Gdzie najlepiej ulokować pieniądze?

Sachmet

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
w programach które umożliwiają elastyczne zarządzanie swoim kapitałem
gdzie możemy sami zarządzać , lub dowolnie zmieniać profil na zarządzany gdzie o inwestycjach decyduje asset management

możemy elastycznie wszystko dopasować do aktualnej sytuacji i na rynku i stanu naszej wiedzy ;)


dawniej ten przywiej mieli tylko milionerzy którzy wpłacali gruby hajs ... ale nasza formia ma tą możliwość od minimalnej składki ponieważ asset management nie podlega kazdy indywidualnie tylko cała firma ;)....... znając życie inne firmy tez to wprowadza niedługo :)

jak ktoś będzie zainteresowany tematem to pisać na gg 36318956
 

palinkaa

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
a ja wybrałam ubezpieczenie na życie, które zawiera również część inwestycyjną. Zabezpieczam swoją przyszłość na dwa sposoby: część ochronna zapewnia ochronę życia, a część inwestycyjna zabezpiecza przyszłe potrzeby finansowe.Myślę, że to dobra inwestycja ;)
 

jan_marcin

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
A co z walutami? Opłaca się ta forma inwestycji? Z walutami różnie bywa, to fakt ale są w miarę stabilne chyba. Czytałem tutaj artykuł na temat najbliższej przyszłości dolarów i właśnie dlatego temat walut wydał mi się wart zastanowienia. Pytanie tylko czy dolar czy może inna waluta?
 

kalllina33

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2012
Posty
42
Punkty reakcji
0
Z walutami jest w sumie podobnie jak z innymi opcjami inwestycji. Nigdy nie da sie do końca przewidzieć zachowania na rynku. Nie trzeba jednak inwestować wszystkich oszczędności, można spróbować swoich sił.
 

DamianP

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Nigdy w życiu ubezpieczeń połączonych z inwestowaniem! :) Wrrr i żadnych doradców finansowych, niestety ale zdecydowana większość to naciągacze. Najlepiej długoterminowo inwestować na giełdzie, inna sprawa że trzeba trochę się znać. Ostatecznie zawsze można wycenić spółkę online na www.forigami.pl lub inwestować w fundusze (acz tu też różnie bywa). Ostatecznością jest inwestycja na ślepo w mocną spółkę z WIG 20 jak KGHM, PZU czy PKO BP :)
 
P

Piotr Janicki

Guest
wojciech@financeadvisor.pl napisał:
Zgadza się, lepiej nie ryzykować i jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, należy skontaktować się z przedstawicielem, który przeanalizuje nasze potrzeby i zaproponuje najlepsze rozwiązanie. Trzeba tylko wybrać firmę z silną marką na rynku ubezpieczeń.
Popieram skonsultowanie decyzji z fachowcem i silną markę, ale dlaczego rynek ubezpieczeń? Chodzi o lokowanie pieniędzy i ich pomnażanie a nie ubezpieczanie się. Wiem, że jest moda na polisolokaty, ale nie zaczynałbym od firmy ubezpieczeniowej, to jednak specjaliści od ubezpieczeń (i to oni na tym robią pieniądze) a nie od pomnażania Twoich pieniędzy. Przy większych sumach może lepiej mieć dobry dom maklerski.
Również uważam, że polisolokaty to nie jest sposób na oszczędzanie. No chyba, że właśnie mieliśmy zamiar w ten sposób się zabezpieczyć. Większość osób woli jednak jaśniejsze sposoby na oszczędzanie, takie jak tradycyjne lokaty bankowe.
 

dagna84

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2013
Posty
11
Punkty reakcji
0
Ja zdecydowałam sie na fundusze inwestycyjne. Dużo o tym myslałam gdzie najlepiej ulokować pieniądze, i po długich rozmowach z droadcami zdecydowałam sie Fundusz Inwestycyjny Otwarty Parasolowy w BPH TFI, dobre warunki i jasne zasady. Myślałam też nad inwestycją w złoto, ale jeszcze poczekam, bo narazie jestem naprawde zadowolona. Pozdrawiam
 
M

marta220

Guest
Stabilnie można inwestować w Obligacje skarbowe 2-letnie DOS w PKO są dobrym rozwiązaniem. W momencie zakupu już wiemy ile zyskamy po 2 latach oszczędzania. Oprocentowanie jest stałe.
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
Ja korzystam z pomocy doradcy finansowego, dokłądnie Pana Marka Szydło z wrocławskigo oddziału niedaleko placu grunwalda, merytoryczna wiedza no i konkrety za tym stojące :)
 

lukrecjaa

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
189
Punkty reakcji
0
no wlasnie a co sadzicie o programach inwestycyjnych? Znajomy mnie zacheca do OmniProfit Premium w generali. Mniej wiecej chodzi o pomnazanie kapitalu na przyszlsc, dopasowują to do aktualnej sytuacji zyciowej...
 

kometon

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
203
Punkty reakcji
1
Mieszkanie najlepsza opcja wg mnie. Oczywiście mądrze inwestycyjnie kupione. W Warszawie np. mozna znaleźć oferty nawet poniżej 5tys. zł /m2 chociażby na inwestycjach JWC na Białołęce.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Poleca ktoś jakieś konkretne konto oszczędnościowe? Odkładanie po kilka stów miesięcznie przez dłuższy czas.
 

kometon

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
203
Punkty reakcji
1
W ten weekend developer JW Construction organizuje na swoich inwestycjach w Warszawie Open weekend. W ofercie między innymi nowe mieszkania od 4600 zł/m2 i roczne wakacje czynszowe! Szczegóły na stronie developera.
 

kolo.ratunkowe

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
ja odkładam swoje zaoszczędzone pieniądze na ike. Zdecydowałam się na oszczędzanie dość wcześniej, ale jestem zdania, że im wcześniej, tym lepiej. Jak sprawa wygląda z OFE wszyscy chyba wiedzą, więc lepiej wziąć tę sprawę w swoje ręce.
 

Kama656

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Polecam sygma mam konto w tym banku mili pracownicy ,a moje pieniądze są tam bezpieczne ,szukałem różnych ofert aż kolega pokazał mi sygma bank i to jak dla mnie najkorzystniejsza oferta.
 

lukrecjaa

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
189
Punkty reakcji
0
dla nowonarodzonego dziecka fajnie zalozyc taki plan oszczednosciowy np na 15 lat i wplacac skladki. Dodatkowo polaczony plan z ubezpieczeniem daje podwojne zabezpieczenie na przyszlosc.
 
K

Kaja Metrowska

Guest
No mój młodszy brat tak miał. Wuj który był ojcem chrzestnym założył małemu bratu lokatę w banku. Wpłacił mu wtedy 200 ówczesnych funtów (wuj pochodził z uk) z zastrzeżeniem do 18 r.ż. Nazbierała mu się z tego kwota chyba 7 czy 8 tys zł (z samych odsetek). Tak więc z nawet niewielkich pieniędzy można uzyskać całkiem niezły przychód w perspektywie czasu. Na kilka interesujących dyskusji można wchodząc na to forum http://www.forum-kredytowe.pl/f151/
Warto - ponieważ wg przewidywań ZUS będzie wypłacał głodowe emerytury.
 
Do góry