Gdzie najlepiej ulokować pieniądze?

vampir

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
477
Punkty reakcji
21
apra napisał:
No właśnie, wielkich zysków z tego nie będzie, to po co inwestować w coś nie zabezpieczy nam nawet naszej przyszłości...
Czy ja wiem, czy zysków z tego nie będzie... Patrząc na ceny złota w ostatnich pięciu latach to myślę, że wzrost w okolicach 3x jest całkiem dobry. Ale najlepiej lokować pieniądze we wszystkim po trochu
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Jak się ma dużo kasy to można inwestować, ale niestety dla biedniejszych to tylko taka polisa jak Plan na zycie, bo długoterminowe oszczędzanie jest bardziej przyjazne dla kieszeni.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
apra masz całkowita racje.Tutaj tak naprawde liczy sie to w jaki sposób zainwestujemy swoje pieniądze i to czy bedziemy mieli z czegoś zyc na emeryturze.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Od ziarnka do ziarnka i uzbiera się miarka a jeśli przy tym ma się dobre ubezpieczenie na życie to więcej nie trzeba...
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Wiesz co, nawet na edukację dzieci można w ten sposób odkładać, albo zabezpieczenie jakiegoś kredytu, jak by nie patrzeć to warto...
 

Bud Light

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2010
Posty
212
Punkty reakcji
5
kilka tyg temu pisałem że metale są drogie ale już nie da się na nich zarobić i będą spadać, a wczoraj na wp.pl znalazłem potwierdzenie moich słów :)

eksperci o metalach
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Wg mnie złoto i dzieła sztuki to zamrożenie kapitału. Inwestycja dla tych co mają wbród kasy i znają się na obrocie tychże.

Dla zwykłego zjadacza chleba nie ma raczej dobrych inwestycji. Fundusze lokaty to żadna inwestycja. Wszystko co zarabiasz na nich pożera inflacja, prowizje i podatki.

Najlepiej kupować jedną złotą lub srebrną monetę co miesiąc. Ponieważ monety nabywają wartości kolekcjonerskich, więc z pewnością będą znacznie lepszą inwestycją niż jakaś lokata.
 

Miły Michaś

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2008
Posty
19
Punkty reakcji
0
Złoto może wydawać się atrakcyjną inwestycją, jednak warto pamiętać że obecny szybki wzrost cen złota ma w dużej mierze charakter spekulacyjny ;)
 

radalien

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2009
Posty
28
Punkty reakcji
1
Złoto jest bardzo dobrą inwestycją, lecz długoterminową. Trzeba pamiętać też, że podobne do złota jest srebro, rośnie nawet więcej, podlega wiekszym wahaniom, lecz mniejszym od giełdy.
Jest dużo bardziej przystępniejsze cenowo. Moneta jedno uncjowa kosztuje około 140 zł.

Inwestowaniu w te surowce towarzyszy jeden problem. To potężna różnica w cenach. Afrykańczycy wydobywają rude za dolara dziennie. W Dubaju można kupić złoto po 500$ za uncję. Równie tanie jest np w Mali w Afryce. Jeśli ktoś zamierza zainwestować wiecej niż kilkadziesiąt tysięcy koniecznie musi kupować w krajach wydobywających. Ale w Europie też jest różnie. Standardowe ceny po jakich kupuje srebrne motety to 140zł,ale na Allegro są już po 60zł. Srebro i złoto zawsze zyskoje około 40% rocznie, ale po zakupie traci jednorazowo nawet wiecej niż połowę swojej wartości, podobnie jak samochód. Używany jest outomatycznie mniej wart. Złoto to idealna inwestycja długoterminowa, bowiem przynosi chyba najwieksze zyski i są to zyski pewne, a lecz dopiero po ok 2 latach.

Dlaczego złoto będzie dalej zyskiwać?? Przedewszystkich dlatego, żę jest zabezpieczeniem dla państw w czasie kryzysu. Obecny kryzys nie był ostatni. W tej chwili wiele Państw skupuje złoto, podwyższając jego ceny. Najwięcej kupują oczywiśćie Chińczycy, niezadowoleni z dolara. Posiadają oni niewyobrażalnie wielkie rezerwy, o coraz cześciej uciekają z amerykańskiej waluty w strone Euro i złota. Wraz z tym jak Amerykańska gospodarka bedzie niknąć w oczach, a Chińska rosnąć skupy mamy zapewnione. Zresztą to samo muszą robić Amerykanie. Ich najskuteczniejszą metodą walki z kryzysem są pakiety stymulacyjne. Gdy rząd drukuje milardy $ zabezpiecza je kontraktami na ropę i żywym złotem. Gdy FED ogłosił w listopadzie dodruk 600 milardów $ (mieliśmy kilka takich dodruków) ceny złota gwałtownie wzrosły. Włąściwie,o czym większość ludzi nie wie, w czasie obecnego kryzysu ilość dolara w obiegu zwiększyłą sie trzykrotnie. Gdy tylko gospodarka przyśpieszy przerodzi sie to w inflację o czym już ostrzegają eksperci. Następny kryzys bedzie kryzysem inflacyjnym, a na inflacje najlepsze jest kupno złota. Poprzednik pisał, żę wzrosty cen złota mają charakter spekulacyjny. Zgodzę sie, ale spekulacyjnie złoto jest zbyt tanie! Ten kruszec jest niesamowicie niedowartośćiowany, jeśli patrzeć na jego wartość w stusunku do walut na przestrzeni dziesięćioleci. Jeśli dodać do tego problemy krajów wydobywających i majejące zasoby tego surowca...

Złoto jest jedyną inwestycją, na któą mogę dać gwarancję, żę zarobi najwięcej na przestrzeli lat 5,10 a nawet 40. Tu z pewnością stopy zwrotu będą olbrzymie. Natomiast jeśli ktoś umie osiąnąć wiekszą stopę zwrotu niż 40% rocznie to proszę bardzo... Narazie skupuję srebro monety bo srebro ma pewną przewagę. Jest dodatkowo surowcem w przemyśle elektroenergetycznym i chemicznym, jego zasoby są na wyczeraniu, czyli istniejej gigantyczne niedowartośćiowanie i gdyby nie to żę rządy wolą złoto bo sie świeci to moglibyśmy sie spodziewać około 50krotnego wzrostu wartośći srebra rzez następne 30 lat.

Nie polecałbym właśnie monet kolekcjonerskin, czyli w NBP. Są one średnio dwa razy droższe, bo płącimy za limitowaną edycję stępla. Ich wartość możę zarówno wzrosnąć jak i spaść. Jest to dobra inwestycja, ale najpierw trzeba przeczytać pare fachowych ksiażęk i śledzić sytuacje na bieżąco.

Prowadzę inwernetowy kurs o podobnej tematyce do tego tematu. ZApraszam na www.fincity.pl
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
No właśnie, na bierzący rok dobrze prognozowane są surowce. Myślałem nad inwestycją w połowie marca w złoto albo w miedź. Zależy mi na dużym oprocentowaniu i ulokować pieniądze na razie do pół roku gdzieś myślę, bo na wakacje coś trzeba mieć przy sobie.
Kapitał 5000-10000zł. Co byście proponowali?
Co do surowców to i tak nie można ślepo wierzyć w prognozy analityków giełdowych sprzed dwóch miesięcy, ponieważ od tego czasu wiele się zmieniło, zwłaszcza obecne zawirowania polityczne mogą tragicznie wpłynąć np. na ropę.
 

tomaszopalowicz

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2011
Posty
54
Punkty reakcji
0
Proponuję lokatę bankową na 12 miesięcy np. w Eurobanku obecnie najlepsze mają warunki - http://www.finansosfera.pl/ranking/lokaty-terminowe-zmienne/
 

tomaszopalowicz

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2011
Posty
54
Punkty reakcji
0
niestety teraz banki mają raczej słabe oferty jeśli chodzi o lokaty bankowe. Wszystkie aktualne lokaty możecie porównać tutaj http://www.finansosfera.pl/porownanie-lokat-terminowych/
 

tomaszopalowicz

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2011
Posty
54
Punkty reakcji
0
niestety teraz banki mają raczej słabe oferty jeśli chodzi o lokaty bankowe. Wszystkie aktualne lokaty możecie porównać tutaj http://www.finansosfera.pl/porownanie-lokat-terminowych/
 

glohard

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
Inwestycja w samego siebie może przynieść zysk jeżeli dobrze się ją spożytkuje. Poza tym giełda dla ryzykantów lub fundusze inwestycyjne dla mniejszych ryzykantów.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Jakich ryzykantów?...W Planie na życie nad wszytskim czuwa Asysta ekspertów PZU, którzy monitorują rachunek klienta i aktywne szukanie najlepszych rozwiązań.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
JA dla Twojej pewnosci mimo wszystko jeszcze bym upewnila sie u jakiegoś fachoca w kwestii ubezpieczeń,skoro masz takie watpliwosci.
 
Do góry