Glany

Destruction5

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2009
Posty
81
Punkty reakcji
1
A no mam wątpliwości bo nie wiem czy im to wszystko jedno czy im się woda naleje czy nie czy tez buty są na tyle trwałe ze nie mają się czego obawiać. A co do dopasowania. Myślałam o większych ze względu na zimowe warunki, czyli ewentualne założenie grubszej skarpety, bo podobno w glanach nie jest zbyt ciepło od blachy.

A zdrowie? Chodzenie w glanach ma jakiś większy wpływ na stawy kolanowe. Jestem po kontuzjach więc jest do dla mnie dość ważne.
 
M

maakowiec

Guest
Na woodstocku widziałam też ludziska taplające się w błotku w glanach, mój kolega przechodził w glanach przez ognisko. Glany wytrzymają tak ekstremalne warunki?

1 jak nie wleci woda dziurkami inaczej nie da rady
2 o ile mi wiadomo prawdziwa skora sie nie pali
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Ptysio raz musiałeś za ciasno zawiązać na dole.
Prawdopodobnie miałem ten sam problem, potem przez kilka dni czułem bardzo ostry ból przy chodzeniu.

A, pamiętaj żeby zawsze nosić przy sobie zapasową parę sznurówek.

Chyba wiem, o co Ci chodzi. :D Sznurki wyglądają tak, jakby zaraz miały się rozlecieć.
Ciągle wiążę bardzo ciasno, bo nie starcza mi sznurówek na ładne motyle.

Destruction5, guma na podeszwach jest bardzo twarda, ogień jej nie-straszny. Brodziłem w moim zalanym rowku - po powrocie do domu miałem suche skarpetki.
Przepychałem się z pijanymi metalami (xD) - stopy przetrwały.
Dobry glan wytrzyma wiele, przy odpowiedniej pielęgnacji jeszcze więcej.
 

Destruction5

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2009
Posty
81
Punkty reakcji
1
Dzięki za odpowiedzi. Dzisiaj jadę zakupić, albo tylko dopasować rozmiar i kupić na allegro. Zależy od różnicy w cenie :)
 

Destruction5

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2009
Posty
81
Punkty reakcji
1
No niektórzy wolą szpilki. Wczoraj tylko przymierzyłam i dopasowałam rozmiar, kupię dzisiaj bo się z gościem dogadałam ze zamiast za 220 to sprzeda mi za 180 :) po cenie jaka znalazłam na allegro :)
A jeszcze jedno pytanie. Impregnowaliście swoje glany? Czy wystarczy pastowanie?
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Napisz, dlaczego tragedia - może zrozumiem :p



Skrzypieć na początku mogą, jak się rozchodzą powinny przestać. Glany na początku dobrze jest zakonserwować. Domyślam się, że już przeszedłeś się w nich po dworze, ale nie szkodzi. Przetrzyj wilgotną szmatką, potem suchą i nasmaruj zwykłym tłustym kremem Nivea. Dzięki temu skóra nie zniszczy Ci się tak szybko i nie popęka.

Tak, warto je zaimpregnować na początku. Może być krem Nivea, wazelina.
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
No dobra, czyli chodzi o gusta - niepotrzebie pytałem. A z tymi glanami w lecie to nieprawda. Czasem pociłem się bardziej w szmacianych "halówkach" na wf-ie.
Szpilki są super, ale trzeba w nich umieć chodzić. :p Tej sztuki nie może opanować prawie połowa polskich nastolatek. Za to piękna dziewczyna o kasztanowych włosach, krocząca w swoich lśniących glanach po parkowej ścieżce, kiedy pierwsze liście zaczynają przyozdabiać trawniki - orgia zmysłów!
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Tak, każdy ma swoje gusta i upodobania. Ja tam z kolei nie trawię właśnie nastolatek, które kuleją w szpilkach, sądząc, że przez to wyglądają doroślej. :bag: Ech, ośmieszają się na własne życzenie.
 

Rotek

(nie)ciekawy
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
3 004
Punkty reakcji
55
Wiek
33
Miasto
Spod Mostu
Glany są świetnym obuwiem. Kocham moją parkę jak nic na świecie.
Jednak teraz się przymierzam do kupna półbutów z blachą może dr. martens nie wiem do końca
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Glany są naprawdę świetne. Po pierwsze wygodne, po drugie praktyczne, a na dodatek dobrze się prezentują. :) A i można w nich przemierzać świat bez żadnego bólu stóp.
 

MyoRD

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
Gdzie i czy można kupić glany w Katowicach, Częstochowie lub Dąbrowie Górniczej?
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Wystarczy wpisać hasło na google.pl. Nie sądzisz? Co prawda z Katowic nie jestem, ale już wiem, że znajduje się tam sklep z glanami przy ulicy Chopina i sklep militarny Pentagon, gdzie możesz znaleźć tego rodzaju obuwie. :)
 

Destruction5

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2009
Posty
81
Punkty reakcji
1
W Częstochowie obok wejścia na plac czerwony przy Alei Wolności. :) między sklepem z ciuchami a mięsnym. Ja tam zakupiłam moje steele :)
 

Destruction5

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2009
Posty
81
Punkty reakcji
1
jak będziesz kupować u niego to znajdź jego aukcję na allegro po 180 na 10 steele a w sklepie po 220. zadzwoń do niego i powiedz ze chcesz na miejscu kupić za tą cenę. i idż na luzie kopić tylko mu o tym powiedz. ja tak zrobiłam i mam 40 zl w kieszeni a on nie musiał płacić nic allegro.
 

MyoRD

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
A czy mogłabyś wysłać mi na pw nick tego sprzedawcy na allegro? Byłbym wdzięczny. :)
Nie wiem kiedy wybiorę się do Częstochowy, ale myślę, ze będzie to jakoś za tydzień lub dwa.
Edit// Jednak chyba już znalazłem tego sprzedawcę. :)
 
Do góry