Ile Warta Jest Demokracja?

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Nie ma takich pieniędzy, za które by można mnie było kupic. B)
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Każdy by sprzedał, kwestia ceny.
Nie wykręcaj się że to o mnie świadczy, bo ty też byś sprzedał.
Psychika ludzka działa na zasadzie 3 celów: pieniądze, prokreacja, przyjemność :p
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Każdy by sprzedał, kwestia ceny.
Znam takich ludzi, choć jest ich naprawde niewielu, którzy woleli by zginąć dla idei niż się sprzedać. W dzisiejszym świecie to rzadkość ale tacy ludzie są i naprawdę wierzą w swoje ideały i poglądy.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
To oznacza że albo się nie znają na biznesie, albo że go rm jako małe dzieci wzięło w jasyr i nawkładało im pełno opowiastek o wolne polsce.
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
Nie wykręcaj się że to o mnie świadczy, bo ty też byś sprzedał
Obrażasz mnie, w ogóle mnie nie znasz więc nie wysuwaj takich sądów na mój temat.
To oznacza że albo się nie znają na biznesie, albo że go rm jako małe dzieci wzięło w jasyr i nawkładało im pełno opowiastek o wolne polsce.
A tu obrażasz tych wszystkich ludzi którzy by się nie sprzedali.
Wyobraź sobie, że na świecie są ludzie dla których kasa nie jest najwżniejsza w życiu i nie jest wyznacznikem wszystkiego ani też nie patrzą przez jej pryzmat. Żeby mieć swój honor i dumę wcale nie trzeba mieć pełno opowiastek o wolnej Polsce w głowie, tylko mieć szacunek do samego siebie.
Ja nie sprzedałbym swojego głosu.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Honor tylko blokuje drogę do lepszego życia.
Chyba że chcesz umrzeć gdzieś w rowie za nową polskę, niepogrzebany, a w nowej polsce w ramach wdzięczności, zapomną o tobie.
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
Honor tylko blokuje drogę do lepszego życia.
Większego głupstwa jeszcze nie czytałem :D Ciekawe jakim Ty jesteś człowiekiem skoro nie szanujesz samego siebie, ale to nie moja sprawa. Ciekawy jestem też jakie to jest lepsze życie bez honoru.
Chyba że chcesz umrzeć gdzieś w rowie za nową polskę, niepogrzebany, a w nowej polsce w ramach wdzięczności, zapomną o tobie.
Wyraz Polska piszę się wielką literą, to już zrobić możesz bo nie robiąć tego obrażasz każdego Polaka i tego z honorem i tego bez. Masz dziwne pojmowanie słowa honor, bo dla mnie to nie oznacza tylko walki o swój kraj ale coś więcej ale nie będę się w tej kwesti wypowiadać bo będzie OT. Jak wyżej pisałem nie każdego można kupić, nie każdy się sku**wi, są tacy co znają swoją wartość.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Jakim jestem człowiekiem?
Nawet jeśli to coś złego to zawsze jestem tam gdzie jest koryto.
Zaraz pewnie się podniesie krzyk że jestem sprzedawczyk, ale mimo tego, póki co nieźle na tym wychodzę.
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Akt wyborczy jest tylko jednym z wielu aspektów demokracji. Demokracja to system poglądów, w którym wybory są ważne ale nie najważniejsze. Najważniejsza jest odpowiedzialność władzy przed społeczeństwem i jej służalcza rola wobec obywateli. Polska demokracja jest chora od wielu lat a obrażanie sie na nią nic nie zmieni a jedynie umocni tych co tą demokrację maja gdzieś, choć na sztandarach niosą jej hasła.
W demokratycznym państwie mamy prawo i obowiązek wymagać od władz pracy dla nas, dla kraju a jak ktoś tego nie potrafi wykonać to wywalać go na zbity pysk i zatrudniać innego. Mamy prawo i obowiązek żądać spełniania potrzeb w miarę możliwości państwa. Mamy prawo znać te możliwości i uczestniczyć w podziale dóbr. Mamy prawo sprawiania aby nasze państwo nam służyło. To jest demokracja.
Polska demokracja sprowadza się od wielu lat do wykorzystywania wyników wyborczych dla spełniania potrzeb wygranych partii. Karuzela stanowisk, republika kolesiów, nepotyzm od najniższego do najwyższego szczebla władzy, korupcja, fałsz i zakłamanie to oblicza polskiej demokracji. I co gorsze to każdego to dotyka co tylko wygrywa w wyborach. Przepychanki między zwolennikami określonych partii i światopoglądów są bez znaczenia bo każdy co dorwie się do władzy zaraz zapomina o demokracji, prawie i sprawiedliwości. Co gorsza to nic nie idzie ku poprawie. Lewica durna jest tak jak była, prawica nic nie jest mądrzejsza a młodzieżówki ichnie to dopiero zapowiedź "świetlanej przyszłości" !
Demokracja w Polsce nie istnieje i nie zaistnieje zanim nie wymrą conajmniej dwa pokolenia.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Indyki z urżniętymi łbami są lepiej zorganizowane niż państwo polskie, ale co poradzić? Przecież to społeczeństwo wybiera :sexy:
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Całe szczęście, że sprzedawanie głosów jest nielegalne. Zaraz znalazłby się oszołom z kasą, który kupiłby głosy od takich jak Odeon, a wtedy wszyscy obudzilibyśmy się z ręką w nocniku.
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Odeon a sprzedałbyś się jakiemuś ruskiemu gejowi jakby ci dobrze zapłacił?
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Nie wiem, jeżeli te pieniądze miałyby być przeznaczone na przeszczep mózgu dla ciebie, to bym się zastanowił :lol:
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Nie wiem, jeżeli te pieniądze miałyby być przeznaczone na przeszczep mózgu dla ciebie, to bym się zastanowił :lol:
Kolejna wymijająca odpowiedź :] To jak sprzedałbyś się czy nie? Odpowiesz normalnie? Czy tylko potrafisz się naśmiewać z ludzi? Sam pisałeś, że wszystko jest kwestią ceny...
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Ja się z ciebie nie naśmiewam, tylko myślę altruistycznie.
A jeżeli nie rozumiesz moich odpowiedzi, to poproś kogoś aby ci je objaśnił.
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Tak sobie możesz tłumaczyć a odpowiedzi jak zwykle brak.
Skoro uważasz, że wszystko jest kwestią ceny to czemu nie potrafisz odpowiedzieć? Niewygodne pytanie?
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Juz odpowiedzialem.
Inteligentny czlowiek by zrozumial.
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
Czy to była odpowiedź to bym nie powiedział. Zazwyczaj na takie pytania odpowieda się albo Tak albo Nie zwłaszcza jeśli krytykujesz i naśmiewasz się z ludzi z zasadami. Ale widac po tobie więcej spodziewać się nie można (czyt. mądrej odpowiedzi)
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Wolę formułować swoje wypowiedzi bardziej górnolotnie niż słowem tak lub nie.
A teraz jeśli pozwolisz, (tak postąpimy po lewacku), wrócmy do tematu.
:lol:
:D
 
Do góry