Gdzie najlepiej ulokować pieniądze?

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Bolek jeśli myślisz o zapewnieniu przyszłości dziecku to popatrz na Plan na zycie, tam masz przynajmniej kilka opcji do wyboru i możesz nawet płacić mniejsze składki.
 

karolloczek

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Mając około 15 000 zł wolnych środków w co powinienem zainwestować? Termin inwestycji do 5 lat.
 

karolloczek

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
:eek:k:

część w fundusze
http://konto2012.systempartnerski.pl/fundusze_inwestycyjne.html
część w złoto
część w lokaty
http://konto2012.systempartnerski.pl/lokaty.html

:eek:k:

Jakie jest ryzyko związane z inwestowaniem w fundusze?
Gdzie należy kupić złoto? Wiem, że ostatnimi czasy cena złoto przez dłuższy okres czasu rosła, ale pytanie jak długo to potrwa i co wpłuwa na ceny złota?
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Ja nei wiem czy złoto to jest dobre wyjscie..no ale wszystko jest dla ludzi.Ja powiem ze jesli juz miałabym w coś ulokowac to chyba własnie byłoby to cos ala polisa na zycie.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Właściwie to na ile chcesz, w każdej chwili możesz zrezygnować z takiej formy oszczędzania.
 

karolloczek

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
To w końcu jak jest z tym złotem od czego zależy cena? Ile można zarobić na takiej polisie na życie? pieniądze trzymam narazie na lokacie i nie do końca jestem zadowolony z generowanych zysków :(
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Na złocie to ja się nie znam, w ogóle ma jakaś większą wartość? W takiej polisie na życie alokacja składki już po roku wynosi 100% to widzisz sam, ze się opłaca.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Z tym złotem to jest róznie.Ja raz go kupisz w danym miesiącu to na drugi mozesz stracic.Z tym to nie wiadomo nigdy jak jest.Ja bym tu raczej uwazała.POlisa to co innego.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
A co to za platforma, nie ma łatwego zarobienia pieniędzy. A jeśli chodzi o mnie to nie zaufałabym nieznanej dla mnie firmie, nie, to nie dla mnie ja wolę firmy z tradycjami, nasze, polskie.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Masz racje,ja tez sie nie dam nabierac na tego typu rzeczy,zwłaszcza tak naprawde ze jednak człowiek chce w jakiś sposób ,w peny zabezpieczyc swoja przyszłość.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
No ale niektórzy myślą, że na bonusy przyciągną klientów a dla mnie bonusem już jest to, że mogę oszczędzać na wybranym przez siebie poziomie.
 
D

Dorka123

Guest
w złoto podobno zawsze można inwestować, wielkich zysków z tego nie będzie, ale złoto nigdy nie traci na wartości...
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
No właśnie, wielkich zysków z tego nie będzie, to po co inwestować w coś nie zabezpieczy nam nawet naszej przyszłości...
 

dushma

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2010
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
wlkp
z tym złotem to prawda, nie zawsze jest to opłacalne.
hm...
w art&business czytałam artykuł o inwestowaniu kapitału w dzieła sztuki. że art banking się rozwija u nas... może to nie to co w usa, ale to całkiem ciekawy pomysł wg mnie
 

kometon

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
203
Punkty reakcji
1
Jedno nie wyklucza drugiego, może by plan na życie i drugim torem inwestycja chociażby we wspomniane złoto.
 

Bud Light

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2010
Posty
212
Punkty reakcji
5
Ja mimo wszystko tej inwestycji w złoto obawiałabym sie jednak najbardziej.
Nie wiadomo jak sie na tym wyjdzie.

dlatego złoto zostawiłbym dla bardziej doświadczonych inwestorów

Najlepszą opcją jaką do tej pory znalazłem są fundusze. Znajomi którzy pracują w banku też odkładają na fundusze, właśnie te 200-300 zł miesięcznie które jednostkowo nie są dużą sumą ale zbiera się z tego niezła kupka.

100% akcji jest dosyć ryzykowne, przeglądałem trochę historię kilku banków i nie jest kolorowo

Najciekawsze są chyba 30/70 , 50/50 akcje/obligacje. To są te tzw stabilnego wzrostu i ogólnie podobnego ryzyka. Najczęściej są na + na przestrzeni 5-10 lat i najczęściej (po odliczeniu prowizji) przynajmniej tyle ile dobra lokata


Jeszcze odnośnie złota, może nie jestem doświadczony ale wykresy tabele mi nie obce dlatego powiem jakie jest moje zdanie:

5 lat temu było po 600 USD, teraz jest prawie 1300USD. Cena rośnie od 6-8 lat, w histori przy takich wzrostach na przestrzeni podobnej liczby lat przy dojściu do 900-1200 był już spadek, dlatego tez nie sądzę aby teraz ceny dalej wzrastały, tym bardziej że jest ten "boom", co na rynku akcji najczęściej kończy się spadkiem.
Moim zdaniem teraz cena będzie znacznie spadać żeby w znowu 2015-2020 iść w górę, nie biorąc pod uwagę nieprzewidzianych czynników ekonomicznych.
Poza tym- nie wiem kto inwestuje w coś co ma jedną z wyższych cen w ciągu ostatnich lat, ja bym nie zaryzykował.
 
Do góry