Ile kosztuje "co łaska” w kościołach

Status
Zamknięty.

hanys1986

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2008
Posty
129
Punkty reakcji
0
800-1000 to troche duzo wg mnie... powinno byc w tym jakies strojenie przynajmniej, no bo w jedna sobote robia przeciez kilka slubow, wiec sa to takie latwe pieniadze...
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
nooo, nieźle sobie liczą w Łodzi, choć nie jestem w temacie jeśli chodzi o ślub w moich stronach... ja za mój nie płaciłam nic, bo to znajomy był :p
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
wydaje mi się, że gdyby to nie był znajomy to też by nie wziął, to taki typ człowieka...
 

segador

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2009
Posty
72
Punkty reakcji
2
Nie wiem o co się plujecie...
Królestwo niebieskie dla dziadka za marne 1000 złociszy...
Jeżeli chodzi o "co łaska" to nawet na tace jest ustawiony pewien pułap :)
Jak to było w książce W.Myśliwskiego "Kamień na kamieniu"
"Ludziom sypały się papiery na tace niczym pióra z aniołów,a brzękło tylko gdzieś żelazem to wszyscy patrzyli jak na winowajce" :D
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
wszystkim daje śluby za free?? raczej wątpię. a jaki ma samochód?? :p

nie iem jakim jeździ autem i nie wiem czy wszystkim daje za free śluby. Nie interesuje mnie to...


Nie wiem o co się plujecie...
Królestwo niebieskie dla dziadka za marne 1000 złociszy...
Jeżeli chodzi o "co łaska" to nawet na tace jest ustawiony pewien pułap :)
Jak to było w książce W.Myśliwskiego "Kamień na kamieniu"
"Ludziom sypały się papiery na tace niczym pióra z aniołów,a brzękło tylko gdzieś żelazem to wszyscy patrzyli jak na winowajce" :D
Żałosne...
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
segador Twój post jest żałosny. Dlaczego? Bo sprowadzasz religię, szczególnie katolicką, do jakiegoś targu....
 

mishi

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Olsztyn
Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że te wszystkie 'usługi' kościelne związane z sakramentami, powinny być bezpłatne. W zasadzie jako takie są, i płaci się ogólnie za czas, za msze, za kwiaty, za dojazdy... Nie za daną usługę.
Cóż, można do księdza z pyskiem wyskoczyć, że jaka 'co łaska'. Że można i 50 gr dać, ale nie wiem czy wtedy ksiądz udzieli nam tego pożądanego 'sakramentu'.
 
A

Anitkaa

Guest
Obowiązkiem księży jest udzielanie sakramentów, dlatego moim zdaniem nie powinno się płacić tak, jak pokazane na pierwszej stronie.

A kwiaty itp. to tylko pokazówa, cyrk...
Upodabniamy się do pogan, który składali ofiary bogom przed pomnikami... :/
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
Mishi to ja powiem Ci inaczej... Idź do nauczyciela i powiedz, żeby uczył za darmo .... to jest na tej samej zasadzie...
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Nie - to jest całkiem inna zasada, Magdo. Przecież nauczyciel pobiera pensję za pracę, a ksiadz to podobno nie zawód? To posługa duszpasterska.
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
Ksiądz też musi się utrzymać, więc teraz to i powołanie i zawód... To już nie te czasy, kiedy parafianie dawali księdzu jeść itp.
zresztą nauczyciel powinien być też nauczycielem z powołania, bo inaczej jest kiepskim nauczycielem zazwyczaj...
 

ninette

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2008
Posty
155
Punkty reakcji
2
Miasto
Rzeszotary
u nas pod krakowem jak się zapytasz ile? to ci powie "wszystkie pieniądze". Serio. A ostatnio było malowanie kościoła to było z ambony że "co łaska ale minimum 200 zł od rodziny".
No comment.


A śluby i pogrzeby zresztą też to to jak wyglądają zależy ile dasz kasy. Np jak mało dasz to wygoni organistkę z kościoła, że cicha msza będzie. Już tak zrobił raz.Albo jest rocznica 20 ślubu, ludzie na środku kościoła stoją a on mówi w 20 rocznicę śmierci. Znaczy mało dali. "'Mało" znaczy 300, 400 zł.

Interwencje w kurii były ale co z tego, przecież ma tam kolegów to mu nic nie zrobią.
 

gelo287

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2009
Posty
397
Punkty reakcji
1
To w takim razie to nie jest " co łaska" skoro żądają jakiejś kwoty.
 

segador

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2009
Posty
72
Punkty reakcji
2
segador Twój post jest żałosny. Dlaczego? Bo sprowadzasz religię, szczególnie katolicką, do jakiegoś targu....


Mishi to ja powiem Ci inaczej... Idź do nauczyciela i powiedz, żeby uczył za darmo .... to jest na tej samej zasadzie...


To najpierw zarzucasz mi,ze sprowadzam religie(co jest bzdurą,bo pisałem tylko o kościele)do "jakiegoś targu",a pozniej przyznajesz,że to taka sama usługa jak każda inna(i z tym się zgodzę)hipokryzja?
 
Status
Zamknięty.
Do góry