Gdzie najlepiej ulokować pieniądze?

nowiki

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Nawet największy bank może upaść. Na szczęście istnieje Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który gwarantuje wszystkim klientom banków, które są objęte tym funduszem, zwrot wniesionego wkładu do wysokości 100 000 Euro w przypadku bankructwa danego banku, dlatego warto zwracać uwagę, czy bank należy do tego funduszu.
 

piotr olaw

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Tutaj nie ma sposobu, żeby mieć coś za nic, chyba że zaryzykujesz znacznie więcej niż prostą utratę środków. Ja polecam sprawdzone mennice – przynajmniej szachrajstwa nie ma i wypłacić zawsze można.
 
P

profipro

Guest
Gwarantowany czy nie? Sprawdzamy depozyty.
Jedną z największych zalet bankowych depozytów jest bezpieczeństwo. System gwarantowania depozytów chroni klientów banków przed skutkami upadłości instytucji, której powierzyli swoje oszczędności. Jednak nie wszystkie produkty sprzedawane przez banki pod szyldem „oszczędności” dają taki sam poziom ochrony... czytaj dalej:
http://kredytyonline.hpu.pl/readarticle.php?article_id=95
 
H

hajer

Guest
-ETF-y
-rachunki oszczędnościowe
-obligacje skarbowe
-lokaty bankowe
-nieruchomości rolne i komercyjne

zapraszam na blog publicysta - wiele ciekawych artykułów z zakresu biznesu, inwestowania oraz rozwoju osobistego
 

AnaM.

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
24
Punkty reakcji
0
Słyszałam, że teraz jest dobry czas na inwestowanie na Forexie. Ale żeby jakieś konkretne zyski z tego mieć to potrzeba z kilkanaście tysięcy na start. Ostatnio dużo się mówi o rachunkach zarządzanych, które pomagają rozpocząć inwestowanie na rynku walutowym nawet bez dużej wiedzy. Może ktoś się bardziej orientuje w temacie?
 
P

Piotr Janicki

Guest
Dla początkujących w oszczędzaniu bez wątpienia to lokaty bankowe są najlepszym rozwiązaniem, gdyż dają gwarancję określonego zysku. Oczywiście inwestycja może przynieść spore zyski, tylko po co ryzykować? Lepiej umówić się z bankiem na konkretny zysk.

Podejrzewam, że mowa jest o kwocie od 50.000 PLN i na dłuższy okres, a w tego typu lokatach liderują przede wszystkim Noble Bank (Lokata Elastyczna, Lokata na Otwarcie) i Santander Consumer (Direct+ Internet 15M). Polecam zapoznać się z ofertami tych właśnie banków.
 
P

profipro

Guest
Polacy mają pół biliona oszczędności
blank.gif

expander_ikonki_15_oszczedzanie.png
W sierpniu padł rekord wszech czasów: oszczędności indywidualnych klientów banków przekroczyły 500 mld zł - informuje "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na dane NBP...
... czytaj dalej ...
 
A

adrianol

Guest
Gdzie najlepiej ulokować pieniądze ?
Najlepiej inwestować ,reinwestować
Pieniądze mają pracować dla nas a nie na odwrót :)

Polecam temat ,kilka wątków Zobacz To
 
Dołączył
8 Listopad 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Pytanie w co inwestować powinniśmy zacząć od pytania do samego siebie jakie jesteśmy skłonni ponieść ryzyko. Będziemy zadowoleni z produktów inwestycyjnych jeśli będą one dobrze do nas dopasowane i będziemy je rozumieć. Jeśli nie lubimy ryzyka pozostają nam tylko i wyłącznie lokaty bankowe. Pozostałe produkty, obojętnie co nam będą mówili doradcy wiążą się z pewnym ryzykiem większym lub mniejszym. Jednak przez całe życie nie spotkałem bogatej osoby, która nigdy nie straciła pieniędzy. Znam jednak wielu biednych ludzi, którzy przez całe życie nie stracili ani centa.
Zapraszam wszystkich na mój FunPage na portalu Facebook "Finanse Bliżej Ciebie" http://www.facebook.com/pages/Finanse-bli%C5%BCej-Ciebie-klikasz-i-wiesz/107457782737653 . Dzięki tej stronie będziecie na bieżąco z najciekawszymi informacjami ze świata finansów, oraz poznacie różne rodzaje dostępnych inwestycji i jakie się wiąże z nimi ryzyko. Nauczysz się jak podejmować świadome i korzystne dla CIEBIE decyzje finansowe.
 
T

tuks

Guest
Lokata jest zdecydowanie najgorszą formą inwestycji. Za to jeśli tylko miałbym kapitał, to na pewno zostałbym udziałowcem w zakupie jednej z hal magazynowych. Hale jartomu mają teraz najniższe wyceny od lat, więc po prostu należy je wykorzystać. Być może w najbliższym czasie te same nieruchomości będzie można zbyć, po bardzo korzystnej wycenie. Tutaj kłania się już odpowiednie gospodarowanie.
 
P

Piotr Janicki

Guest
Dzisiaj dla kwoty 50.000 PLN zwróciłbym uwagę na ofertę Santander Consumer Banku i jego roczną Lokatę On-Line 6,7%.
Wciąż warto też lokować taką kwotę na depozyty w Noble Bank.

Szerszy widok na rynek lokat bankowych znaleźć można na Wybierarka.pl
 

sabinaj

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja odkładam pięniądze na IKE, mimo że do emerytury jeszcze sporo czasu...Wydaje mi się jednak iż to dobra inwestycja na przyszłość. Wiadomo jakie teraz są prognozy dotyczące emerytur... Polecić mogę PKO IKE ze względu na jego elastyczność (wpłacamy w dowolnych terminach i dowolne sumy).
 
D

Dosiek77

Guest
Polacy mają pół biliona oszczędności
blank.gif

expander_ikonki_15_oszczedzanie.png
W sierpniu padł rekord wszech czasów: oszczędności indywidualnych klientów banków przekroczyły 500 mld zł - informuje "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na dane NBP...
... czytaj dalej ...
Ponad to polacy są jednym z najwięcej oszczędzających narodów...
[background=rgb(222, 225, 229)]Zgodnie z badaniami TNS Polska, które zostały przeprowadzone na zlecenie Fundacji Kronenberga, jedynie 8% Polaków stale oszczędza. 34% rodaków chciałoby odkładać regularnie, ale ze względu na spore wydatki bieżące, są w stanie zaoszczędzić pewne sumy tylko raz na jakiś czas. Natomiast 56% spośród nas nie może nic odłożyć, ponieważ wydaje pieniądze na codzienne potrzeby swojego gospodarstwa domowego.[/background]
http://www.pieniadz.pl/Oszczednosci,Polakow,wysokie,na,tle,innych,Europejczykow,choc,wciaz,niewielu,z,nas,odklada,na,czarna,godzine,1-25500-1.html
 

inspiracje

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2012
Posty
17
Punkty reakcji
0
Jeżeli myślisz o inwestowaniu to zastanów się nad lokatami.

Całkiem przyjemny i prosty sposób na oszczędzanie, a dodatkowo bezpieczny.

Polecam Ci artykuł: Lokaty bankowe – wady i zalety

Znajdziesz tutaj rzetelnie wypunktowane plusy i minusy lokat bankowych.

Zapraszam do czytania i pozdrawiam.
 

Skyfall

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2012
Posty
27
Punkty reakcji
0
Nie polecam inwestować w złoto dla małych kwot. Sam się nad tym zastanawiałem. Żeby coś zarobić na np. kilku gramach złota trzeba by czekać wiele lat, a dochód wyniósłby...kilka złotych... Poniżej uncji nie ma co się nad tym zastanawiać.
 

erzecznik_meritum

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Choć 80 proc. ankietowanych w badaniu przygotowanym dla Meritum Bank deklaruje, że planuje wydatki to aż 60 proc. z nich przyznaje, że wydatki liczy
„w głowie”. Osoby, którym udaje się oszczędzać, najczęściej odkładają na konkretny cel np. na wakacje czy zakup nowego samochodu. Zachęcamy do zapoznania się z już trzecim materiałem wideo nt. oszczędzania przygotowanym przez ekspertów Meritum Banku: http://youtu.be/pszjtjpkhAY

Pozdrawiam,
eRzecznik Meritum Bankk
 
P

Piotr Janicki

Guest
Większość Polaków "popełnia błąd", bo trzyma swoje oszczędności na nieoprocentowanych kontach osobistych. Jednak to banki tak tworzą warunki, by właśnie większość klientów trzymała swoje środki na nieoprocentowanych kontach osobistych zamiast oszczędnościowych :). Mam propozycję dla banków - usuńcie ze swoich ofert konta osobiste, a oszczędnościowe wyposażcie w te same możliwości, które dziś mają osobiste - wtedy większość Polaków dzięki Wam nie będzie popełniała tego błędu! :)
 
Do góry