Gdzie najlepiej ulokować pieniądze?

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Można ale stracisz zgromadzone środki, to nie warto, już lepiej obniżyć sobie wysokość opłacanej składki, która potem powraca do wcześniejszego poziomu.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Można ale stracisz zgromadzone środki, to nie warto, już lepiej obniżyć sobie wysokość opłacanej składki, która potem powraca do wcześniejszego poziomu.
No własnie,ale z drugiej strony jak ktos sie decyduje na takie oszczedzanie to jednak wie,ze nie bedzie ruszał zgromadzonych środków przez długi czas.
 

kellyy

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
No własnie,ale z drugiej strony jak ktos sie decyduje na takie oszczedzanie to jednak wie,ze nie bedzie ruszał zgromadzonych środków przez długi czas.


Ja tego typu "inwestowanie" mam już za sobą. Osobiście uważam, że to strata pieniędzy. Zainwestowałam w 2 produkty, które opierały się na funduszach inwestycyjnych. Po 5-6 latach miałam nie wiele więcej niż włożyłam - wyszło po 2% rocznie. To mniej niż inflacja. Więcej zyskałabym na lokacie. I co usłyszałam od osób, które mi sprzedały te produkty? "No wie pani, był zły okres. Ale gdyby pani wytrzymała jeszcze kolejnych 10 lat to sytuacja byłaby zupełnie inna". Szkoda tylko, że za każdy miesiąc, niezależnie czy rośnie czy spada pobierane są opłaty. No i nikt mi nie zagwarantuje, że za kolene 10 lat rzeczywiście będzie dobrze.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Pamiętaj, że alokacja składki po roku czasu wynosi w Planie na życie 100% :sexy:
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
To żadne ryzyko to oszczędzania długoterminowe, a nie pomnażanie wolnych środków w krótkim czasie.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Jak to nie dają gwarancji zysku? A stary będziesz miała tylko wtedy kiedy wycofasz pieniądze w pierwszych dwóch latach oszczędzania.
 

Kojot biznesu

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
W zasadzie pytanie nie powinno brzmieć: gdzie ulokować pieniądze? tylko: jak ulokować pieniądze?
Warto popytać pośród znajomych poszukując sprawdzonego doradcy finansowego, najlepiej niezależnego. On doradzi coś pod nasz profil finansowy.
Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Ja zawsze uważałem, że najlepszą inwestycją jest ziemia i własna firma. To one mają możliwość zyskiwać na wartości i dawać nam dodatkowo pewnego rodzaju satysfakcję jak na przykład firma, która dobrze się rozwija.
 

acidation

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2010
Posty
65
Punkty reakcji
1
No właśnie. Dla wielu z nas stara i dobra skarbonka "świnka" to już wyzwanie, a co dopiero poważne inwestycje... :)
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Niestety ale skarbonka nie zadba o bezpieczeństwo rodziny tak jak Plan, i nie zabezpieczy zobowiązań finansowych wobec banku na przykład.
 

maciejeczka

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
ja zainwestowalam pieniadze w fundusz inwestycyjny! nie trzeba duzo miesiecznie odkladac, wystarczy np 300 zł mi doradca polecil fundusz union investment, czy ktos tez inwestuje z was w te fundusze.?
 

Linetka

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2009
Posty
37
Punkty reakcji
0
ja zainwestowalam pieniadze w fundusz inwestycyjny! nie trzeba duzo miesiecznie odkladac, wystarczy np 300 zł mi doradca polecil fundusz union investment, czy ktos tez inwestuje z was w te fundusze.?

Ja też miałam wizyte doradcy finansowego i tez wspomnial o union investment, ale na razie jeszcze nie skorzystalam. Musze doczytac, ale o union wypowiadal sie bardzo pozytynwie :) I faktycznie wystarczy niewielka skladka miesieczna, aby w przyszlosci miec korzysci :) Szczegolnie jak jest sie mlodym :)
 

maciejeczka

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
Ja też miałam wizyte doradcy finansowego i tez wspomnial o union investment, ale na razie jeszcze nie skorzystalam. Musze doczytac, ale o union wypowiadal sie bardzo pozytynwie :) I faktycznie wystarczy niewielka skladka miesieczna, aby w przyszlosci miec korzysci :) Szczegolnie jak jest sie mlodym :)



Mi się podoba to w tym funduszu ze mozna inwestowac przez internet, swietna sprawa!
 

bolek24

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
my z żoną zastanawiamy się jak zabezpieczyc przyszlosc naszego dziecka, myslimy o zalozeniu jakiegos funduszu inwestycyjnego, ktos tu pisze ze wystarczy odkladac miesiecznie tylko 300 zł, to bardzo kuszące, zawsze myslalem, że trzeba miec kupe kasy zeby inwestowac w fundusze. a tu prosze... chyba muszę poczytac o tym funduszu Union Investment.
 

dan_ny100

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
39
A co z ryzykiem inwestowania w fundusze? Mają jakieś różne możliwości zainwestowania z różnym stopniem ryzyka czy jest tylko jedna opcja?
 
Do góry