Ile Warta Jest Demokracja?

still sane

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2006
Posty
380
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
From the pagan vastland
Ileż tu padło obietnic bez pokrycia! Ileż gorliwej wiary bez jej sprawdzenia w codziennym choćby życi bez wojennej zawieruchy! Ileż samodowartościowania poprzez deklaracje bez pokrycia! "Życie bym oddał/oddała" i tym podobne bzdury. Żal mi tych co faktycznie w latach wojennych zawieruch to życie oddali i dziś mają takich "obrońców" ich ofiary najwyższej. Żal mi Polski co ma taką przyszłość jak jej młodych myślenie. Wojna i trupy tylko w książkach ładnie pachną, a tak naprawdę to śmierdzą strasznie a bohaterstwo sprowadza się do oddania moczu i kału w bielizne tuż przed zgonem. Nic tam nie ma z heroizmu ani epickich zapisów...
Ale liczy sie fakt, że ktoś godzi sie zaryzykować i poświęcić swoje flaki dla dobra ojczyzny. Gdy czytałem książkę o Monte Casinno, tam był taki oficer który po trafieniu w głowe przewrócił się na kamien a jego mózg gotował się na tej skale. Ale liczy sie że on pierwszy zerwał się do ataku aby ruszyć swój pluton do ataku. To jest bohaterstwo.

Inna sprawa, że Ci ludzie i tak przegrali bo walczyli o Polskę demokratyczną a nie o PRL
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Za PRL możecie podziękować wujkowi ziutkowi.
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Wujek Joe pokazał że demokraja jest naprawdę wiele warta. Po 1945 wielu oddało za nią życie.
 
Do góry