Gdzie masz konto internetowe?

radiacja

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
65
Punkty reakcji
0
Właściwie każdy ma teraz konto interentowe, dostępne nie tylko w oddziale ale z każdego miejsca na świecie (a przynajmniej tam, gdzie można podłączyć się do internetu.) W jakich bankach trzymacie swoje pieniązki?
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Inteligo, Mbank i ING.

Pierwszego używam na co dzień (wybrałem głównie ze względu na dużą ilość placówek PKP BP oraz bankomatów), kolejnych dwóch ze względu na ciągły handel na allegro.
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Ja mam konto tylko w mbanku.
eKonto powiązane z eKartą - fajna sprawa, mogę płacić za zakupy w Internecie jak kredytówką. :)

Ale wkrotce chyba podobnie jak Berials zaloze sobie kilka kont - tez mam w planach biznes na allegro :p
 

radiacja

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
65
Punkty reakcji
0
Chłopaki, a dlaczego do Allegro Waszym zdaniem warto mieć kilka kont? Ochrona prywatności czy co?
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Szybsze przelewy z innych bankow - bankow klientow ;) jesli mam konto w tym samym banku co klient, to przelew dociera do mnie po kilku minutach od jego dokonania, jesli konta mmay w roznych bankach to juz niestety trzeba czekac 1-2dni
 

zcicha

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2006
Posty
87
Punkty reakcji
0
poza tym liczy się fakt, że w niektórych bankach (Inteligo) płaci się prowizję za przelewy wychodzące poza bank. tymczasem inne banki mają darmowe przelewy do wszystkich - wiem, że tak jest w ING
 

żemperlię

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2008
Posty
15
Punkty reakcji
0
w Inteligo niestety płaci sie za przelew 1zł, ale jeżeli masz na koncie min 100zł, to płacisz miesiecznie za utrzymanie 1zł, wiec jeżeli chcesz tylko trzymać i otrzymywać kasę to polecam
 

ThugLife

HipHop Maniak √ιק
Dołączył
2 Październik 2007
Posty
869
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
71
ja mam w wbk do 30 roku zycia za darmo :p


ZANK ZACHODNI WBK S.A. - jak dla mnie bezkonkurencyjny.
Posiadam w nim 4 konta

Konto<30 - do którego posiadam kartę Maestro EURO<26 z którą mam miedzynarodowe ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, oraz przysługują mi znizki w kinach, restauracjach, itp...

Konto Oszczędnościowe (oprocentowane) - na które odkładam pieniądze.

Konto24.pl - do którego posiadam kartę płatniczą VISA za której pośrednictwem mogę dokonywać płatności po przez internet (jak karta kredytowa).

Konto24 walutowe w EUR - na które tylko odkładam pieniądze.


Za prowadzenie żadnego z kont nic nie płacę, przelewy w banku są darmowe, po za bank koszt to 50gr.
Do wszystkich czterech kont mam dostęp po przez http://dlaciebie.bzwbk.pl/11547 pod jednym NIK'iem i hasłem.

4 konta w jednym miejscu w sieci, Bankomaty na każdym kroku w centrum miasta - kto ma lepszą ofertę?? :D
 

zcicha

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2006
Posty
87
Punkty reakcji
0
no niezłe, gdyby tylko przelewy były darmowe do innych banków byłoby jeszcze lepiej. ile płacisz za kartę?
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
ZANK ZACHODNI WBK S.A. - jak dla mnie bezkonkurencyjny.
Posiadam w nim 4 konta

Konto<30 - do którego posiadam kartę Maestro EURO<26 z którą mam miedzynarodowe ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, oraz przysługują mi znizki w kinach, restauracjach, itp...

Konto Oszczędnościowe (oprocentowane) - na które odkładam pieniądze.

Konto24.pl - do którego posiadam kartę płatniczą VISA za której pośrednictwem mogę dokonywać płatności po przez internet (jak karta kredytowa).

Konto24 walutowe w EUR - na które tylko odkładam pieniądze.
Za prowadzenie żadnego z kont nic nie płacę, przelewy w banku są darmowe, po za bank koszt to 50gr.
Do wszystkich czterech kont mam dostęp po przez http://dlaciebie.bzwbk.pl/11547 pod jednym NIK'iem i hasłem.

4 konta w jednym miejscu w sieci, Bankomaty na każdym kroku w centrum miasta - kto ma lepszą ofertę?? :D

Mbank ma podobną.
Ja posiadam w nim:
- Zwykły rachunek ROR
- Rachunek oszczędnościowy, około 4,5%, kapitalizacja miesięczna, możliwość wpłat i wypłat w dowolnym momencie
- ekarta - do bezpiecznych zakupow przez internet, cos w stylu karty kredytowej, z tym, ze po zakonczeniu transakcji oprozniam ją i nie mozna jej uzyc dopoki nie doladuje jej - 100% bezpieczenstwa w internecie
- darmowa karta platnicza visa do zwyklych zakupow i wyplat w bankomatach euronetu (w pozostalych 5zl prowizji)
- dostep do supermarketu FI
- jest tez mozliwosc emaklera czyli bawienia sie bezposrednio w gielde - mbank nie bierze prowizji za kupno i sprzedaz akcji
- do tego lokaty od reki
- jakies jeszcze ubezpieczenia itd.
- wszystko za posrednictwem internetu i serwisu, do ktorego mam dostep bezposrednio z jednego konta internetowego - jeden NIK i jedno haslo. Do transakcji sa hasla jednorazowe lub darmowa usluga hasel sms.
- przelew zewnetrzny 50gr, wewnetrzny darmowy

Chyba tyle :p Jestem zadowolony ;)

Teraz mysle nad wyrobieniem sobie karty euro<26 - podobno mozna miec zadluzenie do 1500zl, a gdy zostanie splacone przed 24dniami to nie place zadnych procentow - do tego mnostwo znizek w restauracjach, sklepach, muzeach, lokalach w misjcowosciach letniskowych itd...
 

ThugLife

HipHop Maniak √ιק
Dołączył
2 Październik 2007
Posty
869
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
71
no niezłe, gdyby tylko przelewy były darmowe do innych banków byłoby jeszcze lepiej. ile płacisz za kartę?


Karta by była zupełnie darmowa w koncie "Konto<30" ale mam kartę płatniczą EURO<26 za która płaci się jakieś 50/60zł rocznie...jednorazowo za ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków...

Natomiast Karta Visa jest darmowa przez 2 lata-a później to jeszcze nie wiem (mam jeszcze dużo czasu) :D ale wiem, że można z niej zrezygnować...
 

perfect

Złodziej Zapalniczek
Dołączył
30 Marzec 2007
Posty
1 023
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Z wszond!
Narazie tylko PeKaO Sezam Junior (wcześniej BPH, ale fuzja :/). Czekam do osiemnastki by otworzyć normalne ;]
 

Gugsen

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2007
Posty
283
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Stalowa Wola
Ja jeżeli chodzi o polskie banki posiadam i polecam konto w MBanku.

Dla mnie nie ma lepszej alternatywy na polskim rynku + jeszcze eKarta + zwykła bankomatowa i można smigać ;]

Dosłownie super :p

Posiadam też konta do moich poczynań internetowych - konta tutaj:

www.paypal.com
www.moneybookers.com
www.libertyreserve.com
www.e-gold.com
www.alertpay.com

Sa to konta, które ułatwiaja mi płatności z osobami z poza polski - a dużo ich, konta mam zweryfikowane, co jest jeszcze lepsze :D :p
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
w Inteligo niestety płaci sie za przelew 1zł, ale jeżeli masz na koncie min 100zł, to płacisz miesiecznie za utrzymanie 1zł, wiec jeżeli chcesz tylko trzymać i otrzymywać kasę to polecam

Błąd. Jeśli przez konto przepływa miesięcznie ponad 100zł to nie płacisz nic za prowadzenie, jeśli nie - to właśnie 1zł.

Bardziej obrazowo, jeśli naprzykład masz w ciągu miesiąca wpływ 50zł i dwie wypłaty po 30zł czyli w sumie transakcje na 110zł - nic nie płacisz. Jeśli te transakcje byłyby poniżej stówy to płacisz właśnie złotówkę.

Zcicha - jak narazie to chyba tylko ING ma darmowe przelewy, bynajmniej konto z Lwem, a Mbank i PKO BP mają przelewy po 50gr, Inteligo - 1zł. Mowa o przelewach zewnętrznych oczywiście.
 

perfect

Złodziej Zapalniczek
Dołączył
30 Marzec 2007
Posty
1 023
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Z wszond!
Ja mam w BPH za darmo przelwy wszędzie, ale utrzymanie konta 1.5zł. (konto tylko dla poniżej 18, a powyżej 13).
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Ja mam w BPH za darmo przelwy wszędzie, ale utrzymanie konta 1.5zł. (konto tylko dla poniżej 18, a powyżej 13).
I GENIALNY wrecz system internetowy - jak musze sie zalogowac na konto mamuski (ktora ma konto w bph) to szlag mnie trafia :p Maja jakies fobie dot. bezpieczenstwa.
 
Do góry