Glany

Rotek

(nie)ciekawy
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
3 004
Punkty reakcji
55
Wiek
33
Miasto
Spod Mostu
Ja chodzę i w upał.

Nie przeszkadza mi to specjalnie.

Krótkich spodenek też nie noszę - nigdy.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Właśnie, w upały też w tym chodzicie ? ;/

Ubierz sobie latem glany i pochodź w nich chwilę, a sam się przekonasz czy jest to wygodne rozwiązanie.
Dawniej w glanach chodziłem latem, teraz w ogóle glany ubieram przeważnie tylko na koncerty, bo nie chce mi się bawić z zakładaniem :D
 

St_miko

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich.

Glany posiadam od tygodnia - czarne, 10 dziurkowe STEEL + czerwone sznurówki (ludzie w szkole na mnie tragicznie reagowali jak miałem czarne)
->kupione jako obuwie praktyczne, które z założenia ma wytrzymac ze dwie do trzech wiosen, albo bardziej adekwatnie zim.

Mam właśnie z nimi problem. A mianowicie przy stawianiu kroku język wbija się w zgięcie w kostce. Czy to wina wiązania gdzieś za mocno czy za lekko. Pomijając fakt, że mnie obtarły na pięcie, wiem, że glany tak mają, ale może to się jakoś jedno z drugim wiąże. Mam nadzieję, że to kwestia nowości i się rozbije wszystko.
 

Rotek

(nie)ciekawy
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
3 004
Punkty reakcji
55
Wiek
33
Miasto
Spod Mostu
Witam wszystkich.

Glany posiadam od tygodnia - czarne, 10 dziurkowe STEEL + czerwone sznurówki (ludzie w szkole na mnie tragicznie reagowali jak miałem czarne)
->kupione jako obuwie praktyczne, które z założenia ma wytrzymac ze dwie do trzech wiosen, albo bardziej adekwatnie zim.

Mam właśnie z nimi problem. A mianowicie przy stawianiu kroku język wbija się w zgięcie w kostce. Czy to wina wiązania gdzieś za mocno czy za lekko. Pomijając fakt, że mnie obtarły na pięcie, wiem, że glany tak mają, ale może to się jakoś jedno z drugim wiąże. Mam nadzieję, że to kwestia nowości i się rozbije wszystko.

Glany trzeba ujarzmić :D skóra zmięknie ale na początku trochę pocierpisz
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
To normalne. Chyba każdy z nas zaczynał od obtarć, a jednak mija.. abyśmy mogli cieszyć się pięknem wszechmogących, wszechmocnych wszech glanów. :D
 

St_miko

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
A po jakim czasie? Na jak długi okres ujarzmiania mam się nastawić? Rodzinni pesymiści już mi wypominają te glany.

Mam jeszcze pytanie o konserwacje i dbanie o glany, gdyż jak mówiłem chciałbym by mi długo służyły. Na forum o butach trekingowych wyczytałem o jakiś specjalnych specyfikach - woskach, olejach do skór; Podgrzewaniu butów, żeby pory skóry się otworzyły i lepiej wchłonęły impregnat; kilku warstwach wosku; mieszaninach parafiny i jakiś innych środków, których nazw nie potrafię wymówić, bo zagraniczne itp. Warto się w to bawić, czy po prostu potraktować buty zwykłą pastą do butów?

Sory, że tak was męcze, ale mamuśka, która buty zafundowała, już chce mnie za jaja wieszać, że niby kasa w błoto wyrzucona :D
 

Rotek

(nie)ciekawy
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
3 004
Punkty reakcji
55
Wiek
33
Miasto
Spod Mostu
Nie ma problemu, jak najbardziej pasta, lub wosk i na okrętkę na wysoki połysk pucujesz.

Co do czasu jaki będą Cię obcierać to pewnie z 3 tygodnie potem jak Ci się zagoją odciski pomyślisz, że chodzisz w zupełnie innych butach.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Witam wszystkich.

Glany posiadam od tygodnia - czarne, 10 dziurkowe STEEL + czerwone sznurówki (ludzie w szkole na mnie tragicznie reagowali jak miałem czarne)
->kupione jako obuwie praktyczne, które z założenia ma wytrzymac ze dwie do trzech wiosen, albo bardziej adekwatnie zim.

Mam właśnie z nimi problem. A mianowicie przy stawianiu kroku język wbija się w zgięcie w kostce. Czy to wina wiązania gdzieś za mocno czy za lekko. Pomijając fakt, że mnie obtarły na pięcie, wiem, że glany tak mają, ale może to się jakoś jedno z drugim wiąże. Mam nadzieję, że to kwestia nowości i się rozbije wszystko.

Miałem to samo, ok. 4 tygodnie cierpienia, a później luz. Trzeba rozchodzić.
Co do konserwacji- zazwyczaj używam zwykłej czarnej pasty do butów (jak mi się chce, to po nałożeniu pasty lekko opalam zapalniczką i później szczotkuję), nic więcej nie trzeba. Zresztą jeżeli pójdziesz w pogo na koncercie to nawet najlepszy wosk nie pomoże :D
 

Rotek

(nie)ciekawy
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
3 004
Punkty reakcji
55
Wiek
33
Miasto
Spod Mostu
Z tego co pisał kupił glany jako obuwie do chodzenia - nie ekstremalnych wyczynów.
Więc co najwyżej sobie rysy porobi a błyszczeć mu się będą jak psu jajca.
Z pogo racja jak się i ze dwa razy nawet porządnie zaszaleje to po lakierze - ale kto by się tym przejmował.
 

St_miko

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Dzięki za pomoc. Niestety chwilowo musiałem się rozstac z glanami. Gwóźdź, albo śrubka zaczął wyłazic. Niestety z środku buta. Trochę mi piętę uszkodziły i pojechały do reklamacji. Yo
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Moja Młoda też złapała bakcyla i zamierza kupić glany.
Rozważa HD i Undercover (omodele 14-dziurowe). Czy są jeszcze jakieś inne firmy warte polecenia (oprócz Steel)?
I jeszcze jedno pytanie. Wiecie, gdzie można nabyć te UD w rozmiarze 39? Szukałem na necie i były tylko 40-tki, a to już za dużo.
 

Rotek

(nie)ciekawy
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
3 004
Punkty reakcji
55
Wiek
33
Miasto
Spod Mostu
Czasami rozmiary są standaryzowane i niektórych niestety nie produkują - zależy od producenta.
 

rosalie0605

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2010
Posty
66
Punkty reakcji
2
Miasto
Rochester
Ja mam 2 pary glaników :p jedne czarne a drugie cieniowane<takie jak w linku>
cena czarnych to było chyba 185zł a cieniowanych to 239.90zł obie pary są firmy Steel. Chodze w nich już 5 lat i nie zamieniła bym ich na nic innego... :eek:k:
http://images.okazje.info.pl/p/odziez-i-obuwie/3502/glany-steel-yellow-black-red-10-dziurek-105-106-steel-012-.jpg
 

blackorchid

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
ja mam czarne, półdługie z HD ; ) już wychodzone (mają 3 lata) więc wygodne ^ ^ ale początki były straszne :p sami wiecie ; ) i tak j/w nie zamieniłabym ich na żadne inne ; D
 

Destruction5

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2009
Posty
81
Punkty reakcji
1
Witam wszystkich.Glany posiadam od tygodnia - czarne, 10 dziurkowe STEEL + czerwone sznurówki (ludzie w szkole na mnie tragicznie reagowali jak miałem czarne) ->kupione jako obuwie praktyczne, które z założenia ma wytrzymac ze dwie do trzech wiosen, albo bardziej adekwatnie zim. Mam właśnie z nimi problem. A mianowicie przy stawianiu kroku język wbija się w zgięcie w kostce. Czy to wina wiązania gdzieś za mocno czy za lekko. Pomijając fakt, że mnie obtarły na pięcie, wiem, że glany tak mają, ale może to się jakoś jedno z drugim wiąże. Mam nadzieję, że to kwestia nowości i się rozbije wszystko.


Jeżeli z założenia są to budy praktyczne, do chodzenia przez 2 do 3 wiosen. To powiem ci ze wyrzucisz je w dobrym stanie. Nie rób im tego! Glany wytrzymają więcej niż 2 wiosny :)

A mnie nie obtarły ani razu:) mam za to inny problem ;P dziurawe skarpetki! Wszystkie się przecierają na pięcie. Też wam się tak dzieje?
 

*czarna_owca*

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
163
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Mnie moje glany też nie obcierały na samym początku. Co prawda obtarły mnie raz, po prawie roku noszenia, ale cóż. No i jak nigdy nie wydawały z siebie żadnych odgłosów, tak ostatnio jeden zaczyna 'piszczeć' jak chodzę. Ja wiem, ze tak się zdarza. Tylko zastanawiam się dlaczego po takim czasie.
 
Do góry