedzie opis wydzieliny, kolor, przyczyna - ogolnie opis danej wydzieliny... dlaczego wystepuje i takie tam :) mam nadzieje ze nie namieszlam zbytnio, prosze o pomoc bo nie wiem co sie ze mna dzieje... tak jak mowilam mam 20 lat a ostatni stosunek byl wczoraj,... pozdrawiam :)
 

kosciasta

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Słuchajcie. Mam problem. Przez ostatni miesiąc strasznie choruje bo co piątek miałam nowy antybiotyk. Jako ostatni bralam Zinnat przez 7 dni. Jestem młoda i drobna wiec nawet pani w aptece sie dziwiła że mam tak silny antybiotyk. No i dokładnie miesiąc temu próbowalismy z moim chłopakiem seksu oczywiście z gumką... Jednak za bardzo bolalło i zrezygnowaliśmy. Teraz okres powinnam mieć już od 5 dni i wciąż go nie ma... Test zrobiłam na wszelki wypadek żeby móc spać w nocy i był wynik negatywny. Czy dlugo może mi sie opóźnić okres? Musze zaznaczyc że zazwyczaj miałam okres regularn i miesiączkuje 4 lata.
 
Do góry