S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
chodzi o program, wykaanie krok po kroku co się będzie robić a nie hasełka w stylu wybierzcie i będzie fajnie
Ale nikogo program nie obchodzi. A juz na pewno tych co glosują na Kukiza.
Co z tego że PiS i PO zawsze miało program gdy nigdy go nie realizowało.
Program to tylko obietnice bez pokrycia. Jak Sikorski powiedział podczas jedzenia osmiorniczek dwa razy coś obiecać to tak jakby raz dotrzymać.
 
S

Sa Mara

Guest
MacaN napisał:
będzie w nim mowa nie tylko o JOW-ach.
Racja. Jedno z pytań będzie dotyczyło tego, czy podatnik lubi być masochistą [pytanie trzecie]. Jednym słowem Ż.E.N.A.D.A.

Pan Prezydent Komorowski sam na to nie wpadł, tylko ktoś "super inteligentny" mu doradził. W bardzo kiepskim sztabie pokazali słabe nerwy i przestraszyli się jakiegoś Kukiza.
Prezydent przegrał wybory minimalnie, lawina błędów sztabu w tym to referendum miały decydujące znaczenie. Dlatego to referendum jest nie istotne. Frekwencja wyniesie kilkanaście procent i na tym się skończy.
 
M

MacaN

Guest
Sa Mara napisał:
Pan Prezydent Komorowski sam na to nie wpadł, tylko ktoś "super inteligentny" mu doradził. W bardzo kiepskim sztabie pokazali słabe nerwy i przestraszyli się jakiegoś Kukiza.
Hahaha :D Racja, Komorowski jest za głupi, by wpaść samemu na cokolwiek.

Sa Mara napisał:
Frekwencja wyniesie kilkanaście procent i na tym się skończy.
Czyżby ? No cóż... zobaczymy.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tak się zastanawiam, że faktycznie ludziom może się to wszystko znudzić, za bardzo wierzymy w postawy obywatelskie większości społeczeństwa
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
tak się zastanawiam, że faktycznie ludziom może się to wszystko znudzić, za bardzo wierzymy w postawy obywatelskie większości społeczeństwa

Tylko widzisz dla ciebie glosowanie na PO to postawa obywatelska, dla wiekszosci antyobywatelska.
Nie wszyscy muszą myslec tak jak ty . A oderwac osmiorniczkożerców od koryta to postawa bardzo obywatelska.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
postawa obywatelska to dla mnie głosowanie na wszystkie partie, masz prawdziwą obsesję na punkcie tego że wspieram PO ale cóż na to poradzę, nie jestem lekarzem

odejdzie jeden osmiorniczkożerca to przyjdzie drugi, też głodny
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 442
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Największą wadą JOW jest to że rząd może sobie pomóc.Rząd ustala okręgi i może sobie pomóc wygrać wybory. 1 Powiększą okręgi wrogów a swoje zmniejszą. Wrogowie muszą zdobyć więcej głosów. 2 Można przez dołączenie innej dzielnicy zakryć głosy zwolenników i nawet jeśli postanowią oddać głos na opozycję to ich głosy zakryją zwolennicy rządu np Zbigniew Romaszewski mógł zdobyć mandat senatora ale zrobiono zmiany w okręgu i dołączono nową dzielnice i tym sposobem przegrał. Można Połączyć i rozdzielić okręgi by zabrać opozycji głosy. JOW pozwala manipulować okręgami i daje rządowi szanse na ułatwienie sobie utrzymanie władzy i pozwoli to zmniejszyć skale porażki. Kukiz nie myśli że dzięki temu daje rządowi szanse na ułatwienie sobie wygranej. Ruch jest całkowicie anarchistyczny. Kukiz mówiąc że nie będzie posiadał programu pokazał że nie warto głosować na niego . Osoba która startuje pokazuje jakie ma poglądy i plan jak zmienić kraj. Nie wiadomo co zrobi gdy wejdzie do sejmu. Przyjmowanie każdego nawet o skrajnych poglądach i wiara w to że te osoby o całkowicie różnych poglądach będą wstanie stworzyć listę i współpracować jest nie realne a szczególnie jeśli będą obok siebie osoby o bardzo radykalnych poglądach i jest nie realne by powstała współpraca np Skinhead i Anarchista. Dzięki temu różni aferzyści i cyniczni mogą wejść dzięki temu ruchowi do sejmu. Każdym mieście może powstać sporo tych komitetów i każdy z nich będzie chciał stworzyć własną listę do sejmu. Przypadku normalnej partii określa się program i zasady kto może wstąpić. Wyznaczają też osoby które kontrolują kto wstępuje lub trzeba uzupełnić ankietę i czekać na potwierdzenie zgody na wstąpienie.Blokują cynikom i aferzystą wejście do partii .
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jak w Anglii gdzie słynne były okręgi gdzie prawie nikt nie mieszkał tylko jakaś arystokratyczna rodzina
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
jak w Anglii gdzie słynne były okręgi gdzie prawie nikt nie mieszkał tylko jakaś arystokratyczna rodzina
Oj, to tak samo jak wies w ktorej R. Sikorski jest sołtysem, mieszka tam tylko jego rodzina, bo tak sobie zażyczył pan sołtys.
Pewnie jeszcze kasuje forse za bycie sołtysem.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a tam, bycie sołtysem to nie jest dla niego funkcja, jak by to jego żona wytłumaczyła na salonach USA - to mój mąż sołtys
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
a tam, bycie sołtysem to nie jest dla niego funkcja, jak by to jego żona wytłumaczyła na salonach USA - to mój mąż sołtys
Ale on jest sołtysem, naprawdę. A znając jego pociąg to panstwowych pieniedzy nie pogardzi i 100 zł za darmo.
Poprawka, sprawdziłek, jednak nie załapał sie na sołtysa.
Ten to ma pod górkę. Nie dość, że nie dostał stołka w Brukseli i może za chwilę wylecieć z rządu, to jeszcze nie będzie mógł nawet porządzić sobie... wsią. Radosław Sikorski nie zostanie sołtysem w Chobielinie Dwór, bo jego wieś zamieszkuje za mało dusz
Urzędnicy idą ministrowi na rękę i będzie mógł mieć własną wieś – Chobielin Dwór. Ale lokalni samorządowcy i koledzy z rządu, choćby nawet chcieli, nie będą mogli załatwić ministrowi stołka w tej nowej miejscowości. O sołtysowaniu w swojej posiadłości na razie Sikorski może zapomnieć... – Prawo jest takie, że aby był sołtys, to w jego miejscowości musi mieszkać co najmniej 50 osób. A w tej nowo powstałej tylu nie będzie – tłumaczy „Super Expressowi” Mariusz Piotrkowski (41 l.), zastępca burmistrza Szubina.















W swojej wsi Sikorski zamieszka razem z żoną i dwójką dzieci. Zatem brakuje mu 46 osób, by mógł zostać sołtysem – zauważa gazeta. – Nie przeskoczymy tego. Takie jest prawo – dodaje zastępca burmistrza Szubina
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
czyli nie ma tematu

ale wróćmy do Kukiza, zaczyna spadać do niego poparcie, chłopak się trochę już przejadł, nie ma już świeżości a i zaczyna mówić coraz więcej niekoniecznie z sensem
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
czyli nie ma tematu

ale wróćmy do Kukiza, zaczyna spadać do niego poparcie, chłopak się trochę już przejadł, nie ma już świeżości a i zaczyna mówić coraz więcej niekoniecznie z sensem
Bo to daleki czas do wyborów, zobaczymy na jesieni, moim zdaniem jego wyborcy głęboko w ..... nosie mają programy itd.
Oni chcą rewolucji a nie programów które i tak są tylko kiełbasą wyborczą, nikt nigdy jeszcze po wygraniu wyborów nie zaczął robic tego co miał w programie.
 
M

MacaN

Guest
Kukiz z pisem podali pomysł opodatkowania banków i ich... Repolonizacji.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
podatek to rozumiem a repolonizacja ? jak spróbujemy wywłaszczać to dostaniemy taki proces międzynarodowy że się nie pozbieramy
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
SuperMarian napisał:
Wkurza mnie hejt w internecie, system boi się zmian, pytanie czy my tez się ich boimy?
Ja się boję ludzi, których Kukiz wprowadzi do Sejmu, jeśli to będą takie rajskie ptaszki jak w przypadku Ruchu Palikota, to ja dziękuję. Będą listy, będzie ocena i się okaże na ile % może liczyć Kukiz. Z tego co słychać w obalaniu systemu mają mu pomagać systemowi politycy. Zatem skończy jak Palikot.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a najgorsze w Kukizie jest to że chce zniszczyć system bez konkretnego planu co dalej, skad wiadomo czy na gruzach powstanie coś lepszego ?
 
V

Vaffik

Guest
Zadam bardzo głupie pytanie. Co to znaczy Hejtować?

Kukiz ma plan ale narazie cicho bo jak się wyda to PIS padnie.
Plan Kukiza to plan PISu ...
Będzie koalicja...
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
podatek to rozumiem a repolonizacja ? jak spróbujemy wywłaszczać to dostaniemy taki proces międzynarodowy że się nie pozbieramy


Alez to żaden problem, banki są na giełdzie, trzeba je tylko powolutku odkupowac i tyle.
Jak na razie PO robi odwrotnie, chcą sprzedac reszte akcji banku PKP BP.
W normalnym europejskim kraju wielkosci Polski 90% banków to banki krajowe, u nas jest odwrotnie 90% to banki z kapitalem zagranicznym.
Mamy neokolonialny kraj, jestesmy kolonią zachodu.

Herbatniczek napisał:
a najgorsze w Kukizie jest to że chce zniszczyć system bez konkretnego planu co dalej, skad wiadomo czy na gruzach powstanie coś lepszego ?
No bo nic gorszego juz raczej byc nie może.
 
Do góry